Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Rachunek Partner w Alior Banku

Rachunek Partner w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku

Podstawowe parametry Rachunku Partner

Alior Bank w ramach konta firmowego oferuje klientom stosunkowo niskie opłaty oraz atrakcyjne produkty dodatkowe do rachunku. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne opłaty związane z Rachunkiem Partner:

Zniżki za stacjach LOTOS z kartą kredytową

Jako posiadacz Rachunku Partner, możesz zamówić kartę kredytową Mastercard Business Lotos i otrzymać zniżkę na paliwo - 16 lub 20 gr/l - oraz rabat na myjnię i ofertę gastronomiczną na stacjach LOTOS. Wystarczy złożyć wniosek o kartę kredytową, a potem tylko korzystać z usług tej sieci stacji paliw (ofertą objęte są wybrane punkty).

Pakiet Office Assistance i Serwis Concierge

Dla posiadaczy Rachunku Partner Alior Bank oferuje bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance. W ramach pakietu klient w nagłych przypadkach otrzymuje:

  • Pomoc w firmie – usługi specjalistów (np. ślusarza, hydraulika) czy też organizację ekipy sprzątającej po pożarze lub zalaniu biura (koszty pokrywa bank do łącznego limitu 1000 zł na jedno zdarzenie ubezpieczeniowe).
  • Ochronę sprzętu elektronicznego – pomoc interwencyjną i informatyczną w przypadku awarii sprzętu biurowego lub PC.
  • Pomoc medyczną w firmie – dotyczy następstw nieszczęśliwego wypadku w miejscu ubezpieczenia i obejmuje m.in. zorganizowanie wizyty lekarza czy opieki nad dziećmi. Usługi w ramach Office Assistance są dostępne całodobowo.

Serwis Concierge zapewnia właścicielom Rachunku Partner pomoc osobistego konsultanta 24 h na dobę przez 365 dni w roku. Pomoc ta obejmuje m.in. rezerwację biletów i hoteli, organizowanie transportu (np. zamawianie taksówki, wynajęcie samochodu), usług kurierskich, pomoc w zakupach i w domu (proponowanie pomysłów na prezenty, organizacja dostawy zakupów, organizacja opieki nad dziećmi) i udzielanie przydatnych informacji dla klienta. Należy przy tym pamiętać, że koszty wykonania usług ponosi posiadacz rachunku, a konsultant zapewnia tylko bezpłatną pomoc przy ich organizacji.

Warunki ubezpieczenia Office Assistance i Serwisu Concierge znajdziesz tutaj.

Rachunek lokacyjny i rachunek pomocniczy dla firm

Właściciele Rachunku Partner mogą założyć również rachunek lokacyjny oraz rachunek pomocniczy.

Rachunek lokacyjny służy do lokowania nadwyżek pochodzących z działalności gospodarczej. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, a pierwszy wewnętrzny przelew w miesiącu nic nie kosztuje.

Rachunek pomocniczy może być prowadzony w złotówkach lub walutach (wszystkie dostępne w Alior Banku waluty np. EUR, USD, NOK, JPY, SEK, AUD i inne). Umożliwia on prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych w złotówkach lub walutach oraz rozliczeń gotówkowych w PLN, EUR, USD, GBP; może służyć jako rachunek dla Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub rachunek do prowadzenia odrębnych rozliczeń. Otwarcie Rachunku pomocniczego jest bezpłatne, natomiast jego prowadzenie kosztuje 8 zł miesięcznie.

Jakie firmy najbardziej skorzystają z Rachunku Partner w Alior Banku?

Rachunek Partner to przyjazne konto firmowe, przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących własną działalność. Przyglądając się bliżej parametrom konta i usługom dodatkowym, można stwierdzić, że rachunek jest dopasowany zarówno do potrzeb młodych, jak i bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Opłaty za prowadzenie konta można uniknąć, wykonując 4 transakcje bezgotówkowe kartą w miesiącu i zapewniając stałe wpływy na rachunek (z tytułu utargu lub wpłat od kontrahentów). Co więcej, Alior Bank nie pobiera tej opłaty przez pierwsze pół roku. Warte zaznaczenia są także darmowe ubezpieczenie Office Assistance oraz Serwis Concierge, które ułatwiają małym firmom prowadzenie działalności oraz godzenie jej z życiem osobistym.

Rachunek Partner to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność i chcą pogodzić pracę ze sprawami prywatnymi, ale również dla firm w fazie rozwoju, które posiadają już stały przychód. Ułatwienia oferowane przez Alior Bank sprawiają, że konto firmowe Alior Banku może z powodzeniem konkurować z innymi rachunkami firmowymi na rynku.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Tanie tankowanie z kartą Mastercard Business Lotos Alior Banku
  • karta wielowalutowa
  • zniżki na stacjach LOTOS z kartą kredytową

Wady

  • opłata za kody SMS

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Regulamin promocji Tanie tankowanie

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Więcej o Alior Bank