Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 200 zł do Zalando za Konto dla Młodych lub Konto Pierwsze w PKO BP.

Do 300 zł premii dla przedsiębiorców z kontem firmowym w PKO BP

Do 300 zł premii dla przedsiębiorców z kontem firmowym w PKO BP
Źródło: najlepszekonto.pl

Promocje dla klientów firmowych w Alior Banku, Pekao SA czy Santander Bank Polska to już niemal standard. Niedawno o przedsiębiorców postanowił zawalczyć również bank Credit Agricole, a teraz do rywalizacji włącza się także PKO BP.

Termin na skorzystanie z propozycji PKO BP pod hasłem „Płać i wygrywaj z kartą PKO Mastercard" upływa 23 maja 2021 r. To właśnie do tego dnia możesz podpisać umowę o wybrane konto firmowe. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować warunki jego prowadzenia, gdyż ze zmianą rachunku firmowego jest znacznie więcej zachodu niż z przeniesieniem konta osobistego.

Do kogo bank kieruje promocję?

Oferta dotyczy przedsiębiorców (w tym także organizacji non-profit i wspólnot mieszkaniowych), którzy przed 19 kwietnia 2021 r. nie posiadali w PKO BP rachunku bieżącego.

Identyfikacja klienta następuje po numerze NIP, więc posiadanie w tym banku produktów dla klientów indywidualnych nie stanowi przeszkody do skorzystania z akcji. Jest nią natomiast wcześniejsze zarejestrowanie się do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest laptop.

Bank przyjmie 5000 rejestracji udziału w akcji. Po osiągnięciu tego limitu promocja zostanie zakończona.

Do 300 zł premii

Na uczestników promocji czeka nagroda w postaci 6 bonów po 50 zł do wykorzystania na Allegro. Można je zdobyć, wykonując w każdym z 3 miesięcy po otwarciu rachunku jedno lub dwa działania opisane w regulaminie. Tak więc maksymalny bonus może wynieść 300 zł.

Dodajmy, że konkretny zysk z promocji zależy w dużej mierze od jej uczestnika. Oczywiście najlepiej jest zgarnąć pełną pulę, ale gdybyś nie zrealizował w każdym miesiącu obu aktywności, to po prostu Twoja premia będzie niższa. Nie jest to więc promocja z gatunku „wszystko albo nic” – każdy powinien bez problemu zyskać coś dla siebie.

Jaką aktywność premiuje PKO BP?

Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję zgarnięcia bonusu:

Krok 1
Krok 1

Do 23 maja 2021 r. podpisz umowę o PKO Konto Firmowe (także w wersji Premium) wraz z kartą debetową. Wniosek możesz złożyć przez Internet, w aplikacji mobilnej lub w oddziale.

Nie zapomnij przy tym:

  • podać numeru telefonu i adresu e-mail; dane te będą potrzebne przy przekazywaniu Ci nagrody;
  • wyrazić zgody na otrzymywanie drogą mailową i telefoniczną informacji marketingowych od banku, a także od podmiotów współpracujących.
Krok 2
Krok 2

Także do 23 maja 2021 r. musisz zarejestrować swój udział w promocji na jej stronie internetowej.

Krok 3
Krok 3

W każdym z 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia PKO Konta Firmowego spełnij wymagania regulaminu:

  • wykonaj 6 transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty, kwota nie ma znaczenia i/lub
  • zrealizuj natychmiastowe transakcje wymiany walut (FX Spot) o łącznej sumie kwot co najmniej 15 000 zł w iPKO dealer lub poprzez rozmowę telefonicznie z dealerem. W przypadku par walutowych bez PLN, łączna kwota operacji w walucie kwotowanej zostanie przemnożona po średnim kursie NBP z dnia zawarcia transakcji;
Nagroda
Nagroda

Nagrody w formie elektronicznego vouchera (1 lub 2 e-kody za każdy z 3 miesięcy) zostaną wysłane do 30. dnia każdego miesiąca, następującego po tym, w którym uczestnik promocji spełnił warunki jej regulaminu. Bank będzie przekazywał vouchery na adres e-mail lub numer telefonu podany przy zawieraniu umowy rachunku firmowego.

Kilka istotnych informacji

Zamknięcie rachunku lub wycofanie zgody marketingowej przed wypłatą bonusu sprawi, że nie będziesz uprawniony do jego uzyskania, nawet jeśli spełniłeś wszystkie pozostałe warunki.

Promocyjne transakcje kartą nie mogą zostać zwrócone ani anulowane. Nie ma natomiast różnicy, czy wykonasz je w sklepie stacjonarnym czy przez Internet. Warunków regulaminu nie spełnią wpłaty/wypłaty z bankomatów oraz przelewy na telefon.

Vouchery na Allegro będą ważne do 18 marca 2022 r. O aktualnych zasadach ich wykorzystania możesz przeczytać w tekście "Bony, vouchery, kupony Allegro - atrakcyjna nagroda w promocjach bankowych".

Pamiętaj, że niezależnie od formy prawnej Twojej działalności premia stanowi Twój dochód i zgodnie z przepisami podlega opodatkowaniu. Masz więc obowiązek jej rozliczenia z właściwym urzędem skarbowym według zasad, jakie stosujesz w swojej działalności.

PKO Konto Firmowe - co warto o nim wiedzieć?

Propozycją PKO BP dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (także dla organizacji non-profit, wspólnot mieszkaniowych, przedstawicieli wolnych zawodów) jest PKO Konto Firmowe. Opłaty za jego prowadzenie można uniknąć, spełniając określone warunki.

Nowe firmy, działające krócej niż rok, korzystają z półrocznego zwolnienia z opłat.

Atutem rachunku jest niewątpliwie ceniona aplikacja mobilna, która – poza całodobowym dostępem do rachunku – umożliwia wykonywanie darmowych przelewów.

Ciekawa propozycja

Przyznasz, że premia w wysokości do 300 zł wygląda całkiem atrakcyjnie, zwłaszcza że warunki jej zdobycia nie są wcale trudne. Wystarczy aktywne korzystanie z rachunku. Nie da się jednak ukryć, że wymóg transakcji walutowych będzie stanowił istotną przeszkodę w zdobyciu maksymalnej nagrody przez wielu przedsiębiorców.

Radość z bonusu psuje nieco konieczność rozliczenia się z niego przed fiskusem. Cóż zrobić, takie mamy przepisy, że aktywność wiąże się z obowiązkiem zapłacenia daniny na rzecz państwa. Warto więc spojrzeć na sytuację od innej strony i zauważyć, że lepiej jest mieć coś niż nic.

Zresztą PKO Konto Firmowe to niezła propozycja nawet bez uwzględnienia promocji. Jeśli szukasz atrakcyjnego rachunku dla swojej działalności, a spore znaczenie ma dla Ciebie również wysokość kosztów związanych z jego prowadzeniem, to może warto rozważyć nawiązanie współpracy z PKO BP? Jeśli masz wątpliwości, to spójrz na nasz ranking kont firmowych i sprawdź, jak PKO Konto Firmowe i związana z nim promocja wypadają na tle propozycji konkurencyjnych banków.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Płać i wygrywaj z kartą PKO Mastercard"

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.