Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Na początku grudnia Alior Bank ogłosił, że promocja z gwarantowaną ceną paliwa (3,90 zł / litr) trwa tylko do końca roku.

Ocena redakcji:

Rachunek Partner w Alior Banku i 100 zł zwrotu za paliwo!

Rachunek Partner w Alior Banku i 100 zł zwrotu za paliwo!
Źródło: strona Alior Banku

Rachunek Partner to konto firmowe przeznaczone dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Charakteryzują go: niskie opłaty (za przelewy krajowe i zagraniczne czy wypłaty z bankomatów), atrakcyjne rachunki powiązane (lokacyjny oraz pomocniczy) oraz dodatkowe usługi oferowane w ramach konta, np. kartę wielowalutową. Jeśli założysz rachunek w promocji, możesz zyskać nawet 100 zł zwrotu za wydatki na paliwo.

Podstawowe parametry Rachunku Partner

Alior Bank w ramach konta firmowego oferuje klientom stosunkowo niskie opłaty oraz atrakcyjne produkty dodatkowe do rachunku. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne opłaty związane z Rachunkiem Partner:

Wniosek o konto możesz złożyć na .

100 zł premii za wydatki na paliwo

Nowi posiadacze Rachunku Partner, którzy przed 21 września 2017 r. nie posiadali tego żadnego konta firmowego w Alior Banku, mogą zyskać nawet 100 zł premii za wydatki na paliwo do końca roku. Wystarczy:

 1. Otworzyć Rachunek Partner założysz na w czasie trwania promocji.
 2. Zamówić i aktywować kartę debetową MasterCard Debit Commercial - tylko ta karta pozwoli na uzyskanie zwrotu.
 3. W miesiącu, w którym ubiegamy się o premię, wymagane jest wykonanie przynajmniej jednego przelewu na rzecz ZUS i/lub Urzędu Skarbowego, a także dokonanie transakcji za pomocą karty płatniczej na kwotę min. 500 zł (w tej kwocie mogą znajdować się zarówno opłaty za paliwo, jak także wszelkiego rodzaju inne wydatki).

O szczegółach promocji piszemy w tym artykule.

Zniżki za stacjach LOTOS z kartą kredytową

Jako posiadacz Rachunku Partner, możesz zamówić kartę kredytową Mastercard Business Lotos i otrzymać zniżkę na paliwo - 16 lub 20 gr/l - oraz rabat na myjnię i ofertę gastronomiczną na stacjach LOTOS. Wystarczy złożyć wniosek o kartę kredytową, a potem tylko korzystać z usług tej sieci stacji paliw (ofertą objęte są wybrane punkty).

Promocję opisaliśmy w tym artykule.

Pakiet Office Assistance i Serwis Concierge

Dla posiadaczy Rachunku Partner Alior Bank oferuje bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance. W ramach pakietu klient w nagłych przypadkach otrzymuje:

 • Pomoc w firmie – usługi specjalistów (np. ślusarza, hydraulika) czy też organizację ekipy sprzątającej po pożarze lub zalaniu biura (koszty pokrywa bank do łącznego limitu 1000 zł na jedno zdarzenie ubezpieczeniowe).
 • Ochronę sprzętu elektronicznego – pomoc interwencyjną i informatyczną w przypadku awarii sprzętu biurowego lub PC.
 • Pomoc medyczną w firmie – dotyczy następstw nieszczęśliwego wypadku w miejscu ubezpieczenia i obejmuje m.in. zorganizowanie wizyty lekarza czy opieki nad dziećmi. Usługi w ramach Office Assistance są dostępne całodobowo.

Serwis Concierge zapewnia właścicielom Rachunku Partner pomoc osobistego konsultanta 24 h na dobę przez 365 dni w roku. Pomoc ta obejmuje m.in. rezerwację biletów i hoteli, organizowanie transportu (np. zamawianie taksówki, wynajęcie samochodu), usług kurierskich, pomoc w zakupach i w domu (proponowanie pomysłów na prezenty, organizacja dostawy zakupów, organizacja opieki nad dziećmi) i udzielanie przydatnych informacji dla klienta. Należy przy tym pamiętać, że koszty wykonania usług ponosi posiadacz rachunku, a konsultant zapewnia tylko bezpłatną pomoc przy ich organizacji.

