Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 120 zł za eKonto Junior.

100 zł premii za mBiznes konto Standard w mBanku i gwarancja braku opłat przez 24 miesiące!

100 zł premii za mBiznes konto Standard w mBanku i gwarancja braku opłat przez 24 miesiące!
Źródło: strona mBanku

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że atrakcyjna promocja to nie taka, w której jest „wypasiona” nagroda osiągalna po spełnieniu „wyśrubowanych” wymagań, ale taka, w której może wziąć udział wiele osób i zdobyć premię po wypełnieniu łatwych zadań.

Akcja „Proste konto i 100 zł dla Twojej firmy” zdecydowanie należy do atrakcyjnych, bo bonusy są ciekawe, a zasady bardzo przejrzyste. Przede wszystkim do zdobycia jest 100 zł w gotówce, ponadto gwarancja niezmienności podstawowych opłat przez 24 miesiące i na dodatek bezpłatne korzystanie z jednego rachunku walutowego przez 12 miesięcy.

Przejdźmy więc do przedstawienia, kto może wziąć udział w tej akcji i co musi zrobić, by zdobyć nagrody.

Kryteria uczestnictwa

Sprawdźmy na początek, czy spełniasz kryteria uczestnictwa w tej akcji. Bank kieruje ją do szeroko określonego grona przedsiębiorców rozumianych jako osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą czy wspólników spółek cywilnych (w kategorię przedsiębiorcy wliczają się także spółki jawne, partnerskie, spółki z o.o., spółki komandytowe, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe i zwykłe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, parafie i związki wyznaniowe, publiczne jednostki oświatowe, szkoły niepubliczne oraz przedszkola publiczne i niepubliczne prowadzone przez osobę fizyczną).

Z oferty nie mogą skorzystać osoby, których przychody ze sprzedaży są większe niż 10 000 000 zł, a także przedsiębiorcy, którzy na dzień 23 maja 2019 r. posiadali jakikolwiek rachunek bieżący w mBanku dla danego numeru NIP.

Oznacza to dwie rzeczy. Po pierwsze - w tej promocji praktycznie nie ma okresu karencji. Jeśli zamknąłeś rachunek firmowy w mBanku np. w marcu tego roku, to ponownie możesz skorzystać z tej oferty. Po drugie - łapiesz się na promocję, nawet jeśli aktualnie posiadasz produkty dla klientów indywidualnych w tym banku (np. konto osobiste lub kartę kredytową).

Jak zdobyć 100 zł premii i gwarancję braku opłat?

Jak już wspominaliśmy, uczestnika promocji czeka naprawdę proste zadanie. Wystarczy, że:

 1. Do 3 lipca 2019 r. złożysz wniosek o rachunek na tej stronie banku i podpiszesz umowę o mBiznes konto Standard wraz z kartą debetową.
 2. W ciągu 30 dni od dnia podpisania umowy:
  • wykonasz choć 1 przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł;
  • wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą.

Na tym kończą się Twoje zadania! To wszystko, co musisz zrobić, by zdobyć 100 zł w gotówce.

Co ciekawe, gwarancję braku opłat otrzymujesz już za samo założenie konta w promocji – nie musisz zlecać przelewu do ZUS ani płacić kartą. Zgodnie z regulaminem promocji, przez 24 miesiące nie zapłacisz za:

 • prowadzenie rachunku,
 • wszystkie zwykłe przelewy internetowe w złotówkach,
 • prowadzenie karty debetowej wydanej do mBiznes konta Standard,
 • za wypłaty z bankomatów własnych mBanku, Planet Cash, Euronetu i Santandera w Polsce,
 • za korzystanie z wpłatomatów mBanku, Planet Cash i Euronetu w kraju.

Bezpłatny rachunek walutowy

W ramach tej akcji mBank oferuje też możliwość otwarcia rachunku walutowego mBiznes konto walutowe dla firm w wybranej walucie i prowadzenie go za 0 zł przez 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy o rachunku mBiznes konto Standard. Do wyboru masz jedną z następujących walut: EUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, CZK, JPY, HUF lub HRK.

