Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 31 marca 2020 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: Bank Pekao lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: HIT: Ponownie łatwe 200 zł premii za Konto Przekorzystne od Pekao SA i 2,5% do 30 000 zł na Koncie Oszczędnościowym.

Do 1500 zł dla polecającego konto osobiste lub firmowe w programie Polecam Przekorzystnie Banku Pekao SA

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Do 1500 zł dla polecającego konto osobiste lub firmowe w programie Polecam Przekorzystnie Banku Pekao SA
Źródło: strona promocji

Zadanie postawione przez Pekao SA przed osobami rekomendującymi produkty tego banku w ramach programu poleceń wydaje nam się nieco trudniejsze niż poprzednio. Bank nie przewidział bowiem nagród dla rekomendowanych.

Mogą oni zdobyć tylko premie w promocjach konta osobistego (200 zł) lub rachunku firmowego (nawet 600 zł). Bez zmian pozostała konieczność wykazania się aktywnością w korzystaniu z rachunku zarówno przez polecającego, jak i poleconego.

Obecny i nowy klient

Akcja trwa do 31 marca 2020 r. Jej regulamin nie zawiera informacji o okresie karencji dla nowych klientów. Jest tylko taki zapis:

Nowy klient - Klient, który w związku z Poleceniem Uczestnika Programu, zawarł z Bankiem umowę o prowadzenie rachunku płatniczego Konto Przekorzystne / Konto Przekorzystne Biznes / Konto Świat Premium.

W roli polecającego może wystąpić klient Banku Pekao posiadający w nim rachunek osobisty prowadzony w polskich złotych, który ukończył 18 lat i ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz polską rezydencję podatkową.

100 zł za skuteczną rekomendację, maksymalnie 15 nagród

Występując w roli polecającego, masz do wykonania jedno zadanie „wstępne” i proste warunki aktywności.

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2020 r. na specjalnej stronie internetowej banku (lub w formie papierowej w oddziale) wypełnij formularz przystąpienia do programu poleceń i zaakceptuj jego regulamin. Będzie to równoznaczne ze zleceniem wygenerowania dla Ciebie kodu polecenia. Otrzymasz go na adres e-mail lub numer telefonu komórkowego.

Krok 2
Krok 2

Przekaż kod polecenia osobie, której rekomendujesz skorzystanie z produktów banku Pekao. Pamiętaj, że warunkiem otrzymania przez Ciebie nagrody jest wpisanie przez poleconego Twojego kodu polecenia we wniosku o otwarcie rachunku.

Krok 3
Krok 3

Do 30 kwietnia 2020 r. musisz:

 • zapewnić jednorazowy wpływ na swój rachunek w wysokości min. 500 zł (bank nie uzna wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz poleceń przelewu wewnętrznego pomiędzy rachunkami własnymi);
 • wykonać minimum jedną transakcję bezgotówkową za pomocą karty debetowej lub w aplikacji PeoPay, płacąc za towary lub usługi;
 • zalogować się przynajmniej raz do aplikacji PeoPay.
Informacja
Informacja

Przyznanie Ci premii uzależnione jest od spełnienia warunków promocji także przez poleconego. Czuwaj więc dyskretnie nad wywiązaniem się przez niego z obowiązków.

Nagroda
Nagroda

Nagroda wpłynie na Twój rachunek do 29 maja 2020 r.

Drukuj

Działania osoby poleconej

Spójrzmy teraz, jakie obowiązki ciążą na osobie poleconej.

 1. Do 31 marca 2020 r. musi ona zostać klientem banku Pekao.

  Jako osoba fizyczna może wybrać Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową i otworzyć je na stronie internetowej lub w aplikacji PeoPay. Wybierając metodę „na selfie”, zyska 200 zł.

  Jeśli polecony prowadzi działalność gospodarczą, musi otworzyć Konto Przekorzystne Biznes. W tym przypadku jest do zdobycia nawet 600 zł.
 2. W trakcie zakładania rachunku nowy klient musi podać kod otrzymany od polecającego i zaakceptować regulamin programu poleceń oraz akcji, w której będzie brał udział.
 3. Kolejny krok, to spełnienie przez poleconego do 30 kwietnia 2020 r.wszystkich poniższych warunków:
  • zapewnienie jednorazowego wpływu na Konto Przekorzystne w wysokości min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz poleceń przelewu wewnętrznego pomiędzy rachunkami własnymi);
  • wykonanie minimum jednej transakcji bezgotówkowej za pomocą otrzymanej karty debetowej lub w aplikacji PeoPay płacąc za towary lub usługi;
  • zalogowanie się przynajmniej raz do aplikacji PeoPay.

Polecony, gdy już stanie się klientem Pekao, będzie mógł polecać konta z jego oferty kolejnym osobom. Za każdą skuteczną rekomendację otrzyma oczywiście 100 zł premii.

Ważne informacje dla każdego

Niezależnie od tego, w jakiej roli wystąpisz w programie „Polecam Przekorzystnie”, pamiętaj o wyrażeniu zgody na otrzymywanie z banku informacji handlowych drogą elektroniczną i o charakterze marketingowym drogą telefoniczną oraz podaj numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu.

Występując w roli polecającego, do momentu wypłaty nagrody nie możesz złożyć sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych ani wypowiedzenia umowy posiadanego rachunku.

Dobrą wiadomością jest, że premia otrzymana przez rekomendującego nie podlega opodatkowaniu.

Będąc osobą poleconą, musisz wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie, który obejmuje poinformowanie przez bank polecającego, że wykonałeś zadania uprawniające do otrzymania przez niego nagrody.

Oferta Banku Pekao SA

Polecający otrzyma bonus, jeśli osoba polecona założy Konto Przekorzystne lub Konto Przekorzystne Biznes. Spójrzmy na informacje o tych rachunkach.

Konto Przekorzystne

Konto jest otwierane bezpłatnie, nic nie kosztuje też wydanie do niego karty debetowej. Uniknięcie opłat za te produkty jest bardzo łatwe - wystarczy odpowiedni wpływ na rachunek i transakcja kartą lub w aplikacji PeoPay.

Konto Przekorzystne Biznes

Standardowa opłata za to konto wynosi 9 zł. Bank przewidział kilka możliwości, by jej uniknąć.

Nagroda tylko dla polecającego

Naszym zdaniem najbardziej sprawiedliwy program poleceń to taki, w którym premie otrzymują obie strony – zarówno polecający, jak i polecony. Nowy klient ma wówczas poczucie, że znajomy nie poleca mu rachunku tylko dla własnej korzyści. Co prawda polecony może zdobyć bonus za otwarcie konta, ale to nic specjalnego, bo może tego dokonać w ramach promocji, bez udziału w programie poleceń.

Cóż, jeśli masz zamiar wystąpić w roli polecającego, może powinieneś się zastanowić nad „odpaleniem” poleconemu części swojej premii lub zachęceniem go w inny sposób do otwarcia rachunku objętego programem poleceń?

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin programu poleceń

O banku

Pekao SA działa w naszym kraju już ponad 80 lat – dokładnie od 1929 r., kiedy powstał Bank Polska Kasa Opieki SA. W ciągu długoletniej działalności instytucja przeszła wiele zmian, zarówno organizacyjnych, jak i prawnych: po II wojnie światowej większość akcji nabył Skarb Państwa, a nazwę podmiotu zmieniono na Bank Powszechna Kasa Oszczędności. W 1999 r. bank stał się częścią międzynarodowej grupy UniCredit, zaś w 2017 r. głównym akcjonariuszem Pekao SA został Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Czytaj więcej