Rachunek Partner w Alior Banku i 100 zł zwrotu za paliwo!

Rachunek Partner w Alior Banku i 100 zł zwrotu za paliwo! Źródło obrazka: strona Alior Banku

Rachunek Partner to konto firmowe przeznaczone dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Charakteryzują go: niskie opłaty (za przelewy krajowe i zagraniczne czy wypłaty z bankomatów), atrakcyjne rachunki powiązane (lokacyjny oraz pomocniczy) oraz dodatkowe usługi oferowane w ramach konta, np. kartę wielowalutową. Jeśli założysz rachunek w promocji, możesz zyskać nawet 100 zł zwrotu za wydatki na paliwo.

Podstawowe parametry Rachunku Partner

Alior Bank w ramach konta firmowego oferuje klientom stosunkowo niskie opłaty oraz atrakcyjne produkty dodatkowe do rachunku. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne opłaty związane z Rachunkiem Partner:

 • z rachunku mogą skorzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółki cywilne, jawne i partnerskie korzystające z uproszczonych metod księgowości;
 • rachunek jest nieoprocentowany;
 • otwarcie konta jest bezpłatne;
 • 25 zł/miesiąc za prowadzenie konta (pierwszy miesiąc bezpłatnie). Można uniknąć opłaty za konto, jeżeli spełni się następujące Warunki Aktywności konta:
  • Warunek Aktywności wymaga, by z Rachunku Partner opłacane były zobowiązania wobec ZUS i organów podatkowych ( przynajmniej jedno z tych zobowiązań) oraz aby spełniony był minimum jeden z dwóch warunków: (a) wpływ zobowiązań od kontrahentów lub wpłata utargu na łączną kwotę min. 2500 zł miesięcznie albo (b) skorzystanie z oferty kredytowej banku;
  • nowo założone firmy, które nie mają jeszcze regularnych wpływów (do 6 miesięcy od rejestracji firmy), nie ponoszą opłaty za prowadzenie rachunku przez 6 miesięcy od założenia konta pod warunkiem regulowania płatności wobec ZUS/US;
 • 0 zł za wydanie karty debetowej MasterCard Business, MasterCard Business Debit, Mastercard Debit Commercial lub Mastercard Debit Commercial Wielowalutowej. Możesz wybrać również kartę MasterCard Business Travel, która oferuje opcję moneyback (zwrot 1% od kwoty każdej transakcji w wybranych punktach usługowych) – opłata za wydanie karty MasterCard Business Travel to 50 zł. Wizerunki kart prezentujemy poniżej:
 • 3 zł/miesiąc za korzystanie z karty płatniczej (opłaty nie można uniknąć) - bank pobiera również 6 zł opłaty dodatkowej, jeśli klient nie wykonał min. 4 transakcji kartą w miesiącu;
  • ​w promocji "Cashback dla przedsiębiorców" korzystanie z karty Mastercard Debit Commercial jest bezpłatne;
 • 2 zł/miesiąc za dobrowolny „Pakiet bezpieczeństwa” zapewniający ubezpieczenie karty debetowej od kradzieży itp.;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku, 3 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów;
  • opłata za wypłaty z pozostałych bankomatów dla karty Mastercard Debit Commercial Wielowalutowej wynosi 1% min. 3 zł;
 • 5% min. 12 zł za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą + 3% za przewalutowanie;
  • opłata dla karty Mastercard Debit Commercial Wielowalutowej wynosi 3% min. 6 zł (+ do 3% za rozliczenie transakcji);
 • 3 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.
   
 • 0 zł za przelewy krajowe przez Internet;
 • 0 zł za przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego;
 • 15 zł za przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir (dla kwot do 20 000 zł) oraz Blue Cash (dla kwot do 5 000 zł);;
 • 30 zł za przelew SORBNET dla kwot do 1 mln zł i 10 zł dla kwot równych i wyższych od 1 mln zł;
 • 1 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 1 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 5 zł za przelew europejski SEPA – przelew SEPA to usługa przesyłania środków pomiędzy bankami na terenie Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii;
 • 20 zł za zwykły przelew zagraniczny;
 • 0,4% min. 6 zł za wpłatę gotówki w oddziale banku, 0,3% min. 6 zł za wypłatę gotówki w oddziale;
 • 0,50%, min. 6 zł za wpłaty gotówki poprzez wpłatomaty sieci Euronet,
 • 0,25%, min. 3 zł za wpłaty gotówki poprzez wpłatomaty sieci Planet Cash.
 • 0,20 zł - kody autoryzacyjne SMS;
 • 0 zł – miesięczny wyciąg z konta za pośrednictwem bankowości internetowej, 10 zł – wyciąg wysyłany komunikatem SWIFT, 15 zł – wyciąg w formie papierowej.

