100 zł i dwuletnie zwolnienie z opłat dla nowych posiadaczy mBiznes konta Standard w mBanku

Promocja została zakończona 8 stycznia 2019 r. Obecnie możesz przystąpić do tej akcji i zyskać 100 zł premii.

100 zł i dwuletnie zwolnienie z opłat dla nowych posiadaczy mBiznes konta Standard w mBanku Źródło obrazk: strona mBanku

Wystartowała nowa edycja promocji z premią za otwarcie rachunku firmowego w mBanku. Jej warunki pozostają niezmienne. Nie zmieniła się także premia, która wciąż jest niezwykle atrakcyjna – za otwarcie mBiznes konta Standard bank przyznaje 100 zł premii gotówkowej oraz 2-letnie zwolnienie z podstawowych opłat.

Bieżąca edycja promocji potrwa do 8 stycznia 2019 r. Akcja niezmiennie skierowana jest do przedsiębiorców, których bank definiuje w sposób następujący:

[…] osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji, spółki komandytowe, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, stowarzyszenia zwykłe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, kościoły, parafie, związki wyznaniowe, szkoły niepubliczne, przedszkola publiczne, przedszkola niepubliczne prowadzone przez osobę fizyczną, publiczne jednostki oświatowe […]

Kolejnym warunkiem stawianym przedsiębiorcom, którzy chcieliby skorzystać z promocji, jest nieosiąganie przychodów z tytułu sprzedaży wyższych niż 10 mln zł.

Z uczestnictwa wyłączeni są również ci, którzy posiadali jakikolwiek rachunek firmowy w mBanku dla danego numeru NIP na dzień 29.10.2018 r. Wykluczenie nie obejmuje więc tych, którzy w tym dniu korzystali w mBanku np. z konta osobistego lub karty kredytowej. Osoby, które przed dniem 29 października zamknęły rachunek firmowy w mBanku także mogą skorzystać z opisywanej promocji.

Przedsiębiorco! Sprawdź, co możesz zyskać

Skupmy się teraz na tym, co konkretnie możesz zyskać w promocji. Po pierwsze, za samo otwarcie mBiznes konta Standard przysługuje Ci 24-miesięczne zwolnienie z następujących opłat:

 • za prowadzenie rachunku,
 • za korzystanie z karty debetowej,
 • za przelewy internetowe w złotych (bez limitu),
 • za korzystanie z bankomatów (własnych, Planet Cash, Euronetu i BZ WBK) i wpłatomatów (własnych i Euronetu).

2-letni okres zwolnienia liczony jest od momentu otwarcia konta firmowego. Po jego upływie zwolnienia opłaty będą pobierane zgodnie z obowiązującą wówczas tabelą opłat i prowizji.

To jednak nie koniec. Po spełnieniu dodatkowych, bardzo prostych warunków bank przyzna Ci 100 zł w formie przelewu na konto. Co zrobić, by otrzymać tę premię?

Wystarczy przelew i płatność

Zdobycie 100 zł na start nie powinno Ci sprawić najmniejszego problemu. Poniżej krótka lista wymaganych czynności:

 1. Otwórz mBiznes konto Standard. Wniosek o rachunek możesz złożyć za pośrednictwem tej .
 2. W ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy:
  • wykonaj przelew do ZUS-u w kwocie nie mniejszej niż 250 zł,
  • dokonaj przynajmniej jednej płatności kartą do rachunku.

Jak widzisz, choć wymóg wnioskowania o kartę debetową nie został ujęty w regulaminie wprost, to bez niej nie będziesz w stanie spełnić wszystkich warunków uzyskania 100 zł premii. Inna sprawa, że przez 2 lata karta i tak nie będzie Cię kosztowała ani złotówki, więc nie musisz mieć obaw przed jej wyrobieniem. Przypominamy, że 2-letnie zwolnienie z opłat przysługuje każdemu nowemu posiadaczowi Biznes konta Standard niezależnie od spełnienia warunków z powyższej listy.

