Rachunek Mój Biznes Mobilny w Banku Pekao SA

Rachunek został wycofany z oferty Banku Pekao.

Rachunek Mój Biznes Mobilny w Banku Pekao SA Źródło obrazka: strona Pekao SA

Mój Biznes Mobilny w Pekao SA to pakiet usług przeznaczony dla przedsiębiorców ceniących sobie swobodę dostępu do rachunku przez Internet i urządzenia mobilne. Wbrew pozorom nie jest trudno uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku i kartę debetową – wystarczą miesięczne wpływy w wysokości min. 2000 zł i transakcje bezgotówkowe na kwotę przynajmniej 300 zł. W pakiecie jest również 10 bezpłatnych przelewów do banków w kraju oraz darmowe bankomaty.

Te cechy sprawiają, że Mój Biznes Mobilny można polecić nie tylko aktywnym firmom o dość stałych przychodach, ale także tym przedsiębiorcom, którzy zwracają uwagę na nowoczesne rozwiązania.

W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące rachunku Mój Biznes Mobilny w Pekao SA. Przedstawimy najbardziej istotne opłaty i prowizje, dodatkowe usługi dla przedsiębiorców, a także porównamy ten pakiet z innymi zestawami usług dla przedsiębiorców.

Podstawowe parametry rachunku Mój Biznes Mobilny

Początki działalności gospodarczej nie są proste. Zobowiązania podatkowe i ubezpieczeniowe dla młodych firm mogą okazać się sporym obciążeniem, dlatego warto do obsługi finansowej wybrać taki rachunek firmowy, którego koszty będą jak najniższe. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne parametry związane z Pakietem Mój Biznes Mobilny w Banku Pekao SA:

 • z rachunku mogą skorzystać następujące podmioty: osoby prowadzące jednoosobową DG, spółki cywilne, jawne, komandytowe, partnerskie, komandytowo-akcyjne, spółki z o.o. oraz spółki akcyjne;
 • rachunek przeznaczony jest dla firm, których roczne przychody ze sprzedaży nie przekraczają 1,5 mln zł;
 • konto nie jest oprocentowane;
 • miesięczna opłata za konto wynosi 15 zł – można jej uniknąć, jeśli co miesiąc na rachunek firmowy wpłynie min. 2000 zł, a transakcje kartą wyniosą min. 300 zł w miesiącu.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej MasterCard Business – umożliwia ona dokonywanie płatności zbliżeniowych i internetowych;
 • 7 zł za miesięczną obsługę karty debetowej – opłaty można uniknąć, dokonując transakcji na min. 300 zł miesięcznie;
 • dodatkowo można wykupić dobrowolne ubezpieczenie transakcji dokonanych kartą za 4 zł miesięcznie;
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów Banku Pekao;
 • 0 zł za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu, 2% min. 5 zł za kolejne wypłaty;
 • 2% min. 5 zł za wypłaty z bankomatów na świecie kartą MasterCard Business. Jeżeli często wypłacasz środki za granicą, rozważ założenie konta walutowego – możesz w ten sposób sporo zaoszczędzić. Ranking kont walutowych znajdziesz tutaj;
 • 0 zł za sprawdzenie salda w bankomatach Pekao, 0,99 zł w pozostałych bankomatach;
 • 1 zł za wypłatę środków w usłudze cashback;
 • 10 bezpłatnych przelewów zewnętrznych/zleceń stałych do banków krajowych w pakiecie (w miesiącu), każde kolejne zlecenie stałe/przelew kosztuje 1,50 zł;
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego;
 • 3 zł za przelew natychmiastowy;
 • brak polecenia zapłaty;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego na rachunki w banku Pekao SA;
 • 30 zł za przelew SORBNET dla kwot większych lub równych 1 mln zł;
 • 0,25% min. 30 zł max. 120 zł za przelewy SEPA (to jest bardzo wysoka opłata!) oraz zwykłe przelewy walutowe;
 • 0,3% min. 5 zł za wpłatę środków w oddziale banku. 0,5% min. 5 zł za wypłatę gotówki w oddziale.
 • 0,20 zł - kody autoryzacyjne SMS;
 • 0 zł – miesięczny wyciąg z konta w formie elektronicznej, 6 zł – wyciąg w formie papierowej przesłany pocztą.

Dodatkowe usługi dla przedsiębiorców w Banku Pekao SA

Firmy, które skorzystają z oferty dla przedsiębiorców w Pekao SA, mają także dostęp do innych usług i produktów banku:

 • Konto pomocnicze w walucie – do wyboru jest ok. 20 różnych walut; opłata za prowadzenie rachunku jest uzależniona od waluty, a otwarcie konta kosztuje jednorazowo 25 zł.
 • Rachunek oszczędnościowy „Dobry Zysk dla Firmy” – konto do lokowania nadwyżek finansowych z oprocentowaniem do 0,25%.
 • Finansowanie inwestycji – przedsiębiorcy mogą korzystać z dostępnych kredytów (np. obrotowego, limitu debetowego) oraz leasingu na inwestycje i bieżącą działalność.
 • Aplikacja mobilna – funkcjonalność aplikacji PekaoFirma24 jest taka sama, jak w przypadku bankowości internetowej, dodatkowo można korzystać z funkcji wielopodpisu (akceptacji przelewów przez kliku pracowników firmy).

