Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 29 lutego 2020 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: Credit Agricole lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: Zimowe korzyści z Credit Agricole: 150 zł za przeniesienie konta + 50 zł w programie poleceń.

Nawet 300 zł premii moneyback za wyrobienie i płatności mobilne kartą kredytową Credit Agricole

Beata Szymańska

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

Nawet 300 zł premii moneyback za wyrobienie i płatności mobilne kartą kredytową Credit Agricole
Źródło: Strona banku

Nagrodą w promocji „Radość działa zbliżeniowo” jest 3% zwrotu (moneyback) od transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą kredytową Credit Agricole. Maksymalnie za aktywne posługiwanie się kartą przez okres 12 miesięcy możesz otrzymać nawet 300 zł premii, jednak – na szczęście - nie musisz przez cały rok czekać na wypłatę nagrody. Bank przekaże Ci 4 premie cząstkowe w wysokości maks. 75 zł za każdy okres rozliczeniowy. Poszczególne okresy obejmują następujące miesiące:

  • I okres rozliczeniowy – trwa od 2 grudnia 2019 roku do 31 marca 2020 roku,
  • II okres rozliczeniowy – od 1 kwietnia do 30 czerwca 2020 roku,
  • III okres rozliczeniowy – od 1 lipca do 30 września 2020 roku,
  • IV okres rozliczeniowy – od 1 października do 31 grudnia 2020 roku.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z najnowszej oferty mogą skorzystać osoby fizyczne, które na dzień rozpoczęcia promocji - tj. 2 grudnia 2019 r. - nie są posiadaczami następujących kart kredytowych: Visa Gold/Mastercard Gold, Visa Silver/Mastercard Silver oraz Visa Standard/Mastercard Standard.

Bank wymaga również, by uczestnik akcji nie był stroną umowy o żadną z wymienionych "kredytówek" w okresie co najmniej 2 lat poprzedzających przystąpienie do promocji.

Co zrobić, aby otrzymać 3% zwrotu za transakcje kartą?

Aby skorzystać z moneybacku, powinieneś wykonać następujące czynności:

Drukuj

Krótko mówiąc, zwrot części wydatków z I okresu rozliczeniowego otrzymasz w kwietniu 2020 r., z II - w lipcu, z III - w październiku, a z IV - w styczniu 2021 r.

Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych i nie trzeba jej zgłaszać do urzędu skarbowego.

Ważne informacje

Jak sam widzisz, warunki akcji są naprawdę proste i na dobrą sprawę można je opisać w kilku słowach: wyrabiasz kartę kredytową i przez rok płacisz nią mobilnie, a bank w nagrodę zwraca Ci część wydatków. Warto jednak, byś zwrócił uwagę na kilka drobnych szczegółów, od których zależy powodzenie całej akcji.

Po pierwsze, nagrodę otrzymasz tylko wtedy, gdy do dnia jej wypłaty nie wypowiesz umowy o kartę.

Po drugie - pamiętaj o terminowym spłacaniu zadłużenia na swojej nowej kredytówce (oraz przestrzeganiu pozostałych postanowień regulaminu kart kredytowych).

Po trzecie, weź pod uwagę, że w tej promocji bank nie będzie honorował płatności internetowych – kartą możesz płacić wyłącznie w sklepie.

Po czwarte, bank wycofa wypłaconą na rachunek karty premię, jeśli dowie się, że anulowałeś daną transakcję (jeśli więc – licząc na moneyback - zapłacisz kartą za jakieś produkty, a następnie odstąpisz od tej transakcji, płatność ta nie zostanie przez bank uznana).

I jeszcze jedna ważna informacja – oferta „Radość działa zbliżeniowo” nie łączy się z promocją „Płać kartą kredytową i zyskaj do 100 zł premii”. Nie znaczy to jednak, że nie będziesz mógł skorzystać z innych akcji dostępnych dla klientów Credit Agricole (ich opis znajdziesz poniżej).

Co warto wiedzieć o kartach kredytowych Credit Agricole?

