Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

200 zł premii + pakiet dodatkowych korzyści z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard

200 zł premii + pakiet dodatkowych korzyści z Kartą Kredytową Citibank World  Mastercard

Nie da się ukryć, że najnowsza promocja Citibanku mocno odbiega od dotychczasowych propozycji. Bank przygotował dla uczestników akcji cały pakiet korzyści, które zdecydowanie podnoszą atrakcyjność "plastiku". Lista benefitów obejmuje:

  • 200 zł premii za aktywne korzystanie z karty kredytowej Citibank World Mastercard przez okres 12 miesięcy,
  • zwolnienie z opłaty rocznej za wydanie i obsługę karty głównej przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy o kredytówkę;
  • zwrot prowizji za przewalutowanie transakcji dla dwóch wskazanych przez uczestnika 30-dniowych promocyjnych okresów w każdym z 3 pierwszych lat od chwili wydania karty,
  • preferencyjne warunki usługi "Raty w Karcie".

Akcja „Podróżuj i zyskuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard” trwa do 31 grudnia 2023 r.

Sprawdź,czy możesz przystąpić do promocji

Z oferty Citi Handlowego nie mogą skorzystać osoby, które od dnia 1 stycznia 2023 były posiadaczami karty kredytowej Citibank World Mastercard, a także nierezydenci i obywatele Stanów Zjednoczonych (lub rezydenci podatkowi USA).

Prosta droga do 200 zł i dodatkowych benefitów

Oto krótka instrukcja dla uczestników promocji:

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2023 r. wypełnij formularz kontaktowy na stronie banku.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 10 dni roboczych od dnia złożenia wniosku dostarcz bankowi dokument potwierdzający Twoje dochody.

Krok 3
Krok 3

Także do 31 grudnia 2023 r. zawrzyj z bankiem umowę o kartę.

Krok 4
Krok 4

Po otrzymaniu karty dokonaj jej aktywacji w bankowości mobilnej Citi Mobile lub serwisie bankowości internetowej Citibank Online.

Nagroda
Nagroda

Po wywiązaniu się z tych prostych zadań zostaniesz zwolniony z opłaty rocznej za wydanie i obsługę karty przez okres 36 miesięcy. Otrzymasz również prawo do zwrotu prowizji za przewalutowanie transakcji i promocyjnych warunków usługi "Raty w Karcie". Szczegóły tych dwóch bonusów opisujemy poniżej.

Krok 5
Krok 5

Przez 12 miesięcy w każdym pełnym okresie rozliczeniowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę, wykonaj nią transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 500 zł LUB przeprowadź min. 10 płatności bezgotówkowych.

Informacja
Informacja

Wiadomość o przyznaniu nagrody (czyli 200 zł) otrzymasz poprzez serwis Citibank Online najpóźniej do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki jej przyznania.

Nagroda
Nagroda

Premia wpłynie na rachunek Twojej karty kredytowej nie później niż 60 dni od daty otrzymania informacji o spełnieniu warunków, zmniejszając Twoje zadłużenie lub zwiększając saldo dostępnych środków.

Wszystko, co musisz wiedzieć o nagrodach

Regulamin wskazuje, że przyznanie każdej z nagród obwarowane jest zrealizowaniem szczegółowych wytycznych.

200 zł premii

Wymagane transakcje bezgotówkowe nie mogą być płatnościami odrzuconymi i szczególnymi (za takowe uważane są m.in. transakcje związane z grami hazardowymi czy wymianą walut). Ponadto na dzień przyznania nagrody karta kredytowa Citibank World Mastercard musi być aktywna.

Wartość premii jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i nie musisz zgłaszać jej fiskusowi.

Zwolnienie z opłaty rocznej za wydanie i obsługę karty

Zwolnienie dotyczy wyłącznie karty głównej i obejmuje zarówno miesiąc, w którym uczestnik zawarł umowę o kartę, jak i okres 36 miesięcy liczonych od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym umowa została zawarta.

Zwrot prowizji za przewalutowanie transakcji

Z tej nagrody możesz skorzystać w wybranym przez siebie terminie maksymalnie 2 razy w każdym roku liczonym od daty zawarcia umowy przez okres maksymalnie 30 dni kalendarzowych (tak więc zwrot prowizji za przewalutowanie będzie Ci przysługiwał nawet 60 dni w roku i w sumie 6 razy w ciągu pierwszych 3 lat trwania umowy).

