Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 250 zł za polecenie konta w mBanku w ramach programu „PolecamBank” (wymienne na bony na Allegro) + do 450 zł za aktywne polecanie!

Do 250 zł za polecenie konta w mBanku w ramach programu „PolecamBank” (wymienne na bony na Allegro) + do 450 zł za aktywne polecanie!
Źródło: najlepszekonto.pl

mBank regularnie wznawia program „PolecamBank”. Jego najnowsza edycja trwa do 31 marca 2022 r.

Tak jak ostatnio, każdy rachunek objęty promocją ma swoją „wycenę” i taką kwotę otrzymasz za skuteczną rekomendację. Warto, byś wiedział, że regulamin nie mówi nic o ograniczeniach co do liczby rekomendacji lub wysokości maksymalnej premii, jaką może otrzymać uczestnik promocji. Ograniczona jest jedynie wartość nagród dodatkowych (max. 450 zł).

Wbrew pozorom zadanie nie jest wcale łatwe, bo bank nie przewiduje nagród dla nowych klientów. Mamy jednak pewną sugestię, którą poznasz na zakończenie.

„Wycena” rachunków

Zacznijmy od „cennika”, czyli przedstawienia premii za poszczególne rachunki z oferty mBanku.

Typ rachunku

Premia za polecenie

Konto osobiste

eKonto osobiste (pow. 18 lat) – 100 zł w gotówce lub 100 zł w bonie na Allegro

eKonto możliwości (13-24 lat) – 75 zł w gotówce lub 100 zł w bonie na Allegro

mKonto Intensive – 200 zł w gotówce lub 200 zł w bonie na Allegro

Konto firmowe

mBiznes konto – 200 zł

Założenie firmy i mBiznes konta – 250 zł

mBiznes konto wraz z usługą samodzielnego prowadzenia księgowości mOrganizer finansów – 250 zł

Podkreślmy raz jeszcze, że bank nie zastosował żadnych ograniczeń co do liczby rekomendacji czy wysokości maksymalnej nagrody. Co więcej, możesz też zyskać 50 zł premii dodatkowej za drugiego i każdego kolejnego klienta, który za Twoją namową otworzy konto – tu akurat została określona maksymalna suma w wysokości 450 zł.

Bony na Allegro przyznawane są wraz z usługą Allegro Smart dostępną przez miesiąc. O zasadach korzystania z nich pisaliśmy w tekście "Bony, vouchery, kupony Allegro – atrakcyjna nagroda w promocjach bankowych".

Polecony i polecający, czyli kto może uczestniczyć w promocji?

W roli polecającego może wystąpić osoba fizyczna posiadająca dowolny rachunek osobisty w mBanku i nadany numer PESEL.

Poleconym, czyli nowym klientem, może być osoba, która po 1 stycznia 2018 r. nie była i nadal nie jest posiadaczem, współposiadaczem lub pełnomocnikiem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

W przypadku klientów firmowych zaproszona osoba nie może posiadać jakiegokolwiek rachunku w mBanku dla danego numeru NIP.

Z powyższych zapisów wynika, że korzystanie tylko z rachunku firmowego nie wystarczy, by móc polecać ofertę banku, a z drugiej strony jest przeszkodą, by wystąpić w roli poleconego.

Wymagania wobec polecającego

Jako klient mBanku musisz nie tylko znaleźć chętnego na skorzystanie z jego oferty, ale wykonać również kilka działań:

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2022 r. zarejestruj swój udział w najnowszej edycji programu poleceń, korzystając z zakładki „PolecamBank” w serwisie transakcyjnym. Na tym etapie musisz:

 • wypełnić formularz rejestracyjny w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej (od wersji 3.48);
 • określić rachunek, na który ma trafić Twoja nagroda;
 • nadać identyfikator poleceń składający się z od 3 do 20 znaków; dopuszczalne są cyfry i litery, natomiast zabronione znaki specjalne i polskie, wyrazy obraźliwe oraz fraza mBank;
 • wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych;
 • zaakceptować regulamin promocji.
Krok 2
Krok 2

Przekaż identyfikator poleceń nowemu klientowi.

Jeśli chcesz otrzymać bon na Allegro, wyślij znajomemu zaproszenie w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej. Znajomy musi wówczas złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej podanej w tym zaproszeniu.

W innym przypadku np. gdy osoba polecona złoży wniosek i poda identyfikator na innej stronie, to za takie polecenie będzie Ci przysługiwała tylko premia gotówkowa.

Krok 3
Krok 3

Wykonaj w placówkach handlowo-usługowych przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą. Możesz spełnić ten warunek w miesiącu, w którym polecona przez Ciebie osoba otworzyła rachunek w mBanku, lub też do końca następnego miesiąca.

Informacja
Informacja

Trzymaj kciuki, a może nawet dyskretnie monitoruj, motywuj osobę poleconą, by wywiązała się ze swoich obowiązków (szczegóły podajemy poniżej).

Nagroda
Nagroda

Premię (jej wysokość uzależniona jest od rachunku, który poleciłeś) i ewentualną premię dodatkową otrzymasz między 20. a ostatnim dniem miesiąca następującego po tym, w którym Ty i Twój znajomy spełniliście wymagania regulaminu. Jeśli wybrałeś nagrodę w postaci bonu na Allegro, to jego przekazanie nastąpi w postaci kodu w sekcji mOkazje w aplikacji mobilnej lub w bankowości internetowej.

Ważne! Aby odebrać bon, musisz mieć wyrażoną zgodę na mOkazje.

