Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: Nawet 500 zł premii dla polecającego w programie poleceń Credit Agricole.

Po 50 zł premii dla polecającego i poleconego w programie poleceń Credit Agricole

Po 50 zł premii dla polecającego i poleconego w programie poleceń Credit Agricole

Obecna odsłona programu poleceń w Credit Agricole potrwa do 31 marca 2021 r. Masz więc dużo czasu, by zdobyć w niej maksymalną pulę.

Od osób poleconych Credit Agricole wymaga, by przez rok przed otwarciem rachunku nie posiadały w nim konta osobistego.

Do 50 zł dla poleconego i nawet 500 zł dla polecającego

W tej edycji programu poleceń Credit Agricole wprowadził inne zasady dla Konta dla Ciebie GO! Premia za polecenie tego rachunku wynosi 10 zł, zarówno dla polecającego, jak i poleconego. Warunki przedstawimy osobno w dalszej części tekstu.

Jeśli chodzi o pozostałe konta, to bank przyznaje po 50 zł za każdą osobę, którą przekonasz do otwarcia "dorosłego" Konta dla Ciebie, Konta dla Ciebie MOVE! lub Konta dla Ciebie VIP i aktywnego korzystania z niego. Możesz w ten sposób zgarnąć premię nawet za 10 osób poleconych, a zatem maksymalny zysk z programu dla osoby polecającej to aż 500 zł.

Ile zyska osoba polecona? Tyle samo, co polecający za jedno polecenie, czyli 50 zł. Warto przy tym dodać, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby po otwarciu rachunku z polecenia dalej polecać konto innym osobom. Jeśli np. mąż założy konto z polecenia, a następnie poleci je skutecznie żonie i pełnoletniej córce, to on łącznie otrzyma 150 zł premii, a rodzina zgarnie w ramach programu "Korzyści dla Ciebie 2020" aż 250 zł, w gotówce!

Jak to wyliczyliśmy? Mąż, otwierając rachunek z polecenia, dostanie 50 zł. Przekazując swój kod polecenia żonie i córce, otrzyma dodatkowo 2 x 50 zł. Z kolei żona i córka, otwierając konto z kodem polecenia od męża/ojca, dostaną po 50 zł. W sumie daje to 250 zł w programie poleceń.

Przejdźmy teraz do konkretów – co należy zrobić, by obie strony mogły cieszyć się z premii?

Warunki dla osoby poleconej

Co powinna zrobić osoba polecona, by zgarnąć swoją premię w wysokości 50 zł?

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2021 r. złóż wniosek o otwarcie rachunku osobistego wraz z kartą debetową (jej posiadanie nie jest konieczne, ale może ułatwić spełnienie kolejnych warunków). We wniosku należy podać kod otrzymany od osoby polecającej. Jeśli nie posiadasz takiego kodu, wypełnij ten formularz, a prześlemy Ci swój. Otrzymany kod wpisz w odpowiednim miejscu we wniosku.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 30 dni od złożenia wniosku podpisz z bankiem umowę oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Dodatkowo musisz zawrzeć umowę dotyczącą korzystania z bankowości elektronicznej CA24.

Krok 3
Krok 3

W każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych od momentu zawarcia umowy:

  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (w przypadku Konta dla Ciebie MOVE! – min. 500 zł) lub
  • dokonaj transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę co najmniej 300 zł (muszą one zostać zaksięgowane w danym miesiącu).
Nagroda
Nagroda

Premię 50 zł otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki jej przyznania.

Zwróć uwagę, że pomiędzy warunkami w Kroku 3 jest spójnik „lub”, co oznacza, że wystarczy spełnić tylko jeden z wymienionych warunków (np. zapewnić wpływ na konto w wymaganej kwocie).

Miejsce na wpisanie kodu polecenia wygląda tak:

Kliknij, aby powiększyć

Warunki dla osoby polecającej

Jeśli chcesz polecić znajomemu otwarcie konta i otrzymać za to 50 zł, masz przed sobą kilka rzeczy do wykonania:

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2021 r. zgłoś się do programu. Możesz to zrobić w placówce Credit Agricole lub za pośrednictwem aplikacji CA24 Mobile (wybierz w menu "Propozycje dla Ciebie", a następnie "Program Poleceń"). Przystępując do programu za pośrednictwem aplikacji, musisz zaakceptować jego regulamin. Następnie uzyskany kod możesz wysłać na dowolny numer telefonu, adres mailowy lub chociażby w wiadomości Skype czy Messenger.

Pamiętaj, by wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na otrzymywanie telefonicznie i drogą elektroniczną informacji związanych z uczestnictwem w programie poleceń oraz informacji handlowych.

Krok 2
Krok 2

Przekaż innej osobie kod polecenia otrzymany w wiadomości SMS-owej oraz mailowej.

Informacja
Informacja

Trzymaj kciuki, by osoba polecona złożyła wniosek o konto oraz w ciągu 30 dni podpisała z bankiem umowę, udzielając wymaganych zgód i podając otrzymany od Ciebie kod polecenia.

Nagroda
Nagroda

Premię 50 zł za każde skuteczne polecenie (maksymalnie 500 zł) otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym polecony spełnił warunki programu poleceń.