Aby jednak skorzystać z tego benefitu, musisz spełnić następujące warunki:

  • zgłosić 30-dniowy okres, w którym będziesz wykonywać transakcje objęte zwrotem prowizji, za pośrednictwem dedykowanej strony w serwisie bankowości internetowej Citibank Online w sekcji Korzyści minimum 5 roboczych przed wykonaniem płatności,
  • okres między ustawieniem pierwszego i drugiego 30-dniowego okresu musi wynosić minimum 3 dni robocze,
  • zadbać o to, by były to transakcje bezgotówkowe dokonane w walucie innej niż złoty,
  • w przypadku transakcji internetowych dokonać płatności wyłącznie w punktach o kodach MCC (Merchant Category Code) związanymi z podróżami, np. w biurach podróży, hotelach, w miejscach zakupu biletów kolejowych, lotniczych czy autobusowych (ich szczegółową listę znajdziesz w regulaminie), przy czym nie mogą to być płatności Blikiem.

Zwrot zostanie przekazany na rachunek karty, zmniejszając Twoje zadłużenie lub zwiększając saldo dostępnych środków, w miesiącu następującym po miesiącu, w którym nastąpiło spełnienie powyższych warunków. Informację o kwocie zwrotu znajdziesz na wyciągu.

Promocyjne warunki cenowe usługi "Raty w Karcie"

Usługa "Raty w karcie" umożliwia spłatę ratalną wydatków poczynionych kartą kredytową. Możesz wybrać transakcje, które chcesz rozłożyć na raty, a resztę salda spłacić w całości bez odsetek. Musisz jednak pamiętać, by były to transakcje na kwotę większą niż 100 zł i przeprowadzone w punktach o określonych kodach MCC (tych samych, co w przypadku zwrotu prowizji za przewalutowanie).

W ramach tej nagrody bank nie pobierze prowizji za otwarcie Planu spłat ratalnych „Komfort”, zrezygnuje również z opłaty operacyjnej za obsługę Planu. Ponadto zastosuje oprocentowanie zmienne 9,99%, zamiast standardowego wynoszącego 16% w skali roku.

Ważne! Z tej nagrody możesz skorzystać wielokrotnie, uruchamiając "Raty w Karcie" przy pomocy usługi CitiPhone lub odwiedzając placówkę banku.

Karta kredytowa Citibank World Mastercard

Z jej posiadaniem związane są kolejne benefity, przede wszystkim atrakcyjny program lojalnościowo-rabatowy. w którym możesz zbierać punkty i wymieniać je na vouchery do renomowanych sieci handlowych współpracujących z Citibankiem.

Niemniej oceniając atrakcyjność "kredytówki", trzeba też spojrzeć na jej parametry. Za korzystanie z tej karty kredytowej standardowo bank pobiera co miesiąc 18 zł, chyba że w danym okresie rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1500 zł. Jak wspomnieliśmy, w ramach promocji przez 36 miesięcy nie musisz robić nic, by ta "kredytówka" była dla Ciebie darmowa.

Sam oceń, czy warto

Do tej pory karta kredytowa Citibank World Mastercard była reklamowana jako karta „pełna nagród”, ponieważ dzięki niej klienci zyskiwali dostęp do specjalnych rabatów w wybranych sklepach. Wydaje się, że obecnie bank postanowił ją przekształcić w kartę dedykowaną głównie podróżnikom, o czym świadczy dość nietypowy zestaw premii.

Ciekawym benefitem jest zwłaszcza zwrot prowizji za przewalutowanie transakcji, z którego ucieszą się nie tylko osoby wyjeżdżające do innych krajów, lecz również miłośnicy zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Także możliwość rozłożenia na raty płatności związanych z podróżą (bez prowizji i z oprocentowaniem 9,99%), wydaje się być ciekawą opcją. Jeśli dodamy do tego dwie pozostałe nagrody - gotówkową premię i zwolnienie z rocznej opłaty za obsługę karty - otrzymamy ofertę skrojoną pod potrzeby klientów ceniących zagraniczne wojaże.

Nie da się jednak ukryć, że jest to karta dla aktywnych użytkowników, dlatego rozważając sięgnięcie po tę „kredytówkę”, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziesz w stanie wykorzystać wszystkie jej możliwości.

Dowiedz się więcej, jak wybrać najlepszą kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Podróżuj i zyskuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard”

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.