Wniosek o konto możesz złożyć na .

100 zł premii za wydatki na paliwo

Nowi posiadacze Rachunku Partner, którzy przed 21 września 2017 r. nie posiadali tego żadnego konta firmowego w Alior Banku, mogą zyskać nawet 100 zł premii za wydatki na paliwo. Wystarczy:

 1. Otworzyć Rachunek Partner założysz na w czasie trwania promocji.
 2. Zamówić i aktywować kartę debetową MasterCard Debit Commercial - tylko ta karta pozwoli na uzyskanie zwrotu.
 3. W miesiącu, w którym ubiegamy się o premię, wymagane jest wykonanie przynajmniej jednego przelewu na rzecz ZUS i/lub Urzędu Skarbowego, a także dokonanie transakcji za pomocą karty płatniczej na kwotę min. 500 zł (w tej kwocie mogą znajdować się zarówno opłaty za paliwo, jak także wszelkiego rodzaju inne wydatki).

O szczegółach promocji piszemy w tym artykule.

Zniżki za stacjach LOTOS z kartą kredytową

Jako posiadacz Rachunku Partner, możesz zamówić kartę kredytową Mastercard Business Lotos i otrzymać zniżkę na paliwo - 16 lub 20 gr/l - oraz rabat na myjnię i ofertę gastronomiczną na stacjach LOTOS. Wystarczy złożyć wniosek o kartę kredytową, a potem tylko korzystać z usług tej sieci stacji paliw (ofertą objęte są wybrane punkty).

Promocję opisaliśmy w tym artykule.

Pakiet Office Assistance i Serwis Concierge

Dla posiadaczy Rachunku Partner Alior Bank oferuje bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance. W ramach pakietu klient w nagłych przypadkach otrzymuje:

 • Pomoc w firmie – usługi specjalistów (np. ślusarza, hydraulika) czy też organizację ekipy sprzątającej po pożarze lub zalaniu biura (koszty pokrywa bank do łącznego limitu 1000 zł na jedno zdarzenie ubezpieczeniowe).
 • Ochronę sprzętu elektronicznego – pomoc interwencyjną i informatyczną w przypadku awarii sprzętu biurowego lub PC.
 • Pomoc medyczną w firmie – dotyczy następstw nieszczęśliwego wypadku w miejscu ubezpieczenia i obejmuje m.in. zorganizowanie wizyty lekarza czy opieki nad dziećmi. Usługi w ramach Office Assistance są dostępne całodobowo.

Serwis Concierge zapewnia właścicielom Rachunku Partner pomoc osobistego konsultanta 24 h na dobę przez 365 dni w roku. Pomoc ta obejmuje m.in. rezerwację biletów i hoteli, organizowanie transportu (np. zamawianie taksówki, wynajęcie samochodu), usług kurierskich, pomoc w zakupach i w domu (proponowanie pomysłów na prezenty, organizacja dostawy zakupów, organizacja opieki nad dziećmi) i udzielanie przydatnych informacji dla klienta. Należy przy tym pamiętać, że koszty wykonania usług ponosi posiadacz rachunku, a konsultant zapewnia tylko bezpłatną pomoc przy ich organizacji.

Warunki ubezpieczenia Office Assistance i Serwisu Concierge znajdziesz tutaj.

Rachunek lokacyjny i rachunek pomocniczy dla firm

Właściciele Rachunku Partner mogą założyć również rachunek lokacyjny oraz rachunek pomocniczy.

Rachunek lokacyjny służy do lokowania nadwyżek pochodzących z działalności gospodarczej. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, a pierwszy wewnętrzny przelew w miesiącu nic nie kosztuje (każdy kolejny przelew, także zewnętrzny, kosztuje 5 zł). Oprocentowanie Rachunku lokacyjnego wynosi 1,3% dla kwot do 20 000 zł (włącznie) oraz 0,7% dla salda powyżej 20 000 zł.

