„Premiowanie za bankowanie”: 600 zł premii w promocji konta FIRMA TO JA Idea Banku

Opis promocji jest aktualny na dzień 21 grudnia 2018 r.

„Premiowanie za bankowanie”: 600 zł premii w promocji konta FIRMA TO JA Idea Banku Źródło obrazka: materiały reklamowe Idea Banku

Rozpoczęła się kolejna edycja promocji „Premiowanie za bankowanie” organizowanej przez Idea Bank. Twoja firma może zyskać nawet 600 zł brutto (do 486 zł netto) za aktywne korzystanie z rachunku FIRMA TO JA. Miesięczny bonus wynosi maksymalnie 50 zł (40,50 zł netto) i jest wypłacany przez rok.

Czy mogę wziąć udział w tej promocji?

Akcja „Premiowanie za bankowanie” skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Inne są jednak warunki, jakie muszą spełnić.

Warunki dla nowych klientów

Chcąc skorzystać z promocji, musisz wykonać następujące czynności

 1. Złóż w oddziale lub poprzez bankowość elektroniczną formularz przystąpienia do promocji oraz za jego pomocą dokonaj akceptacji regulaminu.
 2. Złóż wniosek o zawarcie umowy rachunku oraz zawrzyj umowę o korzystanie z bankowości elektronicznej.
 3. Podpisz obie umowy.
 4. Po uruchomieniu konta zaloguj się do bankowości elektronicznej Idea Cloud i aktywuj promocję „Premiowanie za bankowanie”. Odpowiedni przycisk znajdziesz w sekcji Promocje.

Warunki dla obecnych klientów

Obecni klienci banku też mogą przystąpić do tej promocji w bankowości elektronicznej. Wystarczy, że w Idea Cloud, w sekcji Promocje, aktywują promocję “Premiowanie za bankowanie”.

Dodatkowo Idea Bank wymaga od nich spełnienia kilku warunków. Oto one:

 • Twoje konto musi być prowadzone zgodne z zapisami obowiązującymi w aktualnym Regulaminie (z 1 lipca 2016 r. lub późniejszym) prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Bank SA dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą;
 • w okresie 3 miesięcy przed przystąpieniem do promocji na Twoim koncie nie odnotowano zewnętrznych wpływów (nie obejmuje to przelewów z kont uczestnika w Idea Banku). Wymóg ten oznacza brak przelewów, jak i wpłat we wpłatomacie, na Twoje konto;
 • w okresie 3 miesięcy przed przystąpieniem do promocji nie wykonałeś przelewów na łączną kwotę min. 1000 zł LUB nie wykonałeś transakcji kartą na łączną kwotę min. 400 zł LUB nie wykonałeś przelewu do ZUS/US;

Udział w poprzednich edycjach promocji „Premiowanie za bankowanie” niestety wyklucza Cię z przystąpienia do obecnej edycji.

Za co otrzymam premię?

Wysokość premii uzależniona jest od tego, jakie czynności wykonujesz na swoim rachunku. Premiowane są cztery aktywności:

 • utrzymanie salda na koncie,
 • wpłaty gotówkowe we wpłatomacie,
 • przelewy do ZUS i US,
 • wystawianie faktur przez bankowość internetową.

Szczegóły przyznawania bonusów przedstawia tabela:

Premia

Aktywność

Dodatkowe warunki

10 - 40 zł

Utrzymywanie średniego miesięcznego salda na rachunku

Saldo powyżej:

 • 5 000 zł - premia 10,00 zł
 • 10 000 zł - premia 20,00 zł
 • 15 000 zł - premia 30,00 zł
 • 30 000 zł - premia 40,00 zł

20 zł

Wpłata gotówki w wyznaczonym wpłatomacie w kwocie min. 1 000 zł

Premia za każdą wpłatę

30 zł

Przelew z Twojego konta do ZUS lub Urzędu Skarbowego na kwotę min. 250 zł

Premia za pierwszy przelew w miesiącu

20 zł

Wystawienie w Bankowości Internetowej Idea Cloud faktury na min. 100 zł

Faktura musi być opłacona na rachunek klienta w Idea Banku

Ile zarobię?

Premie za poszczególne aktywności sumują się, jednak w danym miesiącu możesz zyskać maksymalnie 50 zł brutto. Po przekroczeniu tej kwoty nie otrzymasz dodatkowego bonusu, kwota nadwyżki nie przejdzie też na kolejny miesiąc. Premia naliczana jest przez 12 miesięcy, licząc od miesiąca następującego po tym, w którym przystąpisz do promocji. Łącznie możesz więc zdobyć aż 600 zł brutto.

Pamiętaj, że wypłacona premia powiększa Twój przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Musisz więc odprowadzić od niej podatek. Twój faktyczny zarobek będzie więc wynosił maksymalnie 486 zł (40,50 zł miesięcznie).

Pełny regulamin promocji znajdziesz w tym miejscu.

Ile zapłacę za konto FIRMA TO JA?

