Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

200 zł na Allegro za PKO Konto Dziecka w banku PKO BP

200 zł na Allegro za PKO Konto Dziecka w banku PKO BP
Źródło: najlepszekonto.pl

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy warto oswajać dziecko z finansami, a jeśli tak, to kiedy zacząć to robić. Naszym zdaniem odpowiedź na pierwsze pytanie jest oczywista – trzeba to robić. Każdy moment jest dobry, byle tylko metody i środki działań edukacyjnych dostosować do percepcji pociechy. O tym, dlaczego warto wprowadzać najmłodszych w tajniki nowoczesnej bankowości, pisaliśmy w tekście 5 powodów, by założyć dziecku konto w banku. Na wypadek, gdyby ten opis czytał nastolatek, dodajmy, że w artykule Jak namówić rodziców na konto w banku? zawarliśmy podpowiedzi dla przedstawicieli grupy wiekowej 13-17 lat, których rodzice nie są przekonani do tego kroku.

200 zł na zakupy

Dodatkowych argumentów dla rodziców i dzieci dostarcza teraz bank PKO BP, oferując premię w wysokości 200 zł do wykorzystania na Allegro za założenie rachunku dla małoletniego.

Co prawda bank określił datę zakończenia promocji "Pierwsze kroki" na 31 lipca 2023 r., ale zaznaczył też, że przygotował tylko 1000 nagród, które będą przyznawane według kolejności wywiązania się ze wszystkich wymagań regulaminu.

Uczestnicy promocji

Uczestnikiem promocji formalnie jest przedstawiciel ustawowy dziecka, które nie ukończyło 13 lat, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, adres zamieszkania na terenie Polski oraz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO BP z dostępem do iPKO.

Ważne, by dziecko nie posiadało rachunku osobistego i/lub karty w PKO BP w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 21 maja 2023 r.

Sprawdź, czy nie trwa akurat akcja dla dorosłych, w której i Ty możesz zgarnąć premię za otwarcie rachunku w PKO BP, i jakie inne bonusy bank przygotował dla swoich klientów.

Łatwa premia

Działania na drodze po 200 zł na Allegro nie są wcale skomplikowane. Zresztą, przeczytaj sam:

Krok 1
Krok 1

Jak najszybciej załóż rachunek osobisty PKO Konto za Zero, by móc wziąć udział w tej promocji i otworzyć konto dla swojego dziecka.

Jeśli już współpracujesz z PKO BP, to od razu przechodzisz do kolejnego kroku.

Krok 2
Krok 2

Do 31 lipca 2023 r. (pamiętaj o ograniczonej puli nagród) złóż wniosek i zawrzyj umowę o PKO Konto Dziecka oraz (odrębnie) o kartę PKO Junior Visa.

Możesz to zrobić w placówce, jak i w bankowości internetowej iPKO lub aplikacji mobilnej IKO.

Krok 3
Krok 3

Także do 31 lipca 2023 r.

 • wyraź zgodę przynajmniej na otrzymanie od banku informacji marketingowych za pomocą urządzeń elektronicznych. Jeśli nie masz pewności, czy masz wyrażoną taką zgodę, przeczytaj, jak to sprawdzić;
 • zgłoś chęć udziału w promocji, wypełniając formularz na stronie internetowej.

Formularz przystąpienia do promocji "Pierwsze kroki" w PKO BP

Krok 4
Krok 4

Do 31 sierpnia 2023 r. Twoje dziecko musi wykonać otrzymaną kartą przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę.

Nagroda
Nagroda

W celu odebrania nagrody zaloguj się do serwisu iPKO i otwórz skrzynkę pocztową (lub sekcję Powiadomienia w aplikacji mobilnej IKO). Premie zostaną przekazane w formie kodów elektronicznych

 • do 21 lipca 2023 r. dla osób, które spełnią wymagania regulaminu do 30 czerwca 2023 r.;
 • do 22 września 2023 r. dla pozostałych.

  Ważne szczegóły

  Definicja transakcji bezgotówkowej zawarta w regulaminie promocji mówi, że jest nią każda płatność w sklepie stacjonarnym (tradycyjnie lub zbliżeniowo) lub internetowym, z wyjątkiem przelewów z karty.

  Z regulaminu wynika, że uczestnik promocji może otrzymać jedną nagrodę dla każdego swojego dziecka.

  Przed przekazaniem premii bank zweryfikuje, czy konto i karta dziecka są nadal aktywne, czy zgoda marketingowa nie została cofnięta.

  Nagroda ma postać 2 kodów elektronicznych z terminem ważności do 29 grudnia 2023 r. i można z niej korzystać wielokrotnie do chwili wyczerpania wszystkich środków. Zasady korzystania z eKodów w serwisie Allegro opisaliśmy w tekście "Bony, vouchery, kupony Allegro – atrakcyjna nagroda w promocjach bankowych".

  Premia jest zwolniona z opodatkowania.

  PKO Konto Dziecka – przydatne informacje

  Ten bezwarunkowo bezpłatny rachunek przeznaczony jest dla dzieci, które nie skończyły 13 r.ż. Jako jeden z nielicznych oferuje oprocentowanie zgromadzonych na nim środków:

  Więcej informacji znajdziesz w analizie PKO Konta Dziecka.

  W tym miejscu należy przyjrzeć się również karcie dla dziecka, PKO Junior, wymaganej w promocji. Wydanie i odnowienie "plastiku" to koszt 15 zł, którego nie da się uniknąć.

  Premia na wakacje

  Cieszy nas, że w kolejnej odsłonie promocji dla najmłodszych PKO BP powiększył stawkę i obecnie proponuje aż 200 zł do Allegro. Choć idzie za tym nieznacznie więcej transakcji do wykonania - 5 na dowolną kwotę, to jednak nie powinno to nikomu sprawić kłopotu. Nieco problemów może się pojawić przy uzgadnianiu w rodzinnym gronie, na co zostanie przeznaczona nagroda 😀

  Po raz kolejny mamy zastrzeżenia do PKO BP, że o przydziale nagród nie decyduje kolejność przystąpienia do promocji lecz szybkość spełniania warunków aktywności. Może się więc zdarzyć, że nie załapiesz się – a w zasadzie Twoja pociecha – do grona laureatów. Pozostanie wtedy dylemat, czy nie wypłacić dziecku premii z własnych zasobów...

  Jak wspomnieliśmy na wstępie, każdy moment jest dobry, by zacząć oswajać dziecko z nowoczesną bankowością. Niezbędne działania nie są wcale trudne, zwłaszcza że przygotowaliśmy poradnik Jak założyć konto małemu dziecku ? Rachunki bankowe do 13 lat, w którym opisaliśmy całą procedurę krok po kroku.

  Weź udział w promocji

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Pierwsze kroki"

  O banku

  Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

  W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.