Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Od 50 do nawet 300 zł za polecenie konta w mBanku w programie „PolecamBank”

Od 50 do nawet 300 zł za polecenie konta w mBanku w programie „PolecamBank”
Źródło: strona promocji

Program „PolecamBank” w mBanku należy do tych ofert, które są regularnie odnawiane. Bieżąca edycja programu potrwa do 1 marca 2020 r.

Premie w programie mają charakter gotówkowy, a ich wysokość zależy od konkretnego rachunku, który otworzy osoba polecona. Szczegóły znajdziesz w tej tabeli:

Typ rachunku Premia za polecenie
Konto osobiste

eKonto:

 • 50 zł (eKonto możliwości – dla osób poniżej 18 r.ż)
 • 100 zł (eKonto)

mKonto Intensive: 200 zł

Konto firmowe

mBiznes Konto:

 • 200 zł
 • 300 zł (jeśli nowy klient otworzy rachunek wraz z usługą mKsięgowość)

Warto przy tym zaznaczyć, że mBank nie zastosował górnego limitu premii, co oznacza, że konta można polecać dowolnej liczbie osób i w ten sposób zwiększać swój zysk z promocji.

Kto może polecać konto, a kto może je otworzyć z polecenia?

Warunki uczestnictwa są oczywiście różne dla osób polecających konta oraz dla tych, którzy dopiero je otworzą. W przypadku obecnych klientów wystarczy po prostu posiadanie dowolnego rachunku osobistego z oferty mBanku. W programie nie wezmą udziału osoby, które korzystają wyłącznie z konta firmowego.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku nowych klientów. Polecać konto w ramach promocji można tym osobom, które po 1 stycznia 2017 r. nie posiadały w mBanku żadnego produktu.

Warunki dla obecnego klienta

Jesteś klientem mBanku i chciałbyś polecić konto znajomemu? Oto zadanie, które stawia przed Tobą regulamin:

Krok 1
Krok 1

Zarejestruj się w programie. Wypełnij formularz dostępny w serwisie transakcyjnym oraz nadaj identyfikator poleceń. Wyraź również zgodę na przetwarzanie przez mBank danych osobowych i zaakceptuj regulamin.

Krok 2
Krok 2

Przekaż identyfikator poleceń nowemu klientowi. Możesz to zrobić z poziomu serwisu transakcyjnego, wysyłając identyfikator w wiadomości e-mail lub SMS.

Krok 3
Krok 3

Aktywnie korzystaj ze swojego rachunku. Ważne, byś w miesiącu poprzedzającym wypłatę premii spełnił przynajmniej jeden z następujących warunków:

 • min. 1 przelew z konta w mBanku na rachunek w innym banku lub
 • min. 1 płatność kartą lub wypłata gotówki z bankomatu lub
 • wpływ w dowolnej wysokości pochodzący z rachunku z innym banku.
Krok 4
Krok 4

Trzymaj kciuki, by Twój znajomy spełnił „swoje” warunki (szczegóły poniżej).

Nagroda
Nagroda

Premię za polecenie otrzymasz po 20. dniu miesiąca następującego po miesiącu spełnienia przez nowego klienta wszystkich warunków, jednak nie później niż do końca tego miesiąca.

Mamy dla Ciebie kilka dodatkowych informacji. Po pierwsze, identyfikator musi się składać z co najmniej 3 i maksymalnie 20 znaków. Dopuszczalne są cyfry i litery, zabronione są z kolei identyfikatory zawierające słowa obraźliwe oraz zawierające frazę „mBank”.

Po drugie, warto na przykładzie wyjaśnić kwestię terminu przyznania premii. Załóżmy, że nowy klient spełnił warunki w listopadzie. W takiej sytuacji premii możesz spodziewać się między 20 a 31 grudnia. Premia – zwolniona z opodatkowania – wpłynie oczywiście na Twoje konto w mBanku. Pamiętaj o tym, by wcześniej go nie zamykać!

Warunki dla nowego klienta

Po przekazaniu identyfikatora piłeczka jest po stronie Twojego znajomego, któremu poleciłeś jeden z rachunków w mBanku. Pamiętaj, że musi on spełnić wszystkie poniższe warunki, by premia trafiła na Twoje konto. A zatem, nowy klient powinien:

 1. W okresie obowiązywania programu złożyć wniosek o jedno z kont w mBanku (przez Internet, w placówce lub za pośrednictwem infolinii), podając uzyskany od obecnego klienta identyfikator poleceń.
 2. Otworzyć konto wraz z kartą (jest ona potrzebna do spełnienia warunku aktywności).
 3. W ciągu 60 dni od otwarcia rachunku spełnić następujące warunki aktywności:
 • w przypadku kont dla klientów indywidualnych: wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową w punktach handlowo-usługowych (nie w Internecie),
 • w przypadku kont dla klientów firmowych: wykonać transakcje kartą debetową w punktach handlowo-usługowych na łączną kwotę min. 200 zł.

Jeśli rachunek jest otwierany jako wspólny, to do spełnienia warunku transakcji konieczne jest wykonanie min. 5 płatności przez każdego ze współposiadaczy z osobna. Muszą to być transakcje stanowiące zapłatę za towary lub usługi. Bank nie uwzględni wypłat gotówki oraz płatności kartami rejestrowanymi za pomocą ręcznego, mechanicznego terminala (tzw. imprintera).

Interesujące eKonto osobiste w mBanku

W programie „PolecamBank” możesz rekomendować otwarcie co najmniej kilku różnych rachunków. Skupmy się jednak na podstawowym koncie osobistym z oferty mBanku. Oto jego najważniejsze parametry:

Z eKonta osobistego zadowolone będą nie tylko osoby poszukujące taniego konta, ale również nowoczesnych rozwiązań w bankowości. Aplikacja mBanku jest bardzo dobrze oceniana przez użytkowników, a do tego bank udostępnia najpopularniejsze metody płatności mobilnych.

Oszczędzających zainteresuje z kolei rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele oraz lokata dla nowych klientów z oprocentowaniem aż 3,5% w skali roku. Pozostałe atuty eKonta osobistego znajdziesz w naszej analizie tego rachunku.

Brak premii dla nowego klienta, ale...

Natychmiastowe odnowienie programu „PolecamBank” jest najlepszym dowodem na popularność tej akcji specjalnej. Trudno się dziwić, bo premie za polecanie rachunków w mBanku są naprawdę okazałe (od 50 do nawet 300 zł za każdą skuteczną rekomendację), a bonus można przecież otrzymać za nieograniczoną liczbę osób.

Problemem jest natomiast brak premii dla nowego klienta, która w programach poleceń innych banków jest właściwie standardem. Na osłodę bank zaznacza wprost w regulaminie, że udział w programie można połączyć z innymi organizowanymi przez niego promocjami. W promocyjnym wniosku o eKonto osobiste w promocji z premią 140 zł (+ 2,5% na Moje cele) jest nawet miejsce na wpisanie kodu polecenia:

Kliknij, aby powiększyć

Z całą pewnością możesz najpierw założyć eKonto osobiste z premią 140 zł, a dopiero potem ubiegać się o bonusy za polecanie rachunku. Jeśli nie jesteś związany z mBankiem żadną umową co najmniej od 2017 r., to właśnie taką kolejność działań rekomendujemy.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin programu „PolecamBank – edycja 2/2019”

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.