100 zł i dwuletnie zwolnienie z opłat dla nowych posiadaczy mBiznes konta Standard w mBanku

Promocja została zakończona 8 stycznia 2019 r. Obecnie możesz przystąpić do V edycji tej akcji i zyskać 100 zł premii.

100 zł i dwuletnie zwolnienie z opłat dla nowych posiadaczy mBiznes konta Standard w mBanku Źródło obrazk: strona mBanku

Wystartowała nowa edycja promocji z premią za otwarcie rachunku firmowego w mBanku. Jej warunki pozostają niezmienne. Nie zmieniła się także premia, która wciąż jest niezwykle atrakcyjna – za otwarcie mBiznes konta Standard bank przyznaje 100 zł premii gotówkowej oraz 2-letnie zwolnienie z podstawowych opłat.

Bieżąca edycja promocji potrwa do 8 stycznia 2019 r. Akcja niezmiennie skierowana jest do przedsiębiorców, których bank definiuje w sposób następujący:

[…] osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji, spółki komandytowe, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, stowarzyszenia zwykłe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, kościoły, parafie, związki wyznaniowe, szkoły niepubliczne, przedszkola publiczne, przedszkola niepubliczne prowadzone przez osobę fizyczną, publiczne jednostki oświatowe […]

Kolejnym warunkiem stawianym przedsiębiorcom, którzy chcieliby skorzystać z promocji, jest nieosiąganie przychodów z tytułu sprzedaży wyższych niż 10 mln zł.

Z uczestnictwa wyłączeni są również ci, którzy posiadali jakikolwiek rachunek firmowy w mBanku dla danego numeru NIP na dzień 29.10.2018 r. Wykluczenie nie obejmuje więc tych, którzy w tym dniu korzystali w mBanku np. z konta osobistego lub karty kredytowej. Osoby, które przed dniem 29 października zamknęły rachunek firmowy w mBanku także mogą skorzystać z opisywanej promocji.

Przedsiębiorco! Sprawdź, co możesz zyskać

Skupmy się teraz na tym, co konkretnie możesz zyskać w promocji. Po pierwsze, za samo otwarcie mBiznes konta Standard przysługuje Ci 24-miesięczne zwolnienie z następujących opłat:

 • za prowadzenie rachunku,
 • za korzystanie z karty debetowej,
 • za przelewy internetowe w złotych (bez limitu),
 • za korzystanie z bankomatów (własnych, Planet Cash, Euronetu i BZ WBK) i wpłatomatów (własnych i Euronetu).

2-letni okres zwolnienia liczony jest od momentu otwarcia konta firmowego. Po jego upływie zwolnienia opłaty będą pobierane zgodnie z obowiązującą wówczas tabelą opłat i prowizji.

To jednak nie koniec. Po spełnieniu dodatkowych, bardzo prostych warunków bank przyzna Ci 100 zł w formie przelewu na konto. Co zrobić, by otrzymać tę premię?

Wystarczy przelew i płatność

Zdobycie 100 zł na start nie powinno Ci sprawić najmniejszego problemu. Poniżej krótka lista wymaganych czynności:

 1. Otwórz mBiznes konto Standard. Wniosek o rachunek możesz złożyć za pośrednictwem tej .
 2. W ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy:
  • wykonaj przelew do ZUS-u w kwocie nie mniejszej niż 250 zł,
  • dokonaj przynajmniej jednej płatności kartą do rachunku.

Jak widzisz, choć wymóg wnioskowania o kartę debetową nie został ujęty w regulaminie wprost, to bez niej nie będziesz w stanie spełnić wszystkich warunków uzyskania 100 zł premii. Inna sprawa, że przez 2 lata karta i tak nie będzie Cię kosztowała ani złotówki, więc nie musisz mieć obaw przed jej wyrobieniem. Przypominamy, że 2-letnie zwolnienie z opłat przysługuje każdemu nowemu posiadaczowi Biznes konta Standard niezależnie od spełnienia warunków z powyższej listy.

Kiedy otrzymasz premię?

100 zł wpłynie na Twoje konto firmowe najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania wszystkich wymaganych czynności.

W regulaminie promocji bank zaznaczył, że z tytułu przyznanej premii nie ciążą na nim żadne obowiązki podatkowe. Oznacza to, że jako przedsiębiorca musisz samodzielnie rozliczyć się z premii z fiskusem.

mBiznes konto Standard: darmowe przez 2 lata, a co potem?

