Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank Pekao
Ocena redakcji:

Rachunek Mój Biznes Mobilny w Banku Pekao SA

Rachunek Mój Biznes Mobilny w Banku Pekao SA
Źródło: strona Pekao SA

Mój Biznes Mobilny w Pekao SA to pakiet usług przeznaczony dla przedsiębiorców ceniących sobie swobodę dostępu do rachunku przez Internet i urządzenia mobilne. Wbrew pozorom nie jest trudno uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku i kartę debetową – wystarczą miesięczne wpływy w wysokości min. 2000 zł i transakcje bezgotówkowe na kwotę przynajmniej 300 zł. W pakiecie jest również 10 bezpłatnych przelewów do banków w kraju oraz darmowe bankomaty.

Te cechy sprawiają, że Mój Biznes Mobilny można polecić nie tylko aktywnym firmom o dość stałych przychodach, ale także tym przedsiębiorcom, którzy zwracają uwagę na nowoczesne rozwiązania.

W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące rachunku Mój Biznes Mobilny w Pekao SA. Przedstawimy najbardziej istotne opłaty i prowizje, dodatkowe usługi dla przedsiębiorców, a także porównamy ten pakiet z innymi zestawami usług dla przedsiębiorców.

Podstawowe parametry rachunku Mój Biznes Mobilny

Początki działalności gospodarczej nie są proste. Zobowiązania podatkowe i ubezpieczeniowe dla młodych firm mogą okazać się sporym obciążeniem, dlatego warto do obsługi finansowej wybrać taki rachunek firmowy, którego koszty będą jak najniższe. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne parametry związane z Pakietem Mój Biznes Mobilny w Banku Pekao SA:

Dodatkowe usługi dla przedsiębiorców w Banku Pekao SA

Firmy, które skorzystają z oferty dla przedsiębiorców w Pekao SA, mają także dostęp do innych usług i produktów banku:

  • Konto pomocnicze w walucie – do wyboru jest ok. 20 różnych walut; opłata za prowadzenie rachunku jest uzależniona od waluty, a otwarcie konta kosztuje jednorazowo 25 zł.
  • Rachunek oszczędnościowy „Dobry Zysk dla Firmy” – konto do lokowania nadwyżek finansowych z oprocentowaniem do 0,25%.
  • Finansowanie inwestycji – przedsiębiorcy mogą korzystać z dostępnych kredytów (np. obrotowego, limitu debetowego) oraz leasingu na inwestycje i bieżącą działalność.
  • Aplikacja mobilna – funkcjonalność aplikacji PekaoFirma24 jest taka sama, jak w przypadku bankowości internetowej, dodatkowo można korzystać z funkcji wielopodpisu (akceptacji przelewów przez kliku pracowników firmy).

Mój Biznes Mobilny a inne pakiety dla firm

Jak już wspominaliśmy, pakiety usług firmowych w Banku Pekao SA zostały przygotowane pod kątem potrzeb różnych firm. Krótkie porównanie tych zestawów prezentuje ta tabelka.

Pakiety dla przedsiębiorstw w Pekao SA są dość zróżnicowane i przeznaczone dla różnych grup klientów. W zależności od rodzaju działalności i przychodów Twojej firmy możesz wybrać jeden z kilku zestawów usług, z których każdy posiada inne zalety. Jeśli aktywnie działasz na rynkach zagranicznych, Mój Biznes Płatniczy może zminimalizować koszty przelewów SEPA; jeśli chcesz w swoim sklepie akceptować karty płatnicze, rozważ skorzystanie z pakietu Płatniczego, a jeśli oczekujesz niższych opłat, dobrym rozwiązaniem może się okazać Mój Biznes Mobilny.

Mój Biznes Mobilny okiem redakcji

Bank Pekao SA to jeden z największych i najbardziej stabilnych polskich banków. Uniwersalna działalność i szeroki zakres usług sprawiają, że ta instytucja wciąż cieszy się popularnością wśród klientów. Przedsiębiorcy w Pekao SA mają szeroki wybór rachunków, z których każdy oferuje inne przywileje i funkcjonalności.

Mój Biznes Mobilny to obecnie interesująca alternatywa do konkurencyjnych kont firmowych – jeśli co miesiąc na konto wpłynie min. 2000 zł, a transakcje kartą wyniosą min. 300 zł, to możemy uniknąć opłaty za pakiet i obsługę karty. Dużą zaletą tego rachunku jest też znaczna liczba walut, w których można otworzyć konto pomocnicze.

Pakiet Mój Biznes Mobilny ma też swoje wady. 10 bezpłatnych przelewów w miesiącu to dla niektórych firm zdecydowanie za mało, a standardowa opłata za pojedynczy przelew to aż 1,50 zł. Niskie oprocentowanie produktów oszczędnościowych również nie zachęca do lokowania nadwyżek finansowych, a wysoka za opłata za przelewy europejskie może przysporzyć firmom aktywnym za granicą dodatkowych kosztów.

Pomimo tych ewidentnych niedogodności rachunek firmowy w Pekao SA to całkiem korzystne rozwiązanie dla firm, które chcą dokonywać podstawowych operacji finansowych poprzez bankowość internetową i mobilną. Jeśli zamierzasz często korzystać z karty debetowej, Pakiet Mobilny powinien Cię usatysfakcjonować. Jeśli natomiast wykonujesz często przelewy lub spodziewasz się nieregularnych wpływów na rachunek firmowych – sprawdź nasz ranking kont firmowych i wybierz najlepsze konto dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Ocena redakcji łącznie:

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Pekao SA to jeden z najstarszych polskich banków, który działa w naszym kraju już ponad 80 lat – dokładnie od 1929 r., kiedy powstał Bank Polska Kasa Opieki SA. Bank Pekao SA jest drugim co do wielkości aktywów bankiem w naszym kraju. Misja i zasady tej instytucji to budowanie wartości dla klientów, uczestnictwo w społecznościach lokalnych, tworzenie najlepszych miejsc pracy, osiąganie najwyższych standardów i wprowadzanie prostych rozwiązań.

Czytaj więcej

Komentarze