Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Rachunek Partner w Alior Banku

Rachunek Partner w Alior Banku
Źródło: strona Alior Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:
Bankowość internetowa i mobilna:

Zalety:

Tanie tankowanie z kartą Mastercard Business Lotos Alior Banku
Bezterminowa
  • karta wielowalutowa
  • nielimitowane bezpłatne przelewy internetowe

Opinia eksperta

Rachunek Partner to przyjazne konto firmowe i choć przeznaczone jest głównie dla osób fizycznych prowadzących własną działalność, to mogą je założyć także spółki. Rachunek jest dopasowany zarówno do potrzeb młodych, jak i bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Opłaty za prowadzenie konta można uniknąć, co więcej, Alior Bank nie pobiera tej opłaty przez pierwsze pół roku. Mocną stroną konta są nielimitowane bezpłatne przelewy internetowe i niezła karta wielowalutowa dla firm.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Wybór odpowiedniego rachunku do obsługi działalności gospodarczej nie jest łatwą sprawą. Przyjrzyjmy się najważniejszym kwestiom związanym z propozycją Alior Banku.

Pełna analiza Rachunku Partner w Alior Banku


Podstawowe opłaty za konto firmowe

Alior Bank w ramach konta firmowego oferuje klientom stosunkowo niskie opłaty oraz atrakcyjne produkty dodatkowe do rachunku. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne opłaty związane z Rachunkiem Partner:

W ramach Rachunku Partner prowadzenie rachunku podstawowego może być bezpłatne, jeśli klient spełni określone warunki aktywności, m.in. transakcje kartą, wpływy na konto, kredyt firmowy. W przypadku nowych firm te wymagania są łagodniejsze przez pierwsze pół roku od rozpoczęcia działalności.

Atutem Rachunku Partner są darmowe przelewy internetowe, które nie są standardem w ofertach kont firmowych. Opłata za kartę nie wygląda zbyt dobrze, bowiem niezależnie od aktywności klienta bank pobiera stałą miesięczną prowizję za obsługę i to od każdej wydanej karty indywidualnie.

Aktualne promocje

Rachunek Partner jest aktualnie objęte interesującymi promocjami. Sprawdź poniżej:

Rozwiązania walutowe

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z Rachunku Partner, nie płacą za przelewy SEPA (w opcji podziału kosztów), jednak transakcje w walucie zwykłą kartą debetową nie są zbyt opłacalne - bank pobiera prowizję za przewalutowanie transakcji dokonanych poza EOG w walucie innej niż euro. Rozwiązaniem jest karta wielowalutowa Mastercard Debit Commercial, którą można podpiąć do rachunków pomocniczych w EUR, USD, GBP, SEK i NOK. Płatności w tych walutach nie wiążą się z przewalutowaniem, a jeśli transakcja będzie w innej walucie - dodatkowa prowizja będzie niższa.

W rozliczeniach walutowych pomocny będzie także Kantor Walutowy Alior Banku, w którym można wymieniać walutę po atrakcyjnych kursach:

Rachunek lokacyjny i rachunek pomocniczy dla firm

Właściciele Rachunku Partner mogą założyć również rachunek lokacyjny oraz rachunek pomocniczy.

Rachunek lokacyjny służy do lokowania nadwyżek pochodzących z działalności gospodarczej. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, a pierwszy wewnętrzny przelew w miesiącu nic nie kosztuje.

Rachunek pomocniczy może być prowadzony w złotówkach lub walutach (wszystkie dostępne w Alior Banku waluty np. EUR, USD, NOK, JPY, SEK, AUD i inne). Umożliwia on prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych w złotówkach lub walutach oraz rozliczeń gotówkowych w PLN, EUR, USD, GBP; może służyć jako rachunek dla Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub rachunek do prowadzenia odrębnych rozliczeń. Otwarcie Rachunku pomocniczego jest bezpłatne, natomiast jego prowadzenie kosztuje 8 zł miesięcznie.

Jak założyć Rachunek Partner?

Konto firmowe w Alior Banku można założyć online, jednak ten sposób dostępny jest tylko dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Umowę możesz zawrzeć całkowicie online - przelewem z rachunku w innym banku. Jeśli ten sposób Ci nie odpowiada, możesz wybrać kuriera lub wizytę w placówce banku.

Jeśli prowadzisz działalność w formie spółki, niestety powinieneś udać się do oddziału Alior Banku z dowodem osobistym.

Jakie firmy najbardziej skorzystają z Rachunku Partner w Alior Banku?

Rachunek Partner to konto firmowe przeznaczone zarówno dla spółek, jak i dla osób fizycznych prowadzących własną działalność. Przyglądając się bliżej parametrom konta i usługom dodatkowym, można stwierdzić, że rachunek jest dopasowany zarówno do potrzeb młodych, jak i bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Wysokiej opłaty za prowadzenie konta można uniknąć, wykonując 4 transakcje bezgotówkowe kartą w miesiącu i zapewniając stałe wpływy na rachunek (z tytułu utargu lub wpłat od kontrahentów). Co więcej, Alior Bank nie pobiera tej opłaty przez pierwsze pół roku od założenia firmy, zatem nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą nie poniosą dodatkowych kosztów. 

Rachunek Partner to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność, ale również dla firm w fazie rozwoju, które posiadają już stały przychód. Ułatwienia oferowane przez Alior Bank (np. rachunki pomocnicze w wielu walutach) sprawiają, że konto firmowe Alior Banku może z powodzeniem konkurować z innymi rachunkami firmowymi na rynku.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.