Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

50 zł dla nowego i nawet 1000 zł dla obecnego klienta w programie poleceń kont osobistych w ING Banku Śląskim

50 zł dla nowego i nawet 1000 zł dla obecnego klienta w programie poleceń kont osobistych w ING Banku Śląskim
Źródło: najlepszekonto.pl

Tego mało kto się spodziewał. ING, który dotąd uparcie wstrzymywał się z uruchomieniem własnego programu poleceń, wreszcie zmienił strategię. Do promocji "Poleć konto znajomemu" możesz przystąpić do 25 listopada 2021 r.

Kto może zyskać?

W programie poleceń jako obecny klient może wziąć udział osoba o pełnej zdolności do czynności prawnych, która min. 30 dni przed przystąpieniem do promocji posiadała i nadal posiada konto osobiste w polskiej walucie prowadzone przez ING Bank Śląski. Oprócz tego bank wymaga wyrażonej zgody na elektroniczne przetwarzanie danych marketingowych i jej utrzymania aż do końca trwania promocji.

Z kolei nowym klientem może zostać osoba (również z pełną zdolnością do czynności prawnych), która na 12 miesięcy przed założeniem konta nie posiadała w ING rachunku osobistego w PLN, a do tego wyrazi wymagane zgody marketingowe (szczegóły poniżej).

Ile ING płaci obecnemu i nowemu klientowi?

Obecny klient zyskuje 100 zł za każde polecenie, przy czym bank nagrodzi bonusem "tylko" 10 rekomendacji (max. 10 x 100 zł = 1000 zł).

Nowy klient otrzyma zaś 50 zł premii. Warto przy tym dodać, że może to być jedynie dodatek do bonusu w wysokości nawet 160 zł – zwróć jednak uwagę na obowiązujący w "głównej" akcji okres karencji oraz na odrębne warunki aktywności!

Tak czy owak, w praktyce nowy klient może rozpocząć swoją współpracę z bankiem od premii w wysokości 210 zł!

Działania nowego klienta

Przejdźmy do niezbędnych działań, zaczynając od tych, które musi wykonać nowy klient:

Krok 1
Krok 1

Do 25 listopada 2021 r. załóż Konto z Lwem Direct (za pośrednictwem strony banku), Konto z Lwem Mobi (na stronie banku), Konto z Lwem Komfort lub Active.

Przy okazji składania wniosku (lub przez Moje ING) dokonaj przystąpienia do promocji, czyli:

  • podaj kod promocyjny otrzymany od obecnego klienta oraz jego dane (imię, nazwisko i adres),
  • wyraź zgodę, by obecny klient uzyskał informację o spełnieniu (lub nie) przez Ciebie warunków.

Musisz również wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Krok 2
Krok 2

W każdym z dwóch dowolnych miesięcy od otwarcia konta (jednak nie później niż 7 lutego 2022 r.) wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą do rachunku, Blikiem lub portfelem Google Pay / Apple Pay / Garmin Pay na łączną kwotę min. 300 zł.

Krok 3
Krok 3

Nagroda 50 zł będzie wypłacana na konta od grudnia 2021 r. do marca 2022 r., do 25. dnia danego miesiąca. Im szybciej spełnisz warunki, tym szybciej bank będzie mógł przelać Ci premię.

Ważne! Jeśli weźmiesz udział w promocji jako nowy klient, po otwarciu konta nie będziesz mógł zgarniać premii za jego polecanie kolejnym osobom.

Miejsce we wniosku na podanie kodu promocyjnego i danych obecnego klienta wygląda następująco:

Kliknij, aby powiększyć

O czym jeszcze musisz wiedzieć? Po pierwsze, nie możesz zamknąć konta ani odwołać wyrażonych zgód aż do momentu wypłaty nagrody. Po drugie, do premiowanych płatności nie zostaną zaliczone transakcje wycofane, anulowane oraz wypłaty gotówki. Warunek możesz spełnić w każdym z dwóch dowolnych miesięcy, co oznacza, że nie muszą one następować bezpośrednio po sobie.

Nagroda dla nowego klienta jest zwolniona z opodatkowania.

Działania obecnego klienta

Krok 1
Krok 1

Do 25 listopada 2021 r. przystąp do promocji poprzez Moje ING lub w oddziale.

Upewnij się, że masz wyrażoną zgodę na przetwarzanie danych marketingowych!

Krok 2
Krok 2

Również do 25 listopada 2021 r. przekaż znajomemu kod promocyjny otrzymany w momencie przystąpienia do programu.

Krok 3
Krok 3

Do 25 listopada 2021 r. wykonaj przy użyciu karty lub Blika transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

Informacja
Informacja

Pamiętaj, że do otrzymania premii konieczne jest spełnienie wszystkich warunków także przez osobę, której poleciłeś konto.

Krok 4
Krok 4

Bank będzie wypłacał premie 100 zł za polecenie od grudnia 2021 r. do marca 2022 r., do 25. dnia danego miesiąca.

Obecnego klienta dotyczą te same zastrzeżenia co do transakcji, z tą różnicą, że uwzględnione zostaną wyłącznie płatności kartą lub Blikiem. W momencie wypłaty nagrody musisz pozostać posiadaczem przynajmniej jednego konta osobistego w ING.

Co z podatkiem? Bank ufunduje dodatkową nagrodę na poczet podatku, którą sam przekaże właściwemu urzędowi skarbowemu.

Konto z Lwem w kilku odsłonach

Jak już wspomnieliśmy, w promocji nowy klient może otworzyć jedno z następujących kont osobistych: Konto z Lwem Direct, Konto z Lwem Mobi, Komfort lub Active.

Poniżej parametry dwóch pierwszych rachunków:

Ciekawy program poleceń

Program poleceń uruchomiony przez ING Bank Śląski jest zaskakujący nie tylko z tego powodu, że pojawił się nagle i niespodziewanie. To oczywiście dobra wiadomość.

Nieco mniej przyjemną "niespodzianką" jest fakt, że nowy klient nie może – po otwarciu konta – stać się osobą polecającą. Ponadto bank, jak żaden inny, broni się przed polecaniem konta osobom całkowicie obcym, wymagając, by osoba polecona znała dane (w tym adres) obecnego klienta.

Tak czy inaczej, to miłe, że ING poszedł w ślady konkurencji i również postanowił nagradzać za polecanie swoich rachunków.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Poleć konto znajomemu”

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.