Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

80 zł dla poleconego i polecającego w programie rekomendacyjnym Santander Bank Polska + bonusy w innych promocjach

80 zł dla poleconego i polecającego w programie rekomendacyjnym Santander Bank Polska + bonusy w innych promocjach
Źródło: strona banku

To już V odsłona programu „Polecam mój Bank” w Santander Bank Polska, w którym mogą brać udział zarówno „starzy”, jak i nowi klienci banku. Niestety, w porównaniu z wcześniejszą edycją warunki akcji zmieniły się na gorsze. Bank zlikwidował nagrodę dodatkową w wysokości 100 zł za każde 10 skutecznych poleceń konta i wprowadził maksymalny limit rekomendacji. Teraz osoba polecająca może pozyskać dla banku dowolną liczbę osób, jednak premię otrzyma wyłącznie za dziesięciu nowych klientów (za kolejne polecenia bank już nie zapłaci). Łącznie możesz więc zarobić 800 zł i jest to – oczywiście – całkiem pokaźna kwota, jednak… uczestnicy poprzednich edycji mogli zarobić więcej.

Z nieoficjalnych informacji jakie do nas docierają wynika, że program poleceń być może zostanie przedłużony, ale najprawdopodobniej ze znacznie niższą premią dla poleconego i polecającego.

Mimo wszystko program rekomendacyjny Santander Bank Polska wciąż oferuje niezłe profity i ma potencjał, by zainteresować klientów. Warto więc wiedzieć, jakie wymogi należy spełnić, by zostać uczestnikiem tej akcji.

Sprawdź, czy możesz skorzystać z promocji

Jeśli chcesz wziąć udział w programie jako polecający, musisz być osobą pełnoletnią, posiadać polskie obywatelstwo oraz pełną zdolność do czynności prawnych. Musisz być także posiadaczem (lub współposiadaczem) dowolnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Santander Bank Polska wraz z dostępem do usługi Santander Internet. Ważne! Konta oszczędnościowe nie są brane pod uwagę.

Z kolei poleconym (nowym klientem) może być wyłącznie osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska od 1 października 2018 r. Co ciekawe, uczestnikiem programu może również zostać osoba małoletnia, która ukończyła 13. rok życia, jednak w jej przypadku konieczna jest zgoda przedstawiciela ustawowego (rodzica lub kuratora/opiekuna ustanowionego przez sąd opiekuńczy). Ponadto otwarcie konta przez nastolatka może nastąpić jedynie w placówce banku.

Jak zyskać 80 zł za otwarcie konta z polecenia?

Charakterystyczną cechą wszystkich bankowych promocji jest konieczność spełnienia określonych warunków. Sprawdźmy zatem, jakie czynności musi wykonać osoba polecona, aby zasłużyć na swoją premię. Jeśli bierzesz udział w programie jako nowy klient, musisz spełnić wszystkie poniższe wymagania:

Krok 1
Krok 1

Do 31 stycznia 2020 r. złóż wniosek i zawrzyj umowę o Konto Jakie Chcę albo Konto Select wraz z kartą debetową i usługą Santander online, korzystając z wniosku zamieszczonego na stronie banku. Podczas otwierania konta zaakceptuj regulamin oraz koniecznie podaj kod polecający.

Miejsce na kod polecającego w Santander Bank Polska

Jeśli nie posiadasz takiego kodu, możesz skorzystać z naszego. W tym celu wypełnij ten krótki formularz.

Zadeklaruj również brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych marketingowych, podaj numer telefonu i adres e-mail do kontaktu oraz wyraź zgody na: otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną i na ujawnienie polecającemu informacji stanowiących tajemnicę bankową (w zakresie niezbędnym do uzyskania nagrody).

Krok 2
Krok 2

Do końca miesiąca następującego po tym, w którym otworzyłeś konto w Santanderze (najpóźniej do 29 lutego 2020 r.):

 • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji Santander mobile lub do serwisu Santander Internet,
 • wykonaj płatności kartą debetową (w tym również mobilną) lub Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł.
Nagroda
Nagroda

Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz od banku 80 zł premii.

Bank przeleje nagrodę na Twoje nowe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki promocji.

