Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 120 zł za eKonto Junior.

PolecamBank: od 50 do 300 zł za polecenie konta w mBanku

PolecamBank: od 50 do 300 zł za polecenie konta w mBanku
Źródło: strona mBanku

Jeżeli posiadasz rachunek osobisty w mBanku i jesteś zadowolony z działania tej instytucji, możesz – oprócz korzyści z codziennej bankowości – zyskać także bardzo wymierne profity, rekomendując usługi mBanku wśród rodziny czy znajomych.

Aktualna edycja programu „PolecamBank” trwa do 28 lutego 2018 r.

Zasady udziału w programie dla obecnych klientów mBanku

Jako klient mBanku nie musisz spełniać wielu kryteriów, aby móc wziąć udział w programie. Wystarczy, że:

 • jesteś właścicielem lub współwłaścicielem jakiegokolwiek rachunku osobistego w mBanku (możesz poza tym posiadać również inne rachunki);
 • posiadasz numer PESEL.

Uwaga! Osoby posiadające wyłącznie konto firmowe w mBanku nie mogą polecać kont innym osobom.

Jakie rachunki możesz polecać?

Bank umożliwia Ci zarekomendowanie zarówno kont osobistych, jak i firmowych. Wśród rachunków osobistych znajdują się:

 • eKonto w wersji standard i plus,
 • eKonto m.

Z kolei z kont firmowych możesz polecić wszystkie rodzaje konta mBiznes:

 • mBiznes Start,
 • mBiznes Standard,
 • mBiznes Komfort,
 • mBiznes Premium.

Wspomniane rachunki mogą być rekomendowane zarówno w wersji standardowej, jak i w ofercie specjalnej, jeśli akurat objęte są promocją.

Ile możesz zyskać?

Wysokość gratyfikacji zależy i od rodzaju otwieranego rachunku, i od tego, kto zakłada nowy rachunek. W tabeli przedstawiamy, jakie stawki przysługują za założenie konta:

Rodzaj rachunku Premia za polecenie
Konta osobiste: eKonto standard, eKonto plus lub eKonto m 100 zł – jeżeli nowy klient (osoba polecona) skończył 18 lat
50 zł – jeśli nowy klient jest osobą niepełnoletnią
Konta firmowe mBiznes: Start, Standard, Komfort, Premium 200 zł – jeżeli nowy klient założy któryś z wymienionych rachunków
300 zł – jeśli osoba polecona założy rachunek firmowy i w ciągu 60 dni aktywuje usługę mKsięgowości

Jak polecić konto drugiej osobie?

Aby wziąć udział w programie, powinieneś wykonać kilka następujących kroków:

 1. Zarejestrować się w danej edycji programu „PolecamBank”, wypełniając formularz w bankowości elektronicznej mBanku (zakładka "Pasaż" → "PolecamBank"). W formularzu należy wyrazić zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych (m.in. imię i nazwisko, adres e-mail, numer PESEL) oraz zaakceptować regulamin programu.
 2. Utworzyć w trakcie rejestracji swój identyfikator poleceń, którym będziesz dzielił się z osobami polecanymi. Identyfikator poleceń powinien składać się z od 3 do 20 znaków. Mogą to być zarówno cyfry, jak i litery, jednak bez polskich znaków, spacji oraz znaków specjalnych. W regulaminie programu zaznaczono ponadto, że identyfikator nie może zawierać „słów powszechnie uznawanych za obraźliwe”, a także nazwy „mBank”.
 3. Przekazać swój identyfikator poleceń osobie, która chce założyć konto w mBanku. Aby polecenie było skuteczne, musi ona posłużyć się Twoim identyfikatorem we wniosku o rachunek.

Formularz rejestracji w programie rekomendacyjny mBanku wygląda tak:

Kliknij, aby powiększyć

W danej edycji programu „PolecamBank” możesz zarejestrować się wyłącznie jeden raz. Nie ma jednak ograniczeń w przystępowaniu do kolejnych edycji akcji.

Warunki aktywności

Wspomniane wcześniej czynności to, niestety, nie jedyne warunki otrzymania premii za skuteczne polecenie. Bankowi zależy na tym, aby osoby polecające rachunki faktycznie z nich korzystały (a tym samym lepiej je znały).

