Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku: 4% do 200 tys. zł

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku: 4% do 200 tys. zł
Źródło: strona banku
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

  • darmowe nielimitowane przelewy na powiązany rachunek w innym banku
  • możliwość otwarcia rachunku zdalnie, z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego
  • bez konta osobistego
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Santander Consumer Bank kojarzy się raczej z kredytami niż z kontami dla klientów detalicznych; nie założysz w nim konta osobistego ze wszystkimi jego funkcjami i powiązanymi produktami, takimi jak karta debetowa, rachunek dla dziecka czy konto walutowe.

Mimo to w SCB znajdziesz interesującą ofertę konta oszczędnościowego, z której możesz skorzystać bez żadnych dodatkowych warunków:

  • bez konta osobistego;
  • bez konieczności regularnych wpływów;
  • bez wymogu wykonywania transakcji;
  • bez żadnych kosztów (...naprawdę).

Co jeszcze? Oprocentowanie w czołówce oszczędnościowych propozycji w promocji na nowe środki. Akcja powtarzana jest cyklicznie, a przy minimalnej aktywności możesz z niej korzystać regularnie.

Środki możesz wypłacić w każdej chwili bez utraty odsetek; zostaną Ci naliczone odsetki wypracowane do poprzedniego dnia przed wypłatą pieniędzy.

Pełna analiza Rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku


Opłaty i prowizje związane z Rachunkiem oszczędnościowym

Nim założysz rachunek, sprawdź, z jakimi opłatami musisz się liczyć:

Podsumowując, za korzystanie z Rachunku oszczędnościowego nie ponosisz żadnych kosztów; nawet przelewy z konta na powiązany rachunek (o nim piszemy niżej) są całkowicie darmowe i nielimitowane, co obecnie na rynku już niemal się nie zdarza.

Stawka 4% dla nowych środków

W tej regularnie powtarzanej akcji nowe środki do 200 tys. oprocentowane są na poziomie 4% w skali roku. Nadwyżka ponad 200 tys. zł wynosi 2%. Promocyjna stawka obowiązuje do 30 lipca 2022 r.

Czym są nowe środki? Pod tym pojęciem bank rozumie nadwyżkę ponad saldo na Rachunku oszczędnościowym oraz lokat, które miałeś w Santander Consumer Banku, w wyznaczonym dniu weryfikacji sald; obecnie jest to 26 kwietnia 2022 r.

Tu ważna uwaga: wysokość nowych środków weryfikowana jest każdego dnia i wpływa na nią m.in. wartość środków zdeponowanych na lokatach. Zatem jeżeli w okresie trwania promocji upłynie termin zapadalności jednej z Twoich lokat w SCB, nie zostanie ona odnowiona, a środki przelane na zewnętrzne konto lub wypłacone, zostaną odjęte od nowych środków.

Inaczej mówiąc, jeśli na Rachunku Oszczędnościowym zdeponowałeś 50 tys. zł jako nowe środki, a po kilku dniach skończy Ci się lokata na 10 tys. zł, to nowe środki od tego momentu będą wynosiły 40 tys. zł.

Można to zilustrować na przykładzie:

50 000 zł (nowe środki) – 0 zł (saldo na Rachunku w dniu badania salda) + 0 zł (tyle zostało na lokacie po jej zakończeniu) – 10 000 zł (kwota lokaty) = 40 000 zł

Zwróć uwagę, że w tym przykładzie objęcie 50 tys. zł stawką dla nowych środków wymaga wpłaty na Rachunek oszczędnościowy 60 tys. zł, gdyż w dniu badania salda miałeś zdeponowane na lokacie 10 tys. zł (przy założeniu, że na Rachunku oszczędności wynosiły okrąglutkie zero).

A co w sytuacji, gdy nie tylko nie upływają terminy Twoich lokat, ale także zechcesz wpłacić środki na kolejną lokatę? Wtedy… nic. W takim wypadku kwota na nowej lokacie nie obniża wartości weryfikowanego salda.

Ile zyskasz na Rachunku oszczędnościowym na 4%?

W tabeli przedstawiamy zysk netto, jaki możesz osiągnąć, deponując na rachunku określone kwoty. Przyjęliśmy, że Twoje oszczędności będą pracować przez pełne 2 miesiące:​​​​​

Zysk na Rachunku oszczędnościowym: 4% przez 2 miesiące

Kwota na Rachunku oszczędnościowym

Odsetki na Rachunku

1 000 zł 5 zł
2 500 zł 14 zł
5 000 zł 27 zł
7 500 zł 41 zł
10 000 zł 54 zł
15 000 zł 81 zł
20 000 zł 108 zł
30 000 zł 162 zł
40 000 zł 216 zł
50 000 zł 270 zł
75 000 zł 405 zł
100 000 zł 540 zł
150 000 zł 810 zł
200 000 zł 1 080 zł
kwoty netto

Kliknij, aby powiększyć
​​​​​​​

Jak widzisz, zdeponowanie maksymalnej kwoty dopuszczalnej w promocji na nowe środki już po 2 miesiącach przyniesie Ci zysk w wysokości ponad 1000 zł. 