Dzięki promocji nowo otwarty rachunek firmowy w mBanku przez 2 lata będzie dla Ciebie praktycznie darmowy. Warto jednak spojrzeć na mBiznes konto Standard w dłużej perspektywie i sprawdzić, jakie opłaty mogą Cię czekać po upływie 24-miesięcznego okresu zwolnienia.

Oczywiście trudno tutaj o 100% pewności; nie wiemy bowiem, jak będzie wówczas wyglądała taryfa opłat i prowizji. Mimo to sprawdźmy, jakie opłaty przewiduje ona aktualnie – pozwoli nam to w pewnym stopniu przewidzieć, z jakimi kosztami będziesz się musiał liczyć.

W aktualnej tabeli opłat i prowizji miesięczna opłata za prowadzenie rachunku wynosi 9 zł. Co istotne, można jej uniknąć – wystarczy jeden przelewu do ZUS w danym miesiącu. Możliwa do uniknięcia jest także opłata 5 zł za kartę (dzięki płatnościom na łączną kwotę co najmniej 500 zł). Koszt przelewu internetowego na rachunek w innym banku to 1,50 zł, zaś zleconego w placówce – 10 zł.

Wpłaty gotówki we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline są darmowe, zaś w przypadku maszyn Euronet pobierana jest prowizja 2%, min. 2 zł. Posiadacze mBiznes konta Standard nie płacą również za wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska) – pod warunkiem, że wypłacona kwota to co najmniej 100 zł (w przeciwnym razie prowizja wynosi 1,30 zł). W przypadku pozostałych bankomatów w Polsce koszt wypłaty to 3%, min. 5 zł.

Zyskaj 100 zł i oszczędzaj na opłatach przez 2 lata

Powtarzalność promocji „Proste konto i 100 zł zwrotu” dowodzi, że cieszy się ona sporym zainteresowaniem przedsiębiorców poszukujących atrakcyjnego konta firmowego. Trudno się dziwić – w promocji zyskujesz nie tylko 100 zł za spełnienie banalnie prostych warunków, ale także dwuletnie zwolnienie z opłat. To ostatnie jest szczególnie istotne z punktu widzenia osób, którym zależy na nowoczesnym rachunku firmowym bez konieczności ponoszenia zbędnych kosztów.

Warto jednak pamiętać o tym, że posiadanie konta po 2 latach może się już wiązać z pewnymi opłatami. Dobra wiadomość jest taka, że ogromnej części z nich nadal będziemy mogli uniknąć po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Wystarczy jeden przelew do ZUS-u i przeciętna aktywność w korzystaniu z karty, by darmowe było chociażby prowadzenia konta i obsługa plastiku. Podsumowując, propozycja mBanku dla przedsiębiorców jest zdecydowanie godna rozważenia.

Z ostatniej chwili

 • 19.03.2019 13:46

  Nawet 1700 zł mogą zgarnąć przedsiębiorcy, którzy otworzą iKonto Biznes w Alior Banku i będą z niego aktywnie korzystali przez rok.

 • 18.03.2019 18:33

  Ruszyła kolejna promocja Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas. Do zdobycia jest nawet 200 zł za prostą aktywność na rachunku.

 • 18.03.2019 17:29

  Korzystasz z Blika? Teraz w loterii możesz zdobyć nawet 100 tys. zł! Zasady akcji są bardzo proste. Sprawdź. 

 • 14.03.2019 14:15

  Za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, bank Pekao proponuje przedsiębiorcom 3 darmowe szkolenia o rynkowej wartości kilkuset złotych.

 • 14.03.2019 13:10

  Nawet 300 zł może wrócić w ciągu roku na rachunek Twojej karty kredytowej w ING Banku Śląskim.

 • 13.03.2019 09:15

  Alior Bank ponownie oferuje oprocentowanie 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym dla nowych środków do 100 tys. zł.

 • 11.03.2019 10:51

  Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymają premie gotówkowe i inne bonusy, gdy zrezygnują z usług Orange Finanse i zmienią warunki współpracy z mBankiem.

 • 11.03.2019 10:19

  Zapewnienie wpływów na konto Citi Priority pozwoli Ci zdobyć 150 zł w gotówce. Wykonując transakcje zagraniczne zyskasz 4% premii walutowej.

 • 8.03.2019 18:53

  Za skorzystanie z kart kredytowych, Santander proponuje punkty powitalne w Mastercard Priceless Specials. Szczególna oferta dotyczy fanów Ligi Mistrzów.

 • 8.03.2019 16:35

  mBank zachęca klientów Orange Finanse, by przenieśli swoje produkty właśnie do niego. W zamian proponuje kilkaset złotych w gotówce i dodatkowe bonusy.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.