Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

PKO Konto Firmowe w PKO BP

PKO Konto Firmowe w PKO BP
Źródło: strona PKO BP
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

  • bezpłatne transakcje przez aplikację mobilną
  • możliwość utworzenia rachunku pomocniczego w 18 walutach

Wady:

  • niski limit bezpłatnych przelewów przez bankowość internetową

Opinia eksperta

Konto Firmowe w PKO BP to idealna propozycja dla firm, które doceniają bankowość mobilną w prowadzeniu działalności. Darmowe przelewy przez wygodną aplikację, możliwość uniknięcia opłat za konto i kartę oraz rachunki pomocnicze walutowe to najmocniejsze strony oferty firmowej największego polskiego banku.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Podstawowy rachunek firmowy w PKO BP przeznaczony jest dla różnych form prawnych (także jednoosobowej działalności gospodarczej), o ile roczne obroty przedsiębiorstwa nie przekraczają 5 mln zł.

Pełna analiza PKO Konta Firmowego PKO BP


PKO Konto Firmowe - opłaty i prowizje

Koszty działalności są istotne w każdej firmie. Podstawowe opłaty za PKO Konto Firmowe w PKO BP przedstawiają się następująco.

Prowadzenie rachunku firmowego w PKO BP jest bezpłatne dla nowych firm przez pierwsze 6 miesięcy, natomiast pozostali klienci mogą uniknąć tej opłaty. Za kartę debetową z funkcją wielowalutową nie zapłacimy po wykonaniu wyznaczonej liczby transakcji, z kolei wypłata gotówki bez prowizji możliwa jest tylko w bankomatach banku.

Należy pamiętać, że bezpłatne są tylko przelewy dokonywane przez aplikację mobilną IKO. Zlecenia wykonywane przez bankowość internetową są darmowe w ramach limitu (także przelew do ZUS).

Co oferuje PKO Konto Firmowe?

PKO BP w ramach konta firmowego oferuje także usługi dodatkowe.

Bankowość internetowa i mobilna

Podstawowa bankowość internetowa w PKO BP dla firm to iPKO, dostępne także dla klientów indywidualnych. iPKO umożliwia wykonywanie standardowych operacji na rachunku biznesowym – przelewy, zlecenia stałe, zarządzanie kartami płatniczymi, korzystanie z dodatkowych produktów i usług. Osoby, które posiadają w PKO BP jednocześnie konto firmowe i osobiste, mogą przełączać się między rachunkami z poziomu górnego menu.

Bankowość internetowa iPKO w PKO BP
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: Bankowość internetowa PKO BP

IKO, czyli aplikacja mobilna PKO BP,  pozwala zarządzać środkami firmy z urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet (dostępność może zależeć od urządzenia). Funkcjonalności są tu podobne jak w przypadku serwisu internetowego.

Ekran główny aplikacji IKO
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: PKO BP

Rachunki pomocnicze

PKO BP prowadzi rachunki pomocnicze w PLN i 17 innych walutach (EUR, USD, GBP, AUD, BGN, CNY, CZK, HKD, JPY, CAD, NOK, NZD, RON, SGD, SEK, TRY, HUF).  Ich prowadzenie jest płatne z możliwością uniknięcia opłaty. Każde z kont można podpiąć do karty debetowej z opcją wielowalutową.

iPKO dealer

Dla przedsiębiorców dokonujących transakcji w walutach przygotowana została usługa iPKO dealer, która umożliwia szybką wymianę walut. Funkcja jest zintegrowana zarówno z bankowością internetową, jak i aplikacją mobilną, pozwala na negocjowanie kursów nawet pojedynczej wymiany waluty i wymianę po ustalonych parametrach.

Debet w PKO Koncie Firmowym

W PKO BP klienci biznesowi mogą skorzystać z debetu w PKO Koncie Firmowym, także podczas składania wniosku o rachunek. Kwota zależy od wpływów i może wynieść nawet 20 tys. zł, jednak dla nowych klientów posiadających konto firmowe krócej niż 3 miesiące jest ona ograniczona do 1 tys. zł.

e-Księgowość

W bankowości internetowej można skorzystać z usługi o nazwie e-Księgowość. Jest to narzędzie do wystawiania faktur i księgowości online zintegrowane z iPKO. Bezpłatna wersja dotyczy tylko fakturowania i przypomnień o płatnościach dla kontrahentów, rozszerzone warianty są płatne i obejmują np. prowadzenie książki przychodów i rozchodów, ewidencję kosztów czy wprowadzanie dokumentów do systemu.

Kto może otworzyć PKO Konto Firmowe w PKO BP?

PKO Konto Firmowe przeznaczone jest dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą bądź działających w innych formach prawnych, o ile ich roczne obroty nie przekraczają 5 mln zł.

Jak założyć PKO Konto Firmowe w PKO BP?

Proces zakładania rachunku firmowego w PKO Banku Polskim zależy od tego, czy jesteśmy już klientami tej instytucji, czy też nie.

Osoby współpracujące już z PKO BP mogą założyć konto firmowe w serwisie iPKO lub aplikacji IKO. Operację potwierdzamy wybranym w banku narzędziem autoryzacyjnym (np. kodem SMS lub autoryzacją mobilną).

Nowi klienci, którzy chcą otworzyć rachunek firmowy, mogą złożyć wniosek poprzez stronę internetową banku. Umowa zostanie dostarczona przez kuriera, jest także opcja jej podpisania w oddziale PKO BP.

Przydatne produkty powiązane

Po założeniu PKO Konta Firmowego jego posiadacze mogą skorzystać z innych produktów banku.

Terminal płatniczy

Karta kredytowa dla firm

Faktoring

Czy warto założyć PKO Konto Firmowe?

Konto firmowe w PKO Banku Polskim prezentuje się całkiem nieźle. Opłaty są proste, a tych najważniejszych można uniknąć, bank udostępnia też klientom interesujące dodatkowe usługi. Co istotne, jeśli potrzeby naszej firmy są większe, możemy zdecydować się na inny rachunek (PKO Konto Firmowe Premium).

PKO Konto Firmowe oferuje darmowe przelewy za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO (a także pulę darmowych przelewów miesięcznie przez kanał internetowy), pozwala też na uniknięcie opłaty za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia określonych miesięcznych wpływów. Nowoczesna aplikacja mobilna oraz bogaty zestaw rachunków pomocniczych dodatkowo podwyższają wartość oferty.

Minusem rachunku jest niewielki pakiet bezpłatnych przelewów. 10 darmowych operacji to dla niektórych firm będzie zbyt mało, szczególnie jeśli zatrudniają dużo osób. Pewną wadą jest też dość wysoka opłata za kartę debetową, jednak na szczęście tego kosztu można uniknąć.

Konto Firmowe w PKO BP to idealna propozycja dla firm, które doceniają bankowość mobilną w prowadzeniu działalności. Darmowe przelewy przez wygodną aplikację mobilną i możliwość uniknięcia opłat za konto i kartę to najmocniejsze strony oferty największego polskiego banku.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.

Pytania i odpowiedzi: