Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Porównywarka kont bankowych

Jak wybrać najlepsze konto bankowe (lub inny produkt banku), które spełni nasze oczekiwania? Kluczem jest dokładne przeanalizowanie ofert pod kątem interesujących nas parametrów oraz pewność, że nic istotnego nie umknie naszej uwadze. Tutaj przydatna z pewnością okaże się nasza porównywarka kont bankowych.

Na pewno znasz to uczucie, gdy podczas zakupów wahasz się między kilkoma produktami, zastanawiając się, który z nich ostatecznie wybrać. W takiej sytuacji najprawdopodobniej – opierając się o wiedzę kogoś z obsługi sklepu – dokonujesz w swojej głowie porównania wad i zalet poszczególnych opcji. Skupiasz się przy tym na tych cechach produktu, które mają dla Ciebie największe znaczenie.

Podobnie jest z produktami bankowymi. Setki (jeśli nie tysiące) dostępnych ofert, a każdej dotyczy przecież szereg istotnych parametrów – w tym gąszczu informacji bardzo łatwo się pogubić. Na szczęście pomocą – dokładnie tak jak pracownik sklepu z odzieżą czy elektroniką – służymy my. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy praktyczne narzędzie do porównywania kont, dzięki któremu w jednym miejscu zestawisz ze sobą najważniejsze cechy rachunków oraz kart kredytowych.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki rachunków?

Pomyśl: ile czasu musiałbyś poświęcić na przeglądaniu stron banków oraz niezliczonej ilości tabel opłat i oprocentowania, gdybyś chciał rzetelnie ocenić atrakcyjność każdej oferty konta lub karty kredytowej? Sporo, prawda? W dodatku, przez natłok informacji, pominąłbyś zapewne coś istotnego lub z czasem o czymś zapomniał.

Z porównywarką takie ryzyko Ci nie grozi – w ramach jednego narzędzia uzyskasz dostęp do parametrów tylko tych produktów, które sam wybrałeś. Oszczędzasz przy tym czas, bo dodanie konta lub karty do porównywarki sprowadza się do jednego kliknięcia.

Podjęcie właściwej decyzji skutkuje z kolei oszczędnością pieniędzy, które mógłbyś stracić w przypadku nieprzemyślanego wyboru. Kto wie, może, poza uniknięciem zbędnych wydatków, uda Ci się nawet zyskać na wybranym produkcie?

Porównywarka kont bankowych – jak z niej korzystać?

Przejdźmy do konkretów. Aby porównywarka mogła spełnić swoją funkcję, musisz wybrać co najmniej dwa produkty, które chciałbyś ze sobą zestawić parametr po parametrze. W tym celu wejdź na stronę rankingu dotyczącego tych ofert, które Cię interesują. W naszym serwisie znajdziesz rankingi:

Z dostępnych ofert wybierz kilka, które najbardziej Ci odpowiadają, np. z powodu atrakcyjnych opłat, korzystnego oprocentowania czy wysokiej premii w promocji. To bardzo proste – wystarczy kliknąć opcję „Do porównania” obok właściwego produktu (1). Po zaznaczeniu przycisk zmieni nazwę na „W porównaniu”.

Kliknij, aby powiększyć

Po wybraniu produktów z prawej strony ukaże się przycisk oznaczony pinezką (2). Podobny – w kolorze niebieskim - znajdziesz też w górnej części strony. Obok pinezki wyświetli się liczba produktów, które dotychczas zaznaczyłeś do porównania (maksymalnie możesz ich wybrać 10).

Gdy najedziesz na przycisk kursorem, rozwiniesz listę zaznaczonych kont. Stamtąd szybko przejdziesz do porównywarki produktów bankowych, czyli strony, na której obecnie się znajdujesz.

Kliknij, aby powiększyć

W jakim banku założyć konto?

Po porównaniu ofert na to pytanie będziesz mógł odpowiedzieć sobie sam. To, jaki bank wybrać (a właściwie: który z oferowanych produktów), zależy od tego, który z parametrów uznasz za najważniejszy i decydujący.

Porównywarka bankowa daje Ci możliwość przeanalizowania każdego z nich w odniesieniu do wszystkich wybranych kont czy kart kredytowych - do tego w formie tabeli, która w podobnych sytuacjach jest najczytelniejszym rozwiązaniem.

Narzędzie pozwala nie tylko na porównanie opłat za konto. Sprawdźmy, jakie cechy produktu porównywarka uwzględnia w przypadku kont osobistych. Patrząc od góry, znajdziesz kolejno informacje o:

  • miejscu konta w rankingach,
  • oferowanych promocjach,
  • przeznaczeniu, oprocentowaniu i opłatach za otwarcie/prowadzenie rachunku,
  • karcie do konta i związanych z nią opłatach,
  • kosztach korzystania z bankomatów oraz operacji gotówkowych,
  • opłatach związanych z dokonywaniem przelewów,
  • pozostałych cechach konta, m.in. oferowanych płatnościach mobilnych.

Dodatkowo poznasz też warunki moneybacku, jeżeli wybrane konto oferuje zwrot na określone płatności lub zakupy.

Aby sprawdzić, które parametry odróżniają oferty od siebie, zaznacz opcję „Pokaż różnice” (3) – poszczególne wiersze tabeli podświetlą się wówczas na czerwono.

Kliknij, aby powiększyć

Podejmij decyzję i zawnioskuj o wybrany produkt bankowy

Zwróć też uwagę, że bezpośrednio z porównywarki możesz również przejść do analizy konta lub karty kredytowej, a także do strony banku, na której złożysz wniosek o wybrany produkt. W intuicyjny sposób przechodzisz w ten sposób cały proces: od zapoznania się z najlepszymi ofertami na rynku, poprzez wyodrębnienie niektórych z nich i porównanie ich parametrów, aż do ostatecznego wyboru i skorzystania z produktu.

Masz pytania lub sugestie dotyczące porównywarki kont? Skontaktuj się z nami.