Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

PKO Konto Firmowe w PKO BP i nawet 1000 zł premii

PKO Konto Firmowe w PKO BP i nawet 1000 zł premii
Źródło: strona PKO BP

Po wprowadzeniu nowej oferty kont dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw sztandarowym rachunkiem PKO BP stało się PKO Konto Firmowe. Utworzono je z myślą o klientach korzystających z aplikacji mobilnej, zapewniającej całodobowy dostęp do serwisu, a jednocześnie pozwalającej na zminimalizowanie możliwych opłat związanych z korzystaniem z konta. Aktualnie rachunek daje możliwość zgarnięcia nawet 1000 zł premii za skorzystanie z dodatkowych usług i produktów.

PKO Konto Firmowe to jeden z dwóch dostępnych obecnie rachunków w ofercie banku (drugi z nich – PKO Rachunek dla Biznesu – skierowany jest do większych klientów).

Konto firmowe przeznaczone jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, rolników oraz przedstawicieli wolnych zawodów. Poniżej przedstawiamy jego podstawowe parametry wraz z dodatkowymi usługami.

PKO Konto Firmowe możesz otworzyć tutaj.

Usługi dodatkowe dla klientów firmowych PKO BP

PKO BP w ramach Konta Firmowego oferuje także szereg powiązanych usług. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

  • Platforma wymiany walut iPKO dealer – usługa umożliwiająca wymianę walut na atrakcyjnych warunkach.
  • Rachunki pomocnicze (w tym walutowe) – prowadzone w PLN, EUR, USD, GBP, AUD, CZK, DKK, JPY, CAD, LTL, NOK, SEK, HUF, RON, BGN, LVL, TRY, CNY, HRK, HKD, NZD (koszt każdego to 25 zł; opłata może zostać obniżona do 5 zł pod warunkiem utrzymania średniego miesięcznego salda na rachunku w wysokości 10 tys. zł albo równowartości w innych walutach);
  • Aplikacja mobilna IKO – aplikacja banku na smartfony pozwala zarządzać środkami firmy z każdego miejsca na świecie.

Zdaniem redakcji

Ograniczając liczbę rachunków firmowych z pięciu do dwóch, PKO BP poczyniło kolejny ukłon w kierunku przedsiębiorców. Obecnie oferta jest nie tylko prostsza, ale także lepsza w porównaniu z działającym wcześniej Pakietem Mobilnym dla Firm.

PKO Konto Firmowe oferuje darmowe przelewy za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO (a także 30 darmowych przelewów miesięcznie przez kanał internetowy), pozwala też na uniknięcie opłaty za prowadzenie konta pod warunkiem dokonania płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Nowoczesna aplikacja mobilna oraz bogaty zestaw rachunków pomocniczych dodatkowo podwyższają wartość oferty.

Minusem rachunku jest sztywna opłata za kartę. Na szczęście nie jest ona zbyt wysoka (30 zł rocznie, czyli 2,5 zł miesięcznie). Nie podoba nam się także limitowanie bezpłatnych przelewów internetowych (do 30 w miesiącu), choć trzeba przyznać, że w przypadku rachunków firmowych nie jest to rzadkość. Jeżeli często wykonujesz przelewy, to po wykorzystaniu limitu 30-tu bezpłatnych w miesiącu przesiądź się na aplikację mobilną IKO, gdzie przelewy są bezpłatne.

Na koniec warto dodać, że ważnym ułatwieniem dla obecnych klientów firmowych PKO BP jest możliwość bezpłatnej zamiany poprzedniego rachunku firmowego na nowe PKO Konto Firmowe - bez zmiany numeru konta. W tym celu należy udać się do oddziału banku. Obecni klienci mogą oczywiście pozostać przy swoich aktualnych rachunkach firmowych. Warto jednak rozważyć wszystkie "za" i "przeciw" nowej oferty PKO BP dla przedsiębiorców.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • bezpłatne transakcje przez aplikację mobilną
  • możliwość utworzenia rachunku pomocniczego w aż 17 walutach

Wady

  • brak możliwości uniknięcia rocznej opłaty za kartę

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa prowizji i opłat bankowych - działalność do 12 miesięcy
  2. Taryfa prowizji i opłat bankowych - działalność powyżej 12 miesięcy

O banku

Początki działalności PKO BP sięgają 1919 r., kiedy to powołano Pocztową Kasę Oszczędności. Po II Wojnie Światowej instytucja zmieniła nazwę na Powszechną Kasę Oszczędności, a w 1974 r. udostępniła pierwszy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób fizycznych. Pod obecną nazwą bank działa od 2000 r., kiedy to stał się spółką Skarbu Państwa. PKO Bank Polski jest największym polskim bankiem.

Czytaj więcej

Komentarze