Programy rabatowe na kartach płatniczych – przegląd ofert

Programy rabatowe na kartach płatniczych – przegląd ofert Źródło obrazka: © aidea.pl/fotolia

Dzięki programom rabatowym oferowanym dla posiadaczy kart płatniczych możemy kupować z dużymi, nawet kilkudziesięcioprocentowymi zniżkami lub też zbierać punkty, by następnie wymieniać je na nagrody. Z naszego artykułu dowiecie się, które banki i jacy operatorzy kart oferują tego typu możliwości oraz jakie są warunki, aby z nich skorzystać.

Aktualnie na polskim rynku dostępne są programy rabatowe oferowane przez dwóch operatorów kart płatniczych – Visę oraz Mastercarda - oraz przez kilka banków komercyjnych. Najprostszym sposobem znalezienia informacji jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową nazwy programu, oczywiście pod warunkiem, że się ją zna. Odnalezienie programu rabatowego danego banku na jego stronie internetowej jest trudne, często wręcz niemożliwe, bo nie jest on w żaden sposób sygnalizowany w firmowej witrynie.

Moneyback a program rabatowy

Moneyback (nazywany czasami cashback) to usługa polegająca na zwrocie części pieniędzy za wydatki dokonane za pomocą karty płatniczej (zwrot następuje zazwyczaj na koniec miesiąca). Usługa dostępna jest przede wszystkim dla posiadaczy kart debetowych. W tradycyjnym moneybacku nie ma znaczenia miejsce, w którym dokonujemy transakcji – może to być zarówno sklep spożywczy, jak i stacja paliw, siłownia, kręgielnia czy jakiekolwiek inne miejsce.

Zobacz, które banki oferują konta z moneybackiem.

W przypadku programów rabatowych standardem jest natomiast zniżka na nabywane produkty lub usługi, która zmniejsza ostateczną kwotę do zapłaty. Rzadziej spotkać można przypadki, kiedy uczestnik programu musi najpierw zapłacić pełną kwotę, a następnie otrzymuje zwrot jej części (tak jest np. w programie Visa Oferty, patrz sekcja poniżej). Programy rabatowe charakteryzują się znacznie mniejszą liczbą punktów sprzedaży, w których można otrzymać rabat (lista akceptowanych miejsc ogranicza się jedynie do firm, które zawarły umowę partnerską z operatorem danego programu).

Na rynku spotkać możemy się także z pojęciem programów lojalnościowych. W ich przypadku zamiast zniżek (lub zwrotu części pieniędzy) posiadacz karty zdobywa punkty, które następnie może wymienić na wybraną przed siebie nagrodę.

Programy rabatowe oferowane przez operatorów kart płatniczych

Visa Oferty

Jednym z największych programów rabatowych dostępnych obecnie dla klientów polskiej bankowości jest program Visa Oferty. Jak sama nazwa mówi, jest to oferta dedykowana posiadaczom kart Visa. Program oferuje wiele atrakcyjnych zniżek na wszelkiego rodzaju produkty i usługi. Zwrot pieniędzy na konto posiadacza karty powinien odbyć się w ciągu 5 dni roboczych po dokonaniu płatności.

Szczegółowy opis programu znajdziecie w tym artykule.

Mastercard Priceless Specials

Nieco inaczej wygląda program rabatowy Mastercard Priceless Specials prowadzony przez drugiego operatora kart, firmę Mastercard. W jego przypadku w zamian za kwotę wydaną za pomocą karty otrzymujemy punkty rabatowe. Możemy je następnie wymienić na atrakcyjne nagrody.

Zasady funkcjonowania programu opisaliśmy szczegółowo tutaj.

Mastercard Buy&Smile

Z programu Buy&Smile skorzystają wszyscy posiadaczy kart płatniczych Mastercard Business, Gold, Platinum, Professional, World, World Business, World Signia i World Elite. Program nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Aby otrzymać zniżkę, wystarczy dokonać płatności kartą u jednego z ponad 150 partnerów programu Buy&Smile reprezentujących różne branże, m.in. rtv i agd, turystyka, odzież, zdrowie, uroda, artykuły spożywcze.

Wśród przykładowych ofert znajdują się: 20% rabat na naczynia kuchenne firmy Philipiak czy 10% zniżki na wynajem samochodu w firmie Panek.

