My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ranking kont dla dzieci - sierpień 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 12:58
Ranking kont dla dzieci - [Data format="month Year" /] r.

Aktualny ranking kont dla dzieci (od 0 do 13 lat) – sierpień 2019

Ranking kont dla dzieci

Przejdź do pełnego rankingu kont dla dzieci

Założenia, na jakich powstał ranking

Konta dziecięce to dość specyficzny rodzaj usługi bankowej. Nie zawsze można otrzymać do nich kartę czy nawet bezpośredni dostęp poprzez bankowość elektroniczną. Ich funkcjonalność jest znacznie ograniczona ze względu na wiek ich właściciela (osoby do 13. roku życia), które to kwestie reguluje polskie prawo.

Układając ranking kont dziecięcych, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na warunki prowadzenia rachunku, przede wszystkim opłaty. Wychodzimy z założenia, że prowadzenie konta dla dziecka powinno być zupełnie bezpłatne, podobnie jak podstawowe czynności związane z korzystaniem z bankowych usług (np. przelewy). Im mniej prowizji, tym więcej „plusów” przyznajemy.

Ponieważ jednym z podstawowych powodów zakładania dziecku konta jest chęć oszczędzania, kolejnym kryterium oceny jest możliwość odkładania zarówno drobnych, jak i większych kwot na oprocentowanym rachunku.

Ważny jest również walor edukacyjny – w końcu konto dziecięce jest pierwszym krokiem młodego człowieka w świecie finansów. Doceniamy dodatkowe aplikacje, samouczki, gry edukacyjne, „wirtualne odznaki” i skarbonki, jak również przystępność serwisu i zwracanie uwagi na potrzeby dzieci. Ostatecznie umiejętność zarządzania pieniędzmi, nawet niedużymi, to „nie przelewki”.

Mamy nadzieję, że nasz ranking pozwoli Ci wybrać najlepsze konto dla Twojego dziecka, którym będziecie się mogli wspólnie cieszyć przez następne lata.