Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Provident

Provident

Provident Polska S.A. to firma pożyczkowa wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod numerem KRS 0000009389. 

Provident jest liderem na rynku pozabankowym. Firma prowadzi działalność w Polsce od 1997 roku i cieszy się ogromną popularnością wśród pożyczkobiorców. Z jej usług skorzystało już ponad 4 mln klientów. 

Provident

Informacje o Provident

Właściciel firmy:

Provident Polska S.A.

Godziny pracy:

pon.-pt. 8:00-21:00, sob. 9:00-17:00

Adres:

ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

KRS:

0000009389

NIP:

5251571292

Telefon:

600 200 200

REGON:

011994880

Provident Polska S.A. 

Provident to popularna i rozpoznawalna firma specjalizująca się w udzielaniu pozabankowych pożyczek na raty. Firma działa na polskim rynku od 1997 roku i zdobyła ogromną rzeszę zadowolonych klientów.  

Provident należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), która działa również na Węgrzech, w Czechach, Rumunii oraz Meksyku. Od 2007 roku spółka notowana jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Pożyczki w Provident – oferta 

Pożyczkodawcę wyróżnia indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań klientów. Provident oferuje pożyczki zarówno na niższe jak i wyższe kwoty z ratami dopasowanymi do wymagań i możliwości pożyczkobiorców. Uzyskane środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.  

W ofercie firmy znajduje się kilka wariantów pożyczek: 

Pożyczka Samoobsługowa PRO 

Minimalna kwota o jaką możesz wnioskować w ramach Pożyczki Samoobsługowej wynosi 300 zł, natomiast maksymalna sięga nawet 15 000 zł. Okres spłaty pożyczki może wynosić 3, 6, 12, 18, 24 lub 36 miesięcznych rat.  

Pożyczka Wynajmowana  

Kolejnym wariantem jest Pożyczka Wynajmowana, w przypadku której minimalna dostępna kwota wynosi 500 zł, natomiast maksymalna - 4000 zł. Pożyczka ta spłacana jest w pięciu miesięcznych ratach, przy czym spłata udzielonej kwoty następuje w terminie ostatniej, piątej raty. 

Pożyczka na 48 miesięcy 

W ramach tej oferty wnioskodawcy mogą ubiegać się o pożyczkę w kwocie od 5 000 nawet do 20 000 zł. Okres spłaty zobowiązania wynosi 48 miesięcy. 

MEGA Pożyczka 

Wybierając MEGA Pożyczkę wnioskodawcy mogą ubiegać o dodatkowe środki w wysokości od 2 000 do 15 000 zł. Udzielone zobowiązanie spłacane jest w 24 miesięcznych ratach.  

Pożyczka Dopasowana 

Pożyczka Dopasowana to produkt, który dostępny jest w dwóch wersjach: 

 • Płatność miesięczna z Przelewem – wnioskodawca może ubiegać się o pożyczkę w kwocie od 500 do 15 000 zł z okresem spłaty wynoszącym 12, 14, 18 lub 24 miesiące. Raty spłacane będą przelewem na konto pożyczkodawcy; 

 • Płatność tygodniowa z Obsługą domową - pożyczka dostępna w kwocie od 300 do 15 000 zł. Okres spłaty zobowiązania wynosi 30, 45, 60, 75, 90 lub 104 tygodnie. Raty będą spłacane podczas wizyt domowych doradcy. 

Provident - pożyczki przez Internet 

Provident oferuje pożyczki na raty dostępne w całości online. O dodatkowe środki możesz wnioskować bez konieczności wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu i czasie.  

Provident - pożyczki do domu 

Co istotne, w ofercie firmy znajdują się również pożyczki z wypłatą w miejscu zamieszkania. Taka możliwość dostępna jest w ramach MEGA Pożyczki, Pożyczki Wynajmowanej oraz Pożyczki Dopasowanej.  

Pierwsza pożyczka oraz oferta dla stałych klientów w Provident  

Zarówno nowi jak i stali klienci firmy mogą wnioskować o dowolną pożyczkę na raty. Jeżeli po raz pierwszy korzystasz z usług Provident możesz także skorzystać z MEGA Pożyczki na atrakcyjnych warunkach, która przeznaczona jest jedynie dla nowych klientów.  

