Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 17 stycznia 2020 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: PKO BP lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: 100 zł na zakupy dla dziecka w H&M za PKO Konto Pierwsze w PKO BP.

Nawet 1000 zł premii dla przedsiębiorców z kontem firmowym i kartą kredytową w PKO BP

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Nawet 1000 zł premii dla przedsiębiorców z kontem firmowym i kartą kredytową w PKO BP
Źródło: strona PKO BP

Termin na skorzystanie z propozycji PKO BP „Premia 1000 zł dla firmy” upływa 17 stycznia 2020 r. To właśnie do tego dnia można podpisać umowę o wybrane konto firmowe. Czasu jest sporo, a zatem masz możliwość dokładnego przeanalizowania parametrów rachunku oraz warunków uzyskania premii.

Do kogo bank kieruje promocję?

Oferta dotyczy przedsiębiorców, którzy 17 października 2019 r. nie posiadali w PKO BP otwartego rachunku bieżącego. Co ważne, identyfikacja klienta następuje w tym przypadku po numerze NIP, więc posiadanie w banku produktu lub produktów dla klientów indywidualnych nie stanowi przeszkody do skorzystania z akcji.

Nawet 1000 zł premii

Na uczestników promocji czeka nagroda w postaci premii 100 zł za spełnienie każdego z dwóch warunków w pięciu kolejnych miesiącach. Podsumowując, do zgarnięcia jest maksymalnie 200 zł miesięcznie przez pięć miesięcy, a więc w sumie nawet 1000 zł!

Dodajmy, że konkretny zysk z promocji zależy wyłącznie od aktywności przedsiębiorcy. Choć warto „celować” w pełną pulę, to nic nie stoi na przeszkodzie, by ograniczyć się do skromnych stu lub kilkuset złotych. Nie jest to więc promocja z gatunku „wszystko albo nic” – każdy przedsiębiorca powinien bez problemu zyskać coś dla siebie.

Wymagane produkty

Warto już teraz zaznaczyć, że choć promocja dotyczy kont firmowych, to do zgarnięcia pełnej premii niezbędne jest jednocześnie posiadanie karty kredytowej dla firm, a konkretnie PKO Euro Biznes. Co prawda brak tej karty w portfelu nie wykluczy Cię z promocji, ale sprawi, że maksymalna możliwa do uzyskania premia wyniesie nie 1000, a 500 zł. Dlaczego? O tym za chwilę.

To jednak nie wszystko. Wspomnianą kartę bank wydaje jedynie tym firmom, które funkcjonują od co najmniej 12 miesięcy. Jeśli więc Twoja firma działa krócej niż rok, to i tak nie będziesz mógł otrzymać karty kredytowej.

Jaką aktywność premiuje PKO BP?

Przyjrzyjmy się premiowanym aktywnościom. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję zgarnięcia bonusu:

Drukuj

Kilka istotnych informacji

Warto wyjaśnić też kwestię premii 100 zł za skorzystanie z pożyczki. Im szybciej z niej skorzystasz, tym wyższą premię za nią otrzymasz. Jeśli będzie to miesiąc otwarcia konta firmowego, to przez 5 kolejnych miesięcy będziesz otrzymywał z tego tytułu 100 zł na konto. Jeśli natomiast nastąpi to w późniejszym terminie, to naturalnie liczba miesięcy, za które bank wypłaci Ci premię, będzie odpowiednio niższa.

Zamknięcie rachunku lub wycofanie zgody marketingowej przed wypłatą bonusu sprawi, że nie będziesz uprawniony do jego uzyskania, nawet jeśli spełniłeś wszystkie pozostałe warunki.

Promocyjne transakcje kartą nie mogą zostać zwrócone ani anulowane. Nie ma natomiast różnicy, czy wykonasz je w sklepie stacjonarnym czy przez Internet.

Pamiętaj, że niezależnie od formy prawnej Twojej działalności premia stanowi Twój dochód i zgodnie z przepisami podlega opodatkowaniu. Masz więc obowiązek jej rozliczenia z właściwym urzędem skarbowym.

Oferta PKO BP dla przedsiębiorców - czy warto z niej skorzystać?

