Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 500 zł w gotówce + 7,4% na lokacie za otwarcie konta Citigold w Citibanku.

100 zł za polecenie karty kredytowej Citibanku i 250 zł dla poleconego

100 zł za polecenie karty kredytowej Citibanku i 250 zł dla poleconego

Co można otrzymać w promocji Citibanku?

Być może masz dylemat, czy udział w promocji, w której zamiast gotówki lub karty zakupowej można zdobyć punkty w programie lojalnościowym, jest grą wartą świeczki. Weź jednak pod uwagę, że promocyjne 15 000 punktów Priceless Specials to odpowiednik 250 zł, natomiast 6000 punktów przekłada się na nagrodę o wartości 100 zł.

Przypomnijmy w tym miejscu, że Mastarcard Priceless Specials to program lojalnościowy dla posiadaczy kart płatniczych od Mastercarda. Dokonując za ich pomocą codziennych zakupów, gromadzisz punkty, które następnie możesz wymieniać na nagrody. Katalog dostępnych nagród znajdziesz na stronie programu.

Kto może skorzystać z promocyjnej oferty?

W promocji jako osoba polecająca może wziąć udział każdy posiadacz karty kredytowej Citibanku. Natomiast osobą poleconą może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 18 rok życia i od dnia 1 stycznia 2016 nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku. Z oferty wyłączeni są nierezydenci Polski oraz obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych.

Nagroda dla polecającego

Przejdźmy teraz do warunków, które trzeba spełnić, aby otrzymać premię za rekomendację. W gruncie rzeczy Twoja aktywność sprowadza się do dwóch prostych czynności:

 1. Najpóźniej do 31 lipca 2019 r. wypełnij formularz rekomendacji dostępny na tej stronie. W formularzu podaj swoje dane kontaktowe oraz personalia osoby poleconej (w tym także numer jej telefonu).
 2. Nie później niż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełniłeś formularz zgłoszeniowy, zapisz się do Programu Priceless Specials. Aby to uczynić, zaloguj się do serwisu Citibank Online i wypełnij formularz rejestracyjny.

Prawdę mówiąc, na tym Twoja rola właściwie się kończy. Jeśli polecona przez Ciebie osoba wyrobi dowolną kartę kredytową z oferty Citibanku, a następnie spełni 3 proste warunki (patrz sekcja "Nagroda dla poleconego”), bank przyzna Ci promocyjne punkty w programie Priceless Specials. Jak już pisaliśmy, 6 tys. punktów stanowi równowartość vouchera o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach RTV EURO AGD lub u innych partnerów programu.

I jeszcze jedna sympatyczna wiadomość – możesz rekomendować kartę dowolnej liczbie osób i tym samym otrzymać więcej voucherów.

Nagroda dla poleconego

Przyjrzymy się teraz warunkom, które musi spełnić osoba polecona. W tym przypadku lista formalności jest niestety dłuższa, choć wymagania organizatora nie są zbyt wygórowane. Zacznijmy od tego, że po udostępnieniu Twoich danych osobowych przez polecającego skontaktuje się z Tobą przedstawiciel banku. Doradca zweryfikuje Twoją zdolność kredytową i ułatwi dalsze przejście procedury rejestracyjnej.

 1. W trakcie rozmowy z doradcą złóż wniosek o główną kartę kredytową z oferty Citi Handlowego i zawrzyj umowę o wnioskowany produkt. Możesz wnioskować o dowolną kartę kredytową emitowaną przez Citi Handlowy, jednak w naszej opinii najbardziej opłacalną opcją jest darmowa Citi Simplicity.
 2. Kolejnym krokiem przed podpisaniem umowy będzie dostarczenie wymaganych przez bank dokumentów dochodowych (np. skanu z Twojego wyciągu z konta). Listę wymaganych oświadczeń znajdziesz w załączniku 1 do regulaminu.
 3. Podczas rozmowy z doradcą musisz również wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej osobie, która zarekomendowała Ci kartę (dzięki temu będzie mogła ona odebrać nagrodę).
 4. Po przejściu procedury rejestracyjnej czekają Cię jeszcze trzy proste zadania:
  • nie później niż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę zapisz się do programu Priceless Specials;
  • w tym samym terminie (czyli do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisałeś umowę) przynajmniej raz zaloguj się do serwisu bankowości internetowej Citibank Online lub do aplikacji mobilnej Citi Mobile. Przykładowo - jeśli zawarłeś umowę w lutym, na zalogowanie się będziesz miał czas do końca kwietnia;
  • wykonaj transakcje bezgotówkowe swoją nową kartą na łączną kwotę przynajmniej 500 zł. Także na wywiązanie się z tego wymogu będziesz miał czas do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym podpisałeś umowę o kartę. Zanim wykonasz płatność, zwróć uwagę na drobny haczyk - bank nie będzie uwzględniał transakcji zwróconych, a także przelewów z rachunku karty.

