Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Meritum Bank

Proste Konto Osobiste w Meritum Banku

Proste Konto Osobiste w Meritum Banku
Źródło: strona Meritum Banku
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Rachunek w Meritum Banku daje klientom dostęp do atrakcyjnych i wysoko oprocentowanych produktów oszczędnościowych – Lokaty Start czy Konta Oszczędnościowego. Proste Konto Osobiste to dobre rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje darmowego rachunku osobistego z możliwością oszczędzania na korzystnych warunkach.

Pełna analiza Prostego Konta Osobistego w Meritum Banku


Parametry Prostego Konta Osobistego

W dobie zmieniających się warunków prowadzenia kont osobistych ważne jest zrozumienie podstawowych opłat związanych z rachunkiem bankowym. Poniżej przedstawiamy aktualne parametry Prostego Konta Osobistego:

Pakiet oszczędnościowy w Meritum Banku

Wspomnieliśmy już, że Proste Konto Osobiste jest darmowe, co niewątpliwie jest jego zaletą. Na tym jednak atuty posiadania rachunku w Meritum Banku się nie kończą. Jeżeli jesteś oszczędny, to na pewno docenisz możliwość skorzystania z czołowych produktów depozytowych na rynku.

Aktualnie w ofercie Meritum Banku znajdują się:

  • Lokata Start – depozyt terminowy dla nowych klientów, czyli 2-miesięczna lokata z oprocentowaniem 4,5% dla kwot od 1000 do 10 000 zł; lokatę można otworzyć w ciągu miesiąca od złożenia wniosku o Proste Konto Osobiste (można posiadać tylko jeden taki depozyt terminowy).
  • Konto Oszczędnościowe – to rachunek oszczędnościowy, którego oprocentowanie wynosi 2,75% w skali roku. Oprocentowanie jest zmienne, ale Meritum Bank zapewnia, że stopa procentowa Konta Oszczędnościowego nie zmieni się do 31 marca 2015 r. Jeżeli chodzi o opłaty, to nie musisz się ich obawiać, ponieważ nie zapłacisz za prowadzenie tego rachunku. Warto jednak pamiętać, że tylko pierwszy przelew z konta oszczędnościowego w danym miesiącu jest darmowy, za każdy kolejny zapłacisz 10 zł.

Usługi dodatkowe w ramach Prostego Konta Osobistego

Każdy klient banku, po zapoznaniu się z taryfą opłat i prowizji, zwraca uwagę na dodatkowe korzyści, jakie przyniesie mu rachunek osobisty.

Oto, co mogą zyskać posiadacze Prostego Konta Osobistego:

  • Aplikacja mobilna Meritum Bank Mobilny – nowoczesna aplikacja, która umożliwia przelewy przez Facebooka, na e-mail i numer telefonu, sprawdzenie stanu konta bez połączenia z Internetem czy otworzenie rachunku na podstawie zdjęcia dowodu osobistego.
  • Program rekomendacji „Przejdź do Meritum” – 70 zł za skuteczne polecenie konta znajomym.
  • Usługa e-Kantor – bezpłatna, internetowa platforma wymiany walut z atrakcyjnymi, niskimi kursami. Konto w e-Kantorze można prowadzić w EUR, CHF, GBP, USD. Wystarczy posiadać konto osobiste, by korzystać z tego narzędzia.
  • Meritum Planer – narzędzie do zarządzania domowym budżetem i planowania wydatków.

Sylwetka Meritum Banku

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że bank działa na polskim rynku już dosyć długo. Meritum powstał w 1990 roku i przez okres 13 lat instytucja ta prężnie się rozwinęła. Bank, jak sam o sobie pisze, kieruje swoją ofertę do średniozamożnych klientów indywidualnych, mikro i małych przedsiębiorstw oraz osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Meritum Bank stawia na nowoczesność. Korzystając z produktów i usług tego banku możesz być pewien, że otrzymasz dostęp do nowoczesnej platformy bankowości elektronicznej oraz konkurencyjnych depozytów bankowych. Poza tym, bank oferuje pełen zakres produktów kredytowych, w tym popularne kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, kredyty ratalne i karty kredytowe.

Do kwietnia 2013 r. czołowym rachunkiem dla klientów indywidualnych było Meritum Konto Zarabiające (nazwa doskonale oddawała specyfikę konta), które oferowało klientom zwrot 1% wydatków dokonanych kartami debetowymi. Była to odpowiedź banku na boom związany z moneyback, czyli zwracaniem klientom części opłat poniesionych za zakupy (obecnie moneyback jest obecny tylko w kilku bankach w naszym kraju, niektóre instytucje wycofują go z oferty lub zmieniają warunki przyznawania zwrotu). Niestety Meritum Konto Zarabiające zostało wycofane z oferty, a jego miejsce zajęło Proste Konto Osobiste, które pozycjonuje się jako darmowy rachunek osobisty.

Proste Konto Osobiste okiem redakcji

Proste Konto Osobiste to darmowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z prostymi zasadami – klient otrzymuje dostęp do typowych usług bankowych, takich jak możliwość realizacji przelewów, zleceń stałych, poleceń zapłaty, oraz możliwość dokonywania wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Co ważne, nie zapłacisz za żadną z podstawowych usług: prowadzenie konta, kartę debetową, przelewy krajowe i wypłaty z bankomatów w Polsce. Godne uwagi są dodatkowe usługi dla posiadaczy Prostego Konta Osobistego – atrakcyjnie oprocentowane produkty oszczędnościowe, nowoczesna aplikacja mobilna czy usługa e-Kantor, dzięki której tanio wymienisz walutę.

Warto jednak wspomnieć, że z racji ograniczonej możliwości wpłat gotówkowych w placówkach banku, Proste Konto Osobiste warto traktować jako rachunek internetowy.

Rachunek osobisty w Meritum Banku to korzystne rozwiązanie dla tych osób, które poszukują darmowego konta z pakietem interesujących, konkurencyjnych usług dodatkowych i produktów depozytowych. Jeśli Twoje wymagania odnośnie konta bankowego są zbieżne z powyższymi, Proste Konto Osobiste z pewnością przyniesie Ci wiele korzyści.

O banku

Meritum Bank ICB S.A. (dawniej Bank Współpracy Europejskiej S.A., BWE) to bank komercyjny z siedzibą w Gdańsku funkcjonujący na rynku od 1 października 2008 roku do 30 czerwca 2015 r.

W listopadzie 2007 roku większościowym akcjonariuszem banku został fundusz inwestycyjny Innova/4. Pozostałymi udziałowcami były: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz WCP COOPERATIEF U.A. (filia prywatnego funduszu Wolfensohn Capital Partners). W 2011 roku Meritum Bank rozpoczął współpracę z Tesco, w ramach której pod marką Tesco Finanse oferował ratalne produkty kredytowe.