Priceless Cities – coś dla miłośników podróży

Oprócz dwóch wymienionych wcześniej programów, posiadacze kart płatniczych z logo Mastercarda mogą wziąć udział w jeszcze jednym programie rabatowym o nazwie Priceless Cities. Z oferowanych przez niego możliwości szczególnie zadowoleni będą miłośnicy podróży. W programie dostępne są bowiem setki zniżek na różnego rodzaju wydarzenia i usługi w największych miastach świata. Przykład – wieczorne zwiedzanie z przewodnikiem słynnej mediolańskiej katedry Duomo di Milano w cenie 15 euro za osobę (to kilkadziesiąt procent taniej, niż wynosi standardowa cena) lub dwugodzinna wizyta w centrum trampolin My Jump w Berlinie, za którą zapłacimy tylko 13 euro za osobę (zamiast standardowej ceny 21 euro).

W programie możemy zarejestrować dowolną kartę Mastercarda. Więcej informacji o Priceless Cities można dowiedzieć się tutaj.

Programy rabatowe oferowane przez operatorów kart płatniczych

Nazwa programu

Operator karty oferujący program

Kto może wziąć udział?

Warunki przystąpienia do programu

Przykładowe zniżki

Visa Oferty

Visa

Wszyscy posiadacze kart Visa

Konieczność rejestracji stronie Visa Oferty

2,5% zwrotu za zakupy w sklepie komputerowym Sferis

Priceless Specials

Mastercard

Wybrani posiadacze kart Mastercard lub Maestro*

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Bilet do Cinema City za zdobycie 800 pkt

Buy&Smile

Mastercard

Posiadacze kart Mastercard: Business, Gold, Platinum, Professional, World, World Business, World Signia i World Elite

Automatyczna rejestracja w programie

10% zniżki na wynajem samochodu w firmie Panek

Priceless Cities

Mastercard

Wszyscy posiadacze kart Mastercard

Konieczność rejestracji na stronie Priceless Cities

8 euro zniżki na wizytę w MY JUMP Berlin

* Do programu przystąpią posiadacze kart Mastercard lub Maestro wydanych przez: Alior Bank, Bank BPS, BOŚ Bank, Citi Handlowy, Deutsche Bank, Getin Bank, Lion's Bank, mBank, Noble Bank, PKO BP, Raiffeisen Polbank, Santander Bank Polska i T-Mobile Usługi Bankowe.

Programy rabatowe oferowane przez banki komercyjne

Własne programy rabatowe dostępne są także w niektórych bankach. Ich dostępność i atrakcyjność bonusów jest bardzo zróżnicowana. Bywa, że ogranicza się do kilku partnerów działających lokalnie, oferujących usługi/produkty dostępne dla niewielkiej liczby klientów.

Citi Specials - Program Korzyści

Program jest dostępny dla posiadaczy kart płatniczych Citibanku. Rabaty sięgają 50% i można je uzyskać w ok. 5000 punktach stacjonarnych i sklepach internetowych, należących do ok. 300 partnerów programu.

Chcąc skorzystać z dobrodziejstw programu, najpierw trzeba sprawdzić na jego stronie, czy posiadana karta uprawnia do uzyskania rabatu w danym sklepie/punkcie usługowym. Jeśli tak, to podczas płatności w sklepach/punktach stacjonarnych powinniśmy poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania z rabatu, a przy zakupach internetowych podać kod rabatu widoczny przy opisie oferty.

Przykładowe rabaty - 15% za zakupy w sklepach stacjonarnych Top Secret, 5% na wizyty w gabinetach Lux-Med, 5-20% zniżki na spektakle w niektórych warszawskich teatrach.

Niektóre karty płatnicze Citi Handlowy (np. Mastercard World, Premier Miles) pozwalają też na zbieranie punktów, które później można wymienić na nagrody. Klienci banku mogą też liczyć na specjalne okazje i niespodzianki, o których są informowani na stronie programu lub drogą elektroniczną.

Szczegółowy opis programu Citi Specials znajdziecie tutaj.

Millennium Inspiracje

Bank Millennium oferuje posiadaczom swoich kart płatniczych program o nazwie Millennium Inspiracje. Kwota rabatu uzależniona jest od rodzaju posiadanej karty. Są one podzielone na trzy kategorie wg zasady, że im karta bardziej "prestiżowa", tym rabat możliwy do uzyskania jest wyższy. Wysokość zniżek to kilka, kilkanaście procent.

