Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Millennium 360°: darmowe konto i 7% dla oszczędności

Millennium 360°: darmowe konto i 7% dla oszczędności
Źródło: strona banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Oferta oszczędnościowa:
Promocje i bonusy:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta walutowa:

Zalety:

Do 25% moneyback za zakupy online dla klientów Banku Millennium
Bezterminowa
 • bezwarunkowo darmowe konto, a z karty i wszystkich bankomatów można korzystać zupełnie za darmo po spełnieniu prostych warunków
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na bardzo dobrą aplikację mobilną
 • atrakcyjna propozycja dla osoby, która od czasu do czasu płaci kartą za granicą
 • konto założysz online (logując się w innym banku), za pośrednictwem kuriera lub metodą "na selfie"

Wady:

 • wysokie opłaty w przypadku niespełnienia warunków aktywności
 • brak Google Pay
 • wysokie opłaty za przelewy natychmiastowe, wpłatę/wypłatę gotówki i przelew w oddziale
 • płatna usługa Blik zbliżeniowy (opłaty można uniknąć)

Opinia eksperta

Millennium 360° to konto dla tych, którzy bankowości elektronicznej się nie boją, a placówki banku najchętniej omijają szerokim łukiem. Osoby, które lubią korzystać z wielu usług w jednej instytucji, powinny być zadowolone z bogatej oferty Banku Millennium, szczególnie w zakresie produktów oszczędnościowych, kont dla dzieci czy pakietu ubezpieczeń. Kto mógłby być niezadowolony z rachunku Millennium 360°? Przede wszystkim ci, którzy często jeżdżą za granicę - głównie ze względu na dość ograniczoną ofertę walutową banku (dość niski limit transakcji walutowych bez prowizji, brak kantoru walutowego).
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Rachunek Millennium 360° zastąpił popularne Konto 360°, niemniej na tyle różni się on od swojego poprzednika, że trudno go nazwać odświeżoną wersją. Bank zdecydowanie postawił na usługi zdalne i transakcje bezgotówkowe, a to ma swoje odbicie przede wszystkim w taryfie opłat i prowizji.

Nowe Millennium 360° jest prowadzone bezwarunkowo bezpłatnie, a bank nie wymaga zapewniania żadnego wpływu ani utrzymania salda. Do konta możesz dobrać ciekawe produkty oszczędnościowe, takie jak konto oszczędnościowe i lokaty oraz skorzystać z praktycznego pakietu assistance.

Pełna analiza rachunku Millennium 360° w Banku Millennium


Opłaty i prowizje

Bezwarunkowo darmowe konto to coraz większa rzadkość na rynku, a co za tym idzie – stanowi ono kuszącą ofertę. Sprawdźmy, czy i inne opłaty są równie atrakcyjne:

Korzystanie z Millennium 360° może być niemal zupełnie darmowe, ale tylko dla osób, które z bankowości korzystają przede wszystkim zdalnie i bezgotówkowo.

Wymóg wykonania 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem, aby uniknąć opłaty za debetówkę (lub usługę zbliżeniowego Blika), to obecnie standard na rynku. Jednak już mało gdzie spełnienie tego warunku gwarantuje jeszcze bezpłatne bankomaty w Polsce i za granicą.

Gdzie „czyhają” prowizje? Przede wszystkim przy operacjach gotówkowych i tych zlecanych w oddziale. Zaskakująco drogie są również przelewy natychmiastowe zlecane online (dwa razy droższe niż u konkurencji).

Musisz także uważać na sposób autoryzacji przelewów: bezpłatna jest jedynie autoryzacja mobilna, natomiast koszt pojedynczego SMS-a z kodem wynosi 15 groszy.

Karta a Blik zbliżeniowy

Millennium jest pierwszym i jak dotąd – na szczęście – jedynym bankiem w Polsce, który pobiera opłatę za korzystanie z płatności zbliżeniowych Blik. Usługa ta stanowi świetną alternatywę dla kart płatniczych, ponieważ można bez trudu płacić telefonem, nie posiadając żadnej karty w banku.

Natomiast w Millennium uruchomienie usługi płatności zbliżeniowych Blikiem wiąże się z comiesięczną prowizją w wysokości 11 zł; opłaty unikniesz, gdy wykonasz min. 5 transakcji Blikiem lub kartą (lub jedną operację, jeśli masz mniej niż 26 lat. Prowizja nie jest pobierana przez pierwsze dwa miesiące od wydania karty lub aktywacji płatności zbliżeniowych Blik).