Cztery istotne uwagi

Jeśli chodzi o definicję wpływu, to bank definiuje go jako

sumę wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Twojego konta w okresie miesiąca kalendarzowego. Weryfikując wpływ na konto nie bierzemy pod uwagę przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami, w tym także przelewów z innych kont prowadzonych przez nas lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli jesteś ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełnisz wobec nich rolę pełnomocnika

Niestety wynika z tego, że przelewy z Twoich rachunków w innych bankach będą wykluczone i trzeba będzie w inny sposób zapewnić wymagany wpływ (może pomoc kogoś z rodziny?).

Jeżeli zawarłeś umowę o otwarcie konta tego samego dnia, w którym przystąpiłeś do programu, to polecenia możesz dokonać najwcześniej kolejnego dnia.

Występując w roli polecającego, musisz mieć wyrażone zgody na:

  • przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych,
  • otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną,

oraz podać swój aktualny numer telefonu komórkowego i e-mail, by bank mógł się z Tobą kontaktować w celu przekazywania informacji handlowych. Nie możesz odwołać wspomnianych zgód do chwili otrzymania nagrody.

Być może spełniłeś te warunki na etapie zakładania rachunku w Credit Agricole i masz zaznaczone wszelkie wymagane zgody. Niestety, nie możesz tego sprawdzić samodzielnie w bankowości elektronicznej. Na wszelki wypadek skontaktuj się jednak z infolinią lub doradcą w placówce banku i upewnij się, by spokojnie oczekiwać na nagrody za polecenie.

Bank zastrzegł w regulaminie, że może wykluczyć uczestnika z programu poleceń i pozbawić go premii, jeśli będzie on wysyłał kod polecenia do osób, które nie zgodziły się na jego otrzymanie.

10 zł za polecenie Konta dla Ciebie GO!

W bieżącej edycji programu poleceń można polecać także Konto dla Ciebie GO!, dla osób między 13. a 18. r.ż., ale obowiązują tutaj nieco inne zasady. Ten rachunek mogą sobie polecać tylko posiadacze tego samego konta, czyli jeśli posiadasz Konto dla Ciebie GO!, możesz polecić tylko ten rachunek i jeśli ktoś otworzy go z polecenia, to też będzie mógł polecić tylko Konto dla Ciebie GO!

Premia za polecenie dla polecającego i poleconego wynosi 10 zł i także tutaj obecny klient Credit Agricole może otrzymać nagrodę za maksymalnie 10 poleconych osób, czyli nagroda nie może przekroczyć 100 zł.

Twoje obowiązki jako poleconego sprowadzają się do założenia Konta dla Ciebie GO!, wyrażenia odpowiednich zgód (patrz wyżej) i dokonania min. trzech transakcji kartą debetową do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś rachunek.

Osoba polecająca Konto dla Ciebie GO! nie ma dodatkowych obowiązków - wystarczy, że przekaże wybranym osobom swój kod polecenia.

Przekazanie premii

Premie dla polecającego i poleconego wpłyną na ich konta do 30. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków niezbędnych do ich otrzymania.

Obie strony programu muszą pamiętać, by przed otrzymaniem bonusów nie wycofać udzielonych zgód oraz nie składać wypowiedzenia umowy konta lub umowy bankowości elektronicznej CA24.

Bez względu na to, w jakiej roli występujesz w tej promocji, nie musisz się martwić rozliczeniami z fiskusem. Premia, która wpłynie na Twoje konto, jest w całości do Twojej dyspozycji, możesz się nią cieszyć bez ograniczeń.

Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Konto dla Ciebie to podstawowy rachunek osobisty w Credit Agricole. Z taryfy opłat i prowizji jasno wynika, że przy spełnieniu prostych warunków posiadanie Konta dla Ciebie jest właściwie darmowe. Zapewniając w danym miesiącu wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł oraz dokonując przynajmniej jednej transakcji kartą lub Blikiem, zyskujesz zwolnienie z podstawowych opłat: za prowadzenie rachunku (7 zł), obsługę karty (9 zł), wypłatę gotówki z krajowych bankomatów (5 zł).

Oferta warta polecenia

Należy docenić Credit Agricole za kontynuowanie programu poleceń i niezmiennie proste warunki uczestnictwa w nim. Rola polecającego sprowadza się do znalezienia chętnych do założenia konta w tym banku i dopilnowania, by spełnili jeden z prostych warunków aktywności. Za skuteczne pozyskanie nowego klienta możesz w sumie zdobyć 500 zł.

Do tego premia pieniężna w przypadku, gdy uczestnictwo w programie poleceń zaczniesz od wystąpienia w roli poleconego (korzystając z kodu polecenia - chętnie udostępnimy Ci nasz - dostaniesz dodatkowe 50 zł) i otworzysz rachunek w ramach aktualnie obowiązującej promocji konta osobistego.

Warto także pamiętać o specjalnych warunkach dotyczących Konta dla Ciebie GO! W przypadku polecania tego rachunku premia dla obu stron wynosi tylko 10 zł, jednak za to warunki dla poleconego są prostsze.

Sam rachunek również wygląda zachęcająco. Choć standardowe opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty i wypłatę gotówki z bankomatów są dość wysokie, to w praktyce ich uniknięcie nie powinno stanowić problemu. Warto też zwrócić uwagę na kartę wielowalutową, dzięki której możesz płacić w obcych walutach bez prowizji za przewalutowanie.

A zatem – otwórz Konto dla Ciebie i polecaj je innym!

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Programu poleceń IV

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.