Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Biuro Maklerskie Deutsche Bank Polska

Rachunek db Makler w Biurze Maklerskim Deutsche Bank Polska

Rachunek db Makler w Biurze Maklerskim Deutsche Bank Polska
Źródło: Biuro Maklerskie Deutsche Bank Polska
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszej analizie rachunku db Makler znajdziesz najważniejsze informacje związane z tym kontem: podstawowe opłaty i prowizje oraz dodatkowe informacje związane z tym rachunkiem.

Najważniejsze parametry rachunku db Makler

Rachunek db Makler cechuje się brakiem kosztów prowadzenia, a także jednymi z najniższych opłat na rynku. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich. Warto pamiętać, że większość tych opłat dotyczy obsługi rachunku przez Internet. Operacje wykonywane telefonicznie lub osobiście są znacznie droższe.

Jak założyć rachunek db Makler?

Rachunek maklerski db Makler można założyć na dwa sposoby:

  • osobiście w dowolnym oddziale Deutsche Banku;
  • internetowo, wypełniając ten wniosek na stronie BM Deutsche Banku; po wypełnieniu wniosku należy podpisać dokumenty dostarczone przez kuriera; następnie otrzymamy przesyłkę z loginem i hasłem (wymagana jest aktywacja telefoniczna) do serwisu internetowego.

Rachunek może założyć każda pełnoletnia osoba. Inwestor indywidualny musi dodatkowo posiadać numer NIP (dla celów podatkowych) oraz ważny dokument tożsamości. Otwarcie rachunku maklerskiego nie różni się więc znacząco od otwarcia rachunku bankowego.

Okiem redakcji

Rachunek oferowany przez Biuro Maklerskie Deutsche Bank Polska S.A. nieustannie zajmuje czołowe miejsca w rankingach i można polecić go zarówno początkującym, jak i wytrawnym inwestorom. Na ten stan rzeczy składa się kilka czynników. Przede wszystkim rachunek nie jest obciążony kosztami prowadzenia. Broker pobiera co prawda kwartalną opłatę od wartości posiadanych papierów, jednak nawet przy dużych inwestycjach nie powinna ona wynosić więcej niż kilka złotych. Ponieważ dom maklerski powiązany jest z dużą instytucją bankową, możliwe są darmowe przelewy na rachunek w tymże banku.

Inwestycje w rynek polski

Dużą przewagą rachunku są jedne z najniższych – o ile nie najniższe – prowizje od wartości transakcji, stanowiące główny koszt dla inwestora. Dodając do tego niskie kwoty minimalne (próg ten osiąga się już przy operacjach o wartości 1000 zł dla akcji i 1357,14 zł dla obligacji) oraz dostęp do rynku pierwotnego, może to być bardzo dobry rachunek nie tylko dla początkującego, ale również dla średnio zamożnego klienta.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Regulamin świadczenia usług maklerskich
  3. https://Reg. usługi przyjmowania i przekazywania zleceń
  4. https://Reg. sporządzania opracowań analitycznych

O instytucji

Biuro Maklerskie Deutsche Bank Polska rozpoczęło swoją działalność na polskim rynku kapitałowym w 2006 r. na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Od 2007 roku DM Deutsche Banku działał jako agent firmy inwestycyjnej DB Securities S.A., należał również do Izby Domów Maklerskich. Oferta Biura obejmowała wszystkie instrumenty finansowe notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.