Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao.

Do 100 zł dla poleconego (+200 zł za Konto Przekorzystne) i do 1500 zł dla polecającego w programie Polecam Przekorzystnie Banku Pekao

Do 100 zł dla poleconego (+200 zł za Konto Przekorzystne) i do 1500 zł dla polecającego w programie Polecam Przekorzystnie Banku Pekao
Źródło: strona promocji

Dyskretne uruchomienie programu poleceń przez Pekao związane jest zapewne z faktem, że w roli polecającego mogą wystąpić tylko osoby zaproszone przez bank w wiadomości przesłanej na numer telefonu lub adres e-mail podane przy zawieraniu umowy. Regulamin niestety nie precyzuje, według jakich kryteriów są wybierani szczęśliwcy, którzy otrzymają szansę na zdobycie bonusu za skuteczne polecenie. Sprawdź więc swoje wiadomości, może przeoczyłeś wiadomość z Pekao i zachowaj czujność, bo bank może ją wysłać do 15 listopada 2019 r.

50 zł dla młodszych lub 100 zł dla starszych za otwarcie Konta Przekorzystnego z kodem polecenia

Ciekawe, że bank uzależnił wysokość bonusu za otwarcie Konta Przekorzystnego z użyciem kodu polecenia od wieku nowego klienta. Osoby między 18 a 26 rokiem życia otrzymają 50 zł, starsi – 100 zł. Decyduje Twój wiek w chwili podpisywania umowy o rachunek.

Uczestnikiem programu jako polecony może być osoba, która ukończyła 18 lat, posiada obywatelstwo polskie, pełną zdolność do czynności prawnych, polską rezydencję podatkową oraz nie miała Konta Przekorzystnego od 31 stycznia 2019 r. do dnia przystąpienia do promocji.

Jeśli spełniasz te wymagania, spójrz, co musisz zrobić, by zasłużyć na nagrodę:

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2019 r. otwórz Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową na stronie internetowej lub w aplikacji PeoPay. Wybierając metodę „na selfie” zyskasz 200 zł.

Informacja
Informacja

W trakcie zakładania rachunku podaj kod otrzymany od polecającego i zaakceptuj regulamin akcji.

Krok 2
Krok 2

Do 31 grudnia 2019 r. spełnij wszystkie poniższe warunki:

 • zapewnij jednorazowy wpływ na Konto Przekorzystne w wysokości min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz poleceń przelewu wewnętrznego pomiędzy rachunkami własnymi);
 • wykonaj minimum jedną transakcję bezgotówkową za pomocą otrzymanej karty debetowej lub w aplikacji PeoPay, płacąc za towary lub usługi;
 • zaloguj się przynajmniej raz do aplikacji PeoPay.
Nagroda
Nagroda

Należną Ci premię otrzymasz na nowo otwarte Konto Przekorzystne do końca miesiąca następującego po tym, w którym zrealizowałeś wszystkie wymagania.

  Zauważ, że do wskazanej daty musisz wykonać między innymi transakcje bezgotówkowe. Nie odkładaj więc otwarcia rachunku na ostatnią chwilę, bo pochłonięty przygotowaniami do Sylwestra możesz nie zdążyć wywiązać się ze wszystkich zadań lub po prostu o czymś zapomnieć.

  Będąc klientem Pekao, będziesz mógł polecać Konto Przekorzystne kolejnym osobom. Możesz to zacząć od razu. Nie jest konieczne, by bank zaprosił Cię do udziału w programie w roli polecającego.

  50 zł lub 100 zł także dla polecającego, maksymalnie 15 bonusów

  Przypominamy, że w roli polecającego mogą wystąpić tylko osoby, które do 15 listopada 2019 r. otrzymają od banku zaproszenie do udziału w programie „Polecam Przekorzystnie”.

  Wymagania stawiane przez regulamin akcji rekomendującym ofertę Pekao są bardzo podobne do tych opisanych wyżej. Musisz być osobą pełnoletnią, posiadać obywatelstwo polskie, pełną zdolność do czynności prawnych oraz polską rezydencję podatkową.

  Podstawowa rzecz – do 15 listopada 2019 r. na specjalnej stronie internetowej banku (lub w formie papierowej w oddziale) wypełnij formularz przystąpienia do programu poleceń i zaakceptuj jego regulamin. Będzie to równoznaczne ze zleceniem wygenerowania dla Ciebie kodu polecenia. Otrzymasz go na adres e-mail lub numer telefonu komórkowego.

  Konieczne też jest, byś wykazał się aktywnością w korzystania ze swojego konta osobistego posiadanego w Pekao (nie musi to być Konto Przekorzystne). Podobnie jak polecony, do 31 grudnia 2019 r. musisz:

  • zapewnić jednorazowy wpływ na Konto Przekorzystne w wysokości min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz poleceń przelewu wewnętrznego pomiędzy rachunkami własnymi);
  • wykonać minimum jedną transakcję bezgotówkową za pomocą otrzymanej karty debetowej lub w aplikacji PeoPay, płacąc za towary lub usługi;
  • zalogować się przynajmniej raz do aplikacji PeoPay.