Visa/Mastercard Silver

Otrzymasz ją z dochodem już od 1400 zł netto miesięcznie. Korzystanie z karty może być darmowe, jednak uniknięcie opłaty wymaga wydania w danym okresie rozliczeniowym dość pokaźnej kwoty.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry karty Silver:

Visa/Mastercard Gold

Za wydanie i korzystanie z karty głównej Visa/MasterCard Gold nie zapłacisz ani złotówki, o ile w pierwszych 90 dniach po podpisaniu umowy wykonasz nią przynajmniej 3 transakcje. W przeciwnym razie bank pobierze za to 200 zł. W kolejnych latach opłaty zależą od sumy transakcji dokonanych w ciągu poprzednich 12 miesięcy:

  • 0 zł – gdy suma transakcji w poprzednim roku wyniosła min. 18 000 zł,
  • 75 zł – gdy suma transakcji w poprzednim roku wyniosła od 12 000 do 18 000 zł,
  • 200 zł – gdy suma transakcji w poprzednim roku była niższa niż 12 000 zł.

Od sumy transakcji kredytówką zaksięgowanych w poprzednim roku zależna jest również opłata za ewentualne wydanie karty dodatkowej. Mamy tu do czynienia ze stawkami 0 zł, 35 zł oraz 75 zł.

Wypłata gotówki z bankomatów w kraju lub za granicą to koszt 4% wartości wypłaty, min. 11,90 zł. W przypadku tej karty okres bezodsetkowy trwa 56 dni, a maksymalny limit wynosi 50 000 zł. Natomiast koszty związane z uruchomieniem Planu Ratalnego są identyczne jak w przypadku karty Silver.

A może by tak powalczyć o więcej?

Jak już pisaliśmy, najnowszą akcję Credit Agricole można połączyć z innymi ofertami, np. otwarciem rachunku osobistego w tym banku w ramach programu poleceń, w którym zarówno polecający, jak i polecony mogą otrzymać premię w wysokości 50 zł. Otwierając ROR, zgarniesz 150 zł (w promocji) i zainkasujesz 50 zł (w programie poleceń). Potem będziesz mógł rekomendować rachunki Credit Agricole innym i dzięki temu zarobić nawet 500 zł. W ten sposób da się uzbierać całkiem niezłą sumkę – bo aż 700 zł. A przecież do zdobycia jest jeszcze 300 zł w opisywanej akcji z kartami kredytowymi :-)

Podsumowanie

Obecnie niewiele banków oferuje premie moneyback i choćby tylko z tego powodu oferta Credit Agricole jest warta rozważenia. Do tego warunki udziału w akcji nie są skomplikowane, a premia prezentuje się całkiem przyzwoicie.

Z drugiej strony - karty kredytowe w Credit Agricole nie należą do najtańszych na rynku i raczej nie polecamy ich osobom, które nie korzystały dotąd z tego typu produktów.

Pamiętaj, że nierozważne korzystanie z „kredytówki” może przynieść zdecydowanie więcej szkód niż pożytku! Najważniejszym obowiązkiem jest terminowe spłacanie zadłużenia, przynajmniej w minimalnej wymaganej kwocie. Aby uniknąć nieprzyjemności, zapoznaj się z tym tekstem. Następnie wybierz ofertę spośród najlepszych na rynku, w czym pomoże Ci nasz ranking lub… jeśli chcesz, skorzystaj z propozycji Credit Agricole. Wybór – jak zawsze – należy do Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Radość działa zbliżeniowo"

O banku

Początki działalności banku Credit Agricole w Polsce sięgają 1991 r., kiedy to powstał Bank Świętokrzyski S.A. oraz firma Lukas Sp.z o.o. W 1998 r. obie jednostki połączyły się, tworząc LUKAS Bank Świętokrzyski S.A., którego działalność skupiała się przede wszystkim na kredytach ratalnych. 2001 rok zaowocował ważnymi zmianami – 75% udziałów objęła francuska grupa finansowa Credit Agricole, zaś bank kontynuował dynamiczny rozwój oferty produktów kredytowych. We wrześniu 2011 r. marka Lukas Bank znikła z rynku. Na jej miejscu powstał Credit Agricole Bank Polska S.A., który wprowadził nową ofertę kont osobistych, kredytów oraz dedykowanych produktów dla rolników.

Czytaj więcej