Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

PKO BP niebawem zmienia cennik. Konto za Zero rzeczywiście… za 0 zł.

PKO BP niebawem zmienia cennik. Konto za Zero rzeczywiście… za 0 zł.
Spis treści

Obecnie Konto za Zero jest darmowe przede wszystkim z nazwy. W praktyce uniknięcie opłaty za jego prowadzenie (8 zł) możliwe jest, gdy posiadasz kartę debetową. Ale samo korzystanie z karty także jest płatne (8 zł/mies.), chyba że wykonasz nią transakcje na 300 zł. Krótko mówiąc, aby Konto za Zero było faktycznie „za zero”, musisz z niego aktywnie korzystać.

Jednak 1 marca w ofercie PKO BP pojawi się nowa wersja tego popularnego rachunku. Bank nie będzie już pobierał comiesięcznej prowizji za prowadzenie konta – i to bez żadnych dodatkowych warunków.

Łatwiej unikniesz opłaty za korzystanie z karty

Zmienią się również zasady naliczania opłat za korzystanie z karty debetowej; od nowego miesiąca wystarczy wykonać „plastikiem” zaledwie 5 transakcji na dowolną kwotę, a karta stanie się darmowa.

PKO BP – „z pewną taką nieśmiałością” – przymierza się także do udostępnienia swoim klientom bezpłatnie wszystkich bankomatów krajowych. Na razie poczyniło w tym kierunku pierwszy krok, wycofując całkowicie prowizję za wypłaty realizowane Blikiem.

Natomiast jeżeli ktoś z przyzwyczajenia pobierze gotówkę za pomocą karty np. w maszynie Planet Cash czy Euronet, w dalszym ciągu będzie musiał liczyć się z opłatami. Darmowe i nielimitowane pozostaną wypłaty kartą z bankomatów PKO BP.

Bankomaty za granicą za 0 zł

W tym miejscu należy wspomnieć, że bank rezygnuje z opłat w przypadku wypłat z bankomatów zagranicznych.

Dodajmy do tego, że karta do Konta za Zero jest równocześnie kartą wielowalutową, a PKO BP udostępnia do niej konta walutowe w aż 10 walutach; dzięki temu otrzymujemy atrakcyjną ofertę na zagraniczny wyjazd. PKO BP – na plus!

Oferta dla nowych klientów PKO BP. A co z obecnymi?

Jak dowiedzieliśmy się w banku, obecni klienci będą mogli zamienić swoją dotychczasową wersję rachunku na nowe Konto za Zero w serwisie iPKO lub w oddziałach – już od 1 marca. Operacja ta będzie bezpłatna.

Atrakcyjniejsze Konto za Zero. Co się zmieni?

Spójrzmy jeszcze raz na najważniejsze zmiany w taryfie opłat i prowizji:

„stare” Konto za Zero

(do 29 lutego)

nowe Konto za Zero

(od 1 marca)

Prowadzenie rachunku

8 zł

Opłaty unikniesz, jeśli do rachunku wydano kartę płatniczą

0 zł bezwarunkowo

Uniknięcie opłaty za kartę debetową

Wykonanie transakcji na min. 300 zł/mies.

Wykonanie 5 transakcji miesięcznie na dowolną kwotę

Wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce Blikiem

  • 0 zł - bankomaty własne banku
  • 3%, min. 5 zł - pozostałe bankomaty

0 zł

Wypłata z bankomatów zagranicznych

3%, min. 5 zł

0 zł

Konto (faktycznie) za Zero. Czy to wszystkie zmiany?

Odświeżenie oferty Konta za Zero to zdecydowanie krok w dobrą stronę. Na tle konkurencji, starającej się przyciągnąć nowych klientów darmowymi rachunkami o prostych warunkach, Konto za Zero traciło na atrakcyjności. Zniesienie opłaty za jego prowadzenie z pewnością odwróci ten trend.

Od 1 marca zdecydowanie poprawi się dostępność bezprowizyjnych bankomatów; należy tylko pamiętać o wypłacaniu gotówki za pomocą Blika. Wypłaty z maszyn zagranicznych będą darmowe.

Także uniknięcie opłaty za kartę dla wielu klientów może stać się znacznie prostsze: zamiast wydawać 300 zł miesięcznie, będzie można wykonać tylko 5 transakcji kartą, na dowolną kwotę.

Pamiętaj, że przedstawione warunki dotyczą nowej wersji Konta za Zero, zakładanej od 1 marca. Jeżeli masz już konto w PKO BP, parametry Twojego rachunku nie zmienią się automatycznie.

PKO BP nie opublikował jeszcze nowej taryfy opłat i prowizji. Będziemy dla Ciebie na bieżąco monitorować, czy w nowych dokumentach, oprócz obniżek, nie pojawią się także podwyżki.