Rachunek pomocniczy może być prowadzony w złotówkach lub walutach (wszystkie dostępne w Alior Banku waluty np. EUR, USD, NOK, JPY, SEK, AUD i inne). Umożliwia on prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych w złotówkach lub walutach oraz rozliczeń gotówkowych w PLN, EUR, USD, GBP; może służyć jako rachunek dla Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub rachunek do prowadzenia odrębnych rozliczeń. Otwarcie Rachunku pomocniczego jest bezpłatne, natomiast jego prowadzenie kosztuje 8 zł miesięcznie.

Program Rekomendacyjny Alior Banku

W Programie Rekomendacyjnym za skuteczne polecenie rachunku firmowego (ale również innych produktów banku, np. kredytu) bank przyznaje premię w wysokości 100 zł. Warunkiem jest otwarcie nowego konta z polecenia w ciągu 30 dni od złożenia wniosku i otrzymanie na nowy rachunek wpłaty w łącznej wysokości min. 500 zł w ciągu 60 dni od daty zawarcia umowy.

Jakie firmy najbardziej skorzystają z Rachunku Partner w Alior Banku?

Rachunek Partner to przyjazne konto firmowe, przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących własną działalność. Przyglądając się bliżej parametrom konta i usługom dodatkowym, można stwierdzić, że rachunek jest dopasowany zarówno do potrzeb młodych, jak i bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Opłaty za prowadzenie konta można uniknąć, dokonując płatności wobec ZUS-u lub Urzędu Skarbowego i zapewniając stałe wpływy na rachunek (z tytułu utargu lub wpłat od kontrahentów). Co więcej, Alior Bank nie pobiera tej opłaty przez pierwsze pół roku, o ile przedsiębiorca opłaca składki ZUS lub zobowiązania podatkowe (a to przedsiębiorcy i tak muszą uiszczać). Warte zaznaczenia są także darmowe ubezpieczenie Office Assistance oraz Serwis Concierge, które ułatwiają małym firmom prowadzenie działalności oraz godzenie jej z życiem osobistym.

Rachunek Partner to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność i chcą pogodzić pracę ze sprawami prywatnymi, ale również dla firm w fazie rozwoju, które posiadają już stały przychód. Ułatwienia oferowane przez Alior Bank sprawiają, że konto firmowe Alior Banku może z powodzeniem konkurować z innymi rachunkami firmowymi na rynku. Dodatkową zachętą jest nawet 100 zł premii za wydatki na paliwo w ramach promocji.

Ocena: 4.0

 • 100 zł zwrotu za paliwo w promocji
 • zniżki na stacjach LOTOS z kartą kredytową
 • karta wielowalutowa
 • opłata za kody SMS


Sylwetka Alior Banku

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Standardowo: 25 zł – prowadzenie konta, 3 zł – karta debetowa (+ 6 zł o ile klient nie wykona min. 4 transakcji kartą w miesiącu), 0 zł – przelewy krajowe i do ZUS/US, 0 zł – bankomaty własne i 3 zł – pozostałe bankomaty. Opłaty za prowadzenie konta można uniknąć, jeśli z rachunku opłacane są zobowiązania wobec ZUS lub US oraz został spełniony jeden z warunków: 1) na konto co miesiąc wpływa min. 2500 zł (od kontrahentów lub z tytułu utargu), 2) klient skorzysta z oferty kredytowej banku. Opłata nie jest pobierana przez pierwsze 6 miesięcy dla nowo założonych firm (6 miesięcy od rejestracji), jeśli opłacane są zobowiązania wobec ZUS-u i US

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Rachunek Partner to konto zarówno dla młodych, rozwijających się firm, jak i doświadczonych przedsiębiorców, którzy zamierzają systematycznie zasilać konto i regulować z niego zobowiązania wobec ZUS i US.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Przez pierwsze pół roku bank nie pobierze od Ciebie opłaty za prowadzenie rachunku, o ile zapłacisz z niego składki ZUS lub zobowiązania podatkowe. Ponadto zyskujesz bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance i pomoc osobistego konsultanta, możesz również wybrać kartę wielowalutową. W ramach promocji możesz całkowicie uniknąć opłaty za kartę Mastercard Business Debit Commercial i zyskać nawet 100 zł za wydatki na paliwo, a zamawiając kartę kredytową, otrzymasz zniżki na stacjach LOTOS.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Nie możesz uniknąć miesięcznej opłaty za zwykłą kartę debetową. Za realizację każdego zlecenia stałego poniesiesz opłatę w wysokości 1 zł.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Aby zyskać 100 zł premii i warunkowo bezpłatną kartę debetową, załóż Rachunek Partner przez .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.