Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Od 19 lipca 2022 r. Bank zapowiedział, że oprocentowanie spadnie do 2,53%. Ciekawą alternatywą może być lokata mobilna na 7%. Szczegóły sprawdzisz tutaj.

Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole i 5,33% dla stałych klientów

Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole i 5,33% dla stałych klientów
Źródło: strona Credit Agricole
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Opinia eksperta

Rachunek Oszczędzam to propozycja dla osób szukających dobrych okazji na ulokowanie środków na dłużej. Warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania nie są trudne do spełnienia i ograniczają się w zasadzie do zapewnienia wpływu na ROR i konta oszczędnościowego. Należy jednak pamiętać o unikaniu bankowych prowizji, aby nie pomniejszać zysku.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka – to powiedzenie zna chyba każdy oszczędzający, zwłaszcza obecnie, kiedy oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych stawia te oferty na granicy opłacalności. Zwykle też na lepsze stawki oprocentowania mogą liczyć tylko nowi klienci banku.

Z tej reguły wyłamuje się Credit Agricole z Rachunek Oszczędzam - w promocji "lojalni" klienci mogą podwyższyć oprocentowanie swoich oszczędności do 5,33% w skali roku. I to bez spełniania skomplikowanych warunków w rodzaju wpłaty nowych środków, wykonywania transakcji kartą czy zapewnianiu wpływu wynagrodzenia.

Pełna analiza Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole Bank Polska SA


Opłaty i prowizje związane z kontem oszczędnościowym

Choć na polskim rynku trudno jest znaleźć konto oszczędnościowe, za którego prowadzenie bank kazałby sobie płacić, to jednak inne opłaty związane z korzystaniem z rachunku potrafią sprawić niemiłą niespodziankę oszczędzającym i pochłonąć niemałą część zysku z odsetek.

Sprawdźmy więc, jak prezentują się koszty związane z Rachunkiem Oszczędzam w Credit Agricole Bank Polska:

Jak wypłacać pieniądze i czy wpłata minimalna jest obowiązkowa?

Jak widzisz, otwarcie konta i jego prowadzenie są zupełnie darmowe. Bezpłatny jest także pierwszy w miesiącu przelew z rachunku.

Płatne kolejne przelewy i brak możliwości ustanowienia zleceń stałych z Rachunku Oszczędzam na konto osobiste poważnie ogranicza swobodę wypłat. Zatem jak wypłacić pieniądze z konta oszczędnościowego Credit Agricole? Wyłącznie wykonując przelew na powiązane konto osobiste (nie ma możliwości pobrania środków w oddziale czy przelania ich na konto w innym banku). Przy Rachunku Oszczędzam powinieneś zawsze dobrze się zastanowić, czy wypłata środków w danym miesiącu jest Ci niezbędna i czy nie będziesz potrzebował pobrać więcej.

Na co dzień, gdy nie bierzesz udziału w promocji, rachunek oszczędnościowy nie wymaga od Ciebie zapewnienia regularnych wpłat. Nie jest też określona ani minimalna, ani maksymalna kwota wpłacanych środków. Wpłat możesz dokonywać z konta w innym banku lub bezpłatnie ustawić zlecenie automatycznego zasilania Rachunku Oszczędzam z konta osobistego w Credit Agricole (minimalna kwota automatycznego przelewu to 50 zł).

Pamiętaj również, że konto oszczędnościowe wiąże się z większą swobodą niż lokata: z takiego konta możesz wypłacić środki bez utraty odsetek.

Rachunek Oszczędzam: "Lojalni zyskują" 5,33%

Oferta oszczędnościowa dla stałych klientów, którzy regularnie korzystają z usług Credit Agricole, do niedawna nie była imponująca. Jednak w ostatnim czasie CA poprawił warunki akcji "Lojalni zyskują" i zamiast 0,4% w skali roku proponuje 5,33%.

Oprocentowanie jest zmienne, aktualizowane na początku każdego miesiąca kalendarzowego i wyliczane wg wzoru: WIBOR 1M + (-1,5%) + 0,3%.

Co wyróżnia tę promocję? Jest ona odnawiana cyklicznie, mogą z niej skorzystać wszyscy klienci oraz - co ważne - nie ma maksymalnego limitu środków. Wystarczy, że:

  • zapewnisz co miesiąc min. 1500 zł na rachunek osobisty (np. Konto dla Ciebie) oraz min. 100 zł na Rachunek Oszczędzam (jeżeli masz ROR krócej niż 3 miesiące);
  • zapewnisz wpływy na konto i Rachunek Oszczędzam w każdym miesiącu tak, aby średniomiesięczne wpływy na Twoje rachunki za okres 3 miesięcy wyniosły min. 1500 zł na konto i 100 zł na Rachunek Oszczędzam (jeżeli masz ROR dłużej niż 3 miesiące).

I to tyle. W gruncie rzeczy wymagany wpływ nie różni się znacznie od kwoty, którą i tak trzeba co miesiąc wpłacać, aby uniknąć opłaty za ROR. Wpływ może być dowolny, nie liczą się tylko przelewy z Rachunku Oszczędzam na konto osobiste.

"Lojalni zyskują" może być niezłym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na regularnym oszczędzaniu i które jednocześnie nie chcą poświęcać czasu i energii na poszukiwanie coraz to nowszych promocji rachunków oszczędnościowych.

