Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Aż 3000 zł za otwarcie konta Citigold w Citibanku (efektywne oprocentowanie 2,73% dla 400 000 zł!)

Aż 3000 zł za otwarcie konta Citigold w Citibanku (efektywne oprocentowanie 2,73% dla 400 000 zł!)
Źródło: najlepszekonto.pl
Citibank - Citigold

Bank Citi Handlowy znany jest nie tylko z licznych i ciekawych promocji kart kredytowych, ale także z hojnego nagradzania nowych klientów segmentu premium i bankowości prywatnej. Aktualnie mogą oni zdobyć trzy premie za utrzymanie określonego salda na rachunku. Ot, taki bonus na dobry początek współpracy.

Akcja „Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja wiosna 2022” ma trwać do 31 maja 2022 r., ale może się zakończyć wcześniej, gdyż bank przewidział nagrody tylko dla 185 osób (+15 osób, które otworzą konto Citigold Private Client).

Różna wysokość zysku

Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia tej oferty, zwrócimy Ci uwagę na pewien fakt.

Bank Citi Handlowy oferuje nawet 3000 zł premii za założenie Konta Citigold, ale wymaga utrzymania przez określony czas średniomiesięcznego salda środków w wysokości 400 tys. zł.

W pierwszym odruchu być może powiesz, że zamrożenie takiej kwoty na kilka miesięcy jest nieopłacalne, że lepiej, by pieniądze pracowały na koncie oszczędnościowym czy lokacie. Pełna zgoda. Bez względu na to, czy pieniądze wpłacisz na rachunek osobisty, konto oszczędnościowe czy lokatę, to i tak otrzymasz premię. Inne tylko będzie efektywne oprocentowanie Twoich środków. Rozpatrzmy różne scenariusze:

 • przez 9 miesięcy trzymasz pieniądze na nieoprocentowanym ROR. Po uwzględnieniu premii 3000 zł efektywne oprocentowanie wyniesie 1,23% w skali roku;
 • deponujesz w Citibanku pieniądze tylko na 3 miesiące, wpłacając je lokatę oprocentowaną 1,2% w skali roku. Wówczas, po doliczeniu tysiąca złotych premii, Twoje pieniądze zarobią efektywnie 2,43%
 • zdecydowałeś się wpłacić środki na 6-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 1,5% i zadowolić się bonusem 2000 zł. W tym wariancie efektywne oprocentowanie Twoich oszczędności wyniesie 2,73%;
 • korzystasz z przez 9 miesięcy z Konta Oszczędnościowego, które aktualnie jest oprocentowane na 0,5% w skali roku. Po tym okresie i uwzględnieniu premii 3000 zł, zyskasz 1,73%;
 • zaczynasz od wpłacenia pieniędzy na lokatę 3-miesięczną, licząc, że wobec wysokiej inflacji, bank podniesie oprocentowanie depozytów i wówczas przekażesz środki na lokatę 6-miesięczną. Zakładając, że jednak do tego nie doszło i zachowane zostały obecnie obowiązujące stawki, to po doliczeniu 3000 zł premii, efektywne oprocentowanie Twoich oszczędności wyniesie 2,73%.

Pierwsza, druga i trzecia opcja są pewne, gdyż premia wynika z regulaminu promocji, a oprocentowanie lokaty nie ulegnie zmianie w trakcie jej trwania. W pozostałych wariantach istnieje element ryzyka. Może być lepiej (gdyby bank podniósł oprocentowanie konta oszczędnościowego i lokaty 6-miesięcznej) lub gorzej (w razie spadku oprocentowania wspomnianych produktów).

Wychodzi więc na to, że najbardziej optymalny wariant to przechowywanie środków w Citibanku na 6-miesięcznej lokacie. Co prawda można znaleźć na rynku oferty z wyższym oprocentowaniem, ale dotyczą one dużo niższych kwot.

Kto może skorzystać z propozycji?

Promocja z premią za otwarcie konta adresowana jest do osób fizycznych z pełną zdolnością do czynności prawnych, które po 1 stycznia 2020 r. nie posiadały w Citibanku (samodzielnie lub jako współposiadacz) konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego.

Z udziału w promocji wykluczone są osoby ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywatele i rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Co zrobić, by zasłużyć na 3000 zł (albo nawet na 12 000 zł)?

Działania, które pozwolą zdobyć premię, nie są skomplikowane, ale wymagają posiadania określonej kwoty oszczędności:

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2022 r. zawrzyj z bankiem umowę produktów depozytowych i otwórz konto osobiste typu Citigold lub Citigold Private Client.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 10 dni od otwarcia rachunku podpisz regulamin promocji. Możesz też go zaakceptować podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku.