W sumie uczestnicy programu mogą otrzymać rabaty w blisko 1000 punktów usługowo-handlowych położonych na terenie całego kraju. Jedyny wymóg – przed dokonaniem płatności należy poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania z rabatu. W przypadku transakcji internetowych konieczne jest podanie kodu promocyjnego widocznego przy opisie partnera programu.

Więcej informacji o programie Millennium Inspiracje dostępnych jest tutaj.

Strefa Rabatów Deutsche Bank

Innym przykładem programu rabatowego oferowanego przez banki jest Strefa Rabatów. Program ten dedykowany jest posiadaczom kart kredytowych Deutsche Banku, a zasada jego działania jest podobna jak w przypadku Millennium Inspiracje – właściciel karty może otrzymać nawet kilkadziesiąt procent zniżki, robiąc zakupy u jednego z blisko 100 partnerów programu. Warunek – wcześniejsze poinformowanie sprzedawcy o chęci skorzystania z takiej możliwości.

Więcej informacji o programie można znaleźć tutaj.

Klub Rabatowy Credit Agricole

Przeglądając ofertę programów rabatowych dostępnych dla posiadaczy kart płatniczych, zwróciliśmy także uwagę na Klub Rabatowy Credit Agricole. Pod względem liczby partnerów jest to prawdopodobnie największy tego typu program w Polsce. Jego uczestnicy mogą otrzymać zniżki w blisko 10 tys. punktów sprzedaży, począwszy od sklepów spożywczych, poprzez elektromarkety i sklepy odzieżowe, aż po sklepy z instrumentami muzycznymi czy salony odnowy biologicznej. Przykładowa oferta – 10% zniżki na zakupy w Merlin.pl, 10% rabatu w sklepie Martes Sport.

W programie mogą wziąć udział właściciele praktycznie wszystkich kart wydawanych przez Credit Agricole, a uczestnictwo nie wymaga wcześniejszej rejestracji (pamiętajmy jednak, aby przy płaceniu poinformować sprzedawcę o prawie do zniżki, a w przypadku zakupów przez Internet podać kod rabatowy znajdujący się w opisie danej oferty).

O zasadach działania Klubu Rabatowego więcej można dowiedzieć się tutaj.

mamBonus w BGŻ BNP Paribas

Posiadacze kart płatniczych BGŻ BNP Paribas mogą korzystać z programu mamBonus. Jego istotą jest uzyskiwanie rabatów przy płatnościach kartami debetowymi lub kredytowymi. Posiadacze tych ostatnich dodatkowo mogą zbierać punkty i wymieniać je później na prezenty z katalogu nagród.

Zasięg programu jest dość szeroki - ok. 40 partnerów oferujących swoje produkty/usługi w ok. 2500 punktów. Niestety dość ciężko uzbierać liczbę punktów niezbędnych do wymiany ich na atrakcyjny produkt. Obowiązuje zasada, że 1 zł = 2 pkt. Uwzględniając ten przelicznik, okaże się, że dla zdobycia kubka termicznego o pojemności 0,35 l, który "wyceniony" jest na 15870 pkt, trzeba wydać kartą niemal 8000 zł. Do zgromadzenia 103660 punktów, za które można otrzymać ekspres do kawy, konieczne jest wydanie blisko 52000 zł. Bon podarunkowy do RTV Euro Agd o wartości 100 zł to równowartość 30000 pkt.

Uzyskanie rabatu uwarunkowane jest poinformowaniem sprzedawcy o chęci skorzystania z niego, a w przypadku zakupów przez internet trzeba podać kod rabatowy umieszczony przy opisie oferty partnera.

Bliższe informacje o programie mamBonus znajdziecie tutaj.

Pozostałe programy rabatowe dla posiadaczy kart płatniczych

Oprócz wymienionych powyżej, na polskim rynku funkcjonuje jeszcze kilka innych programów rabatowych. Różnią się one pod względem liczby punktów sprzedaży, w których możemy otrzymać zniżki, jak także warunkami uczestnictwa. Ogólna zasada jest jednak ta sama – w danym programie wziąć udział mogą wyłącznie posiadacze kart płatniczych wydanych przez dany bank. Druga wspólna reguła (choć zdarzają się wyjątki, patrz tabela poniżej) to automatyczna rejestracja w programie w momencie dokonania aktywacji swojej karty. Cechą wspólną większości analizowanych przez nas programów jest także konieczność poinformowania sprzedawcy o prawie do zniżki. Jeśli tego nie zrobimy, no cóż – rabat nie zostanie udzielony, punkty nie zostaną naliczone.

