720 zł premii moneyback w programie poleceń eurobanku

Program zakończył się latem 2018 r. W zamian eurobank zaproponował akcję "Codziennie zyskuję".

720 zł premii moneyback w programie poleceń eurobanku Źródło obrazka: Strona internetowa eurobanku

Klienci eurobanku mogą skorzystać z nietypowego programu lojalnościowego, będącego połączeniem usługi moneyback z programem polecającym. Osoby, które posiadają (bądź założą) konto Active lub Prestige, otrzymają do 60 zł zwrotu miesięcznie za wydatki na sport, rozrywkę i rekreację - łącznie nawet 720 zł w skali roku. Dodatkowym bonusem dla uczestników programu jest zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku.

Program „Rodzina i Przyjaciele” stanowi interesujące połączenie typowego programu rekomendacyjnego z moneybackiem. Nagrodą za przystąpienie do akcji nie jest bowiem – jak to bywa w innych bankach – gotówkowa premia za każde skuteczne polecenie rachunku, a zwrot 5% wydatków na sport, rozrywkę i rekreację. Maksymalnie można uzyskać 60 zł w miesiącu, rocznie nawet 720 zł. Oprócz tego uczestnicy programu są zwolnieni z opłaty za prowadzenie rachunku, która wynosi w przypadku konta Active – 9 zł, a konta Prestige - 21 zł.

Z programu polecającego mogą skorzystać zarówno nowi, jak obecni klienci banku, po spełnieniu określonych warunków. Regulamin zawiera jednak kilka haczyków, na które warto zwrócić baczniejszą uwagę.

W jaki sposób obecni klienci mogą wziąć udział w programie?

W przypadku obecnych klientów obowiązują następujące zasady: uczestnik musi posiadać w eurobanku Konto Active lub Prestige (jeśli go nie masz, załóż na stronie eurobanku), zgłosić chęć udziału w programie (może to uczynić internetowo, telefonicznie lub w placówce banku) oraz odebrać swój indywidualny kod polecający. Kod zostanie przekazany za pomocą sms-a, w wiadomości mailowej lub w formie papierowej – w zależności od decyzji uczestnika. W tym momencie obecny klient staje się Polecającym i może rekomendować znajomym następujące konta osobiste: Active, Prestige oraz Junior. Musi jednak przy tym uwzględnić następujący wymogi:

 • jeżeli posiada konto Active – może polecać wyłącznie konto Active i Junior (oraz dopilnować, aby osoby polecane otworzyły odpowiedni wariant konta, gdyż tylko wtedy rekomendacja będzie skuteczna);
 • jeżeli jest posiadaczem konta Prestige – może polecać wszystkie trzy typy rachunków.

Nie są to jednak jedyne formalności, o których powinien pamiętać. Choć jeden klient może przekazać kod dowolnej liczbie osób, to jednak bank uzna tylko 4 pierwsze polecenia – pozostali znajomi nie będą mogli założyć rachunku w ramach programu. W praktyce więc każdy uczestnik promocji może polecić konto maksymalnie 4 osobom.

W trakcie trwania programu obecni klienci banku mają prawo do zmiany wariantu konta pod warunkiem, że wybiorą rachunek objęty promocją. Jeżeli więc posiadają konto Active – mogą je przekształcić wyłącznie na konto Prestige (i odwrotnie – jeśli są posiadaczami konta Prestige, mogą je zamienić na konto Active). Jeżeli jednak przekształcą swój rachunek na „Konto na co dzień” (kolejny rachunek indywidualny w ofercie eurobanku) - zostaną automatycznie wykluczeni z programu i utracą prawo do wszystkich profitów.

Zasady uczestnictwa w programie dla osób poleconych

Osobami zaproszonymi mogą być wyłącznie nowi klienci eurobanku, czyli osoby, które nie posiadały w tej instytucji żadnego rachunku dla osób fizycznych w ciągu 12 miesięcy poprzedzających przystąpienie do programu. Nowi klienci przy otwieraniu rachunku muszą przedstawić kod polecający i podpisać z bankiem umowę o prowadzenia konta. Także oni powinni pamiętać, że rachunek zakładany z polecenia zależy od wariantu konta osoby polecającej. Tak więc:

 • jeśli Polecający posiada konto Prestige – osoby polecane mogą założyć Konto Prestige lub Active;
 • natomiast jeśli Polecający posiada konto Active - osoby polecane muszą wybrać ten rodzaj rachunku.

Nowy klient po dopełnieniu tych formalności staje się uczestnikiem programu i może sam rekomendować rachunki swoim znajomym i rodzinie (wcześniej jednak musi odebrać swój kod polecający).

720 zł zwrotu za wydatki kartą

Uczestnicy programu „Rodzina i przyjaciele” - zarówno Polecający, jak i Polecani – zyskują prawo do zwrotu 5% wydatków na sport, rozrywkę i rekreację. Moneyback obejmuje płatności kartą debetową w kraju i za granicą, dokonane tradycyjnie lub przez Internet. Miesięczny limit zwrotu to 60 zł, zaś w ciągu 12 miesięcy kalendarzowych można zyskać 720 zł.

