Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Aion Bank podwyższa oprocentowania na koncie oszczędnościowym do nawet 2%. Skorzystają też obecni klienci!

Aion Bank podwyższa oprocentowania na koncie oszczędnościowym do nawet 2%. Skorzystają też obecni klienci!
Spis treści

2% z All Inclusive i 1,5% z planem Smart

Przejdźmy od razu do rzeczy, bo promocja rozpoczyna się już 1 grudnia. Dotychczas osoby korzystające z płatnych planów mogły liczyć na oprocentowanie na rachunku Aion Oszczędności na poziomie 1,25% (Smart) lub 1,5% (All Inclusive). Co prawda, są to stawki promocyjne, a standardowe oprocentowanie jest znacznie niższe (ledwie 0,05%), ale za to promocja obowiązywała do końca bieżącego roku i żadna obniżka oszczędzającym w tym czasie nie groziła (co przed podwyżką stóp procentowych zdarzało się na rynku nader często).

Z ciekawością obserwowaliśmy, jakie będą kroki Aion Banku po zakończeniu oferty specjalnej. Tymczasem bank, nie czekając, wprowadził zupełnie nową promocję, a wraz z nią wyższe oprocentowanie:

  • 2% w skali roku z planem All Inclusive,
  • 1,5% w skali roku z planem Smart.

Niestety, osoby korzystające z planu Light nie uzyskają wyższych stawek w tej akcji. Pewnym pocieszeniem może być przedłużenie promocji na 1% do 28 lutego 2022 r., czyli o 2 miesiące.

Wyższe oprocentowanie tylko na nowym koncie oszczędnościowym

Nie ma co owijać w bawełnę: wyższe stawki w promocji zwykle mają przyciągnąć nowych klientów, zaś stali klienci mogą obejść się smakiem. Na szczęście nie w tym wypadku. Choć uzyskanie wyższego oprocentowania wymaga otwarcia nowego konta oszczędnościowego, to Aion ma dla osób już korzystających z jego usług prostą poradę: założenie nowego rachunku, a następnie przelanie na niego środków z dotychczasowego. Łącznie możesz posiadać aż 5 kont oszczędnościowych w PLN, zatem to rozwiązanie nie powinno nastręczać szczególnych trudności.

Nowe konto Aion Oszczędności powinieneś otworzyć najwcześniej 1 grudnia 2021 r. Pamiętaj, że rachunki otwarte wcześniej nie będą objęte wyższą stawką (2% lub 1,5%).

Z drugiej strony, pośpiech także jest wskazany; promocyjne oprocentowanie obowiązuje tylko przez 3 miesiące, do 28 lutego 2022 r. Co będzie dalej, nie wiadomo, choć można przypuszczać, że czekają nasz raczej podwyżki związane z prawdopodobnym wzrostem stóp procentowych w nadchodzących miesiącach.

Otwarcie i prowadzenie rachunku Aion Oszczędności jest całkowicie darmowe, podobnie jak przelewy na powiązane konto osobiste.

Jak otworzyć nowe konto oszczędnościowe?

Zakładanie nowego rachunku oszczędnościowego jest bardzo proste. Zrobisz to w swojej aplikacji mobilnej w sekcji FinanseOtwórz nowe konto oszczędnościowe.

Co z dotychczasową promocją oprocentowania od 1% do 1,5%?

Osoby, które nie zdecydują się na otwarcie nowego rachunku oszczędnościowego, nadal będą korzystały z podwyższonych stawek w wysokości 1% (plan Light), 1,25% (plan Smart) lub 1,5% (plan All Inclusive). Oprocentowanie na podanych poziomach będzie jednak obowiązywało nie do końca roku, jak pierwotnie podawano, ale do 28 lutego 2022 r.

Nie znasz Aion Banku? To powinno Cię zainteresować

Aion Bank to nowa instytucja na polskim rynku, której założeniem jest udostępnienie klientom usług bankowych oraz inwestycyjnych w stałej cenie i na zasadach przypominających abonament. Jeśli nie lubisz być zaskakiwany prowizjami, o których istnieniu zapomniałeś, lub zaczynasz gubić się w liczbie i charakterze produktów finansowych, z których korzystasz, być może właśnie Aion ma dla Ciebie rozwiązanie.

Bank przygotował trzy plany, różniące się od siebie comiesięczną opłatą i katalogiem bezpłatnych usług. Podstawowy plan Light jest dostępny zupełnie za darmo i powinien przypaść do gustu osobom, które potrzebują nieskomplikowanej bankowości na co dzień i tylko od czasu do czasu pobierają gotówkę. Plan Smart za 29,99 zł/mies. oferuje także dostęp do platformy inwestycyjnej oraz wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, natomiast All Inclusive (za 49,99 zł/mies.) poza wszystkimi usługami dostępnymi dla Smart i Light umożliwia korzystanie z narzędzi pozwalających obniżyć prowizje za ubezpieczenia, rachunki itp. oraz oferuje najwyższe oprocentowanie dla oszczędności.

Uwaga: z naszymi kodami promocyjnymi nie zapłacisz absolutnie nic za plan Smart lub All Inclusive przez 2 miesiące, jeśli przy zakładaniu konta wpiszesz kod NAJLEPSZEFREE (możesz też wybrać zniżkę 50% kosztu abonamentu przez 6 miesięcy z kodem NAJLEPSZE50).

Depozyty założone w Aion Banku gwarantowane są przez belgijski fundusz gwarancyjny Fonds de Garantie pour les services publics / Het Garantiefonds - Fundusz Gwarancyjny (BE), odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ofertę Aion Banku dokładnie prześwietliliśmy w tym artykule.

Nawet 2% w Aion Banku. Komentarz redakcji

Banki wyraźnie zaczynają konkurować między sobą coraz wyższymi stawkami oprocentowania na rachunkach. Co prawda, stawkom wciąż daleko do zbliżenia się do poziomu inflacji, ale po wielu miesiącach dołka na rynku oszczędności cieszy każda niezła oferta. A dlaczego warto dokładnie przyjrzeć się propozycji Aion Banku?

Niewątpliwym plusem najnowszej promocji są konkurencyjne stawki (1,5% lub 2%) oraz brak jakichkolwiek dodatkowych warunków w rodzaju zapewnienia nowych środków, wpływu na konto, wykonywania transakcji kartą itp. Tak naprawdę musisz jedynie otworzyć nowy rachunek oszczędnościowy, do czego wystarczy aplikacja mobilna i kilka minut.

Minusy? Lepsze oprocentowanie dotyczy wyłącznie płatnych planów, zatem Twój zysk zostanie pomniejszony o koszty abonamentu. Jeśli zamierzasz zdeponować niższe kwoty, musisz uważać, aby comiesięczna opłata nie pochłonęła całości odsetek i tym samym „akcja oszczędzanie” nie spaliła na panewce. Jako nowy klient przy otwieraniu wybranego planu na stronie banku możesz także skorzystać z jednego z naszych promocyjnych kodów:

  • NAJLEPSZEFREE → 0 zł za abonament przez 2 miesiące (niezależnie od planu) LUB
  • NAJLEPSZE50 → 50% taniej przez 6 miesięcy,

Kody wpisujesz pod koniec etapu wnioskowania:

Kliknij, aby powiększyć

dzięki czemu, bez żadnych ukrytych wymogów, unikniesz przynajmniej części kosztów abonamentu.

Przydatne dokumenty

  1. Warunki prowadzenia i oprocentowanie rachunku Aion Oszczędności