Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

„Premiowanie za bankowanie”: 600 zł premii w promocji konta FIRMA TO JA Idea Banku

„Premiowanie za bankowanie”: 600 zł premii w promocji konta FIRMA TO JA Idea Banku
Źródło: materiały reklamowe Idea Banku

Czy mogę wziąć udział w tej promocji?

Akcja „Premiowanie za bankowanie” skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Inne są jednak warunki, jakie muszą spełnić.

Warunki dla nowych klientów

Chcąc skorzystać z promocji, musisz wykonać następujące czynności

 1. Złóż wniosek o zawarcie umowy rachunku oraz zawrzyj umowę o korzystanie z bankowości elektronicznej.
 2. Po uruchomieniu konta zaloguj się do bankowości elektronicznej Idea Cloud i aktywuj promocję „Premiowanie za bankowanie”. Odpowiedni przycisk znajdziesz w sekcji Promocje.

Warunki dla obecnych klientów

Obecni klienci banku też mogą przystąpić do tej promocji w bankowości elektronicznej. Wystarczy, że w Idea Cloud, w sekcji Promocje, aktywują promocję “Premiowanie za bankowanie”.

Dodatkowo Idea Bank wymaga od nich spełnienia kilku warunków. Oto one:

 • w okresie 3 miesięcy przed przystąpieniem do promocji na Twoim koncie nie odnotowano zewnętrznych wpływów (nie obejmuje to przelewów z kont uczestnika w Idea Banku). Wymóg ten oznacza brak przelewów, jak i wpłat we wpłatomacie, na Twoje konto;
 • w okresie 3 miesięcy przed przystąpieniem do promocji nie wykonałeś przelewów na łączną kwotę min. 1000 zł LUB nie wykonałeś transakcji kartą na łączną kwotę min. 400 zł LUB nie wykonałeś przelewu do ZUS/US;

Udział w poprzednich edycjach promocji „Premiowanie za bankowanie” niestety wyklucza Cię z przystąpienia do obecnej edycji.

Za co otrzymam premię?

Wysokość premii uzależniona jest od tego, jakie czynności wykonujesz na swoim rachunku. Premiowane są cztery aktywności:

 • utrzymanie salda na koncie,
 • wpłaty gotówkowe we wpłatomacie,
 • przelewy do ZUS i US,
 • wystawianie faktur przez bankowość internetową.

Szczegóły przyznawania bonusów przedstawia tabela:

Premia

Aktywność

Dodatkowe warunki

10 - 40 zł

Utrzymywanie średniego miesięcznego salda na rachunku

Saldo powyżej:

 • 5 000 zł - premia 10,00 zł
 • 10 000 zł - premia 20,00 zł
 • 15 000 zł - premia 30,00 zł
 • 30 000 zł - premia 40,00 zł

20 zł

Wpłata gotówki w wyznaczonym wpłatomacie w kwocie min. 1 000 zł

Premia za każdą wpłatę

30 zł

Przelew z Twojego konta do ZUS lub Urzędu Skarbowego na kwotę min. 250 zł

Premia za pierwszy przelew w miesiącu

20 zł

Wystawienie w Bankowości Internetowej Idea Cloud faktury na min. 100 zł

Faktura musi być opłacona na rachunek klienta w Idea Banku

Ile zarobię?

Premie za poszczególne aktywności sumują się, jednak w danym miesiącu możesz zyskać maksymalnie 50 zł brutto. Po przekroczeniu tej kwoty nie otrzymasz dodatkowego bonusu, kwota nadwyżki nie przejdzie też na kolejny miesiąc. Premia naliczana jest przez 12 miesięcy, licząc od miesiąca następującego po tym, w którym przystąpisz do promocji. Łącznie możesz więc zdobyć aż 600 zł brutto.

Pieniądze trafią na Twoje konto firmowe w Idea Banku do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po tym, w którym zasłużyłeś na nagrodę

Pamiętaj, że wypłacona premia powiększa Twój przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Musisz więc odprowadzić od niej podatek. Twój faktyczny zarobek będzie więc wynosił maksymalnie 486 zł (40,50 zł miesięcznie).

Ile zapłacę za konto FIRMA TO JA?

Konto firmowe w Idea Banku jest rachunkiem niemal darmowym. Stałych opłat, m.in. za prowadzenie konta po upływie 24 miesięcy od jego założenia czy za kartę debetową można łatwo uniknąć. Wystarczy aktywnie z niego korzystać, wykonując typowe czynności związane z rachunkiem firmowym.

Podstawowe parametry konta wyglądają następująco:

 • otwarcie i prowadzenie rachunku przez 24 miesiące – 0 zł. Po tym okresie bank nie pobierze w danym miesiącu opłaty za konto, jeśli wykonasz z niego min. jeden przelew do ZUS lub na koniec tego miesiąca posiadasz aktywną umowę leasingu z Idea Getin Leasing S.A. Gdybyś nie spełnił jednego z tych warunków, będzie Cię to kosztowało 15 zł.
 • przelewy internetowe i mobilne, w tym do ZUS i US – 0 zł;
 • przelewy SEPA – 8 zł,
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty – 0 zł;
 • miesięczna opłata za kartę debetową – 8 zł. Można jej uniknąć, wykonując w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe na min. 400 zł. Inny sposób na uniknięcie opłaty za kartę to wpłacenie na swój rachunek przy jej użyciu we wpłatomacie min. 1 000 zł;
 • wypłaty w bankomatach w kraju – 0 zł za 5 pierwszych operacji w miesiącu. Za każdą następną 2% transakcji.

Z pełną tabelą opłat i prowizji można zapoznać się tutaj.

Naszym zdaniem

W obecnej edycji promocji „Premiowania za bankowanie” wysokość premii jest o 141 zł brutto niższa niż w poprzedniej, ale wciąż jest to atrakcyjna kwota. Ważne, że mogą z niej skorzystać – pod pewnymi warunkami – również obecni klienci banku oraz, że premiowane są aż cztery różne aktywności. Z uzyskaniem 40,50 zł netto premii miesięcznie nie powinieneś mieć więc problemu. Wystarczy tylko wykonać przelew do ZUS na min. 250 zł (i tak go robisz) i wpłacić we wpłatomacie 1 000 zł.

Na uwagę zasługuje również objęty promocją rachunek. Darmowe (lub prawie darmowe) konta dla przedsiębiorców wciąż są rzadkością na rynku. W Idea Banku zyskujesz dodatkowo program do fakturowania i Wirtualny Sejf, w którym możesz przechowywać ważne dokumenty.

Promocja obowiązuje do odwołania. Trudno powiedzieć, jak długo wysokość premii będzie na obecnym poziomie. Warto szybko przemyśleć tę propozycję i podjąć decyzję o ewentualnym przystąpieniu do promocji.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin Promocji „Premiowanie za bankowanie”

O banku

Idea Bank (dawniej GMAC Bank Polska SA) – polski bank działający od 1991 r., wyspecjalizowany w obsłudze małych podmiotów gospodarczych: mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Idea Bank posiada w swojej ofercie również produkty dla klientów indywidualnych, w tym konto osobiste o przystępnych parametrach oraz szeroki wybór lokat terminowych.