Mój Biznes Mobilny a inne pakiety dla firm

Jak już wspominaliśmy, pakiety usług firmowych w Banku Pekao SA zostały przygotowane pod kątem potrzeb różnych firm. Krótkie porównanie tych zestawów prezentuje ta tabelka.

Pakiety dla przedsiębiorstw w Pekao SA są dość zróżnicowane i przeznaczone dla różnych grup klientów. W zależności od rodzaju działalności i przychodów Twojej firmy możesz wybrać jeden z kilku zestawów usług, z których każdy posiada inne zalety. Jeśli aktywnie działasz na rynkach zagranicznych, Mój Biznes Płatniczy może zminimalizować koszty przelewów SEPA; jeśli chcesz w swoim sklepie akceptować karty płatnicze, rozważ skorzystanie z pakietu Płatniczego, a jeśli oczekujesz niższych opłat, dobrym rozwiązaniem może się okazać Mój Biznes Mobilny.

Mój Biznes Mobilny okiem redakcji

Bank Pekao SA to jeden z największych i najbardziej stabilnych polskich banków. Uniwersalna działalność i szeroki zakres usług sprawiają, że ta instytucja wciąż cieszy się popularnością wśród klientów. Przedsiębiorcy w Pekao SA mają szeroki wybór rachunków, z których każdy oferuje inne przywileje i funkcjonalności.

Mój Biznes Mobilny to obecnie interesująca alternatywa do konkurencyjnych kont firmowych – jeśli co miesiąc na konto wpłynie min. 2000 zł, a transakcje kartą wyniosą min. 300 zł, to możemy uniknąć opłaty za pakiet i obsługę karty. Dużą zaletą tego rachunku jest też znaczna liczba walut, w których można otworzyć konto pomocnicze.

Pakiet Mój Biznes Mobilny ma też swoje wady. 10 bezpłatnych przelewów w miesiącu to dla niektórych firm zdecydowanie za mało, a standardowa opłata za pojedynczy przelew to aż 1,50 zł. Niskie oprocentowanie produktów oszczędnościowych również nie zachęca do lokowania nadwyżek finansowych, a wysoka za opłata za przelewy europejskie może przysporzyć firmom aktywnym za granicą dodatkowych kosztów.

Pomimo tych ewidentnych niedogodności rachunek firmowy w Pekao SA to całkiem korzystne rozwiązanie dla firm, które chcą dokonywać podstawowych operacji finansowych poprzez bankowość internetową i mobilną. Jeśli zamierzasz często korzystać z karty debetowej, Pakiet Mobilny powinien Cię usatysfakcjonować. Jeśli natomiast wykonujesz często przelewy lub spodziewasz się nieregularnych wpływów na rachunek firmowych – sprawdź nasz ranking kont firmowych i wybierz najlepsze konto dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Ocena: 3.0

 • funkcjonalna aplikacja mobilna
 • duża liczba walut w ramach rachunku pomocniczego
 • płatne kody SMS
 • tylko 10 darmowych przelewów w miesiącu

Sylwetka Banku Pekao

Pekao SA to jeden z najstarszych polskich banków, który działa w naszym kraju już ponad 80 lat – dokładnie od 1929 r., kiedy powstał Bank Polska Kasa Opieki SA. Bank Pekao SA jest drugim co do wielkości aktywów bankiem w naszym kraju. Misja i zasady tej instytucji to budowanie wartości dla klientów, uczestnictwo w społecznościach lokalnych, tworzenie najlepszych miejsc pracy, osiąganie najwyższych standardów i wprowadzanie prostych rozwiązań.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta kosztuje 15 zł, możesz uniknąć opłaty, jeśli co miesiąc na rachunek wpłynie min. 2000 zł. Miesięczny koszt karty debetowej to 5 zł, unikniesz go, dokonując kartą transakcje na min. 300 zł. 10 przelewów/zleceń stałych jest bezpłatnych, zaś kolejne kosztują 1,50 zł. Przelewy do ZUS i US – 0 zł. Dwie pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce są bezpłatne (wypłaty z maszyn Banku Pekao są darmowe).

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Pakiet Mój Biznes Mobilny to korzystny wybór dla przedsiębiorców, którzy chcą zarządzać środkami przez Internet i aplikację mobilną. Rachunek zadowoli także klientów często korzystających z karty debetowej.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Bank oferuje nowoczesną aplikację mobilną i rachunek pomocniczy prowadzony w kilkunastu walutach.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera wysokie opłaty za przelewy SEPA.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.