Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Od 75 do 200 zł za polecenie konta w mBanku w ramach programu „PolecamBank”

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Od 75 do 200 zł za polecenie konta w mBanku w ramach programu „PolecamBank”
Źródło: strona promocji

mBank regularnie wznawia program „PolecamBank”. Jego najnowsza edycja potrwa do 1 września 2020 r. Zasady pozostały niezmienne – każdy rachunek objęty promocją ma swoją „wycenę” i taką kwotę otrzymasz za skuteczną rekomendację. Warto, byś wiedział, że regulamin nie mówi nic o ograniczeniach co do liczby rekomendacji lub wysokości maksymalnej premii, jaką może otrzymać uczestnik promocji.

Wbrew pozorom zadanie nie jest wcale łatwe, bo bank nie przewiduje nagród dla nowych klientów. Mamy jednak pewną sugestię, którą poznasz na zakończenie.

„Wycena” rachunków

Zacznijmy od „cennika”, czyli przedstawienia premii za poszczególne rachunki z oferty mBanku.

Typ rachunku              

Premia za polecenie

Konto osobiste

eKonto osobiste (pow. 18 lat) – 100 zł

eKonto możliwości (13-24 lat) – 75 zł

mKonto Intensive – 200 zł

Konto firmowe

mBiznes konto – 200 zł

Zakładanie firmy i mBiznes konta – 200 zł

Podkreślmy raz jeszcze, że bank nie zastosował żadnych ograniczeń co do liczby rekomendacji czy wysokości maksymalnej nagrody. Tak więc tylko od Twojego daru przekonywania i użytych argumentów zależy, ile zyskasz w tej akcji.

Polecony i polecający, czyli kto może uczestniczyć w promocji?

W roli polecającego może wystąpić osoba fizyczna posiadająca dowolny rachunek osobisty w mBanku i nadany numer Pesel.

Poleconym, czyli nowym klientem, mogą być Ci, którzy po 1 stycznia 2017 r. nie posiadali i nadal nie posiadają jakiegokolwiek produktu mBanku.

Z powyższych zapisów wynika, że korzystanie tylko z rachunku firmowego nie wystarczy, by móc polecać ofertę banku, a z drugiej strony jest przeszkodą, by wystąpić w roli poleconego.

Wymagania wobec polecającego

Jako klient mBanku musisz nie tylko znaleźć chętnego na skorzystanie z jego oferty, ale wykonać również kilka działań:

Krok 1
Krok 1

Do 1 września 2020 r. zarejestruj swój udział w najnowszej edycji programu „PolecamBank”. Na tym etapie musisz:

 • wypełnić formularz rejestracyjny w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej (od wersji 3.34, o jej dostępności bank poinformuje w osobnym komunikacie);
 • określić rachunek, który rekomendujesz;
 • nadać identyfikator poleceń składający się z od 3 do 20 znaków; dopuszczalne są cyfry i litery, natomiast zabronione znaki specjalne i polskie, wyrazy obraźliwe oraz fraza mBank;
 • wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych;
 • zaakceptować regulamin promocji.
Krok 2
Krok 2

Przekaż identyfikator poleceń nowemu klientowi.

Krok 3
Krok 3

Do końca miesiąca następującego po tym, w którym polecona przez Ciebie osoba otworzyła rachunek w mBanku, wykonaj w placówkach handlowo-usługowych przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą.

Informacja
Informacja

Trzymaj kciuki, a może nawet dyskretnie monitoruj, motywuj osobę poleconą, by wywiązała się ze swoich obowiązków (szczegóły podajemy poniżej).

Nagroda
Nagroda

Premię (jej wysokość uzależniona jest od rachunku, który poleciłeś) otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełnione zostały wymagania regulaminu.

Informacja
Informacja

Do chwili otrzymania ostatniej nagrody nie zamykaj rachunku w mBanku. Bank zastrzegł, że nie będzie wypłacał bonusów na konta walutowe czy firmowe, a także na rachunki lokat.

Zasadę realizacji zadań i wypłaty premii najlepiej jest omówić na przykładzie. Powiedzmy, że znajomy otworzył konto z Twojego polecenia w marcu. Wówczas obowiązkowe transakcje musisz zrealizować do końca kwietnia, a nagrodę otrzymasz w maju.