Kiedy otrzymasz premię?

100 zł wpłynie na Twoje konto firmowe najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania wszystkich wymaganych czynności.

W regulaminie promocji bank zaznaczył, że z tytułu przyznanej premii nie ciążą na nim żadne obowiązki podatkowe. Oznacza to, że jako przedsiębiorca musisz samodzielnie rozliczyć się z premii z fiskusem.

mBiznes konto Standard: darmowe przez 2 lata, a co potem?

Dzięki promocji nowo otwarty rachunek firmowy w mBanku przez 2 lata będzie dla Ciebie praktycznie darmowy. Warto jednak spojrzeć na mBiznes konto Standard w dłużej perspektywie i sprawdzić, jakie opłaty mogą Cię czekać po upływie 24-miesięcznego okresu zwolnienia.

Oczywiście trudno tutaj o 100% pewności; nie wiemy bowiem, jak będzie wówczas wyglądała taryfa opłat i prowizji. Mimo to sprawdźmy, jakie opłaty przewiduje ona aktualnie – pozwoli nam to w pewnym stopniu przewidzieć, z jakimi kosztami będziesz się musiał liczyć.

W aktualnej tabeli opłat i prowizji miesięczna opłata za prowadzenie rachunku wynosi 9 zł. Co istotne, można jej uniknąć – wystarczy jeden przelewu do ZUS w danym miesiącu. Możliwa do uniknięcia jest także opłata 5 zł za kartę (dzięki płatnościom na łączną kwotę co najmniej 500 zł). Koszt przelewu internetowego na rachunek w innym banku to 1,50 zł, zaś zleconego w placówce – 10 zł.

Wpłaty gotówki we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline są darmowe, zaś w przypadku maszyn Euronet pobierana jest prowizja 2%, min. 2 zł. Posiadacze mBiznes konta Standard nie płacą również za wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska) – pod warunkiem, że wypłacona kwota to co najmniej 100 zł (w przeciwnym razie prowizja wynosi 1,30 zł). W przypadku pozostałych bankomatów w Polsce koszt wypłaty to 3%, min. 5 zł.

Zyskaj 100 zł i oszczędzaj na opłatach przez 2 lata

Powtarzalność promocji „Proste konto i 100 zł zwrotu” dowodzi, że cieszy się ona sporym zainteresowaniem przedsiębiorców poszukujących atrakcyjnego konta firmowego. Trudno się dziwić – w promocji zyskujesz nie tylko 100 zł za spełnienie banalnie prostych warunków, ale także dwuletnie zwolnienie z opłat. To ostatnie jest szczególnie istotne z punktu widzenia osób, którym zależy na nowoczesnym rachunku firmowym bez konieczności ponoszenia zbędnych kosztów.

Warto jednak pamiętać o tym, że posiadanie konta po 2 latach może się już wiązać z pewnymi opłatami. Dobra wiadomość jest taka, że ogromnej części z nich nadal będziemy mogli uniknąć po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Wystarczy jeden przelew do ZUS-u i przeciętna aktywność w korzystaniu z karty, by darmowe było chociażby prowadzenia konta i obsługa plastiku. Podsumowując, propozycja mBanku dla przedsiębiorców jest zdecydowanie godna rozważenia.

Z ostatniej chwili

 • 21.05.2019 10:11

  Otwarcie Nest Konta w najnowszej promocji i wykazanie się aktywnością może przynieść 200 zł premii od Nest Banku.

 • 20.05.2019 18:03

  Decyzja o otwarciu Konta Mój Biznes w Banku Millennium może Ci przynieść 200 zł w gotówce, o ile wykażesz się niewielką aktywnością w korzystaniu z niego.

 • 20.05.2019 07:54

  Getin Bank obniża promocyjne oprocentowanie dla "nowych środków" z 3,4% na 3,2%. Jak zmieniły się pozostałe warunki promocji? Sprawdź w naszym artykule.

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.