Jakie to mogą być transakcje? Oczywiście nie muszą to być wyłącznie operacje zbliżeniowe Blikiem; liczą się również płatności z kodem, w tym użycie kodu w Internecie.

A co w sytuacji, gdy korzystasz i z karty, i z Blika? Wtedy opłata jest jedna. Jak jej uniknąć? Bardzo prosto: płacą kartą lub zlecając transakcję płatniczą Blik.

Przykładowo, masz kartę i aktywowałeś usługę zbliżeniową Blik. Aby bank nie naliczył Ci opłaty miesięcznej w wysokości 11 zł (za obie usługi), możesz 5 razy zapłacić kartą, 5 razy zapłacić wyłącznie Blikiem (również z kodem), 3 razy użyć karty, 2 razy Blika itp. Konfiguracja transakcji jest dowolna.

A jeżeli nie masz aktywnego Blika zbliżeniowego, a korzystasz z karty? Czy inne transakcje płatnicze Blikiem się liczą? Jak najbardziej: do uniknięcia opłaty za kartę możesz zlecić transakcje z kodem w terminalu płatniczym lub w trakcie zakupów w sieci.

Promocje związane z Millennium 360°

Bank Millennium jest dobrze znany tym, którzy śledzą bankowe promocje. Sprawdź, co tym razem przygotował dla Ciebie:

Oferta walutowa i Pakiet Walutowy

Choć spełnienie warunku aktywności (transakcje bezgotówkowe kartą/Blikiem) gwarantuje brak opłaty za pobranie środków z bankomatów zagranicznych, to Bank Millennium raczej nie jest ulubioną instytucją podróżników, przede wszystkim ze względu na nieinteresującą ofertę walutową.

W Banku Millennium nie znajdziesz takich usług i produktów jak kantor wymiany walut czy karta wielowalutowa. Są co prawda cztery rachunki walutowe, ale z płatną kartą i bez darmowych wypłat z zagranicznych bankomatów.

Dodatkowo przy transakcjach zagranicznych trzeba liczyć się z dość wysokim spreadem banku (ok. 6%). Jest to, bądź co bądź, oferta nieco archaiczna.

Skoro jednak posiadacz konta Millennium 360° ma być klientem nowoczesnym, trudno sobie wyobrazić, aby bank oferował mu tylko takie nienowoczesne rozwiązania. Dlatego też z Millennium 360° możesz wykonywać:

 • płatności we wszystkich walutach świata po znacznie korzystniejszych kursach walutowych organizacji kartowej (Visa lub Mastercard, w zależności od posiadanej karty)
 • wypłaty z zagranicznych bankomatów, płatności internetowe i transakcje bezgotówkowe za granicą bez marży banku – do równowartości 1000 zł/mies.

Gdy wykorzystasz limit 1000 zł, marża banku za przewalutowanie wyniesie 2% wartości transakcji. Możesz również aktywować Pakiet Walutowy za 9,90 zł tygodniowo, gwarantujący nielimitowane transakcje kartą w każdej walucie bez naliczania dodatkowej marży.

Oszczędzanie z Bankiem Millennium

W Banku Millennium znajdziesz niemało solidnych ofert oszczędnościowych: przede wszystkim Konto Oszczędnościowe Profit oraz lokaty. Do ich założenia wymagane jest posiadanie rachunku osobistego.

Konto Oszczędnościowe Profit

Ten rachunek to ukłon w stronę stałych klientów – dość rzadka rzecz na rynku oszczędnościowym. Często jest on objęty promocją, w ramach której zyskujesz znacznie wyższe oprocentowanie dla tzw. nowych środków, bez dodatkowych warunków takich jak wpływ na ROR czy transakcje kartą.

Bank nie wymaga zapewnienia regularnego wpływu lub utrzymania minimalnego salda na Koncie Profit.

Lokaty w Banku Millennium

Millennium może też pochwalić się zróżnicowaną ofertą lokat; znajdziesz wśród nich tradycyjne, terminowe depozyty oraz nieco bardziej oryginalne propozycje, jak np. Lokatę Urodzinową, którą możesz otworzyć w ciągu 30 dni od swoich urodzin:

Bankowość elektroniczna Banku Millennium

Lubisz nowoczesne rozwiązania i nie wyobrażasz sobie otwierania konta z niefunkcjonalną aplikacją mobilną? Rozwiązania w Millennium raczej Cię nie rozczarują: system bankowości internetowej Millenet uchodzi za jeden z najbardziej czytelnych i praktycznych serwisów, dodatkowo umożliwia on skorzystanie z e-administracji, dostęp do Profilu Zaufanego, Managera Finansów, ułatwiającego zarządzanie Twoimi wydatkami itp.

