Zgarnij 50 zł za skuteczne polecenie konta w T-Mobile Usługi Bankowe

Zgarnij 50 zł za skuteczne polecenie konta w T-Mobile Usługi Bankowe Źródło obrazka: strona banku

Do grona banków oferujących premie za polecanie konta osobistego należy również T-Mobile Usługi Bankowe (czyli, de facto, Alior Bank). Za każdą skuteczną rekomendację bank płaci 50 zł. Sprawdźmy, jak można je zdobyć :)

Program rekomendacyjny w T-Mobile Usługi Bankowe trwa do odwołania.

Polecającym może być każda pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z oferty banku - Konto Freemium lub Konto Premium.

Osoba, której polecisz konto, również musi mieć ukończone 18 lat. Zgodnie z regulaminem, osobą poleconą może być wyłącznie nowy klient - taki, który nigdy wcześniej nie posiadał polecanego jej rachunku (tzn. nie podpisał z bankiem stosownej umowy o ten produkt).

50 zł za skuteczne polecenie

Do zyskania jest 50 zł za każde polecenie. Jak łatwo policzyć, polecając 5 osób, możesz zgarnąć 250 zł premii.

Osoba polecona nie zdobywa żadnego bonusu, ale oczywiście może ona – po otwarciu konta – wziąć udział w programie jako polecający. Z tego względu najbardziej rozsądnym scenariuszem wykorzystania tego programu poleceń są rekomendacje w ramach gospodarstwa domowego (np. mąż poleca żonie rachunek osobisty).

Mam już konto. Co muszę zrobić?

Obecny klient – posiadacz ROR-u w T-Mobile Usługi Bankowe, by wziąć udział w programie, powinien się w nim zarejestrować. W tym celu:

 1. Zaloguj się do bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe.
 2. Wybierz zakładkę „Program rekomendacyjny” (znajdziesz ją w bocznym menu po lewej stronie).
 3. Kliknij „Weź udział” i wypełnij formularz. Na tym etapie ostaniesz poproszony o:
  • wskazanie rachunku, na który ma wpłynąć premia za polecenie,
  • podanie informacji o urzędzie skarbowym właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania,
  • akceptację regulaminu i not prawnych.

Kolejnym krokiem jest wysłanie rekomendacji, również z poziomu bankowości internetowej. Wybierasz konto, które chcesz polecić, a następnie podajesz adresy mailowe osób poleconych.

Uwaga: z przeprowadzonych przez nas testów wynika, ze aktualnie polecać można jedynie Konto Freemium. Konto Premium nie jest dostępne w programie poleceń.

Bank przypomina, że rekomendację możesz wysłać jedynie do osób, które sobie tego życzą – najlepiej uprzedź swojego znajomego o tym, że może się on spodziewać maila z banku.

Pamiętaj też, że otrzymanie 50 zł premii za skuteczne polecenie jest uzależnione od spełnienia warunków przez osobę poleconą (szczegóły poniżej).

„Obowiązki” osoby poleconej

Osoba, której rekomendowano otwarcie konta, powinna:

 1. Złożyć wniosek o konto wraz z kartą z wykorzystaniem otrzymanego linka.
 2. Otworzyć rachunek ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku.
 3. W ciągu kolejnych 60 dni (liczonych od dnia podpisania umowy):
  • zapewnić wpływy na konto w łącznej wysokości min. 500 zł oraz
  • dokonać przynajmniej jedną płatność kartą debetową.

Przekazanie premii

Premię 50 zł polecający otrzyma do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym osoba polecona spełni powyższe warunki. Informację o należnych bonusach znajdziesz w zakładce „Statystyki” na podstronie programu w Twojej bankowości internetowej.

Co ważne, premia jest opodatkowana 19-procentowym podatkiem dochodowym. Na szczęście bank sam doliczy wartość podatku do nagrody i odprowadzi go do właściwego urzędu skarbowego, więc nie musisz się tym martwić – na Twoje konto wpłynie „czysta” premia 50 zł.

Regulamin programu rekomendacyjnego jest dostępny tutaj.

Konto Freemium i Konto Premium od T-Mobile Usługi Bankowe

Pora przedstawić w kilku słowach oba rachunki, które można polecać w programie rekomendacyjnym banku.

