Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Pocztowe Konto Firmowe w Banku Pocztowym

Pocztowe Konto Firmowe w Banku Pocztowym
Źródło: strona Banku Pocztowego
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:
Bankowość internetowa i mobilna:

Zalety:

  • bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie
  • obsługa konta na każdej Poczcie i w placówkach banku

Wady:

  • brak możliwości uniknięcia opłaty za kartę
  • brak kont walutowych

Opinia eksperta

Bank Pocztowy oferuje rachunek firmowy przedsiębiorcom, którzy poszukują prostego konta do obsługi swojej działalności. Pocztowe Konto Firmowe zapewnia swoim posiadaczom podstawowe funkcjonalności, ale warto zauważyć dostępność głównych metod płatności mobilnych i niezłej bankowości elektronicznej EnveloBank. Niestety Pocztowe Konto Firmowe nie jest zbyt tanie - opłaty za prowadzenie można uniknąć, ale za kartę debetową już nie. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który często korzysta z usług pocztowych, konto firmowe w Banku Pocztowym może być niezłym wyborem, w przeciwnym razie lepiej poszukać innego rachunku.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza Pocztowego Konta Firmowego w Banku Pocztowym


Najważniejsze opłaty

Przedsiębiorca, który poszukuje rachunku firmowego, zwraca uwagę na kilka najważniejszych kwestii – opłaty za prowadzenie rachunku i kartę płatniczą, koszty i rodzaje przelewów, dostęp do środków na koncie oraz dodatkowe usługi w ramach rachunku. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne parametry związane z Pocztowym Kontem Firmowym.

Dodatkowe usługi dla posiadaczy Pocztowego Konta Firmowego

Jeśli zdecydujesz się na otworzenie rachunku firmowego w Banku Pocztowym, otrzymasz dostęp do interesujących usług dodatkowych. Jedną z nich jest limit debetowy w koncie, dzięki któremu możesz uzyskać debet w wysokości 1000 lub 1500 zł (za jego uruchomienie bank pobierze 2% prowizji).

Drugą ciekawą opcją jest Firmowe Konto Oszczędnościowe:

Komentarz redakcji

Bank Pocztowy oferuje rachunek firmowy przedsiębiorcom, którzy poszukują prostego konta do obsługi swojej działalności. Pocztowe Konto Firmowe zapewnia swoim posiadaczom podstawowe funkcjonalności: kartę debetową, przelewy krajowe i zagraniczne, wypłaty z bankomatów oraz płatności mobilne Apple Pay i Google Pay. Warto zaznaczyć, że firmy, które zdecydują się na ten rachunek, otrzymują także dodatkowe możliwości: konto oszczędnościowe, limit debetowy, wypłaty gotówki w terminalach w placówkach pocztowych, a nawet dostarczenie środków z banku pod wskazany adres.

Konta firmowego w Banku Pocztowym nie można uznać za rachunek darmowy - jego prowadzenie jest bezpłatne pod warunkiem miesięcznych wpływów na min. 2000 zł i posiadania aktywnej karty debetowej, a tym samym bank pobierze opłatę za obsługę plastiku. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który ceni swój czas, a przy tym często korzysta z usług pocztowych, konto firmowe w Banku Pocztowym może być niezłym wyborem.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank Pocztowy to polski bank detaliczny działający od 1990 r. Jego głównymi akcjonariuszami są Poczta Polska S.A. oraz PKO BP S.A.

Bank specjalizuje się w produktach oferowanych w polskich złotych dla klientów detalicznych (w tym osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą), obsługuje także klientów instytucjonalnych, w tym z obszaru mieszkalnictwa.