Bank określił w regulaminie typ usług, które objęte są zwrotem. Są to m.in.:

 • linie lotnicze, koleje pasażerskie i linie autobusowe,
 • restauracje, bary, puby, kawiarnie, bary szybkiej obsługi,
 • kina, teatry, opery,
 • sklepy sportowe,
 • pływalnie i baseny, parki wodne,
 • SPA i salony masażu.

Ważne!

Przed wypłatą premii bank zweryfikuje, czy dana transakcja kwalifikuje się do zwrotu i sprawdzi kod MCC akceptanta karty (czyli sprzedawcy). Jeżeli więc zależy nam na zdobyciu premii, powinniśmy się upewnić, czy punkt, w którym płaciliśmy kartą, faktycznie jest objęty moneybackiem. Listę akceptowanych przez bank kodów zawiera załącznik nr 1 do regulaminu.

W jaki sposób samodzielnie zweryfikować Merchant Category Code sprzedawcy, dowiesz się z tego artykułu.

Przekazanie nagrody

Cząstkowa premia w wysokości 60 zł zostanie wypłacona na konto uczestnika do 20 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostały dokonane płatności kartą. Naliczeniu premii nie podlegają transakcje wykonane kartami wydanymi dla pełnomocników i do rachunków oszczędnościowych.

Z regulaminem moneyback i całej akcji zapoznasz się tutaj.

Konto Active a Konto Prestige

Konto Active to standardowy rachunek osobisty w ofercie eurobanku, natomiast Konto Prestige jest adresowane do bardziej wymagających klientów, którzy aktywnie korzystają z karty płatniczej i konta oraz zwracają uwagę na dodatkowe funkcjonalności rachunku. Opłaty za podstawowe operacje bankowe prezentują się w przypadku obu kont następująco:

Konto Active

Konto Prestige

Otwarcie rachunku

0 zł

Prowadzenie rachunku

9 zł – opłaty tej unikniesz, jeśli w poprzednim miesiącu na Twoje konto wpłynęło min. 1500 zł z tytułu pensji, renty czy emerytury lub średnie saldo na rachunku wynosiło min. 15 000 zł;

Uczestnicy programu „Rodzina i przyjaciele” są zwolnieni z tej opłaty.

21 zł – opłaty tej unikniesz, jeżeli w poprzednim miesiącu na Twoje konto wpłynęło min. 4000 zł lub średnie saldo na rachunku wynosi min. 50 000 zł;

Uczestnicy programu „Rodzina i przyjaciele” są zwolnieni z tej opłaty.

Standardowy przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy (tylko do 3 tys. zł)

3 zł

1 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Wydanie karty debetowej

0 zł

Obsługa karty debetowej

4,90 zł – opłaty unikniesz, jeżeli w poprzednim miesiącu wykonasz kartą transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 400 zł;

4,90 zł - opłaty unikniesz, jeżeli w poprzednim miesiącu wykonasz kartą transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 500 zł;

Wypłata z bankomatów w kraju

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

5 zł (dla kart Visa bank doliczy także prowizję 3% od kwoty transakcji, w przypadku kart Mastercard – 0%)

0 zł (dla kart Visa bank doliczy także prowizję 1% od kwoty transakcji, w przypadku kart Mastercard – 0%

Analizę konta Active znajdziesz tutaj, natomiast tu zapoznasz się z analizą konta Prestige.

Komentarz redakcji

Należy przyznać, że połączenie programu rekomendacyjnego z moneybackiem jest ciekawym pomysłem. Uczestnicy akcji (którymi mogą być zarówno nowi, jak i obecni klienci eurobanku) mogą w prosty sposób uzyskać nawet 720 zł rocznie - wystarczy, że będą aktywnie posługiwać się plastikiem. Dodatkowym bonusem jest brak prowizji za prowadzenie konta, przy czym zwolnienie z opłaty trwa tak długo, jak długo bierzemy udział w programie. Należy sądzić, że dla wielu osób właśnie ta korzyść – pozornie drugorzędna wobec premii moneyback- może być głównym atutem promocji.

Ponadto umiejętnie łącząc warunki programu (wydatki kartą na rozrywkę, sport i rekreację) z warunkami zwalniającymi z opłaty za plastik (w zależności od rodzaju konta musimy wykonać transakcje bezgotówkowe w wysokości min. 400 zł lub 500 zł miesięcznie), możemy upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: uzyskać zwolnienie z prowizji za obsługę karty i otrzymać od banku zwrot części wydatków.

Reasumując, jeżeli przebrniemy przez dość skomplikowane regulaminowe zapisy i będziemy pamiętać o różnych haczykach – udział w programie premiowym eurobanku może być dla nas naprawdę opłacalny.

Z ostatniej chwili

 • 20.05.2019 18:03

  Decyzja o otwarciu Konta Mój Biznes w Banku Millennium może Ci przynieść 200 zł w gotówce, o ile wykażesz się niewielką aktywnością w korzystaniu z niego.

 • 20.05.2019 07:54

  Getin Bank obniża promocyjne oprocentowanie dla "nowych środków" z 3,4% na 3,2%. Jak zmieniły się pozostałe warunki promocji? Sprawdź w naszym artykule.

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

 • 14.05.2019 10:44

  Decydując się na Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z oferty BNP Paribas możesz zgarnąć 250 zł na paliwo na stacjach Orlen.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.