Konto firmowe w Idea Banku jest rachunkiem niemal darmowym. Stałych opłat, m.in. za prowadzenie konta po upływie 24 miesięcy od jego założenia czy za kartę debetową można łatwo uniknąć. Wystarczy aktywnie z niego korzystać, wykonując typowe czynności związane z rachunkiem firmowym.

Podstawowe parametry konta wyglądają następująco:

 • otwarcie i prowadzenie rachunku przez 24 miesiące – 0 zł. Po tym okresie bank nie pobierze w danym miesiącu opłaty za konto, jeśli wykonasz z niego min. jeden przelew do ZUS lub na koniec tego miesiąca posiadasz aktywną umowę leasingu z Idea Getin Leasing S.A. Gdybyś nie spełnił jednego z tych warunków, będzie Cię to kosztowało 15 zł.
 • przelewy internetowe i mobilne, w tym do ZUS i US – 0 zł;
 • przelewy SEPA – 3,99 zł, dwa pierwsze w miesiącu darmowe;
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty – 0 zł;
 • miesięczna opłata za kartę debetową – 8 zł. Można jej uniknąć, wykonując w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe na min. 400 zł – jeśli Twój rachunek został założony od 5 stycznia 2013 r. lub 300 zł – w przypadku, gdy założyłeś rachunek do 4 stycznia 2013 r. Inny sposób na uniknięcie opłaty za kartę to wpłacenie na swój rachunek przy jej użyciu we wpłatomacie min. 1 000 zł;
 • wpłaty i wypłaty w bankomatach i wpłatomatach w kraju – 0 zł.

Z pełną tabelą opłat i prowizji można zapoznać się tutaj.

Naszym zdaniem

W obecnej edycji promocji „Premiowania za bankowanie” wysokość premii jest o 141 zł brutto niższa niż w poprzedniej, ale wciąż jest to atrakcyjna kwota. Ważne, że mogą z niej skorzystać – pod pewnymi warunkami – również obecni klienci banku oraz, że premiowane są aż cztery różne aktywności. Z uzyskaniem 40,50 zł netto premii miesięcznie nie powinieneś mieć więc problemu. Zobacz, wystarczy tylko wykonać przelew do ZUS na min. 250 zł (i tak go robisz) i wpłacić we wpłatomacie 1 000 zł.

Na uwagę zasługuje również objęty promocją rachunek. Darmowe (lub prawie darmowe) konta dla przedsiębiorców wciąż są rzadkością na rynku. W Idea Banku zyskujesz dodatkowo program do fakturowania, Wirtualny Sejf, w którym możesz przechowywać ważne dokumenty oraz dostęp do mobilnego wpłatomatu, w którym wygodnie i bezpiecznie wpłacisz pieniądze, np. z dziennego utargu, w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie.

Promocja obowiązuje do odwołania. Trudno powiedzieć, jak długo wysokość premii będzie na obecnym poziomie. Warto szybko przemyśleć tę propozycję i podjąć decyzję o ewentualnym przystąpieniu do promocji.

Z ostatniej chwili

 • 25.03.2019 14:13

  3 nagrody do wyboru, każda o wartości do 300 zł. To Ty decydujesz, o którą będziesz się ubiegał. Poznaj promocję "Korzyści dla Ciebie 2019" banku Credit Ag

 • 22.03.2019 18:31

  W najnowszej promocji BGŻ BNP Paribas i firmy Ad Astra można zdobyć dość nietypowe nagrody rzeczowe - 3 zestawy klocków Lego o łącznej wartości 130 zł.

 • 22.03.2019 11:40

  W promocji karty kredytowej Visa Silver Pajacyk Santandera do zdobycia jest 291 Monet Allegro, czyli 291 zł, do wykorzystania na zakupy w tym serwisie.

 • 19.03.2019 13:46

  Nawet 1700 zł mogą zgarnąć przedsiębiorcy, którzy otworzą iKonto Biznes w Alior Banku i będą z niego aktywnie korzystali przez rok.

 • 18.03.2019 18:33

  Ruszyła kolejna promocja Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas. Do zdobycia jest nawet 200 zł za prostą aktywność na rachunku.

 • 18.03.2019 17:29

  Korzystasz z Blika? Teraz w loterii możesz zdobyć nawet 100 tys. zł! Zasady akcji są bardzo proste. Sprawdź. 

 • 14.03.2019 14:15

  Za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, bank Pekao proponuje przedsiębiorcom 3 darmowe szkolenia o rynkowej wartości kilkuset złotych.

 • 14.03.2019 13:10

  Nawet 300 zł może wrócić w ciągu roku na rachunek Twojej karty kredytowej w ING Banku Śląskim.

 • 13.03.2019 09:15

  Alior Bank ponownie oferuje oprocentowanie 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym dla nowych środków do 100 tys. zł.

 • 11.03.2019 10:51

  Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymają premie gotówkowe i inne bonusy, gdy zrezygnują z usług Orange Finanse i zmienią warunki współpracy z mBankiem.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.