Od razu informujemy, że otrzymana przez Ciebie nagroda będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Przekazanie identyfikatora poleceń

Regulamin dopuszcza kilka sposobów przekazania identyfikatora poleceń osobie rekomendowanej:

 • sms lub e-mail wysłany z bankowości elektronicznej za pomocą dostępnych w niej narzędzi służących do poleceń;
 • samodzielne wysłanie linka do oferty banku z identyfikatorem poleceń do osoby poleconej;
 • przekazanie identyfikatora poleceń ustnie.

Zadania dla osoby poleconej

Choć mBank nie przewidział żadnej premii dla osoby poleconej, to ona także ma do wykonania kilka działań, byś mógł otrzymać premię:

 1. Polecony musi w trakcie trwania promocji (a więc do 1 września 2020 r.) złożyć wniosek o jeden z rachunków (wraz z kartą) wskazanych na wstępie, podając przy tym uzyskany od Ciebie identyfikator poleceń. Może to zrobić przez Internet, w oddziale banku lub korzystając z infolinii.
 2. Do końca miesiąca następującego po tym, w którym została podpisana umowa o nowy rachunek, osoba polecona musi wykonać minimum 5 transakcji bezgotówkowych „plastikiem”, płacąc za towary lub usługi w placówkach handlowo-usługowych.

Ważna informacja o transakcjach

Niezależnie od tego, w jakiej roli wystąpisz w tej promocji – polecającego czy poleconego – masz za zadanie wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową. Musisz więc wiedzieć, że nie będą uwzględniane wypłaty gotówki, transakcje lub płatności nie stanowiące zapłaty za zakupy towarów lub usług oraz płatności kartami rejestrowane za pomocą ręcznego, mechanicznego terminala (tzw. imprintera).

Dodajmy, że współposiadacz rachunku nie ma obowiązku spełnienia warunku aktywności.

Oferta mBanku

Programem „PolecamBank” objętych jest kilka rachunków. Każdy z nich adresowany jest do innej grupy klientów, więc grono potencjalnych zainteresowanych, do których możesz ruszyć z rekomendacjami, jest bardzo szerokie.

eKonto osobiste

Ten typ rachunku przeznaczony jest praktycznie do każdego, zadowolone z niego będą osoby szukające bezpłatnego konta, jak i miłośnicy nowoczesnych rozwiązań w bankowości.

mKonto Intensive

To rachunek dla bardziej wymagających klientów, zwłaszcza tych, którzy wykonują bardzo wiele transakcji kartą lub wydają w ten sposób znaczne kwoty.

eKonto możliwości

Odbiorcami eKonta możliwości są osoby w wieku 13-24 lat. Uruchomienie konta oraz korzystanie z niego, a także wydanie karty i posługiwanie się nią są bezwarunkowo darmowe.

mBiznes konto Standard

mBiznes konto Standard to podstawowy rachunek firmowy w ofercie mBanku. W ramach promocji korzystanie z niego oraz z wydanej do niego karty są bezpłatne. Po tym okresie warunkiem zwolnienia z opłaty za rachunek jest wykonanie przelewu do ZUS, a za „plastik” trzeba niestety płacić 5 zł.

Konieczny dar przekonywania

Najbardziej podobają nam się programy poleceń, w których premia przysługuje obu stronom – obecnemu i nowemu klientowi. I choć ten warunek nie jest spełniony w tym przypadku, to jednak należy pochwalić mBank za nagrody. Ich wysokość jest na tyle atrakcyjna (i na dodatek nieograniczona w żaden sposób), że możesz pomyśleć o podzieleniu się bonusem z osobą rekomendowaną. „Odpalenie” jej 50 zł (najczęstszy bonus dla poleconych) z 200 zł nie uszczupli zbytnio Twoich dochodów, a znajomemu doda z pewnością motywacji do założenia rachunku i wywiązania się z obowiązków.

To tylko nasza sugestia. Czy i ile obiecasz znajomemu, to już Twoja sprawa. Możesz też wybrać inny sposób zmotywowania go do działania.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "PolecamBank edycja 1/2020"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Więcej o mBank