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać pożyczkę na raty w Provident? 

Ubiegając się o pożyczkę w Provident powinieneś przede wszystkim: 

 • być osobą pełnoletnią; 

 • być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i posiadać stałe zameldowanie na jej terenie; 

 • mieć ważny dowód osobisty; 

 • posiadać numer telefonu oraz adres e-mail. 

Dodatkowo, jeżeli chcesz otrzymać pożyczkę z wypłatą na konto powinieneś być właścicielem rachunku osobistego. 

Oprócz powyższych kryteriów istotnym wymogiem jest także posiadanie stałego źródła dochodu. Pożyczkodawca akceptuje pensje, emerytury oraz renty.  

Jakie dokumenty są wymagane do otrzymania pożyczki? 

Do złożenia wniosku o pożyczkę na raty potrzebujesz dowodu osobistego, dokumentu poświadczającego Twoje dane adresowe oraz dokumentu potwierdzającego uzyskiwane dochody (w zależności od wybranego wariantu pożyczki).  

Czy Provident sprawdza dane z bazy BIK? 

W trakcie trwania procesu pożyczkowego firma weryfikuje wnioskodawcę w następujących rejestrach dłużników: 

Oprócz wymienionych wyżej baz Provident sprawdza także dane zawarte w FWWI (Forum Wiarygodnej Wymiany Informacji) oraz w PWIP (Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej). 

Czy Provident udziela pożyczek dla zadłużonych? 

Należy mieć świadomość, że posiadanie negatywnych wpisów w weryfikowanych bazach może uniemożliwić lub utrudnić uzyskanie pożyczki. Warto jednak wiedzieć, że Provident indywidualnie rozpatruje sytuację każdego wnioskodawcy, dlatego nie w każdym przypadku będzie to równoznaczne z odmową przyznania dodatkowych środków. 

Provident – jak wziąć pożyczkę online?

O pożyczkę na raty w Provident możesz starać się całkowicie online w dowolnym miejscu i czasie. Proces pozyskania pożyczki jest intuicyjny i składa się z następujących kroków: 

 • Ustalenie kwoty oraz okresu spłaty pożyczki - na stronie pożyczkodawcy wybierz interesującą Cię ofertę i określ wysokość kwoty jakiej potrzebujesz oraz liczbę rat. Kalkulator obliczy orientacyjną wysokość raty oraz RRSO zobowiązania. Po zaakceptowaniu parametrów kliknij w przycisk “Złóż wniosek”; 

 • Złożenie wniosku o pożyczkę - uzupełnij formularz wpisując imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu. W dalszym etapie należy wpisać pozostałe niezbędne dane takie jak m.in.: adres zameldowania, seria i numer dowodu osobistego, liczba osób na utrzymaniu, informacje dotyczące źródła dochodu, wysokość miesięcznych wydatków oraz zobowiązań. Wymagane będzie również założenie konta, które umożliwi Ci logowanie się do Twojego profilu klienta; 

 • Przedstawienie oferty – po przesłaniu wniosku Provident zweryfikuje Twoją zdolność kredytową oraz historię spłat Twoich dotychczasowych zobowiązań. Jeżeli pożyczkodawca zgodzi się na przyznanie Ci finansowania otrzymasz ofertę przedstawiającą dokładne koszty pożyczki. Po zapoznaniu się z warunkami i zaakceptowaniu oferty przejdź do następnego etapu; 

 • Weryfikacja tożsamości - po zaakceptowaniu oferty pożyczki Provident zweryfikuje Twoją tożsamość. W tym celu należy wykonać przelew w wysokości 1 zł na konto pożyczkodawcy. Kwota powinna zostać przekazana z Twojego rachunku, który wskazałeś w części “Dane finansowe” w trakcie wypełniania wniosku. W ten sposób potwierdzisz, że nikt się za Ciebie nie podszywa; 

 • Wypłata środków - po pozytywnej weryfikacji tożsamości wystarczy dokładnie przeczytać i zawrzeć umowę pożyczki, a kwota, o którą wnioskowałeś niebawem zasili Twoje konto. 