  Fakt uzależnienia wysokości premii za skuteczne polecenie od wieku osoby rekomendowanej może być nieco zniechęcający, ale dla zmotywowania Cię do działania bank zaznaczył, że możesz zdobyć maksymalnie 15 nagród. W najgorszym przypadku twój zysk wyniesie 750 zł, w najlepszym – aż 1500 zł.

  Pamiętaj, że bonus otrzymasz tylko wtedy, gdy polecony wywiąże się ze swoich zadań. Dopilnuj więc, byś o niczym nie zapomniał.

  Ważne informacje dla poleconego i polecającego

  Niezależnie od tego, w jakiej roli wystąpisz w programie „Polecam Przekorzystnie”, pamiętaj o następujących kwestiach:

  • w momencie przystąpienia do promocji wyraź zgodę na otrzymywanie z banku informacji handlowych drogą elektroniczną i o charakterze marketingowym drogą telefoniczną oraz podaj numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu;
  • do momentu wypłaty nagrody nie możesz złożyć sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych;
  • do chwili otrzymania bonusu nie możesz złożyć wypowiedzenia umowy posiadanego rachunku;
  • otrzymane premie nie podlegają opodatkowaniu, nie musisz się z nich rozliczać w zeznaniu rocznym PIT.

  Krótko mówiąc, musisz zaznaczyć trzy zgody według poniższego wzoru

  Kliknij, aby powiększyć

  Jako osoba polecona musisz też wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie niezbędnym do realizacji zasad programu poleceń. Chodzi o możliwość poinformowania przez bank osoby polecającej, że wykonałeś zadania uprawniające do otrzymania przez Was nagrody. "Okienko" do zaznaczenia zgody znajduje się na dole listy.

  Co warto wiedzieć o ofercie Pekao?

  Podstawowym warunkiem otrzymania bonusu w ramach programu poleceń jest założenie Konta Przekorzystnego. Spójrzmy na informacje o tym rachunku.

  Konto Przekorzystne

  Konto jest otwierane bezpłatnie, nic nie kosztuje też wydanie do niego karty debetowej. Opłaty pojawiają się w trakcie korzystania z tych produktów, ale można ich uniknąć, zapewniając jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł oraz wykonując przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub aplikacją PeoPay. Jak widzisz, są to te same wymagania, które musisz spełnić, by otrzymać premię w programie poleceń.

  Przypominamy, że trwa promocja, dzięki której za założenie Konta Przekorzystnego możesz zdobyć nawet 200 zł.

  3% na Koncie Oszczędnościowym

  Korzystając z oferty Banku Pekao, warto wiedzieć o promocyjnym oprocentowaniu Konta Oszczędnościowego. Do 8 stycznia 2020 r. możesz skorzystać z oferty, w ramach której Twoje pieniądze do kwoty 30 000 zł będą „pracowały” przez 6 miesięcy aż na 3%.

  Każdy otrzyma nagrodę za swoją aktywność

  Nie będziemy ukrywali, że program „Polecam Przekorzystnie” nieco nas zaskoczył faktem uzależnienia wysokości nagrody od wieku osoby poleconej. Rzadkością jest też wymaganie, by określone warunki aktywności wypełnił również polecający. Na szczęście są one w zasadzie tożsame z zasadami zapewnienia bezpłatności rachunku, więc nie ma tragedii. Na plus oceniamy natomiast fakt, że polecający może zdobyć nawet 15 bonusów.

  Zwracamy uwagę, że osoba zaproszona przez bank do programu jako polecający może przystąpić do niego i wygenerować swój kod polecenia tylko do 15 listopada 2019 r. Natomiast na spełnienie warunków niezbędnych do przyznania nagrody obie strony mają czas do 31 grudnia 2019 r.

  Występując jako polecony, pamiętaj, że do ostatniego dnia tego roku musisz nie tylko otworzyć Konto Przekorzystne, ale i zrealizować warunki aktywności. Nie odkładaj więc tego na ostatnie godziny 2019 r., bo, gdyby pojawiły się kłopoty techniczne z uruchomieniem rachunku, nagroda może Ci przejść koło nosa. Na dodatek swojej premii nie otrzyma również ten, kto przekazał Ci kod.

  Tym, którzy wkrótce będą mieli urodziny, zalecamy rozwagę. Warto opóźnić założenie Konta Przekorzystnego do chwili ukończenia 26 lat, by zyskać 100, a nie 50 zł. W przypadku nastolatków zwłoka do chwili uzyskania pełnoletności da szansę na załapanie się do tej promocji.

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin programu "Polecam Przekorzystnie"

  O banku

  Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.