W przypadku wnioskowania o więcej niż jedno konto walutowe opłata za prowadzenie kolejnych będzie pobierana zgodnie z "Taryfą prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości detalicznej mBank S.A.".

Kiedy otrzymasz nagrodę?

Darmowe korzystanie z rachunku i najważniejszych powiązanych z nim usług obowiązuje już od dnia otwarcia mBiznes konta Standard. Natomiast 100-złotową premię otrzymasz do ostatniego dnia miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki promocji. Przykładowo: jeśli warunki spełnisz w czerwcu, to nagrodę otrzymasz do końca lipca.

Pamiętaj, że na banku, jako organizatorze promocji, nie ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych lub podatku dochodowego od osób prawnych, a premia będzie traktowana jako część Twojego przychodu, którą powinieneś rozliczyć z fiskusem.

Ile kosztuje mBiznes konto Standard?

Każde preferencyjne warunki kiedyś się skończą, sprawdźmy więc, jak przedstawiają się opłaty związane z mBiznes kontem Standard po upływie 24 miesięcy.

Standardowo miesięczna opłata za prowadzenie tego rachunku firmowego wynosi 9 zł. Możesz łatwo ją „ominąć”, wykonując zaledwie jeden przelew do ZUS. Do uniknięcia jest także opłata za korzystanie z karty (5 zł) - w tym celu należy wykonać płatności „debetówką” na min. 500 zł. Minusem jest koszt przelewu internetowego na rachunek w innym banku: każdy kosztuje aż 1,50 zł, zaś zlecony w placówce – 10 zł.

Darmowe są za to wpłaty gotówki we wpłatomatach mBanku i Planet Cash (w przypadku wpłatomatów Euronet pobierana jest prowizja 2%, min. 2 zł). Posiadacze mBiznes konta Standard nie płacą również za wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska – pod warunkiem, że wypłacona kwota to co najmniej 100 zł (w przeciwnym razie prowizja wynosi 1,30 zł). W przypadku pozostałych bankomatów w Polsce koszt wypłaty to 3%, min. 5 zł. Więcej informacji o mBiznes koncie Standard zamieściliśmy w naszej analizie.

Zwolnienie z podstawowych opłat w ramach promocji oznacza, że mBiznes konto Standard przez 2 lata będzie praktycznie darmowe. Po upływie tego czasu, jeśli pobierane prowizje nie będą dla Ciebie do zaakceptowania, możesz ten rachunek spokojnie zamknąć i poszukać czegoś bardziej odpowiedniego dla Twojej firmy, np. w naszym rankingu kont firmowych. Zamknięcie mBiznes konta Standard nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

100 zł nagrody za realizację prostych zadań

Jak pisaliśmy na wstępie, oceniamy tę akcję bardzo pozytywnie. Nagrody są atrakcyjne – 100 zł w gotówce, zwolnienie z podstawowych opłat związanych z mBiznes kontem Standard przez 24 miesiące i możliwość bezpłatnego korzystania przez 12 miesięcy z jednego rachunku walutowego. Warunki do spełnienia proste: przelew do ZUS na kwotę min 250 zł i minimum jedna transakcja kartą.

Po 24 miesiącach, jeśli nie zmieni się obecna taryfa opłat, rachunek nie będzie już tak atrakcyjny, a korzystanie z niego będzie się wiązało z kilkoma opłatami (których na szczęście w większości przypadków będzie można uniknąć).

Mimo wszystko zachęcamy do uczestnictwa w tej promocji. Możesz zgarnąć 100 zł premii i przez 2 lata cieszyć się brakiem opłat. Gdy będzie kończył się okres promocyjny, podejmiesz decyzję – zostajesz w mBanku, czy szukasz możliwości zgarnięcia kolejnych bonusów.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin Promocji „Proste konto i 100 zł dla Twojej firmy”

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.