Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

„Polecam Proste Zasady”: 50 zł dla nowych klientów i do 500 zł za polecanie konta osobistego w Getin Banku

„Polecam Proste Zasady”: 50 zł dla nowych klientów i do 500 zł za polecanie konta osobistego w Getin Banku
Źródło: strona Getin Banku

Aktualna, 3. już edycja programu poleceń trwa do 30 kwietnia 2019 r. W tym dniu upływa termin na otwieranie z rekomendacji Konta Proste Zasady i polecanie go innym.

Kto może wziąć udział w akcji? Od dotychczasowych klientów bank wymaga pełnoletniości oraz posiadania konta osobistego w złotych w Getin Banku. Z kolei osoby, które chcą otworzyć rachunek z polecenia, muszą być nowymi klientami (tzn. nie mogły posiadać konta od 31 stycznia 2019 r.). Wszystkich uczestników dotyczy też warunek niewyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych.

50 zł za otwarcie, do 500 zł za polecanie

Przypomnijmy: nowy klient może otrzymać 50 zł premii za otwarcie konta z polecenia.

Z kolei obecny klient za skuteczne polecenie konta znajomemu otrzyma 100 zł. Maksymalnie można otrzymać taką premię za 5 osób, co oznacza, że łącznie do zgarnięcia jest aż 500 zł premii.

Oczywiście po otwarciu konta z polecenia możesz polecać konto innym. Wniosek? Twoja łączna zdobycz może w takim przypadku wynieść całe 550 zł!

Jak zgarnąć 50 zł za otwarcie konta z polecenia?

Zacznijmy od scenariusza dla nowych klientów, którzy nie posiadają w Getin Banku konta osobistego:

 1. Złóż wniosek o otwarcie Konta Proste Zasady na (ewentualnie możesz otworzyć w promocji również Konto Osobiste Noble). Pamiętaj o podaniu kodu otrzymanego od osoby polecającej. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby go Tobie przekazać, możesz skorzystać z naszego kodu: R1CKC9.
 2. Podczas składania wniosku wyraź zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na ujawnienie osobie polecającej danych objętych tajemnicą bankową (chodzi wyłącznie o informację dotyczącą spełnienia warunków promocji).
  Kliknij, aby powiększyć
 3. Do 30 kwietnia 2019 r. podpisz umowę o rachunek.
 4. W każdym z 3 miesięcy następujących po miesiącu aktywacji konta zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości przynajmniej 1000 zł. Wpływ może pochodzić z rachunku w innym banku lub z konta firmowego w Getin Noble Banku.

Jak otrzymać premię za polecenie konta?

A teraz instrukcja dla obecnego klienta (lub dla tych, którzy otworzą konto z polecenia i zechcą rekomendować go innym):

 1. Przystąp do programu i uzyskaj kod polecenia. Możesz tego dokonać w bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, na infolinii lub w placówce. Najprościej to zrobić, korzystając z tego pierwszego sposobu: po zalogowaniu do systemu Getin Banku przechodzimy do zakładki „Oferta i wnioski” --> „Program poleceń” i klikamy przycisk „Przystąp do nowej edycji”. Po zaakceptowaniu regulaminu na ekranie monitora pojawi się kod polecenia).
 2. W momencie przystąpienia do programu zaakceptuj regulamin programu poleceń oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych i otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą mailową i telefoniczną. Nie wycofuj zgód aż do momentu odebrania premii.
  Kliknij, aby powiększyć
 3. Przekaż osobie poleconej otrzymany kod, a następnie trzymaj kciuki, by spełniła ona „swoje” warunki – tylko w takim przypadku oboje otrzymacie premię!

Korzystałeś z poprzedniej edycji?

Pewnie są wśród Was osoby, które polecały konto w poprzedniej edycji (zakończonej 31 stycznia 2019 r.). Uspokajamy: regulamin w żadnym stopniu nie wyklucza Was z udziału w nowej odsłonie programu poleceń.

Pamiętajcie jednak, że konieczne jest wygenerowanie nowego kodu polecenia. Ten z poprzedniej edycji nie pozwoli Wam na zgarnięcie premii.

Wypłata premii

Zarówno polecający, jak i osoba polecona otrzymają należne im premie w formie uznania rachunku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia wszystkich warunków promocji.

Jak wygląda kwestia opodatkowania nagród? O ile premia 50 zł dla nowego klienta jest w całości zwolniona z podatku, o tyle kwestia premii 100 zł za polecenie wygląda nieco inaczej. Mianowicie, bank doliczy do niej kwotę podatku (23 zł) i odprowadzi ją do właściwego urzędu skarbowego. O nic nie musisz się więc martwić – na Twoje konto wpłynie „na czysto” równe 100 zł.

Konto Proste Zasady w Getin Banku. Warto polecać?

Kluczowe pytanie brzmi – czy Konto Proste Zasady rzeczywiście można z czystym sumieniem polecić znajomemu? Sprawdźmy, z jakimi opłatami możemy się spotkać i co oferuje podstawowy rachunek osobisty z oferty Getin Banku.

Bank może co prawda pobrać 8 zł za prowadzenie rachunku, ale tej opłaty wyjątkowo łatwo uniknąć – wystarczy zaledwie jedna transakcja bezgotówkowa kartą (nie warto więc z niej rezygnować, nawet jeśli jej wydanie nie jest wymagane w promocji). Karta jest z kolei bezwarunkowo darmowa; nie zapłacisz ani za jej otrzymanie, ani użytkowanie. Z Kontem Proste Zasady bezpłatnie wypłacisz gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce.

3,5% na Koncie Oszczędnościowym

Istotnym wyróżnikiem konta jest dostęp do interesującej i atrakcyjnej oferty oszczędnościowej. W aktualnych promocjach („Bonus za aktywność” i „Na nowe środki”), które można z powodzeniem połączyć, bank oferuje oprocentowanie w wysokości 3,5% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym.

Podwyższone oprocentowanie przez rok obejmuje kwotę do 10 tys. zł, a przez 5 miesięcy – nowe środki do wysokości aż 400 tys. zł. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Oferta zdecydowanie godna uwagi

Wiemy, że poprzednia edycja programu poleceń cieszyła się wśród Was sporą popularnością. Trudno się dziwić – należy on do ścisłej czołówki tego typu ofert. Aktualna edycja stanowi właściwie przedłużenie poprzedniej. Warunki nie uległy zmianie, w związku z czym chętnych na skorzystanie z pewnością nie zabraknie.

Właściwie trudno tu znaleźć jakieś minusy. Zarówno premia 100 zł za polecenie, jak i 50 zł za otwarcie konta nie odbiegają od standardów. Warunki aktywności dla nowego klienta też nie wydają się szczególnie wyśrubowane (3 x wpływ min. 1000 zł z niemal dowolnego źródła).

Jedyny minus? Ograniczona liczba premii, które można zgarnąć za skuteczne polecanie konta. Czy jednak warto się o to obrażać, skoro i tak można w ten sposób zyskać łącznie aż 500 zł? Nie wspominając już o innych korzyściach, np. o podwyższonym oprocentowaniu konta oszczędnościowego.