Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

50 zł + 2% na rachunku Mój Skarb - promocyjny pakiet za Konto Przekorzystne dla Młodych z PeoPay Kids

50 zł + 2% na rachunku Mój Skarb - promocyjny pakiet za Konto Przekorzystne dla Młodych z PeoPay Kids
Źródło: strona promocji

Od dawna wiadomo, że nic tak nie przyciąga uwagi, jak atrakcyjne nagrody. Tym razem oferowane są one dzieciom, ale to rodzice muszą wykazać się aktywnością, by ich pociechy mogły otrzymać kieszonkowe. Spójrzmy więc, kto i co musi zrobić uczestnicząc w tej promocji, która trwa do 31 października 2020 r.

Rodzice muszą być klientami banku Pekao

Akcja „Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay KIDS” adresowana jest do osób pełnoletnich posiadających konto w Banku Pekao, które mają dzieci w wieku 6-12 lat (lub są ich przedstawicielami ustawowymi).

Jak chodzi o małoletnich, czyli rzeczywistych uczestników promocji, to regulamin wymaga jedynie, by byli obywatelami Polski w wieku 6-12 lat, mieszkali na jej terytorium i nie posiadali konta oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku Pekao w okresie od 1 stycznia 2019 do 26 maja 2020 r.

Zaznaczmy też od razu, że opisywana akcja nie łączy się z promocją „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”.

Kilka słów na zachętę

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Banku Pekao, to rozważ założenie dla siebie „dorosłej” wersji Konta Przekorzystnego.

Zwracamy uwagę, że konto objęte jest aktualnie atrakcyjnymi promocjami:

W jaki sposób zasłużyć na nagrodę?

Niestety nie ma możliwości przystąpienia do tej akcji zdalnie, trzeba udać się z dzieckiem do placówki Pekao (promocja nie obowiązuje w agencjach i placówkach partnerskich). Procedurę otwierania rachunku dla małolata opisaliśmy w tekście „Jak założyć konto dla dziecka?”

Najwyższy czas na przedstawienie działań niezbędnych do otrzymania nagrody od Pekao.

Krok 1
Krok 1

Do 31 października 2020 r. zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb i korzystanie z aplikacji PeoPay KIDS w imieniu swojej pociechy. Wyraź przy tym zgodę na uczestnictwo dziecka w promocji oraz zaakceptuj jej regulamin, zgódź się na przetwarzanie danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do przekazania nagrody oraz potwierdź, że przyjmujesz do wiadomości oświadczenia z zakresu obowiązku informacyjnego zgodnie z rozporządzeniem RODO.

Nagroda
Nagroda

Nagroda, czyli 50 zł w gotówce, zostanie przekazana przez bank na Konto Przekorzystne dla Młodych do 24. dnia miesiąca następującego po tym, w którym zostały zrealizowane wszystkie wymagania akcji.

Premia jest zwolniona z podatku dochodowego, nie musisz jej rozliczać w rocznym zeznaniu podatkowym.

2% na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb

Elementem pakietu promocyjnego jest rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Zgromadzone na nim środki, do kwoty 3000 zł, będą oprocentowane przez 120 dni aż na 2% w skali roku.

Korzystając z aplikacji PeoPay KIDS, dziecko może zdefiniować w ramach tego konta cele, na które zbiera pieniądze. Taki model oszczędzania to praktyczny sposób nauki gospodarowania swoimi finansami, dobry wstęp do nauki nowoczesnego bankowania.

Do chwili ukończenia 13. roku życia dziecko nie może samodzielnie dokonywać wypłat z tego rachunku. Możliwe są tylko przelewy na konto w Pekao lub innym banku.

Dodajmy, że rodzice mają ograniczone możliwości korzystania z oszczędności zgromadzonych na rachunku Mój Skarb. Mogą to robić tylko w ramach tzw. zwykłego zarządu, czyli obecnie do kwoty ok. 4800 zł.

Aplikacja z przewodnikami

Aktywacji aplikacji PeoPay Kids dokonuje dorosły po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej i podaniu we wniosku danych dziecka, wraz z jego numerem PESEL. Kolejne kroki trzeba wykonać na telefonie pociechy - zainstalować na nim apkę i przejść proces jej uruchomienia. W jego trakcie będzie możliwość wyboru trenera (Lis, Żubr czy Złotówka), który będzie pomagał dziecku w odkrywaniu możliwości aplikacji.

PeoPay Kids pozwala na dokonywanie prostych operacji, np. doładowania telefonu, ale muszą one być autoryzowane przez osobę dorosłą. Opiekun też decyduje o wysokości dziennych limitów płatności kartą (do wyboru jest kilka wizerunków) i wypłat. Kontrola i zarządzanie kontem dziecka (np. blokada karty lub aplikacji) odbywa się z poziomu profilu rodzica w bankowości internetowej czy mobilnej.

Praktyczne wskazówki dotyczące korzystania z aplikacji znajdziesz na stronie Pekao.

Kieszonkowe w nowoczesnym wydaniu

Skorzystanie z propozycji Pekao może być doskonałą okazją do rozpoczęcia oswajania dziecka z nowoczesną bankowością. Pierwsze kieszonkowe wypłaci bank, a kolejne będą już pochodziły od Ciebie. Ustawiając zlecenie stałe ze swojego rachunku, będziesz miał jedną rzecz do zapamiętania mniej.

Być może wahasz się, czy celowe jest założenie rachunku dla swojej pociechy. My uważamy, że warto to zrobić i pisaliśmy o tym w tekście „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”.

Jak widzisz, Bank Pekao przygotował bardzo wiele argumentów, by skorzystać z jego oferty. Decyzja, jak zawsze, należy do Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Pierwsze kieszonkowe na konto z Peopay KIDS"

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku.

Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.