Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Rachunek Partner w Alior Banku

Rachunek Partner w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku

Rachunek Partner to konto firmowe przeznaczone dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Charakteryzują go: niskie opłaty (za przelewy krajowe i zagraniczne czy wypłaty z bankomatów), atrakcyjne rachunki powiązane (lokacyjny oraz pomocniczy) oraz dodatkowe usługi oferowane w ramach konta, np. kartę wielowalutową.

Podstawowe parametry Rachunku Partner

Alior Bank w ramach konta firmowego oferuje klientom stosunkowo niskie opłaty oraz atrakcyjne produkty dodatkowe do rachunku. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne opłaty związane z Rachunkiem Partner:

Wniosek o konto możesz złożyć na .

Zniżki za stacjach LOTOS z kartą kredytową

Jako posiadacz Rachunku Partner, możesz zamówić kartę kredytową Mastercard Business Lotos i otrzymać zniżkę na paliwo - 16 lub 20 gr/l - oraz rabat na myjnię i ofertę gastronomiczną na stacjach LOTOS. Wystarczy złożyć wniosek o kartę kredytową, a potem tylko korzystać z usług tej sieci stacji paliw (ofertą objęte są wybrane punkty).

Pakiet Office Assistance i Serwis Concierge

Dla posiadaczy Rachunku Partner Alior Bank oferuje bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance. W ramach pakietu klient w nagłych przypadkach otrzymuje:

  • Pomoc w firmie – usługi specjalistów (np. ślusarza, hydraulika) czy też organizację ekipy sprzątającej po pożarze lub zalaniu biura (koszty pokrywa bank do łącznego limitu 1000 zł na jedno zdarzenie ubezpieczeniowe).
  • Ochronę sprzętu elektronicznego – pomoc interwencyjną i informatyczną w przypadku awarii sprzętu biurowego lub PC.
  • Pomoc medyczną w firmie – dotyczy następstw nieszczęśliwego wypadku w miejscu ubezpieczenia i obejmuje m.in. zorganizowanie wizyty lekarza czy opieki nad dziećmi. Usługi w ramach Office Assistance są dostępne całodobowo.

Serwis Concierge zapewnia właścicielom Rachunku Partner pomoc osobistego konsultanta 24 h na dobę przez 365 dni w roku. Pomoc ta obejmuje m.in. rezerwację biletów i hoteli, organizowanie transportu (np. zamawianie taksówki, wynajęcie samochodu), usług kurierskich, pomoc w zakupach i w domu (proponowanie pomysłów na prezenty, organizacja dostawy zakupów, organizacja opieki nad dziećmi) i udzielanie przydatnych informacji dla klienta. Należy przy tym pamiętać, że koszty wykonania usług ponosi posiadacz rachunku, a konsultant zapewnia tylko bezpłatną pomoc przy ich organizacji.

Warunki ubezpieczenia Office Assistance i Serwisu Concierge znajdziesz tutaj.

Rachunek lokacyjny i rachunek pomocniczy dla firm

Właściciele Rachunku Partner mogą założyć również rachunek lokacyjny oraz rachunek pomocniczy.

Rachunek lokacyjny służy do lokowania nadwyżek pochodzących z działalności gospodarczej. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, a pierwszy wewnętrzny przelew w miesiącu nic nie kosztuje (każdy kolejny przelew, także zewnętrzny, kosztuje 5 zł). Oprocentowanie Rachunku lokacyjnego wynosi 1,3% dla kwot do 20 000 zł (włącznie) oraz 0,7% dla salda powyżej 20 000 zł.

Rachunek pomocniczy może być prowadzony w złotówkach lub walutach (wszystkie dostępne w Alior Banku waluty np. EUR, USD, NOK, JPY, SEK, AUD i inne). Umożliwia on prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych w złotówkach lub walutach oraz rozliczeń gotówkowych w PLN, EUR, USD, GBP; może służyć jako rachunek dla Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub rachunek do prowadzenia odrębnych rozliczeń. Otwarcie Rachunku pomocniczego jest bezpłatne, natomiast jego prowadzenie kosztuje 8 zł miesięcznie.

Jakie firmy najbardziej skorzystają z Rachunku Partner w Alior Banku?

Rachunek Partner to przyjazne konto firmowe, przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących własną działalność. Przyglądając się bliżej parametrom konta i usługom dodatkowym, można stwierdzić, że rachunek jest dopasowany zarówno do potrzeb młodych, jak i bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Opłaty za prowadzenie konta można uniknąć, wykonując płatności do ZUS-u lub Urzędu Skarbowego i zapewniając stałe wpływy na rachunek (z tytułu utargu lub wpłat od kontrahentów). Co więcej, Alior Bank nie pobiera tej opłaty przez pierwsze pół roku, o ile przedsiębiorca opłaca składki ZUS lub zobowiązania podatkowe (a to przedsiębiorcy i tak muszą uiszczać). Warte zaznaczenia są także darmowe ubezpieczenie Office Assistance oraz Serwis Concierge, które ułatwiają małym firmom prowadzenie działalności oraz godzenie jej z życiem osobistym.

Rachunek Partner to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność i chcą pogodzić pracę ze sprawami prywatnymi, ale również dla firm w fazie rozwoju, które posiadają już stały przychód. Ułatwienia oferowane przez Alior Bank sprawiają, że konto firmowe Alior Banku może z powodzeniem konkurować z innymi rachunkami firmowymi na rynku.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Tanie tankowanie z kartą Mastercard Business Lotos Alior Banku
  • karta wielowalutowa
  • zniżki na stacjach LOTOS z kartą kredytową

Wady

  • opłata za kody SMS
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Regulamin promocji Tanie tankowanie

O banku

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Czytaj więcej

Komentarze