O czym warto pamiętać

 • Na etapie zakładania konta wystąp o wydanie karty debetowej lub aktywuj dostęp do systemu płatności mobilnych (Blik). Choć w regulaminie programu nie ma takiego wymogu, bez karty lub dostępu do Blika nie będziesz mógł spełnić wszystkich warunków promocji.
 • W tej akcji istotna jest definicja transakcji bezgotówkowych. Zgodnie z regulaminem są to płatności dokonane w dowolnym sklepie stacjonarnym lub internetowym. Z kolei płatność Blik jest uściślona w następujący sposób: "Transakcja wykonywana na stronie internetowej, umożliwiającej dokonywanie płatności przy wykorzystaniu usługi Blik". Tak więc nie przejdą operacje cashback (w przypadku karty) i wypłaty z bankomatów (w przypadku Blika).
 • Pamiętaj też, że otwierając konto z polecenia, sam możesz stać się polecającym i zarabiać na pozyskiwaniu nowych klientów dla banku.

80 zł za skuteczną rekomendację

Jeśli natomiast jesteś obecnym klientem banku (tzn. posiadasz konto osobiste z usługą Santander internet), możesz zostać uczestnikiem programu w wyjątkowo prosty sposób. Wystarczy, że:

 1. W bankowości elektronicznej (po wejściu w zakładkę z ustawieniami) podasz swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyrazisz wymagane zgody:
  • na przetwarzanie danych w celach marketingowych,
  • na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz telefoniczną i
  • na Elektroniczny Kanał Kontaktu.
 2. Następnie, również w bankowości elektronicznej, zaakceptujesz regulamin programu oraz wygenerujesz kod polecający, który przekażesz znajomym.

I na tym lista Twoich zadań się kończy. Teraz pozostaje Ci tylko jedno – dyskretne zmotywowanie osoby, której przekazałeś kod polecający, do wywiązania się ze swoich warunków. Nagrodę otrzymasz tylko wtedy, gdy pozyskany przez Ciebie nowy klient wypełni wszystkie swoje obowiązki.

Jeśli tak się stanie, do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym polecony spełnił warunki promocji, 80 zł premii zasili Twój rachunek.

Ważne!

Bez względu na to, w jakiej roli występujesz w tej promocji, nie musisz się martwić rozliczeniem z fiskusem. Bank zwiększy odpowiednio nagrodę o należny podatek i przekaże go do skarbówki. Tak więc premia, która wpłynie na Twoje konto, będzie w całości do Twojej dyspozycji :-)

Konto Jakie Chcę – czy warto skorzystać z rekomendacji?

Podstawowym rachunkiem osobistym, który można rekomendować w ramach programu poleceń, jest Konto Jakie Chcę. Za jego prowadzenie bank nie pobiera żadnych opłat, natomiast miesięczny koszt karty debetowej zależy od właściciela konta. Ma on do wyboru stałą opłatę 3 zł lub możliwą do uniknięcia opłatę 5 zł (do jej anulowania wystarczy 5 transakcji kartą w danym miesiącu).

Darmowe są zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów własnych banku. Klienci poniżej 26. roku życia nie płacą zresztą za korzystanie z jakichkolwiek bankomatów w Polsce. W przypadku „obcych” maszyn bank pobiera od starszych klientów 5 zł prowizji; chyba że wykupią oni za 7 zł miesięczny pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju.

Powiększ zysk, biorąc udział w innych promocjach!

Przypominamy, że obok programu poleceń funkcjonują również inne promocje związane z Kontem Jakie Chcę. Wszystkie oferty można łączyć i w ten sposób znacząco powiększyć swoje zyski!

Podsumowanie

Kolejna odsłona programu „Polecam mój Bank” niemal do złudzenia przypomina wcześniejsze edycje. Obecni klienci banku mogą uzyskać 80 zł za polecenie, nowi – identyczną premię powitalną.

Niestety, V edycja przyniosła też istotną różnicę – wprowadzenie limitu poleceń i brak dodatkowej nagrody za 10 skutecznych rekomendacji. Obecni klienci Santandera mogą czuć się nieco zawiedzeni takim zaostrzeniem warunków.

Niemniej program nadal pozostaje atrakcyjny dla tych osób, które otworzą konto z polecenia. Po pierwsze, wymogi umożliwiające zdobycie 80 zł są naprawdę proste i raczej nie powinny sprawić nikomu problemu. Po drugie, nowi klienci po założeniu rachunku mogą wziąć udział w równoległych promocjach i w równie łatwy sposób zarobić kolejnych kilka stówek. I wreszcie – polecając konto znajomym lub rodzinie, mają szansę na następne 800 zł. W sumie – robi się z tego całkiem niezła premia, nie sądzicie? :-))

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Polecam mój bank - edycja V"

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.