Informacja
Informacja

Do chwili otrzymania ostatniej nagrody nie zamykaj rachunku w mBanku. Bank zastrzegł, że nie będzie wypłacał bonusów na konta walutowe czy firmowe, a także na rachunki lokat.

Zasadę wypłaty premii najlepiej jest omówić na przykładzie. Powiedzmy, że znajomy otworzył konto z Twojego polecenia w listopadzie. Wówczas obaj macie czas na spełnienie wymagań regulaminu do końca grudnia. W tym przypadku premię otrzymasz do końca stycznia.

Od razu informujemy, że otrzymana przez Ciebie nagroda będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Przekazanie identyfikatora poleceń

Regulamin dopuszcza dwa sposoby przekazania identyfikatora poleceń osobie rekomendowanej:

 • sms-em lub e-mailem wysłanym z bankowości elektronicznej za pomocą dostępnych w niej narzędzi służących do poleceń;
 • po wejściu w zakładkę PolecamBank w menu głównym aplikacji mobilnej i wyborze produktu oraz sposobu polecenia.

Zadania dla osoby poleconej

Choć mBank nie przewidział żadnej premii dla osoby poleconej, to ona także ma do wykonania kilka działań, byś mógł otrzymać premię:

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2022 r. polecony musi złożyć wniosek o jeden z rachunków (wraz z kartą) wskazanych na wstępie i zawrzeć o niego umowę z mBankiem. Może to zrobić przez Internet, w aplikacji, w oddziale banku lub korzystając z infolinii.

Dopilnuj, by Twój znajomy podał przy tym uzyskany od Ciebie identyfikator poleceń.

Krok 2
Krok 2

Do końca miesiąca następującego po tym, w którym osoba polecona podpisała umowę o nowy rachunek osobisty, musi ona wykonać:

 • minimum 5 transakcji bezgotówkowych „plastikiem”, płacąc za towary lub usługi w placówkach handlowo-usługowych;
 • przynajmniej 1 płatność Blikiem.

Ten sam okres realizacji zadań dotyczy również rachunków firmowych, ale zadania dla ich posiadaczy są nieco inne. Obowiązkiem klienta firmowego jest zrealizowanie przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą.

W przypadku rachunku bieżącego dla firm z usługą samodzielnego prowadzenia księgowości zaproszona osoba dodatkowo musi chociaż raz zalogować się do usługi mOrganizer finansów w serwisie transakcyjnym.

Ważna informacja o transakcjach

Niezależnie od tego, w jakiej roli wystąpisz w tej promocji – polecającego czy poleconego – masz za zadanie wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową, a polecony musi dodatkowo choć raz zapłacić Blikiem. Przenieśmy opisane wyżej zasady na konkretny przykład: w przypadku, gdy osoba polecona założyła rachunek w listopadzie, to na spełnienie warunku transakcyjności macie czas do końca grudnia.

Dodajmy, że nie będą uwzględniane wypłaty gotówki, transakcje lub płatności niestanowiące zapłaty za zakupy towarów lub usług oraz płatności kartami rejestrowane za pomocą ręcznego, mechanicznego terminala (tzw. imprintera). Możliwa jest natomiast płatność Google Pay czy Apple Pay.

Oferta mBanku

Programem „PolecamBank” objętych jest kilka rachunków. Każdy z nich adresowany jest do innej grupy klientów, więc grono potencjalnych zainteresowanych, do których możesz ruszyć z rekomendacjami, jest bardzo szerokie.

eKonto osobiste

Ten typ rachunku przeznaczony jest praktycznie do każdego, zadowolone z niego będą osoby szukające bezpłatnego konta, jak i miłośnicy nowoczesnych rozwiązań w bankowości.

mKonto Intensive

To rachunek dla bardziej wymagających klientów, zwłaszcza tych, którzy wykonują bardzo wiele transakcji kartą lub wydają w ten sposób znaczne kwoty.

eKonto możliwości

Odbiorcami eKonta możliwości są osoby w wieku 13-24 lat. Uruchomienie konta oraz korzystanie z niego, a także wydanie karty i posługiwanie się nią są bezwarunkowo darmowe.

mBiznes konto Standard

mBiznes konto Standard to podstawowy rachunek firmowy w ofercie mBanku. W ramach promocji korzystanie z niego oraz z wydanej do niego karty są bezpłatne. Po tym okresie warunkiem zwolnienia z opłaty za rachunek jest wykonanie przelewu do ZUS, a za „plastik” trzeba niestety płacić 5 zł.

Konieczny dar przekonywania

Najbardziej podobają nam się programy poleceń, w których premia przysługuje obu stronom – obecnemu i nowemu klientowi. I choć ten warunek nie jest spełniony w tym przypadku, to jednak należy pochwalić mBank za nagrody. Ich wysokość jest na tyle atrakcyjna, że możesz pomyśleć o podzieleniu się bonusem z osobą rekomendowaną. „Odpalenie” jej części swojej premii albo postawienie przysłowiowej kawy (lub piwa czy zaproszenia na lody) nie uszczupli zbytnio Twoich dochodów, a znajomemu doda z pewnością motywacji do założenia rachunku i wywiązania się z obowiązków.

To tylko nasza sugestia. Czy i ile obiecasz znajomemu, to już Twoja sprawa. Możesz też wybrać inny sposób zmotywowania go do działania.

Przydatne dokumenty

 1. Ramowy regulamin promocji "PolecamBank"
 2. Warunki programu "PolecamBank" obowiązujące od 4.11.2021 r. do 31.03.2022 r.

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.