Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

PKO Konto Firmowe w PKO BP

PKO Konto Firmowe w PKO BP
Źródło: strona PKO BP
Ocena:

Zalety:

  • bezpłatne transakcje przez aplikację mobilną
  • możliwość utworzenia rachunku pomocniczego w aż 21 walutach

Wady:

  • niski limit bezpłatnych przelewów przez bankowość internetową

Opinia eksperta

Konto Firmowe w PKO BP to idealna propozycja dla firm, które doceniają bankowość mobilną w prowadzeniu działalności. Darmowe przelewy przez wygodną aplikację mobilną i możliwość uniknięcia opłat za konto i kartę to najmocniejsze strony oferty największego polskiego banku.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza PKO Konta Firmowego


Podstawowe parametry

PKO Konto Firmowe to jeden z dwóch dostępnych obecnie rachunków w ofercie banku (drugi z nich – PKO Konto Firmowe Premium – skierowany jest do większych klientów).

Konto firmowe przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą w różnych formach prawnych, o ile ich roczne obroty nie przekraczają 5 mln zł. Poniżej przedstawiamy jego podstawowe parametry wraz z dodatkowymi usługami.

Usługi dodatkowe dla klientów firmowych PKO BP

PKO BP w ramach Konta Firmowego oferuje także szereg powiązanych usług. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

  • Platforma wymiany walut iPKO dealer – usługa umożliwiająca wymianę walut na atrakcyjnych warunkach.
  • Rachunki pomocnicze (w tym walutowe) – prowadzone w PLN, EUR, USD, GBP, AUD, CZK, DKK, JPY, CAD, LTL, NOK, SEK, HUF, RON, BGN, LVL, TRY, CNY, HRK, HKD, NZD (koszt każdego to 12 zł; opłata może zostać obniżona do 0 zł pod warunkiem zapewnienia min. 2000 zł wpływu na konto firmowe);
  • Aplikacja mobilna IKO – aplikacja banku na smartfony pozwala zarządzać środkami firmy z każdego miejsca na świecie.

Zdaniem redakcji

Zmiana oferty firmowej PKO BP to ruch w dobrą stronę. Opłaty zostały uproszczone, tych najważniejszych zaś można uniknąć. Co istotne, jeśli potrzeby naszej firmy są większe, możemy zdecydować się na inny rachunek (PKO Konto Firmowe Premium).

PKO Konto Firmowe oferuje darmowe przelewy za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO (a także 10 darmowych przelewów miesięcznie przez kanał internetowy), pozwala też na uniknięcie opłaty za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów na min. 2000 zł. Nowoczesna aplikacja mobilna oraz bogaty zestaw rachunków pomocniczych dodatkowo podwyższają wartość oferty.

Minusem rachunku jest niewielki pakiet bezpłatnych przelewów. 10 darmowych operacji to dla niektórych firm będzie zbyt mało, szczególnie jeśli zatrudniają dużo osób. Pewną wadą jest też dość wysoka opłata za kartę debetową, jednak na szczęście tego kosztu można uniknąć.

Konto Firmowe w PKO BP to idealna propozycja dla firm, które doceniają bankowość mobilną w prowadzeniu działalności. Darmowe przelewy przez wygodną aplikację mobilną i możliwość uniknięcia opłat za konto i kartę to najmocniejsze strony oferty największego polskiego banku.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.