Polecaj lub załóż konto. Santander Bank Polska płaci po 80 zł polecającemu i poleconemu!

II edycja programu poleceń została zakończona 28 lutego 2019 r. Aktualnie trwa III odsłona programu "Polecam Mój Bank".

Polecaj lub załóż konto. Santander Bank Polska płaci po 80 zł polecającemu i poleconemu! Źródło obraz: strona promocji

W najnowszej edycji programu poleceń Santander Bank Polska płaci po 80 zł zarówno osobie polecającej, jak i poleconej. Nie stawia przy tym żadnych ograniczeń co do liczby poleconych osób. Za każdego nowego klienta, który spełni warunki promocji, bank zapłaci polecającemu 80 zł. Dodatkowo obiecuje 100 zł premii za każdych dziesięciu nowych klientów. Operatywni i przekonujący mogą wiele zarobić.

II edycja programu "Polecam mój Bank", którego organizatorem jest Santander Bank Polska, potrwa do 28 lutego 2019 r. W tym czasie obecni klienci banku mogą polecać jego produkty i przekonywać innych do skorzystania z nich.

Po spełnieniu warunków promocji obie strony – polecający i polecony – otrzymają po 80 zł, przy czym polecający może pozyskać dla banku dowolną liczbę osób. Za każdych dziesięciu nowych klientów otrzyma dodatkową premię w wysokości 100 zł.

Pamiętaj, że otwierając konto z czyjegoś polecenia, sam możesz stać się polecającym i zarabiać na pozyskiwaniu nowych klientów dla banku.

Czy możesz zostać uczestnikiem promocji?

Jeśli chcesz wziąć udział w programie jako osoba polecająca, musisz spełnić wszystkie poniższe warunki:

 • Być osobą pełnoletnią posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych.
 • Posiadać rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w złotych w Santander Bank Polska oraz dostęp do usługi Santander Internet.
 • Konieczne też jest, byś nie złożył sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych i wyraził zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i drogą telefoniczną oraz podał numer telefonu komórkowego do kontaktu.

Zgody marketingowe program poleceń Santander Bank Polska

Osobą poleconą (nowym klientem) może być natomiast osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska od 1 grudnia 2017 r.

Możliwy jest też udział w promocji osoby małoletniej, która ukończyła 13 lat, pod warunkiem wyrażenia na to zgody przez jej przedstawiciela ustawowego (opiekuna prawnego, np. rodziców, lub kuratora/opiekuna ustanowionego przez sąd opiekuńczy).

Warunki udziału w programie "Polecam mój Bank"

Cechą wspólną wszystkich programów poleceń jest konieczność spełnienia pewnych warunków zarówno przez obecnego klienta banku, jak i osobę poleconą. Każda ze stron ma przy tym nieco inne zadania.

Obowiązki osoby polecającej

Obowiązki obecnego klienta banku sprowadzają się w zasadzie do znalezienia osoby chętnej do otwarcia Konta Jakie Chcę lub Konta VIP w Santander Bank Polska i przekazania jej kodu polecającego wygenerowanego w Santander Internet (w bankowości internetowej).

Cały proces jest bardzo prosty. Po zalogowaniu do banku wystarczy przejść do zakładki "Oferta banku" --> "Program poleceń" --> "Polecam bank", zaakceptować regulamin programu, a na ekranie zostanie wyświetlony Twój kod poleceń wygenerowany przez bank.

Kod polecającego w programie Polecam mój Bank

Potem warto jeszcze dopilnować, by osoba polecona wywiązała się ze swoich obowiązków, co jest warunkiem wypłaty premii dla obu stron.

W przypadku posiadaczy kont wspólnych osobą polecającą może być każdy ze współposiadaczy rachunku.