Pamiętaj, że nagrodę zdobędziesz tylko wtedy, gdy w dniu jej przyznania Twoja karta będzie nadal aktywna!

Przekazanie nagród

Bank poinformuje Cię o nabyciu praw do nagrody w wiadomości e-mail wysłanej w systemie Citibank Online, natomiast promocyjne punkty otrzymasz nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki oferty (punkty zasilą Twoje konto Uczestnika w programie Priceless Specials).

Punkty - podobnie jak otrzymane dzięki nim vouchery - nie podlegają wymianie na gotówkę. Wartość nagród jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Po wyrobieniu karty weź udział w loterii

Jeśli weźmiesz udział w programie jako osoba polecona, mamy dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość. Aktualnie w City Handlowym trwa loteria dostępna dla posiadaczy kart kredytowych, w której do zdobycia jest m.in.: Apple iPhone Xs 256GB, laptop Mi Air 13,3 oraz vouchery do Fostertravel i Ski Team o wartości 4 tys. zł. Do wygrania jest także kilkaset kart podarunkowych (do IKEI, Empiku, H&M, Booking.com, Pyszne.pl), jak również sportowe opaski, słuchawki Xiaomi i bilety do Multikina.

Aby mieć szansę na otrzymanie którejś z tych nagród, należy spełnić trzy proste warunki: posiadać aktywną kartę kredytową z oferty Citi Handlowego, do 31 grudnia 2019 r. zarejestrować się na stronie loterii oraz wykonać przynajmniej 1 płatność kartą kredytową na min. 50 zł. Każda płatność o wartości min. 50 zł to jeden los biorący udział w loterii.

Wystarczy więc, że po wyrobieniu karty wykonasz nią 10 transakcji po 50 zł (łącznie 500 zł), a bez wysiłku zdobędziesz większą liczbę losów i jednocześnie spełnisz warunki programu poleceń.

Karta kredytowa Citi Simplicity

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, naszym zdaniem najbardziej godną uwagi kartą jest Citi Simplicity. Przede wszystkim ze względu na bardzo dobre parametry kosztowe: 

 • 0 zł – za wydanie i korzystanie z karty; 

 • 56 dni – długość okresu bezodsetkowego, w tym 26 dni na spłatę; 

 • 3,50% - wysokość spłaty minimalnej; 

 • 6% min. 10 zł - wypłata w bankomatach krajowych i zagranicznych; 

 • 5,80% - prowizja za przewalutowanie; 

 • 6% wartości transakcji, nie mniej niż 10 zł – prowizja pobierana w przypadku transakcji gotówkowych. 

Analiza karty Citi Simplicity jest dostępna  tutaj. Oprócz niej w ofercie Citibanku znajduje się jeszcze pięć innych "kredytówek". Ich porównanie wraz z analizą najważniejszych parametrów poszczególnych kart umieściliśmy tutaj.

Proste warunki, całkiem niezłe nagrody

Trzeba przyznać, że zasady uczestnictwa w najnowszym programie poleceń Citibanku nie należą do trudnych. W gruncie rzeczy jedynym warunkiem, jaki po wyrobieniu karty musi spełnić polecony, jest wykonanie transakcji na łączną kwotę min. 500 zł (przy czym na wywiązanie się z tego warunku bank daje mu prawie 3 miesiące).

Jeszcze łatwiejsze zadanie mają obecni klienci banku występujący w roli polecającego. Jedyne, co muszą zrobić, to wypełnić formularz rekomendacji, podać w nim poprawne dane i zarejestrować się na stronie Priceless Specials. Przy czym nie dość, że organizator nie narzuca im żadnych warunków aktywności, to mogą polecać kartę dowolnej liczbie osób i w ten sposób zyskiwać kolejne profity. Reasumując, program jest całkiem korzystny dla nowych klientów i... jeszcze korzystniejszy dla tych obecnych.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin oferty „Poleć znajomemu Kartę Kredytową Citibank – edycja luty 2019”

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.