Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Portfel cyfrowy Visa Checkout

W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.

Portfel cyfrowy Visa Checkout

E-portfele, umożliwiające wygodne płatności w Internecie, cieszą się sympatią klientów na całym świecie. Jedną z takich usług jest Visa Checkout, przygotowana przez Visę. W artykule przyglądamy się warunkom użytkowania tego portfela elektronicznego.

Czym jest Visa Checkout?

Visa Checkout to portfel elektroniczny stworzony przez firmę Visa w 2014 r. Początkowo usługa była dostępna m.in. w USA i Kanadzie, natomiast w Polsce zadebiutowała wiosną 2017 r.; w tym samym roku liczba aktywnych kont na całym świecie wyniosła ok. 20 milionów. Visa Checkout umożliwia dodanie różnych kart płatniczych - nie tylko Visy – i wygodne płacenie nimi w Internecie, bez każdorazowego podawania danych “plastiku” (numeru karty, jej daty ważności i kodu CVC/CVV).

Visa Checkout nie jest powiązana z konkretnymi bankami. Z usługi możesz korzystać całkiem swobodnie, niezależnie od tego, w której instytucji posiadasz kartę płatniczą.

Gdzie zapłacę przez Visa Checkout?

E-portfel od Visy jest szeroko dostępny jako metoda płatności w sklepach internetowych. Przez Visa Checkout zapłacisz np. w RTV Euro AGD, Empik.com, Media Expert czy Pizza Portal. W obsługiwanych przez siebie stronach wdrożyli je również poszczególni operatorzy płatności, tacy jak PayU czy Przelewy24.

Jak skorzystać z Visa Checkout?

Rejestracja w Visa Checkout jest prosta i intuicyjna. Jeśli chcesz skorzystać z usługi, Twoim pierwszym krokiem powinno być przejście na tę stronę internetową i stworzenie konta użytkownika. Na tym etapie wystarczy podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz ustawić odpowiednio silne hasło.

Tworzenie konta Visa Checkout
Kliknij, aby powiększyć
źródło własne

Po utworzeniu konta w Visa Checkout system poprosi Cię o podanie danych karty płatniczej (może to być karta debetowa lub kredytowa) i przypisanie do niej adresu dostawy, dzięki czemu przy płatnościach w sieci nie będziesz musiał za każdym razem podawać tych informacji.

Dodawanie karty do Visa Checkout
Kliknij, aby powiększyć
źródło własne

Dodawanie adresu do Visa Checkout
Kliknij, aby powiększyć
źródło własne

Jak wspominaliśmy, do portfela Visy można dodać również karty innych operatorów - Mastercarda, American Express i Discover. W każdym momencie możesz edytować informacje dotyczące swojej karty bądź je usunąć.

Edycja danych w Visa Checkout
Kliknij, aby powiększyć
źródło własne

Jak płacić przez Visa Checkout?

Płatność w Internecie przez Visa Checkout przebiega prosto i bezproblemowo. Podczas finalizacji transakcji w e-sklepie wybieramy portfel Visy i podajemy nasz e-mail powiązany z usługą.

Logowanie przy płatności Visa Checkout
Kliknij, aby powiększyć
źródło własne

Następnym krokiem jest podanie kodu, który otrzymaliśmy na wskazany adres mailowy – w ten sposób zostajemy zalogowani do naszego e-portfela.

Potwierdzenie logowania przy płatności Visa Checkout
Kliknij, aby powiększyć
źródło własne

Kolejny etap to wybór karty do dokonania płatności. Jak zobaczysz na poniższym obrazku, możesz użyć każdego "plastiku” przypisanego do Visa Checkout, nawet Mastercarda. Jeśli w banku-wystawcy Twojej karty jest wdrożone 3D Secure, po sprawdzeniu danych i potwierdzeniu transakcji pojawi się okienko z prośbą o podanie kodu SMS.

Wybór karty przy płatności Visa Checkout
Kliknij, aby powiększyć
źródło własne

3D Secure w Visa Checkout
Kliknij, aby powiększyć
źródło własne

O czym warto wiedzieć?

Korzystanie z Visa Checkout jest bezpłatne, jednak nie zwalnia nas z ewentualnych, comiesięcznych opłat, jakie pobiera od nas bank za korzystanie z karty. Przed dokonaniem zakupu warto również sprawdzić, jakie limity kwotowe płatności internetowych mamy ustawione na naszej karcie – jeśli będą zbyt niskie, transakcja nie dojdzie do skutku.

Dane Twoich kart płatniczych dodanych do Visa Checkout są zabezpieczone poprzez szyfrowanie i wielopoziomowe uwierzytelnianie. Dodatkowo, jeśli bank, którego kartą płacisz, wdrożył u siebie usługę 3D Secure, przy każdej transakcji zostaniesz poproszony o podanie kodu SMS. Dzięki temu, nawet jeśli ktoś przejmie Twoje konto w Visa Checkout, nie dokona płatności bez Twojego telefonu.

Podsumowanie

Portfele elektroniczne cieszą się popularnością klientów z różnych powodów. Jedni nie chcą za każdym razem podawać danych swoich kart płatniczych, drudzy zaś mogą zwyczajnie chcieć płacić w inny sposób niż dotychczas i szukają nowych rozwiązań. Takie usługi jak Visa Checkout odpowiadają na te oczekiwania. Nie musisz być związany z jednym, konkretnym bankiem; wystarczy stworzyć swoje konto użytkownika, podać dane karty płatniczej i już można korzystać z e-portfela.

Nie da się ukryć, że Visa Checkout, jak i inne podobne e-portfele, np. Masterpass czy PayPal, ma obecnie silną konkurencję. Wciąż wielu z nas chętnie płaci przez pay-by-linki, a w ostatnich latach popularność zdobywa także Blik. Czy usługa Visy znajdzie tutaj swoje miejsce? Naszym zdaniem tak, choć raczej nie będzie pierwszym wyborem użytkowników. Z drugiej strony, czasem nie mamy wyboru i musimy zapłacić przez Internet kartą (niektóre promocje dają taką możliwość jako jedną z opcji zdobycia premii) - w takich sytuacjach e-portfele sprawdzą się znakomicie.

Komentarze