Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 1000 zł dla nowego oraz do 2000 zł dla obecnego klienta w programie poleceń Nest Banku

Do 1000 zł dla nowego oraz do 2000 zł dla obecnego klienta w programie poleceń Nest Banku
Źródło: najlepszekonto.pl

Program "Polecam Nest Bank" potrwa do 30 czerwca 2023 r. Jest więc czas nie tylko na to, by otworzyć konto z polecenia, ale także i na to, by potem stać się polecającym i z tego tytułu zgarniać kolejne premie.

Te są całkiem zachęcające. Dla większej czytelności przedstawiamy je w formie tabeli:

Produkt Premia dla nowego klienta (otwarcie konta) Premia dla obecnego klienta (polecenie konta)
Nest Konto 50 zł 50 zł
BIZnest Konto 100 zł 200 zł
Kredyt lub limit w rachunku firmowym 1% kwoty kredytu, max. 1000 zł

Warto dodać, że maksymalna, łączna premia za skuteczne polecanie produktów Nest Banku może wynieść 2000 zł.

Sprawdź, czy możesz wziąć udział

Jak to zwykle bywa, aby móc ubiegać się o premię, trzeba spełniać określone w regulaminie warunki uczestnictwa.

Nowym klientem może zostać osoba, która nie posiadała konta osobistego / konta firmowego (w zależności od rachunku otwieranego z polecenia) po 1 stycznia 2020 r. Wymagana jest rzecz jasna pełnoletność oraz pełna zdolność do czynności prawnych. Należy też pamiętać, że produkty firmowe bank kieruje do przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz do spółek, fundacji i stowarzyszeń.

Obecny klient to z kolei nikt inny jak aktualny posiadacz konta osobistego lub rachunku firmowego dla JDG. Tu również wymagana jest pełnoletność, a dodatkowo – podanie w banku numeru telefonu komórkowego do kontaktu.

Co musi zrobić nowy klient, by otrzymać bonus?

Chciałbyś otworzyć konto (lub skorzystać z produktu kredytowego) z polecenia? Oto niezbędne działania:

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2023 r. złóż wniosek o wybrany produkt przez stronę programu poleceń.

Przy składaniu wniosku podaj kod otrzymany od obecnego klienta. Jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby przekazać Ci swój kod, zgłoś się do nas.

Koniecznie pamiętaj o zaznaczeniu zgód marketingowych!

Program poleceń Nest Bank, zgody marketingowe

Krok 2
Krok 2

W terminie 14 dni (konto osobiste lub firmowe) lub 60 dni (kredyt firmowy) od momentu złożenia wniosku podpisz umowę o wybrany produkt.

W przypadku kont do wyboru masz zawarcie umowy przez rozmowę wideo, przelew weryfikacyjny lub wizytę w oddziale.

Krok 3
Krok 3

Jeśli otworzyłeś konto osobiste lub firmowe, w jednym z 3 pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia rachunku spełnij dodatkowe warunki aktywności:

  • Nest Konto: wpływy na rachunek w wysokości min. 2000 zł oraz wykonanie 3 transakcji (dopuszczalne są płatności kartą / Blikiem oraz przelewy).
  • BIZnest Konto: wpływy na rachunek w wysokości min. 5000 zł oraz wykonanie 3 transakcji (tu także dopuszczalne są płatności kartą / Blikiem oraz przelewy).
Nagroda
Nagroda

Premia wpłynie na Twoje nowo otwarte konto do 20. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki aktywności.

Terminy warto wyjaśnić na przykładzie. A zatem, jeśli otworzyłeś konto w listopadzie, to warunki aktywności musisz spełnić w którymś z miesięcy: listopad lub grudzień 2022 r. albo styczeń 2023 r. Im szybciej wywiążesz się z zadań, tym wcześniej otrzymasz od banku należny Ci bonus.

Jako wpływy zostaną uznane wszelkie uznania na rachunku, choć do sumy nie będą wliczone raty przyznanego kredytu firmowego oraz środki pochodzące z innych Twoich rachunków i lokat w Nest Banku. Najprościej będzie więc zlecić przelew lub przelewy z konta w innym banku.

Przypomnijmy, że warunek transakcji spełniają płatności kartą lub Blikiem, a także przelewy, o ile nie są to przelewy własne między rachunkami tego samego posiadacza w Nest Banku.

Działania obecnego klienta

Jeśli chciałbyś polecać produkty Nest Banku i zgarnąć za to premię, to wymagania banku wobec Ciebie ograniczają się do następujących działań:

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2023 r. złóż za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej wniosek o przystąpienie do programu jako obecny klient. Możesz to uczynić, np. wybierając opcję Zaloguj się i dołącz na tej stronie.

Wyraź zgody marketingowe i zaakceptuj regulamin promocji:

Program poleceń Nest Bank, polecający

Krok 2
Krok 2

Przekaż znajomemu swój numer polecającego (w praktyce jest on po prostu numerem telefonu).

Krok 3
Krok 3

Trzymaj kciuki, by nowy klient dopełnił wszystkich formalności, a w przypadku otwarcia konta osobistego lub firmowego – by spełnił warunki aktywności.

Nagroda
Nagroda

Premię otrzymasz w tym samym terminie co nowy klient, tzn. do 20. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnił on wszystkie warunki.

To musisz wiedzieć

Pamiętaj, że niezależnie od tego, w jakiej roli występujesz (nowego czy obecnego klienta), zamknięcie konta lub odwołanie zgód skutkuje utratą prawa do premii.

Premie związane z kontem osobistym są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Z kolei w przypadku bonusów związanych z produktami dla przedsiębiorców konieczne jest samodzielne rozliczenie takich przychodów z fiskusem.

Oferta Nest Banku

Przedstawiamy parametry kont w Nest Banku: osobistego (Nest Konto) oraz firmowego (BIZnest Konto):

Zwróć uwagę, że prowadzenie obu rachunków i korzystanie z wydanych do nich kart jest bezwarunkowo darmowe!

Dodatkową zachętą do skorzystania z oferty Nest Banku może być jego oferta dla oszczędzających:

 

Ciekawa propozycja

Proste warunki, ciekawa oferta kont i niezła premia – w programie poleceń Nest Banku trudno doszukać się słabych punktów, może poza długą karencją dla nowych klientów.

Czasu na przemyślenie propozycji jest dość dużo, ale pamiętaj, że im szybciej zaczniesz działać, tym szybciej premia zawita na Twoim koncie... 😉

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Polecam Nest Bank" – edycja 2

O banku

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Zgodnie z filozofią instytucji bliskiej ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. W swojej ofercie posiada produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.