Za „perełkę” uchodzi jednak aplikacja mobilna Millennium, bogata w funkcje i usługi, a jednocześnie przejrzysta. W aplikacji zlecisz przelewy na telefon Blik, opłacisz faktury, miejsce parkingowe i przejazd autostradą (za pośrednictwem Autopay), kupisz bilet komunikacji miejskiej i bilety do kin Helios, zablokujesz transakcje kartą poza Unią Europejską, skorzystasz z nowych produktów, zmienisz limity transakcji itd. Możesz w niej również przechowywać karty lojalnościowe do ulubionych sklepów. Krótko mówiąc, dzięki aplikacji mobilnej Millenet nie musisz prawie wcale logować się do bankowości internetowej.

Ciekawą usługą jest automatyczna konsultantka Milla – czyli chatbot, któremu wydajesz polecenia głosowe lub z którym możesz wymieniać wiadomości. Jest on przydatny przy np. sprawdzeniu historii Twojego konta, zleceniu przelewów, doładowaniu telefonu lub sprawdzania, kiedy dojdzie Twój przelew.

Płatności mobilne i internetowe

Klienci Banku Millennium mają dostęp do płatności mobilnych takich jak Apple Pay, Blik i Garmin Pay (transakcje zegarkiem). W tym zestawie dziwi brak Google Pay; osoby korzystające z systemu Android muszą zdać się na HCE.

Co ciekawe, płatności zbliżeniowe telefonem możesz uruchomić jeszcze przed dostarczeniem Ci fizycznej karty pocztą.

W Banku Millennium skorzystasz z automatycznych przelewów internetowych pay-by-link takich jak: Przelewy 24 (w tym Dotpay) oraz PayU.

Otwarta bankowość, czyli wszystkie konta w jednym banku

Ewenementem na rynku jest usługa Finanse 360°, umożliwiająca częściowy dostęp poprzez Millenet i aplikację mobilną do Twoich kont prowadzonych w innych bankach. W ramach usługi sprawdzisz saldo na swoich rachunkach i historię transakcji, np. w mBanku. Dzięki temu nie musisz logować się do kilku banków, aby sprawdzić stan swoich rachunków.

Co więcej, w Millenecie zlecisz też standardowy przelew w PLN z innych Twoich kont. Obecnie za pośrednictwem Millenetu wykonasz przelew z konta w ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP, Pekao SA, Santander Banku Polska i Alior Banku.

Usługa Finanse 360° jest zupełnie bezpłatna.

Bank dla całej rodziny

Gdy otworzysz Millennium 360°, zyskasz możliwość zawnioskowania o produkty dla Twoich dzieci. Przede wszystkim swoim pociechom możesz założyć Konto 360° Junior – darmowy rachunek, do którego już nawet siedmiolatki mogą otrzymać kartę płatniczą:

Swojemu dziecku możesz otworzyć również Konto Oszczędnościowe Profit, Konto Walutowe, lokatę, a nawet rachunek oszczędnościowy prowadzony w euro lub dolarach amerykańskich. Podgląd rachunków dziecka znajdziesz w swojej bankowości elektronicznej.

Dodatkowe usługi

Jako klient Banku Millennium możesz skorzystać z przydatnych usług i rozwiązań, takich jak:

Pakiet Bardzo Pomocny

…czyli ubezpieczenie assistance obejmujące pomoc medyczną i domową dla Ciebie i Twoich dzieci, np. wizytę domową lekarza lub pielęgniarki, transport do i ze szpitala, pomoc szklarza, hydraulika, ślusarza, elektryka. Możesz skorzystać z 7 świadczeń rocznie, pod warunkiem, że będą to interwencje różnego typu.

Pakiet Bardzo Pomocny jest darmowy przez pierwsze 3 miesiące, po tym czasie bank pobiera opłatę w wysokości 4,98 zł.

Limit w koncie

…czyli swego rodzaju ekstra kredyt dla posiadaczy ROR-u. Jeżeli spłacisz debet na rachunku w ciągu 7 dni, to nie zapłacisz żadnych odsetek od zadłużenia. Do końca sierpnia 2022 r. bank nie pobiera również prowizji za przyznanie limitu.