Co robić po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania?

Gdy minie termin obowiązywania aktualnej promocji na nowe środki, będziesz miał trzy możliwości: albo skorzystać z nowej edycji akcji, jeżeli bank ją uruchomi, albo przenieść oszczędności do innego banku i ewentualnie zaczekać, aż wróci oferta specjalna, albo zostawić swoje oszczędności w SCB. Standardowe oprocentowanie nie jest już tak dramatycznie niskie, jak jeszcze kilka miesięcy temu, niemniej trudno je uznać za szczególnie atrakcyjne.

Aktualne oferty innych banków znajdziesz w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Lokaty w Santander Consumer Banku

W SCB znajdziesz także szeroką paletę depozytów, zakładanych na okres od 1 miesiąca do 3 lat. Choć ich stawki oprocentowania nie plasują się w czołówce naszego rankingu najlepszych lokat, to warto zwrócić uwagę na Lokatę na nowe środki, na której możesz złożyć oszczędności aż do 400 tys. zł:

Opcję otwarcia tej lokaty powinny rozważyć przede wszystkim osoby, które chciałyby ulokować wyższą sumę niż 200 tys. zł w promocji na nowe środki na Rachunku oszczędnościowym.

Jak założyć Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku?

Konto oszczędnościowe w SCB możesz założyć wyłącznie online, składając wniosek na stronie banku. Swoją tożsamość potwierdzisz przez przelew weryfikacyjny na 1 zł wysłany z konta w innym banku.

Pamiętaj, że musisz być właścicielem rachunku, z którego zlecasz przelew, a Twoje dane osobowe i adresowe z przelewu – identyczne jak te podane we wniosku o Rachunek oszczędnościowy.

Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona banku
​​​​​​

Ważna uwaga: przelew weryfikacyjny może być wysłany jedynie z konta, które nie było w całości zakładane zdalnie lub które zostało zweryfikowane w banku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Jak założyć konto w banku? 7 sprawdzonych metod.

Oczywiście po udanym procesie weryfikacji Twoja złotówka wróci do Ciebie 😉.

Jak korzystać z Rachunku oszczędnościowego?

Choć w Santander Consumer Banku nie otworzysz „zwykłego” konta osobistego, dostęp do swoich oszczędności masz o każdej porze dzięki bankowości elektronicznej.

Środki na Rachunek wpłacasz wyłącznie z Twojego konta prowadzonego w innym banku (możesz być jego jedynym właścicielem lub współwłaścicielem).

Również przez bankowość elektroniczną możesz wypłacać środki. Bank stawia jednak warunek: pieniądze nie mogą być przelewane gdziekolwiek, a jedynie na powiązane z Rachunkiem konto, które masz w innym banku.

Domyślnie jest to rachunek, z którego zlecałeś przelew weryfikacyjny przy otwieraniu Rachunku oszczędnościowego. Możesz go zawsze zmienić, ale pamiętaj, żeby Twoje dane na nowym koncie powiązanym były takie same jak te, które podałeś w SCB (imię, nazwisko i adres).

Komentarz redakcji

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku to propozycja, którą możemy uznać za jedną z najwygodniejszych w codziennej obsłudze. Nie musisz brać kredytu w SCB, zamawiać karty kredytowej ani otwierać ROR-u (tym bardziej że – jak już wspomnieliśmy – w ogóle go nie ma). Prowadzenie rachunku i przelewy na powiązane konto są całkowicie darmowe.

Bank nie wymaga regularnych wpływów na konto, zapewnienia minimalnych środków czy wykonywania jakichkolwiek transakcji – zakładasz „czysty” rachunek oszczędnościowy i skupiasz się wyłącznie na oszczędzaniu.

Po dokładnym przyjrzeniu się propozycjom innych banków, widać wyraźnie, że jest ona jedną z najwyższych dla nowych środków i to bez żadnych dodatkowych warunków. Co więcej, promocja na nowe środki jest regularnie odnawiana i możesz z niej korzystać wielokrotnie. Dzięki temu nie musisz tracić energii i czasu na nerwowe poszukiwanie kolejnych ofert oszczędnościowych w innych bankach. A czas… to też pieniądz.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Zyskaj z nami z nowymi środkami"
  2. Tabela oprocentowania

O banku

Santander Consumer Bank to instytucja specjalizująca w obszarze consumer finance, czyli kredytów dla klientów indywidualnych. Pod obecną nazwą bank działa w Polsce od 2006 r., natomiast w 2011 r. połączył się z AIG Bank Polska. Santander Consumer Polska należy do hiszpańskiej Grupy Santander, której częścią jest również Santader Bank Polska (dawne BZ WBK).