Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

PKO Konto Firmowe w PKO BP

PKO Konto Firmowe w PKO BP
Źródło: strona PKO BP
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:
Oferta walutowa:
Oferta oszczędnościowa:
Aplikacja mobilna:

Zalety:

  • bezpłatne transakcje przez aplikację mobilną
  • możliwość utworzenia rachunku pomocniczego w aż 21 walutach

Wady:

  • niski limit bezpłatnych przelewów przez bankowość internetową

Opinia eksperta

Konto Firmowe w PKO BP to idealna propozycja dla firm, które doceniają bankowość mobilną w prowadzeniu działalności. Darmowe przelewy przez wygodną aplikację mobilną, możliwość uniknięcia opłat za konto i kartę oraz rachunki pomocnicze walutowe to najmocniejsze strony oferty rachunku firmowego największego polskiego banku.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza PKO Konta Firmowego


Podstawowe parametry

PKO Konto Firmowe to jeden z dwóch dostępnych obecnie rachunków w ofercie banku (drugi z nich – PKO Konto Firmowe Premium – skierowany jest do większych klientów).

Konto firmowe przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą w różnych formach prawnych, o ile ich roczne obroty nie przekraczają 5 mln zł. Poniżej przedstawiamy jego podstawowe parametry wraz z dodatkowymi usługami.

Prowadzenie rachunku firmowego w PKO BP jest bezpłatne dla nowych firm przez pierwsze 6 miesięcy, natomiast pozostali klienci w dość łatwy sposób mogą uniknąć tej opłaty. Również koszt obsługi karty debetowej jest możliwy do ominięcia dzięki wykonaniu wyznaczonej liczby transakcji.

Jeśli chodzi o przelewy, to lepiej wykonywać je w bankowości elektronicznej - te dokonywane przez aplikację mobilną IKO są zawsze bezpłatne, natomiast przelewy w iPKO są darmowe w ramach limitu.

Usługi dodatkowe dla klientów firmowych PKO BP

PKO BP w ramach Konta Firmowego oferuje także szereg powiązanych usług. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

  • Platforma wymiany walut iPKO dealer – usługa umożliwiająca wymianę walut na atrakcyjnych warunkach.
  • Rachunki pomocnicze (w tym walutowe) – prowadzone w PLN, EUR, USD, GBP, AUD, CZK, DKK, JPY, CAD, LTL, NOK, SEK, HUF, RON, BGN, LVL, TRY, CNY, HRK, HKD, NZD (koszt każdego to 12 zł; opłata może zostać obniżona do 0 zł pod warunkiem zapewnienia min. 2000 zł wpływu na konto firmowe);
  • Aplikacja mobilna IKO – aplikacja banku na smartfony pozwala zarządzać środkami firmy z każdego miejsca na świecie.
  • e-Księgowość - program do wystawiania faktur i, opcjonalnie, księgowości online.

Jak założyć PKO Konto Firmowe?

Rachunek firmowy w PKO Banku Polskim założysz inaczej w zależności od tego, czy jesteś już klientem tej instytucji, czy też nie.

Jeśli współpracujesz już z PKO BP, możesz założyć konto firmowe w serwisie iPKO lub aplikacji IKO. Operację potwierdzisz wybranym w banku narzędziem autoryzacyjnym (np. kodem SMS lub autoryzacją mobilną).

Jeśli jesteś nowym klientem i chcesz otworzyć rachunek firmowy, możesz złożyć wniosek poprzez stronę internetową banku. Umowę przywiezie Ci kurier lub podpiszesz ją w oddziale.

Zdaniem redakcji

Konto firmowe w PKO Banku Polskim po zmianach prezentuje się naprawdę dobrze. Opłaty zostały uproszczone, tych najważniejszych zaś można uniknąć, bank udostępnia też klientom interesujące dodatkowe usługi. Co istotne, jeśli potrzeby naszej firmy są większe, możemy zdecydować się na inny rachunek (PKO Konto Firmowe Premium).

PKO Konto Firmowe oferuje darmowe przelewy za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO (a także 10 darmowych przelewów miesięcznie przez kanał internetowy), pozwala też na uniknięcie opłaty za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia określonych miesięcznych wpływów. Nowoczesna aplikacja mobilna oraz bogaty zestaw rachunków pomocniczych dodatkowo podwyższają wartość oferty.

Minusem rachunku jest niewielki pakiet bezpłatnych przelewów. 10 darmowych operacji to dla niektórych firm będzie zbyt mało, szczególnie jeśli zatrudniają dużo osób. Pewną wadą jest też dość wysoka opłata za kartę debetową, jednak na szczęście tego kosztu można uniknąć.

Konto Firmowe w PKO BP to idealna propozycja dla firm, które doceniają bankowość mobilną w prowadzeniu działalności. Darmowe przelewy przez wygodną aplikację mobilną i możliwość uniknięcia opłat za konto i kartę to najmocniejsze strony oferty największego polskiego banku.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.