Przykłady innych programów rabatowych oferowanych przez wystawców kart płatniczych

Nazwa programu

Bank oferujący program

Kto może wziąć udział?

Warunki skorzystania ze zniżki

Przykładowe zniżki

Moje rabaty

ING Bank Śląski

Posiadacze kart płatniczych banku

Po zalogowaniu do bankowości internetowej należy aktywować kod rabatowy i podać go przy dokonywaniu płatności

5% rabatu na portalu PizzaPortal.pl, 15% zniżki w sklepie GoSport, 20% rabatu przy zakupie wyrobów marki Gatta

mOkazje*

mBank

Posiadacze kart płatniczych mBanku

Aktywacja usługi w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej

15% zwrotu za zakupy za min. 50 zł w sklepie House, 15% zwrotu za produkty marki Wojas, 5% zwrotu za zakupy w SuperPharm.pl

Program Przywilejów

PKO BP

Posiadacze wybranych kart płatniczych banku

Przed zakupem należy poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania ze zniżki

Rabaty rzędu 5-20%, np. Wittchen - 5%, Answear.com - 20%

Program Zakupowy #Korzystaj

Raiffeisen Polbank

Posiadacze kart płatniczych banku

Na stronie programu generowane są kody rabatowe do wykorzystania przy zakupie w sklepie partnera

O zasadach przyznawania punktów bank informuje drogą elektroniczną (przykładowo: transakcja Blikiem na 100 zł = 5 pkt, zainwestowanie w Wymarzone Perspektywy - 15 pkt). 1 pkt na koncie uczestnika programu to 1 zł do wydania u partnera programu.

Galeria Rabatów

Bank Pekao SA

Posiadacze kart płatniczych banku, w tym związanych z rachunkami firmowymi

Przed zakupem należy poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania ze zniżki

4% zwrotu za rezerwację na portalu Booking.com

* Program działa w formule moneyback – oznacza to, że podczas zakupów posiadacz karty uiszcza pełną należność za rachunek, a zwrot otrzymuje z opóźnieniem.

Czas na podsumowanie

Jak widać, korzystanie z niektórych programów rabatowych może być dla posiadaczy kart płatniczych naprawdę bardzo opłacalne. Oferowane zniżki w niektórych przypadkach sięgają nawet kilkudziesięciu procent. Niestety zasięg części programów (terytorialny, liczba partnerów) jest ograniczony i skorzystanie z ofert rabatowych jest utrudnione.

Zastanawiające, że banki nie chwalą się dodatkowymi propozycjami dla swoich klientów. Nierzadko podstrony dotyczące programów rabatowych "ukryte" są głęboko między elementami oferty lub zamieszczone na osobnych stronach, do których nie prowadzą odnośniki ze strony internetowej danego banku. Bez znajomości nazwy programu praktycznie nie ma szans na odnalezienie informacji o nim w sieci.

Trzeba pamiętać, by przed wyruszeniem na promocyjne zakupy upewnić się, czy aby na pewno płacąc kartą, załapiemy się na rabat. W przypadku programów przygotowanych przez Visę i Mastercarda w większości przypadków konieczna będzie bowiem wcześniejsza rejestracja, w innych programach część rabatów dostępna jest tylko dla wybranych kart.

Po przeanalizowaniu aktualnej oferty, po dopełnieniu wszelkich formalności nie pozostaje nam już nic innego, jak cieszyć się dostępnymi rabatami i zwrotami.

Z ostatniej chwili

 • 20.05.2019 07:54

  Getin Bank obniża promocyjne oprocentowanie dla "nowych środków" z 3,4% na 3,2%. Jak zmieniły się pozostałe warunki promocji? Sprawdź w naszym artykule.

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

 • 14.05.2019 10:44

  Decydując się na Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z oferty BNP Paribas możesz zgarnąć 250 zł na paliwo na stacjach Orlen.

 • 13.05.2019 17:11

  Tym razem za założenie Konta Otwartego na Ciebie z oferty BNP Paribas można zdobyć 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.