Obowiązki osoby poleconej

Obowiązki nowego klienta są nieco bardziej wymagające, ale można je streścić w dwóch całkiem prostych krokach:

 1. Założenie Konta Jakie Chcę albo Konta VIP wraz z kartą debetową i usługą Santander Internet. Najprościej i najszybciej, bez wychodzenia z domu, można to zrobić, korzystając z wniosku dostępnego na . Pozostałe możliwości to wizyta w placówce banku, skorzystanie z infolinii albo z aplikacji mobilnej banku. Przy składaniu wniosku należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:
  • Zaakceptowaniu regulaminu promocji podczas otwierania konta.
  • Podanie kodu polecającego otrzymanego od osoby polecającej. Jeśli go nie posiadasz, możesz skorzystać z naszego: 1013953301. We wniosku miejsce na kod będzie wyglądało tak:

   Kod polecającego we wniosku
  • Konieczny też jest brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych marketingowych oraz wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i drogą telefoniczną. Niezbędna jest również zgoda na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie niezbędnym do uzyskania nagrody i podanie numeru telefonu komórkowego do kontaktu.
 2. Do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarciu konta: przynajmniej raz zalogować się do aplikacji Santander mobile lub Santander Internet oraz dokonać płatności kartą debetową (zwykłą lub mobilną) lub Blikiem na łączną kwotę min. 200 zł.

  Dopuszczalne są transakcje w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub serwisie internetowym, przy przy regulamin definiuje transakcję Blik jako: "Transakcja wykonywana na stronie internetowej, umożliwiającej dokonywanie płatności przy wykorzystaniu usługi Blik".

Wypłata nagrody

Nagrody (80 zł) zostaną przekazane obu stronom – polecającemu i poleconemu – w formie przelewu na konto w Santander Bank Polska do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym polecony spełnił warunki promocji. Z tego względu konieczne jest, by obie strony nie rezygnowały z posiadanych rachunków aż do momentu odebrania należnych im premii.

W przypadku, gdy konto zostało założone w ramach promocji jako wspólne, premia w wysokości 80 zł przysługuje tylko jednej osobie.

Podatek od premii

Wszystkie premie uzyskane przez osobę poleconą są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zaś premia przyznana osobie polecającej zostanie dodatkowo „ubruttowiona” o 19-procentowy zryczałtowany podatek dochodowy. W takim przypadku bank sam przekaże należną kwotę podatku fiskusowi.

Skrótowy opis promocji znajdziesz na , a szczegółowy regulamin tutaj.

200 zł za wpływ wynagrodzenia

Każda osoba będąca klientem Santander Bank Polska, a więc także ci, którzy stali się nimi w ramach opisywanej promocji „Polecam mój Bank – edycja II”, może otrzymać do 200 zł za wpływ wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę.

Warunki? Złożenie dyspozycji przekazywania wynagrodzenia i jego wpływ na rachunek przez kolejne 4 miesiące w kwocie min. 1 000 zł. Santander Bank Polska przyznaje premię cząstkową 50 zł za każdy miesiąc, w którym został odnotowany wpływ wynagrodzenia na konto. W sumie do zyskania jest zatem 200 zł, przy czym brak wpływu w jednym z miesięcy nie uniemożliwia zdobycia premii w kolejnym. Za „wynagrodzenie” bank uznaje także rentę, emeryturę, stypendium i inne podobne świadczenia.

Regulamin tej akcji znajdziesz tutaj. Możesz się także zapoznać ze szczegółowym opisem promocji. Możesz do niej przystąpić do 31 stycznia 2019 r.

Praktycznie darmowe Konto Jakie Chcę

Podstawowym rachunkiem osobistym, który można polecić w ramach programu poleceń, jest Konto Jakie Chcę. Bank nie pobiera od jego posiadaczy opłat za prowadzenie rachunku. Wysokość opłaty za korzystanie z karty debetowej zależy od właściciela konta. Ma on do wyboru:

 • stałą opłatę 3 zł/mies. (opcja domyślna),
 • 5 zł/mies. – do uniknięcia dzięki 5 transakcjom kartą w danym miesiącu .

