Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Podróżnik

Podróżnik

Ten przewodnik dedykujemy osobom, które:

  • wyjeżdżają za granicę częściej lub rzadziej (niezależnie od tego, jakie kierunki podróży wybierają) lub spędzają za granicą dłuższy okres (np. studenci na Erasmusie czy osoby podczas dłuższego wyjazdu służbowego),
  • są zainteresowane obsługą walutową w bankach,
  • dokonują przelewów walutowych/płatności w zagranicznych sklepach internetowych (AliExpress, Amazon itd.),
  • są cudzoziemcami przebywającymi na stałe lub czasowo w Polsce (np. imigranci zarobkowi).

Jeśli należysz do którejkolwiek z tych grup, to z pewnością trafiłeś tu w celu rozwiania wątpliwości lub znalezienia odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Z chęcią Ci w tym pomożemy.

Poniżej znajdziesz najczęstsze problemy, z którymi możesz się spotkać. Od razu podpowiemy Ci, gdzie znajdziesz informacje, które pozwolą Ci je rozwiązać lub ich uniknąć.

„Wyjeżdżam za granicę…”

Wyjeżdżam do kraju strefy euro. Z której metody płatności powinienem skorzystać?

Lazurowe Wybrzeże, Costa del Sol, a może weekend w Paryżu, Rzymie czy Berlinie? Z tego tekstu dowiesz się, jak najkorzystniej płacić w kraju, którego walutą jest euro.

“Udaliśmy się prosto do Berlina ze specjalną finansową misją, której celem było przetestowanie dostępnych tam metod płatności i sprawdzenie, która z nich jest najlepsza i - co jeszcze ważniejsze - o ile.”

Wybieram się do kraju spoza strefy euro. Jak płacić, by nie przepłacić?

Jeśli celem Twojej podróży jest Turcja, Szwecja, Czechy lub inny kraj spoza strefy euro, to koniecznie zapoznaj się z tym tekstem.

“Uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z płaceniem w takich krajach jak Czechy, Bułgaria czy Chorwacja to nie lada wyzwanie. […] W naszym artykule dowiecie się, co robić w takiej sytuacji i jak możecie pozbyć się większości opłat pobieranych przez banki.”

Która metoda płatności - ogólnie rzecz biorąc - jest najkorzystniejsza?

Gotówka, karta debetowa, a może karta do konta walutowego? W tym tekście wskazujemy wady i zalety poszczególnych metod płatności w kontekście zagranicznych wojaży.

“Wydawać się może, że najkorzystniejsze są płatności kartą walutową lub gotówką, jednak wiele zależy od długości wyjazdu, docelowej lokalizacji czy częstotliwości korzystania z naszych wakacyjnych funduszy.”

Potrzebujesz kilku praktycznych wskazówek? Służymy pomocą - z naszych artykułów dowiesz się, jak nie przepłacić na wakacjach oraz jak zabezpieczyć swoje pieniądze podczas pobytu za granicą.

Z kolei osobom zainteresowanym kwestiami technicznymi związanymi z płatnościami za granicą, polecamy tekst o sposobie działania kont walutowych i karty wielowalutowej oraz nasze porównanie kart Visa i MasterCard w kontekście przewalutowań. Warto się z nimi zapoznać.

Jak wygląda obsługa walutowa w bankach?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym tekście. Dowiesz się z niego m.in., w oddziałach których banków wypłacisz w gotówce euro, funty czy dolary i czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

“Wielu posiadaczy kont walutowych dokonuje za ich pomocą nie tylko operacji bezgotówkowych, takich jak przelewy czy płatności kartą, ale od czasu do czasu chce także wypłacić z nich trochę gotówki. Sprawdziliśmy, jak realizacja takiej usługi wygląda w poszczególnych bankach, jakie są związane z nią koszty i ograniczenia.”

A może chcesz wymienić walutę, nie wychodząc z domu? Bankowe kantory walutowe nie mają przed nami żadnych tajemnic. W naszym serwisie analizujemy najlepsze z nich (w tym tekście przedstawiliśmy je w formie rankingu) i przestrzegamy, w których bankach spotkasz się z najwyższym spreadem.

Oferta banków nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca? Poszukującym alternatywnej metody na korzystną wymianę walut i zagraniczne płatności polecamy zapoznanie się z Revolutem.

„Dokonuję przelewów w obcych walutach…”

SEPA czy SWIFT – z którego typu przelewu zagranicznego powinienem skorzystać?

Chcesz wysłać zagraniczny przelew, ale nie wiesz, na który się zdecydować? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

“O ile korzystamy z typowego ROR-u dla osób fizycznych, swobodnie możemy przesyłać polską walutę z konta na konto bez dodatkowych opłat. Coraz częściej jednak obracamy również walutami obcymi, a tu sytuacja nie jest już tak klarowna.”

Chcę zrobić zakupy w zagranicznym sklepie internetowym, ale trochę się obawiam kosztów przewalutowania…

Niepotrzebnie! Po lekturze naszego przewodnika po płatnościach na Amazonie dojdziesz do wniosku, że płatności w tego typu serwisach nie muszą się wcale wiązać z dodatkowymi kosztami.

Masz wątpliwości? Napisz do nas!

Jeśli pomimo lektury naszych tekstów nie wszystko jest dla Ciebie jasne, napisz do nas w komentarzu pod konkretnym artykułem lub poprzez formularz kontaktowy.

A może masz propozycję tematu, który moglibyśmy poruszyć na stronie? Jesteśmy otwarci na Twoje sugestie. Pamiętaj, że serwis tworzymy właśnie dla Ciebie!