Provident – jak spłacać pożyczkę? 

Spłata pożyczki odbywa się w systemie ratalnym zgodnie z przyjętym harmonogramem. Sposób spłaty zależny jest od rodzaju wybranej pożyczki - jeżeli zaciągnąłeś pożyczkę bez obsługi domowej raty powinny zostać przekazywane na konto pożyczkodawcy wskazane w harmonogramie spłat, natomiast w przypadku pożyczki z obsługą domową spłata następuje podczas wizyt domowych Doradcy Klienta.  

Provident – czy można mieć dwie pożyczki? 

Warto wiedzieć, że Provident umożliwia zaciągnięcie drugiej pożyczki jeszcze przed spłatą obecnej, jeżeli pozwala na to przede wszystkim Twoja zdolność kredytowa. Informacje o kolejnej dostępnej ofercie otrzymasz poprzez sms oraz e-mail. Będziesz mógł ją również sprawdzić po zalogowaniu się do swojego profilu klienta. 

Odstąpienie od umowy 

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim klient ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od jej zawarcia. W celu odstąpienia od umowy należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć do oddziału lub siedziby pożyczkodawcy odpowiednie oświadczenie, które zostało dołączone do umowy pożyczki.  

Wcześniejsza spłata i zwrot prowizji 

Należy zaznaczyć, że Klient może dokonać spłaty zobowiązania przed terminem określonym w umowie. Wówczas całkowity koszt zobowiązania zmniejszy się o koszty dotyczące niewykorzystanego okresu. Po wcześniejszej spłacie pożyczkobiorca ma również prawo do uzyskania zwrotu części poniesionej prowizji. Jeśli chcesz dokonać przedterminowej spłaty skontaktuj się z Doradcą Klienta. 

Provident - przedłużenie terminu spłaty pożyczki  

W przypadku pojawienia się trudności z regulowaniem zobowiązania możesz skorzystać przesunięcia terminu spłaty pożyczki. By móc się o nie ubiegać należy złożyć wniosek najpóźniej trzy dni przed terminem spłaty raty. Dodatkowo, na Twoim koncie powinny być odnotowane co najmniej trzy pełne spłaty rat, a Twoje zaległości w spłacie nie mogą przekraczać 150% wysokości raty. Provident zaznacza również, że możliwość ta jest dostępna dla osób, które nie korzystały z przesunięcia raty w poprzednim miesiącu. Dokładne informacje na temat przedłużenia terminu spłaty uzyskasz bezpośrednio od pożyczkodawcy.  

Należy mieć na uwadze, że brak kontaktu z firmą pożyczkową oraz brak spłaty zadłużenia skutkuje naliczeniem karnych odsetek oraz kosztów działań windykacyjnych.  

Provident – jak sprawdzić zadłużenie? 

Stan zadłużenia możesz sprawdzić po zalogowaniu się do swojego konta klienta. Inną możliwością jest również skontaktowanie się z infolinią Provident, przesłanie wiadomości e-mail lub przesłanie listu poleconego na adres siedziby firmy.  

Kontakt z Provident – infolinia i adres e-mail 

Jeżeli masz pytania do pożyczkodawcy możesz skontaktować się z nim dzwoniąc na infolinię pod numer 600 200 200 bądź napisać wiadomość e-mail na adres [email protected] W przypadku, gdy jesteś już klientem Provident możesz skontaktować się bezpośrednio ze swoim Doradcą Klienta. 

Provident – opinie klientów  

Provident to jedna z najbardziej znanych firm pożyczkowych, która cieszy się ogromną popularnością wśród pożyczkobiorców. W ofercie firmy znajduje się wiele rodzajów produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Wnioskodawcy mogą skorzystać zarówno z pożyczek przez Internet jak i z obsługą domową. Klienci firmy są szczególnie zadowoleni z szerokiej oferty, łatwego procesu wnioskowania oraz szybkiej wypłaty środków. 

Konta bankowe: Provident