W opisie promocji przewija się kilka produktów banku PKO BP adresowanych do przedsiębiorców. Przyjrzyjmy się każdemu z nich.

PKO Konto Firmowe

Propozycją PKO BP dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (a także rolników i przedstawicieli wolnych zawodów) jest PKO Konto Firmowe. Opłaty za jego prowadzenie można uniknąć, choć warunki bezpłatności konta są nieco różne w zależności od konkretnej działalności. Z półrocznego zwolnienia z opłaty skorzystają nowe firmy, zaś wszystkim posiadaczom przysługuje darmowy rok korzystania z karty debetowej:

Atutem rachunku jest niewątpliwie ceniona aplikacja mobilna, która – poza całodobowym dostępem do rachunku – umożliwia wykonywanie darmowych przelewów.

PKO Rachunek dla Biznesu

Alternatywą w ramach promocji jest otwarcie konta PKO Rachunek dla Biznesu, którego prowadzenie jest darmowe pod warunkiem wpływu w danym miesiącu min. 50 tys. zł (standardowo 49,90 zł). Także i w tym przypadku obowiązuje półroczne zwolnienie z opłaty dla nowych firm.

Pozostałe parametry? Karta kosztuje 30 zł rocznie, przy czym opłata jest pobierana dopiero w drugim roku. Posiadaczom przysługują darmowe wypłaty z bankomatów PKO BP, w przypadku pozostałych maszyn naliczana jest prowizja w wysokości 3,5%, min. 5 zł. Przelew internetowy w polskiej walucie kosztuje zaś 0,75 zł.

Karta kredytowa PKO Euro Biznes

Powiedzmy też kilka słów o karcie kredytowej. Jak już wspomnieliśmy, jest ona wydawana przedsiębiorcom działającym dłużej niż rok. Przez pierwszych 12 miesięcy bank nie pobiera opłat za korzystanie z niej, zaś w kolejnych latach trzeba się liczyć z opłatą roczną, z której zwalnia wykonywanie operacji na średnią kwotę min. 1400 zł miesięcznie. Okres bezodsetkowy to aż 56 dni.

PKO Leasing i pożyczki dla firm

PKO BP pozwoli Ci na sfinansowanie pojazdu lub sprzętu niezbędnego do działania Twojej firmy. Dla przykładu, nowo powstałym firmom bank proponuje finansowanie nawet do 500 tys. zł w okresie 84 miesięcy w ramach Leasingu na start. PKO BP gwarantuje uproszczoną procedurę i ograniczenie formalności do niezbędnego minimum.

A może interesuje Cię pożyczka? Zapoznaj się ze szczegółami Pożyczki na start.

Ciekawa propozycja z małym „haczykiem”

Przyznasz, że premia w wysokości nawet 1000 zł robi wrażenie. Należy jedna pamiętać o pewnym istotnym zastrzeżeniu – taki bonus jest nieosiągalny dla firm, które działają krócej niż 12 miesięcy, gdyż zwyczajnie nie otrzymają one karty kredytowej. Wciąż pozostaje jednak 500 zł do zgarnięcia przez tych przedsiębiorców, którzy skorzystają z finansowania w ramach PKO Leasing lub pożyczek.

Zresztą PKO Konto Firmowe to niezła propozycja nawet bez uwzględnienia promocji. Jeśli szukasz atrakcyjnego rachunku dla swojej działalności, a spore znaczenie ma dla Ciebie również oferta związana z finansowaniem, to może warto rozważyć nawiązanie współpracy z PKO BP?

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Premia 1000 zł dla firmy"

O banku

PKO Bank Polski jest jednym z najstarszych i największych polskich banków, który swoją pozycję na rynku budował przez dziesięciolecia. Początki działalności PKO BP sięgają 1919 r., kiedy to powołano Pocztową Kasę Oszczędności. Po II Wojnie Światowej instytucja zmieniła nazwę na Powszechną Kasę Oszczędności, a w 1974 r. udostępniła pierwszy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób fizycznych. Pod obecną nazwą bank działa od 2000 r., kiedy to stał się spółką Skarbu Państwa.

Czytaj więcej