Warunki ubezpieczenia Office Assistance i Serwisu Concierge znajdziesz tutaj.

Rachunek lokacyjny i rachunek pomocniczy dla firm

Właściciele Rachunku Partner mogą założyć również rachunek lokacyjny oraz rachunek pomocniczy.

Rachunek lokacyjny służy do lokowania nadwyżek pochodzących z działalności gospodarczej. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, a pierwszy wewnętrzny przelew w miesiącu nic nie kosztuje (każdy kolejny przelew, także zewnętrzny, kosztuje 5 zł). Oprocentowanie Rachunku lokacyjnego wynosi 1,3% dla kwot do 20 000 zł (włącznie) oraz 0,7% dla salda powyżej 20 000 zł.

Rachunek pomocniczy może być prowadzony w złotówkach lub walutach (wszystkie dostępne w Alior Banku waluty np. EUR, USD, NOK, JPY, SEK, AUD i inne). Umożliwia on prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych w złotówkach lub walutach oraz rozliczeń gotówkowych w PLN, EUR, USD, GBP; może służyć jako rachunek dla Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub rachunek do prowadzenia odrębnych rozliczeń. Otwarcie Rachunku pomocniczego jest bezpłatne, natomiast jego prowadzenie kosztuje 8 zł miesięcznie.

Program Rekomendacyjny Alior Banku

W Programie Rekomendacyjnym za skuteczne polecenie rachunku firmowego (ale również innych produktów banku, np. kredytu) bank przyznaje premię w wysokości 100 zł. Warunkiem jest otwarcie nowego konta z polecenia w ciągu 30 dni od złożenia wniosku i otrzymanie na nowy rachunek wpłaty w łącznej wysokości min. 500 zł w ciągu 60 dni od daty zawarcia umowy.

Jakie firmy najbardziej skorzystają z Rachunku Partner w Alior Banku?

Rachunek Partner to przyjazne konto firmowe, przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących własną działalność. Przyglądając się bliżej parametrom konta i usługom dodatkowym, można stwierdzić, że rachunek jest dopasowany zarówno do potrzeb młodych, jak i bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Opłaty za prowadzenie konta można uniknąć, dokonując płatności wobec ZUS-u lub Urzędu Skarbowego i zapewniając stałe wpływy na rachunek (z tytułu utargu lub wpłat od kontrahentów). Co więcej, Alior Bank nie pobiera tej opłaty przez pierwsze pół roku, o ile przedsiębiorca opłaca składki ZUS lub zobowiązania podatkowe (a to przedsiębiorcy i tak muszą uiszczać). Warte zaznaczenia są także darmowe ubezpieczenie Office Assistance oraz Serwis Concierge, które ułatwiają małym firmom prowadzenie działalności oraz godzenie jej z życiem osobistym.

Rachunek Partner to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność i chcą pogodzić pracę ze sprawami prywatnymi, ale również dla firm w fazie rozwoju, które posiadają już stały przychód. Ułatwienia oferowane przez Alior Bank sprawiają, że konto firmowe Alior Banku może z powodzeniem konkurować z innymi rachunkami firmowymi na rynku. Dodatkową zachętą jest nawet 100 zł premii za wydatki na paliwo w ramach promocji.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Gwarancja ceny paliwa z Rachunkiem Partner w Alior Banku - zyskaj nawet 100 zł miesięcznie!
 • karta wielowalutowa
 • zniżki na stacjach LOTOS z kartą kredytową

Wady

 • opłata za kody SMS
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji
 2. Program Rekomendacyjny Alior Banku
 3. Regulamin promocji Gwarancja ceny paliwa
 4. Regulamin promocji Tanie tankowanie

O banku

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Czytaj więcej

Komentarze