Aby na Twoje konto wpłynęła oczekiwana nagroda, powinieneś także spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków aktywności:

 • zlecić dowolny przelew na rachunek w innym banku lub:
 • wykonać dowolną płatność lub wypłatę gotówki za pomocą Twojej karty debetowej lub kredytowej (przy czym karta ta nie może być związana z prowadzoną działalnością gospodarczą) lub:
 • zasilić Twoje konto osobiste wpływem z innego banku (może to być np. pensja lub nawet przelew z innego Twojego konta prowadzonego w innej instytucji – bank pozostawia tu dowolność).

Wybraną czynność powinieneś wykonać w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym wypłatę premii.

Pamiętaj też, że premię otrzymasz jedynie w przypadku, gdy polecenie okaże się skuteczne, a to oznacza, że i osoba polecona musi spełnić szereg warunków. Wymogi dla osób poleconych są następujące:

 1. Muszą otworzyć wybrany rachunek (firmowy lub osobisty) na podstawie wniosku zawierającego identyfikator poleceń udostępniony przez rekomendującego.
 2. Zawnioskować o kartę debetową do rachunku.
 3. W ciągu 60 dni od dnia otwarcia nowego konta wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych przy użyciu nowej karty debetowej LUB wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 200 zł.

Ponadto osobą poleconą może być tylko nowy klient, który nie posiadał po 31 grudnia 2009 r. żadnego produktu w mBanku (i nie posiada go nadal, przy czym pod uwagę brane są także lokaty, kredyty, karty kredytowe itp.). Jak więc widać, nie może mieć on nic wspólnego z mBankiem od ponad 6 lat!

O czym jeszcze powinien pamiętać polecający?

W przypadku premii warto jeszcze pamiętać o tym, że za każdego poleconego przysługuje tylko jedna premia, niezależnie od tego, ile rachunków otworzy nowy klient. Natomiast Ty, jako polecający, nie możesz w trakcie trwania programu zamknąć rachunku, na który przelewany ma być bonus, bo inaczej stracisz prawo do nagrody.

Warto także dodać, że premia w danym miesiącu nie może przekroczyć kwoty 760 zł; jeżeli będzie ona wyższa, kwota ponad 760 zł zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu. Jednak w takim wypadku również w następnym miesiącu musisz spełnić opisane wyżej warunki aktywności. Pozytywnym skutkiem tego ograniczenia jest zwolnienie premii z opodatkowania.

Regulamin programu „PolecamBank” znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

Program „PolecamBank” to akcja o nieskomplikowanych warunkach, w której za skuteczne polecenie nowego klienta możesz zyskać całkiem pokaźne gratyfikacje: od 50 do nawet 300 zł. Najniższą stawkę otrzymasz, jeśli osoba polecona nie ukończyła jeszcze 18 lat, najwyższą – gdy polecony otworzy rachunek firmowy wraz z usługą mKsięgowości. Bank nie wyznaczył górnej granicy zysku, jaki możesz osiągnąć, ograniczył jedynie miesięczny bonus do kwoty 760 zł; jeżeli będzie Ci przysługiwał wyższy, pozostała kwota zostanie wypłacona na Twoje konto w kolejnym miesiącu.

Warunkiem jest jednak spełnienie wymogu aktywności, na który składają się takie czynności jak: zapewnienie wpływu zewnętrznego na konto (obojętnie, w jakiej wysokości), transakcja kartą, wypłata gotówki lub wykonanie przelewu do innego banku. Co ważne, sam możesz wybrać, który warunek łatwiej Ci wypełnić w danym miesiącu.

Należy pamiętać, że aby polecenie zostało uznane przez bank za skuteczne, warunki programu muszą spełnić zarówno osoba polecająca, jak i polecana. Nowy klient sam może po otwarciu konta przystąpić do programu i rekomendować rachunki mBanku innym (pod warunkiem, że nie założył jedynie konta firmowego).

Czy to się opłaca? Jeżeli szukasz nowego rachunku lub znasz kogoś, kto chce zmienić bank, warto zastanowić się nad ofertą mBanku. Choć w pierwszej chwili wydaje się, że bank stawia mnóstwo wymagań, wbrew pozorom nie jest wcale trudno je spełnić, a Ty zyskasz w prosty sposób nieopodatkowaną premię.Szkoda tylko, że w nowej edycji programu bank zlikwidował nagrodę dla nowych klientów...

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.