Pamiętaj, że każdy wpływ na konto automatycznie spłaca i odnawia limit. Usługa limitu w koncie jest darmowa przez pierwsze 12 miesięcy, ale jej przedłużenie o każdy kolejny jest rok jest już płatne.

Program rabatowy „Inspiracje”

Dla posiadaczy kart płatniczych (i debetowych, i kredytowych) Bank Millennium przygotował program rabatowy „Inspiracje”, dzięki któremu możesz uzyskać zniżki w hotelach, restauracjach oraz rabaty w niemal 1000 sklepów – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Ich listę znajdziesz w wyszukiwarce banku.

Wady rachunku Millennium 360°

Rachunek Millennium 360° nie wiąże się z żadnymi ukrytymi opłatami czy „haczykami” na klienta, który nie przeczytał dokładnie drobnego druczku pod umową. O ewentualnych wadach konta wspominaliśmy już w tej analizie, a naszym zdaniem są to przede wszystkim:

 • wciąż wymagająca poprawek oferta walutowa,
 • zbyt wysokie koszty przelewów natychmiastowych,
 • płatna usługa Blika zbliżeniowego,
 • brak Google Pay (które można zastąpić HCE).

Ograniczone limity przelewów

Nim zdecydujesz się na konto Millennium 360°, musisz wiedzieć o limitach transakcji obowiązujących w banku. W przypadku przelewów internetowych (zlecanych w bankowości internetowej Millenet) maksymalna dzienna kwota transakcji może wynieść 200 tys. zł – i to tylko pod warunkiem, że operację autoryzujesz w aplikacji mobilnej. W przypadku autoryzacji SMS limit wynosi… jedynie 50 tys. zł. Podwyższenie go możliwe jest wyłącznie w placówce.

Jak otworzyć rachunek Millennium 360°?

Poza tradycyjną metodą, czyli w oddziale, istnieje jeszcze kilka sposobów otwarcia konta online. Pierwszy, można rzec „klasyczny”, to złożenie wniosku przez Internet, a następnie podpisanie umowy w placówce.

Nowocześniejszy sposób to otwarcie konta na „selfie”, czyli potwierdzenie swoich danych zdjęciami twarzy i dokumentu tożsamości oraz nagraniami głosu. Możesz też potwierdzić dane, logując się do innego banku, w którym masz rachunek.

Podsumowanie

Millennium 360° to konto dla tych, którzy bankowości elektronicznej się nie boją, a placówki banku najchętniej omijają szerokim łukiem. Wyróżnia je darmowe prowadzenie – i to bez żadnych warunków – oraz proste warunki uniknięcia opłaty jednocześnie za kartę, bankomaty polskie i zagraniczne oraz płatności zbliżeniowe Blik.

Ambiwalentne odczucia mamy w stosunku do zmian w polityce transakcji walutowych. Oczywiście, miło, że bank nie pobiera żadnych prowizji za transakcje do równowartości 1000 zł miesięcznie i że wymiana walut następuje po korzystniejszym kursie organizacji kartowej, tyle że dopuszczalny limit jest za niski na czas wakacyjnego wyjazdu i przyda się raczej tym, którzy albo na krótko wyjeżdżają za granicę, albo płacą w obcej walucie w sieci. 

Osoby, które od czasu do czasu wykonują jakieś operacje w oddziale, muszą, niestety, liczyć się z wysokimi prowizjami. Lepiej też odzwyczaić się od przelewów natychmiastowych zlecanych online, które w Banku Millennium objętą są zdumiewającą prowizją, i przerzucić się na darmowe przelewy na telefon Blik.

Trzeba jednak przyznać, że bank ułatwia swoim klientom korzystanie z bankowości elektronicznej: od lat jest ona chwalona za przejrzystość i intuicyjność, a także za mnogość funkcji, jakie udostępnia.

Do tego wraz z kontem Millennium zyskujesz dostęp do niezłej oferty oszczędnościowej oraz bogatej palety produktów bankowych dla rodziny (konta i lokaty dla dziecka, ubezpieczenia itp.).

Podsumowując, jeśli zdecydujesz się na rachunek w Millennium, nie tylko nie zapłacisz za prowadzenie konta, ale i prawdopodobnie nie będziesz już musiał szukać usług i produktów okołobankowych w innych bankach.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji - konta
 2. Taryfa opłat i prowizji - karty płatnicze
 3. Taryfa opłat i prowizji - transakcje Blik

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.