Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Początkujący w finansach

Początkujący w finansach

Abc bankowości - po co Ci konto i karta?

Nigdy dotąd nie korzystałeś z usług banku i wciąż zastanawiasz się, czy warto posiadać konto? Boisz się, czy Twoje pieniądze będą w banku bezpieczne i masz wiele pytań związanych z obsługą rachunku? Reasumując, bankowość to dla Ciebie prawdziwa „terra incognita” - nieznany ląd pełen pułapek i tajemnic.

To normalne - jeśli do tej pory nie miałeś żadnej styczności z bankiem, masz prawo czuć się nieco zagubiony. Wierzymy jednak, że nasz cykl “ABC bankowości” - przygotowany specjalnie dla osób początkujących w finansach - rozwieje wiele Twoich wątpliwości i obaw. W naszych tekstach znajdziesz wiele praktycznych rad i wskazówek, dzięki którym szybko odnajdziesz się w roli klienta banku.

Jak znaleźć konto „szyte na miarę” i jak je założyć?

Podjąłeś wreszcie decyzję i masz dylemat, które konto będzie dla Ciebie najlepsze? A może po przejrzeniu kilkunastu ofert doszedłeś do wniosku, że wszystkie konta we wszystkich bankach są do siebie podobne i nie ma znaczenia, które z nich wybierzesz? Jeśli więc:

  • masz problemy z oceną wad i zalet poszczególnych rachunków,
  • czujesz się przytłoczony mnogością szczegółów,
  • nie wiesz, na jakie aspekty konta warto zwrócić uwagę...

… zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. Na naszym portalu nie znajdziesz pochwalnych laurek. Obiektywnie przedstawiamy plusy i minusy kont bankowych, a także wskazujemy, dla kogo dany rachunek jest najbardziej korzystny. Na bieżąco aktualizujemy zawarte w analizach dane, w tym również wykaz najważniejszych opłat i prowizji.

Nie lubisz długich opisów i rozbudowanych analiz? Wszystkie istotne informacje na temat interesujących Cię rachunków znajdziesz w odrębnym rankingu kont osobistych.  Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas zestawienie pomoże Ci w podjęciu optymalnej decyzji i bez trudu znajdziesz konto odpowiadające Twoim potrzebom.

Bankowość internetowa i mobilna

Kiedy już otworzysz konto osobiste, zapoznaj się z różnymi możliwościami oferowanymi przez bankowość elektroniczną. Jak zapewne wiesz, dzięki bankowości internetowej będziesz mógł wykonać różne operacje on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie banki wciąż poszerzają zakres usług dostępnych przez Internet – ich omówienie znajdziesz na naszym portalu.

Aby nieco oswoić Cię z technologicznymi nowinkami, przygotowaliśmy cykl artykułów poświęconych nowoczesnym metodom płatności. Na przykład: z tego tekstu dowiesz się, jak zapłacić kartą za zakupy w Internecie, z tego – czym jest i jak działa usługa pay-by-link. Z kolei tu zapoznasz z dokładną charakterystyką Blika, natomiast tu znajdziesz kompendium wiedzy na temat płatności Google Pay.

Trudne początki

W naszych tekstach bierzemy pod lupę rozmaite życiowe sytuacje, z którymi możesz mieć do czynienia jako klient banku. Przymierzasz się do korzystania z wpłatomatów? Chciałbyś poznać różne możliwości wpłacania gotówki na konto? Nie wiesz, czy da się przelać pieniądze w weekend? Odpowiedź na wszystkie te pytania znajdziesz w naszych tekstach.

A jeśli wskutek roztargnienia popełnisz pomyłkę, pomożemy Ci rozwiązać dany problem. Przykładowo: w tym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, jak odzyskać środki z błędnego przelewu, w tym – co zrobić, gdy bankomat zatrzymał Ci kartę, natomiast tu znajdziesz podpowiedź, jak odzyskać zapomniany login lub hasło do konta.

Bezpieczne bankowanie

Zakładając konto chcesz mieć pewność, że Twoje oszczędności nie wpadną w niepowołane ręce. Dzięki nam poznasz różne metody, którymi posługują się cyberprzestępcy i będziesz wiedział, jak się przed nimi bronić. Przykładowo: w tym tekście informujemy, jak bezpiecznie posługiwać się kartą, a w tym - jak chronić swoje hasło i login do konta. Z kolei w tym artykule wymieniamy zasady bezpiecznego wykonywania transakcji mobilnych.

Przejdź na wyższy poziom i poznaj dodatkowe możliwości

Zapewne wiesz, że w ramach konta osobistego możesz skorzystać z różnych ciekawych opcji i usług. Być może jednak sądzisz, że oferowane przez bank udogodnienia tak naprawdę do niczego nie są Ci potrzebne i nie ma sensu zawracać sobie nimi głowy. Mimo wszystko proponujemy, abyś przełamał swoją niechęć i poznał dodatkowe możliwości rachunku. Kto wie, może po lekturze naszych artykułów zmienisz zdanie i uznasz, że takie usługi jak cashback, doładowanie telefonu w bankowości elektronicznej czy karta wielowalutowa mogą okazać się całkiem przydatne.

Zapewne przyjdzie też i taki moment, kiedy poczujesz się pewniej w roli posiadacza konta i będziesz chciał poznać pełną ofertę swojego banku. Zaczniesz się rozglądać za ciekawym rachunkiem oszczędnościowym, pomyślisz o wyrobieniu karty kredytowej lub o otwarciu konta w obcej walucie. Także na tym etapie możemy Ci pomóc.

Przede wszystkim zapraszamy Cię do lektury artykułów poświęconych karcie kredytowej – jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z tym specyficznym produktem, w naszych tekstach znajdziesz wiele praktycznych informacji adresowanych do początkujących posiadaczy „kredytówek”. Dowiesz się, jak mądrze wybrać kartę kredytową, co musisz zrobić, aby ją otrzymać i jak rozsądnie z niej korzystać. Wyjaśnimy Ci, czym jest okres bezodsetkowy i na czym polega rozłożenie zadłużenia na części. Podpowiemy również, kiedy karta kredytowa jest dobrym wyborem, a kiedy lepiej wybrać limit w koncie.

Szczypta teorii

Obok analiz, rankingów i praktycznych poradników znajdziesz w naszym serwisie teksty o charakterze stricte informacyjnym. Wyjaśniamy w nich znaczenie rozmaitych bankowych terminów, charakteryzujemy poszczególne produkty i usługi, ujawniamy kulisy różnych bankowych operacji. Na przykład, z tego tekstu dowiesz się, jak działają przelewy Elixir, a z tego - czym jest numer IBAN.

Natomiast jeśli należysz do wyjątkowo dociekliwych osób i chcesz jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat banków, polecamy Ci tekst o zabezpieczeniach kart płatniczych, artykuł o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym i omówienie różnych typów przelewów. Prawdę mówiąc, takich publikacji znajdziesz u nas więcej – nie sposób ich wszystkich w tym miejscu wymienić.

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy

Być może niektóre zagadnienia – mimo naszych wysiłków – wciąż będą dla Ciebie nieco zawiłe. Jeśli tak - zawsze możesz nam zadać pytanie w komentarzu lub zasugerować prostsze ujęcie tematu za pośrednictwem formularza kontaktowego. Z chęcią skorzystamy z Twoich podpowiedzi.