Krok 3
Krok 3

Do ostatniego dnia 4. miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym otworzyłeś konto, w każdym z trzech następujących po sobie miesięcy utrzymaj na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo środków w wysokości co najmniej:

 • 400 tys. zł – jeśli otworzyłeś konto Citigold;
 • 4 mln zł, gdy zdecydowałeś się na rachunek Citigold Private Client.
Nagroda
Nagroda

Pierwszy bonus otrzymasz na swoje nowe konto w Citibanku do końca miesiąca następującego po tym, w którym wywiązałeś się z obowiązków. Nagroda wynosi:

 • 1000 zł za konto Citigold;
 • 4000 zł za konto Citigold Private Client.
Krok 4
Krok 4

Jeśli jednak chcesz zdobyć kolejne 1000 zł (jeśli otworzyłeś konto Citigold) lub 4000 zł (gdy masz konto Citigold Private Client), utrzymaj wymagane saldo przez trzy kolejne miesiące następujące po miesiącach z Kroku 3 (łącznie więc musisz spełnić warunek dotyczący salda przez 6 kolejnych miesięcy).

Nagroda
Nagroda

Drugi z bonusów zostanie przekazany na Twoje konto najpóźniej do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełnione zostały wymagania regulaminu.

Krok 5
Krok 5

Utrzymanie środków w Citibanku przez kolejne 3 miesiące (czyli w sumie przez 9) przyniesie Ci następny bonus w identycznej kwocie jak poprzednie. Tym samym zgarniesz maksymalną premię - 3000 zł w przypadku konta Citigold lub 12 000 zł, gdy założysz konto Citigold Private Client.

Nagroda
Nagroda

Także i ta premia wpłynie na Twoje konto osobiste do końca miesiąca następującego po tym, w którym minął wymagany okres przechowywania środków.

Zasada realizacji wymagań regulaminu brzmi dość skomplikowanie, więc przedstawmy to na przykładzie. Załóżmy, że otworzyłeś konto w banku Citi Handlowy w kwietniu.

  Możesz poprzestać na najniższej nagrodzie wynoszącej 1 tys. zł (lub 4 tys. zł, gdy założyłeś konto Citigold Private Client). W tym przypadku musisz zapewnić wymagane saldo jedynie przez 3 kolejne miesiące, czyli:

  • w maju, czerwcu i lipcu 2022 r. ALBO
  • w czerwcu, lipcu i sierpniu 2022 r.

  Jeśli chcesz zdobyć 2 tys. zł (8 tys.), to wymagane saldo środków powinieneś utrzymać przez 6 następujących po sobie miesięcy, czyli:

  • maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku 2022 r. ALBO
  • czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie 2022 r.

  Dla zgarnięcia pełnej puli (3 tys. zł lub 12 tys. zł) konieczne jest przechowywanie środków w Citibanku przez 9 kolejnych miesięcy. W naszym przykładzie będzie to okres od maja 2022 r. do stycznia 2023 r. lub od czerwca 2022 r. do lutego 2023 r.

  Nagrody otrzymane w ramach tej promocji podlegają zwolnieniu z opodatkowania, nie musisz się z nich rozliczać przed urzędem skarbowym.

  Średniomiesięczne saldo

  Średniomiesięczne saldo wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach osobistych uczestnika promocji prowadzonych przez bank Citi Handlowy, których klient jest głównym posiadaczem. W obliczeniach nie są brane pod uwagę środki na kontach, których uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem oraz na rachunkach firmowych.

  Nie działaj pochopnie

  Pamiętaj, że w czasie trwania promocji nie możesz złożyć dyspozycji zamknięcia rachunku otwartego w jej ramach, a także przekształcić go na inny wariant.

  Kilka słów o ofercie Citibanku

  Rachunki ze słowem gold w nazwie przeznaczone są dla klientów ze znacznymi zasobami gotówki. Choćby ze względu na wysokość miesięcznej opłaty – 220 zł w przypadku konta Citigold lub 300 zł dla wersji Citigold Private Client.

  Opłatę można zmniejszyć do 30 zł miesięcznie, utrzymując odpowiedni średni stan środków na rachunkach w Citibanku w danym miesiącu – 400 tys. zł dla konta Citigold lub 4 mln zł dla Citigold Private Client. Warto zwrócić uwagę, że warunki te są tożsame z wymogami opisywanej promocji.

  Zredukowanie opłaty do zera wymaga spełnienia dodatkowych warunków, które przedstawiamy poniżej.

  Atrakcyjna propozycja, ale tylko dla majętnych

  Premia liczona w tysiącach złotych rozpala wyobraźnię i z pewnością zachęca do działania. Trzeba jednak powiedzieć sobie uczciwie, że zdobędą ją tylko nieliczni. Raz, z powodu ograniczonej puli nagród; dwa, ze względu na dość wysokie wymagania dotyczące salda środków przechowywanych w Citibanku przez wymagany okres.

  Cóż, nikt nie obiecywał, że wszystkie promocje bankowe będą łatwo dostępne dla każdego. Jeśli nie możesz wziąć udziału w tej akcji, poszukaj na naszym portalu takiej, która będzie odpowiednia dla Ciebie.

  Weź udział w promocji

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja wiosna 2022"
  2. Taryfa opłat i prowizji

  O banku

  Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.