Posiadacze Konta Jakie Chcę mogą bezpłatnie dokonywać zwykłych przelewów internetowych w złotych, a także za darmo wypłacać gotówkę z bankomatów banku Santander. Klienci poniżej 26. roku życia nie płacą za wypłatę także z pozostałych maszyn w kraju. Starsi muszą się liczyć w tym przypadku z prowizją w wysokości 5 zł. Alternatywą jest wykupienie miesięcznego pakietu za 7 zł, który daje prawo do bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Największym atutem oferty rachunku osobistego w Santander Bank Polska, na który wskazuje jego nazwa, jest elastyczność i możliwość jego dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta. Wybór opłaty za kartę nie jest bynajmniej jedynym tego przykładem. Posiadacze Konta Jakie Chcę mogą dokonywać różnych płatności (w tym HCE i Google Pay), a także skorzystać z ciekawej oferty oszczędnościowej.

Bardzo atrakcyjny program poleceń

Trzeba przyznać, że w porównaniu z innymi ofertami tego typu (ich przegląd znajdziesz w tym artykule) program poleceń w Santanderze wygląda naprawdę korzystnie. Choć aktualnie obowiązują programy oferujące nieraz nieco wyższe premie dla swoich uczestników niż 80 zł, to warunki aktywności uprawniające do ich odebrania są często dużo bardziej wymagające (dobrym przykładem jest chociażby program poleceń w Citi Handlowym).

Warto też wspomnieć o braku limitu osób, które można polecić oraz o dodatkowej premii 100 zł za każdych dziesięciu poleconych. Dodatkowo możesz skorzystać z promocji za wpływ wynagrodzenia i zyskać nawet 200 zł nagrody, która przysługuje również osobom otwierającym konto z polecenia w ramach programu "Polecam mój Bank".

Przekonanie innej osoby do skorzystania z produktu banku nie powinno sprawić większego problemu. Przy umiarkowanie aktywnym korzystaniu z Konta Jakie Chcę staje się ono właściwie darmowe, a do tego daje on możliwość udziału w innych promocjach.

Do udziału w akcji „Polecam mój bank” zachęcamy zatem obecnych klientów Santander Bank Polska, którzy są zadowoleni z jego usług oraz nowych klientów, poszukujących korzystnej oferty konta.

Z ostatniej chwili

 • 26.04.2019 11:35

  Ostatnie dni przyniosły kilka przykrych informacji dla oszczędzających - zniknęły atrakcyjne lokaty i promocja konta oszczędnościowego.

 • 25.04.2019 14:49

  Za podpisanie umowy o Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z BNP Paribas możesz otrzymać 14 dni bezpłatnego korzystania z XOXO WiFi.

 • 23.04.2019 10:43

  Czy pomyślałeś o tym, by otworzyć dziecku rachunek bankowy? Jeśli nie - albo masz wątpliwości, czy to ma sens - to podajemy Ci 5 powodów, by to zrobić.

 • 23.04.2019 08:48

  Droga po 100 zł od Santandera do wykorzystania na Pyszne.pl jest niezwykle krótka i łatwa: wystarczy, że wybierzesz jeden z produktów kredytowych banku.

 • 19.04.2019 17:03

  W najnowszej promocji karty Citi Simplicity masz szansę zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł.Sprawdź warunki akcji.

 • 19.04.2019 12:21

  Klienci mBanku, korzystający także z usług Kompakt Finanse mogą otrzymać 120 zł. Za co? Za rezygnację z produktów Kompakt Finanse.

 • 19.04.2019 07:47

  Podpisanie umowy o kartę kredytową Visa z ING Banku Śląskiego i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące oznacza nagrodę -  maks. 160 zł do Pyszne.pl.

 • 19.04.2019 07:41

  Nawet 270 zł mogą zyskać klienci Kompakt Finanse, którzy przeniosą konto do mBanku. Kolejne bonusy czekają za przeniesienie do niego produktów kredytowych.

 • 18.04.2019 14:06

  Wystarczy, że podpiszesz umowę karty kredytowej z ING Bankiem Śląskim i przez 5 miesięcy będziesz z niej aktywnie korzystał, a możesz zyskać nawet 250 zł.

 • 17.04.2019 18:08

  Aktywne korzystanie przez 3 miesiące z karty kredytowej Citi Simplicity zostanie nagrodzone przez Citi Handlowy bonem o wartości 400 zł na Allegro.pl.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.