Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Po 80 zł dla polecającego i osoby poleconej w programie poleceń kont osobistych w Santander Bank Polska

Po 80 zł dla polecającego i osoby poleconej w programie poleceń kont osobistych w Santander Bank Polska
Źródło: strona promocji

Bieżąca edycja programu poleceń potrwa do 30 września 2019 r. Co prawda istnieje spora szansa, że po tym terminie bank uruchomi kolejną odsłonę akcji, ale po co ryzykować? Po pierwsze, pewności wcale nie ma, a po drugie – warunki programu mogą się przecież zmienić.

Za szybkim skorzystaniem z promocji przemawiają atrakcyjne premie – po 80 zł dla osoby, która otworzy konto z polecenia oraz dla obecnego klienta, który skutecznie poleci konto znajomemu. Co istotne, bank nie tylko nie ogranicza liczby premiowanych rekomendacji, ale wręcz nagradza dodatkową premią 100 zł za każde 10 poleceń.

Czy możesz wziąć udział w programie?

Oto podstawowe pytanie: czy w ogóle jesteś uprawniony do udziału w programie? Sprawdźmy, co na ten temat ma nam do powiedzenia regulamin.

Od obecnych klientów bank wymaga ukończenia 18. roku życia, pełnej zdolności do czynności prawnych, polskiego obywatelstwa i – rzecz jasna – posiadania (lub współposiadania) dowolnego ROR-u w Santander Bank Polska wraz z dostępem do usługi Santander internet

Z kolei uczestnikiem promocji jako osoba polecona może być każda osoba fizyczna, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska od 1 maja 2018 r.

Co ciekawe, w promocji mogą wziąć udział także osoby niepełnoletnie powyżej 13 roku życia. Bank wymaga jedynie, aby przedstawiciel ustawowy nastolatka wyraził zgodę na jego uczestnictwo i podpisał oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem. Ponadto otwarcie konta przez małoletniego może nastąpić jedynie w placówce.

Jak zyskać 80 zł za otwarcie konta z polecenia?

A teraz spójrzmy na sprawę z perspektywy nowego klienta. Aby otrzymać swoją premię – i jednocześnie zapewnić premię polecającemu – osoba polecona powinna:i

 1. Do 30 września 2019 r. zawrzeć umowę o Konto Jakie Chcę lub Konto VIP wraz z kartą debetową i usługą Santander online. Wniosek o rachunek możesz złożyć na tej stronie promocji. Przy wypełnianiu wniosku podaj kod otrzymany od polecającego. Jeśli nie posiadasz takiego kodu, możesz skorzystać z naszego: 1013953301

  Zadeklaruj brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych marketingowych, podaj numer telefonu i adres e-mail do kontaktu oraz wyraź zgody na: otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną oraz na ujawnienie tajemnicy bankowej (w zakresie niezbędnym do uzyskania nagrody).
 2. Do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta (najpóźniej do 31 października 2019 r.):
  • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji Santander mobile lub do serwisu Santander Internet oraz
  • wykonaj płatności kartą debetową (w tym również mobilną) lub Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł.

80 zł za skuteczną rekomendację: jak je zgarnąć?

Jeśli masz już konto w Santanderze, możesz wziąć udział w programie jako polecający. Oto, co musisz zrobić, aby otrzymać swoją premię:

 1. Wyraź zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych , a także na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz telefoniczną. Podaj też numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu. Wspomniane czynności najłatwiej wykonasz z poziomu bankowości elektronicznej, po wejściu w zakładkę z ustawieniami.
 2. Następnie, również w bankowości elektronicznej, wygeneruj kod polecający, który przekażesz znajomemu (lub znajomym). Jednocześnie zaakceptuj regulamin programu.
 3. Trzymaj kciuki, by osoba, której poleciłeś konto, wywiązała się ze swoich obowiązków. Pamiętaj też o tym, że nie możesz zamknąć konta przed wypłatą premii.

  Kiedy wypłata premii?

  Premia wpłynie na konto uczestnika (zarówno polecającego, jak i osoby poleconej) do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia przez obie strony wszystkich powyższych warunków. Podajemy przykład: jeśli nowy klient otworzył rachunek w maju, a warunki aktywności (zalogowanie + płatności) spełnił w czerwcu, to premie dla obu uczestników zostaną wypłacone w terminie do końca lipca 2019 r.

  Dodajmy, że jeśli konto w promocji zostało otwarte jako wspólne, premia będzie przysługiwać tylko jednemu ze współposiadaczy – temu, który zgłosił się do programu.

  Premia dla osób poleconych jest zwolniona z opodatkowania; natomiast premia dla polecającego zostanie ubruttowiona o 19-procentowy zryczałtowany podatek dochodowy. Wartość podatku bank sam przekaże właściwemu urzędowi skarbowemu.

  Konto Jakie Chcę – czy warto polecać?

  Choć w programie można polecić otwarcie jednego z dwóch kont, my skupimy się na podstawowym rachunku osobistym oferowanym przez Santander Bank Polska.

  Za prowadzenie Konta Jakie Chcę bank nie pobiera żadnych opłat. Z kolei miesięczny koszt karty debetowej zależy od właściciela konta. Ma on do wyboru stałą opłatę 3 zł lub możliwą do uniknięcia opłatę 5 zł (wystarczy 5 transakcji kartą w danym miesiącu).

  Darmowe są zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów własnych banku. Klienci poniżej 26. roku życia nie płacą zresztą za korzystanie z jakichkolwiek bankomatów w Polsce. W przypadku „obcych” maszyn bank pobiera od starszych klientów 5 zł prowizji; chyba, że wykupią oni za 7 zł miesięczny pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju.

  Atutem Konta Jakie Chcę są ponadto: dostęp do ciekawej oferty oszczędnościowej oraz płatności mobilne Google Pay, Apple Pay i Blik.

  W sumie nawet 730 zł we wszystkich promocjach!

  Przypominamy, że obok programu poleceń funkcjonują również inne promocje związane z Kontem Jakie Chcę. Wszystkie oferty można łączyć, co sprawia, że do zgarnięcia jest w sumie nawet 730 zł!

  Naszym zdaniem najlepszy program poleceń na rynku

  Liczby nie kłamią – kolejne edycje promocji w Santander Bank Polska zajmują najwyższe miejsce w naszym rankingu programów poleceń kont osobistych.

  Doceniamy szczególnie nieograniczoną liczbę poleceń. Rachunki można rekomendować dowolnej liczbie osób, w związku z czym możliwa do zgarnięcia łączna premia może się okazać naprawdę wysoka. Dodatkowo przypominamy, że skuteczne polecenie konta 10 osobom oznacza dodatkowy bonus w wysokości 100 zł. Ponadto warunki stawiane przed nowymi klientami są naprawdę proste – wystarczy jedno zalogowanie do bankowości elektronicznej oraz płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

  Po co zwlekać, gdy oferta jest tak atrakcyjna?

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Polecam mój Bank - edycja IV”

  O banku

  Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.