W tabeli przedstawiamy roczny zysk netto dla różnych kwot:​​​

Zysk* na Rachunku Oszczędzam w ofercie "Lojalni zyskują" w Credit Agricole
Kwota na Rachunku Oszczędzam Odsetki na koncie oszczędnościowym po 12 miesiącach
1 000 zł 44 zł
5 000 zł 219 zł
10 000 zł 439 zł
15 000 zł 658 zł
20 000 zł 878 zł
30 000 zł 1 316 zł
40 000 zł 1 755 zł
50 000 zł 2 194 zł
75 000 zł 3 291 zł
100 000 zł 4 388 zł
150 000 zł 6 582 zł
200 000 zł 8 775 zł
300 000 zł 13 163 zł
400 000 zł 17 551 zł
450 000 zł 19 745 zł
*​​​​​kwoty po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych

Oferta "Lojalni zyskują" dotyczy wyłącznie Rachunku Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek (co oznacza, że wypracowane odsetki będą pojawiać się na Twoim koncie co 3 miesiące).

Kliknij, aby powiększyć
​​​​​​

Konto osobiste z rachunkiem oszczędnościowym

Jak już wspominaliśmy, aby otworzyć Rachunek Oszczędzam, należy założyć wpierw konto osobiste. Najpopularniejszą ofertą Credit Agricole jest Konto dla Ciebie, którego parametry przedstawiamy poniżej:

Należy przyznać, że Konto dla Ciebie łatwo może stać się zupełnie darmowe – wiąże się to jednak z dość regularnym z niego korzystaniem lub, niestety, koniecznością przypilnowania minimalnej liczby operacji (wpływ i transakcja bezgotówkowa).

Jeżeli nie chcesz, aby Konto dla Ciebie było Twoim głównym, bieżącym rachunkiem, możesz na swoim aktualnym koncie ustanowić darmowe zlecenie stałe i przelewać do CA żądane 1000 zł, wykonywać jedną transakcję kartą w miesiącu (choćby kupując gazetę lub bilet autobusowy) i przelewać środki z powrotem. W ten sposób unikniesz naliczania opłat.

Dlaczego to takie ważne? Spójrzmy na przykład. Gdy zdeponujesz na Rachunku Oszczędzam 10 tys. zł, to Twój zysk po miesiącu wyniesie ok. 31 zł netto. Jeżeli jednak nie spełnisz wymogów zwolnienia z opłat za konto/kartę, to bank pobierze od Ciebie opłatę 18 zł! Zdecydowanie warto więc pamiętać o regularnym wykonywaniu operacji.

Zwróć uwagę, że w promocji "Lojalni zyskują" wpływ musi wynosić 1500 zł/mies.

Jeżeli dysponujesz wysokimi miesięcznymi wpływami, możesz także rozważyć założenie konta osobistego premium:

Program systematycznego oszczędzania w banku Credit Agricole

Decydując się na oszczędzanie w Credit Agricole, możesz wziąć pod uwagę jeszcze oferowane przez bank propozycje budowania kapitału. W ramach konta osobistego dostępny jest program systematycznego oszczędzania „Mój plan” w Credit Agricole, umożliwiający regularne odkładanie min. 50 zł miesięcznie w okresie od pół roku do 5 lat. Za każde kolejne pół roku klient otrzymuje od banku bonus w postaci podwyższonego oprocentowania.

Promocje powiązane z kontem osobistym i Rachunkiem Oszczędzam

Choć konta oszczędnościowe zwykle nie są objęte promocjami, to często oferty promocyjne możemy znaleźć na powiązanych kontach osobistych. W takich akcjach możesz zyskać nawet kilkaset złotych premii!

Podsumowując, konto oszczędnościowe Credit Agricole na 5,33% to dobra oferta dla zabieganych

Oprocentowanie na poziomie 5,33% bez limitu kwot to przyzwoita propozycja na ulokowanie oszczędności. Choć na rynku można znaleźć lepiej oprocentowane konta oszczędnościowe, to zwykle z atrakcyjnych stawek mogą skorzystać tylko nowi klienci lub osoby, które wpłacą na rachunek tzw. nowe środki, zapewnią wpływ wynagrodzenia, będą aktywnie korzystać z karty debetowej... itp.

Niewątpliwym plusem promocji "Lojalni zyskują" na Rachunku Oszczędzam jest brak tego rodzaju wymagań: wystarczy, że na Twoje konto osobiste wpłynie co miesiąc min. 1500 zł, a na oszczędnościowe: 100 zł - i już Twoje pieniądze będą objęte promocyjną stawką. Wypłata środków nie ma wpływu na oprocentowanie.

Na co powinieneś zwracać uwagę przy ofercie oszczędnościowej Credit Agricole? Przede wszystkim na koszty pośrednie, tj. opłaty za wymagane konto osobiste. Jeżeli zapomnisz spełnić warunki zwolnienia z opłat, to naliczone prowizje pochłoną niemałą część zysków z konta oszczędnościowego. Pamiętaj również o prowizjach związanych z samym Rachunkiem Oszczędzam; wykonanie więcej niż jednego przelewu w miesiącu to koszt aż 8 zł.

Jeśli szukasz przede wszystkim możliwości odkładania sum, które co pewien czas będziesz wypłacał na konieczne zakupy (np. na AGD czy wakacje) i nie chce Ci się tracić energii na ciągłe szukanie kolejnych promocji oszczędnościowych w bankach, to propozycja Credit Agricole na dłuższy czas wygląda całkiem atrakcyjnie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin oferty specjalnej "Lojalni zyskują"
  2. Taryfa opłat i prowizji
  3. Tabela oprocentowania

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.