Konto Freemium prowadzone jest za darmo. Nie zapłacisz też za wydanie karty debetowej. Opłaty miesięcznej 6 zł unikniesz dzięki dokonaniu transakcji na łączną kwotę zaledwie 200 zł. Bez prowizji możesz skorzystać z 3 wypłat gotówki z bankomatów (w Polsce i za granicą) w miesiącu, zaś każda kolejna wypłata będzie Cię kosztowała 6 zł.

Konto Premium charakteryzuje się znacznie wyższą opłatą miesięczną za prowadzenie konta (aż 18,90 zł). Można jej na szczęście uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Bezwzględnie darmowe jest za to wydanie i korzystanie z karty oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą.

Nowi posiadacze wspomnianych rachunków uzyskają dostęp do konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 3% (obowiązującym przez pierwsze 3 miesiące dla środków do 50 tys. zł). Atutem obu kont jest też atrakcyjny moneyback. W przypadku Konta Freemium do zyskania jest w sumie 90 zł zwrotu, a w przypadku Konta Premium – nawet 150 zł w ciągu pół roku. Co ciekawe, czas obowiązywania zwrotów moneyback można przedłużyć (na nieokreślony czas!). Wystarczy posiadać jeden produkt kredytowy, np. kartę kredytową w T-Mobile Usługi Bankowe.

Kilka słów krytyki…

Ocenę programu poleceń musimy rozpocząć od przykrej refleksji – warunki oferty, delikatnie rzecz ujmując, nie należą do najbardziej przejrzystych. Problemem są przede wszystkim niejednoznaczne zapisy regulaminu.

Dokument sam sobie przeczy. Raz czytamy w nim, że można polecić konto osobie, która „nigdy wcześniej nie podpisała z T-Mobile Usługi Bankowe umowy o Produkt, który jest jej rekomendowany”. Niby wszystko jasne; tyle, że w umieszczonej na końcu regulaminu Tabeli premii - do której regulamin wielokrotnie odsyła - umieszczono zapis sugerujący, że premia za polecenie nie przysługuje, gdy konto otworzy osoba, która jest klientem Alior Banku (innymi słowy, posiada jakikolwiek produkt tego banku). W bliźniaczo podobnej tabeli na stronie promocji (do której regulamin również odsyła) zapis ten został poszerzony o „T-Mobile Usługi Bankowe”...

Wątpliwości nie rozwiał też nasz dotychczasowy kontakt z bankiem. Opis będziemy oczywiście uzupełniać, gdy tylko otrzymamy rzetelne i potwierdzone informacje.

Pamiętajcie, że dokumentem wiążącym jest regulamin i to na jego zapisy możecie się powołać w przypadku ewentualnej reklamacji! Jeśli sprzeczność zapisów wpłynie przypadkiem na Wasze prawo do premii, macie podstawy, by żądać rozstrzygnięcia wątpliwości na Waszą korzyść.

Co do samego programu, minusem jest mało imponująca premia za polecenie rachunku. Standardem na rynku jest raczej premia dla polecającego w wysokości 100 zł. Osoba polecona natomiast nic nie zyskuje pomimo, iż to ona zobowiązana jest wykonać czynności nagradzane premią. To kolejna poważna wada tego programu.

Plusem oferty są z kolei dość proste warunki stawiane osobom poleconym. Wystarczy otwarcie konta, zapewnienie wpływów o łącznej wysokości min. 500 zł i jedna płatność kartą, oczywiście przy zachowaniu wskazanych terminów.

Podsumowując: ofertę polecamy wyłącznie osobom, które i tak już posiadają konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe i są z niego na tyle zadowolone, by z czystym sumieniem rekomendować je innym. W każdym innym przypadku radzimy zapoznać się z ofertą konkurencji, w czym pomoże nasz przegląd i ranking programów poleceń.

Z ostatniej chwili

 • 21.05.2019 10:11

  Otwarcie Nest Konta w najnowszej promocji i wykazanie się aktywnością może przynieść 200 zł premii od Nest Banku.

 • 20.05.2019 18:03

  Decyzja o otwarciu Konta Mój Biznes w Banku Millennium może Ci przynieść 200 zł w gotówce, o ile wykażesz się niewielką aktywnością w korzystaniu z niego.

 • 20.05.2019 07:54

  Getin Bank obniża promocyjne oprocentowanie dla "nowych środków" z 3,4% na 3,2%. Jak zmieniły się pozostałe warunki promocji? Sprawdź w naszym artykule.

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.