Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja została zakończona 3 kwietnia 2019 r. Obecnie możesz przystąpić do tej akcji i zyskać 100 zł premii.

100 zł i dwa lata niższych opłat za założenie mBiznes konta Standard w mBanku

100 zł i dwa lata niższych opłat za założenie mBiznes konta Standard w mBanku
Źródło: strona promocji

100 zł premii i gwarancja braku opłat przez 2 lata

W ramach akcji promocyjnej „Proste konto i 100 zł zwrotu – V edycja” mBank oferuje jednorazową premię gotówkową w kwocie 100 zł i dodatkowo gwarantuje dwuletnie zwolnienie z opłat za najważniejsze usługi bankowe, takie jak:

  • prowadzenie konta,
  • korzystanie z karty debetowej,
  • przelewy w systemie Elixir (bez limitu),
  • wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i Santander Bank Polska w kraju,
  • wpłaty we wpłatomatach własnych banku oraz maszynach Planet Cash i Euronet.

Zwolnienie z wszystkich wymienionych wyżej prowizji obowiązuje przez 24 miesiące, licząc od dnia zawarcia umowy o prowadzenie konta. Warto więc pamiętać, że po zakończeniu okresu promocyjnego bank będzie pobierał opłaty zgodnie z obowiązującym wówczas cennikiem.

Kto może wziąć udział w promocji?

Nowa akcja mBanku adresowana jest do przedsiębiorców, rozumianych jako:

„osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji, spółki komandytowe, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, stowarzyszenia zwykłe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, kościoły, parafie, związki wyznaniowe, szkoły niepubliczne, przedszkola publiczne, przedszkola niepubliczne prowadzone przez osobę fizyczną, publiczne jednostki oświatowe”.

Jak widać, lista podmiotów, które mogą skorzystać z najnowszej oferty, jest naprawdę długa. Niestety, bank wprowadził także dwa wykluczenia. Po pierwsze, z promocji wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy osiągają przychody ze sprzedaży większe niż 10 000 000 zł. Po drugie, z oferty nie skorzystają także osoby, które posiadały jakikolwiek rachunek firmowy w mBanku dla danego numeru NIP na dzień 8 stycznia 2019 r.

Warto jednak zaznaczyć, że wykluczenie nie obejmuje osób, które w tym dniu korzystały w mBanku z innych produktów, np. z konta osobistego lub karty kredytowej. Także przedsiębiorcy, którzy przed dniem 8 stycznia zamknęli rachunek firmowy w mBanku, bez przeszkód mogą wziąć udział w promocji.

Jak zdobyć 100 zł praktycznie bez wysiłku?

Jak już wspomnieliśmy, bank nie stawia uczestnikom akcji zbyt wygórowanych wymagań. Aby uzyskać obie gratyfikacje, należy jedynie:

  1. Najpóźniej do 3 kwietnia 2019 r. złożyć wniosek o otwarcie rachunku mBiznes konto Standard za pośrednictwem , a następnie podpisać umowę o prowadzenie rachunku.
  2. W okresie 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy dokonać płatności składki ZUS na kwotę minimum 250 zł oraz wykonać płatność na dowolną kwotę kartą debetową wydaną do rachunku (warto więc zawnioskować o nią na etapie otwierania konta).

I to wszystko. Nagroda w postaci przelewu na firmowy rachunek zostanie wypłacona do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym dany uczestnik wywiązał się z warunków promocji. Należy pamiętać, że premia stanowi przychód od osób prawnych oraz przychód z działalności gospodarczej (tak więc nagroda ma wpływ na wysokość należności podatkowych). Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Za darmo przez 2 lata. Co potem?

Dwuletnie zwolnienie z podstawowych opłat sprawia, że mBiznes konto Standard otwarte w ramach promocji przez ten czas będzie praktycznie darmowe. I choć trudno przewidzieć ze stuprocentową pewnością, jakie opłaty będą obowiązywały po upływie 24 miesięcy, lektura obecnie obowiązującej taryfy opłat i prowizji powinna nam dostarczyć pewnych wskazówek.

Miesięczna, standardowa opłata za prowadzenie tego rachunku firmowego wynosi aktualnie 9 zł. Można jej uniknąć, dokonując jednego przelewu do ZUS. Możliwa do uniknięcia jest także 5-złotowa opłata za korzystanie z karty (dzięki płatnościom na łączną kwotę co najmniej 500 zł). Każdy przelew internetowy na rachunek w innym banku to koszt 1,50 zł, zaś zlecony w placówce – 10 zł.

Darmowe są za to wpłaty gotówki we wpłatomatach mBanku i Planet Cash. W przypadku maszyn Euronet pobierana jest prowizja 2%, min. 2 zł. Posiadacze mBiznes konta Standard nie płacą również za wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska – pod warunkiem, że wypłacona kwota to co najmniej 100 zł (w przeciwnym razie prowizja wynosi 1,30 zł). W przypadku pozostałych bankomatów w Polsce koszt wypłaty to 3%, min. 5 zł.

Z pełną analizą konta firmowego w mBanku zapoznasz się tutaj.

Prosta promocja bez ukrytych haczyków

Spełnienie wymogów promocji „Proste konto i 100 zł zwrotu – V edycja” nie powinno być dla przedsiębiorców żadnym problemem. Jedyne, co powinni zrobić, aby otrzymać stuzłotowy bonus, to założyć rachunek firmowy mBiznes w wariancie Standard i w ciągu 30 dni wykonać jeden przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł oraz min. jedną płatność kartą. Dodatkowym atutem promocji jest dwuletnia gwarancja braku opłat za podstawowe czynności bankowe: prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, przelewy internetowe, korzystanie z wpłatomatów czy wypłatę z wybranych krajowych bankomatów.

Tak więc właściciele firm, którzy poszukują niedrogiego, a przy tym funkcjonalnego rachunku, powinni wziąć pod uwagę nową propozycję mBanku – w sumie przez dwa lata będą mogli korzystać z niemal bezpłatnego konta, mając przy tym gwarancję, że ominą ich ewentualne podwyżki. W dobie zmian cenników, taka deklaracja banku ma swoją wartość - i to całkiem wymierną.

Warto jednak pamiętać, że po upływie 2-letniego okresu bezpłatnego korzystania z rachunku bank zacznie naliczać opłaty, o których zdążyliśmy w międzyczasie zapomnieć. Jeśli wówczas uznamy, że rachunek stał się mniej atrakcyjny, cóż… zawsze możemy zamknąć konto i poszukać innej okazji. W wyborze odpowiedniej oferty z pewnością pomoże nasz ranking kont firmowych.

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.