Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

PeoPay KIDS – aplikacja, która wprowadzi dziecko w świat finansów. Propozycja banku Pekao z premią na start

PeoPay KIDS – aplikacja, która wprowadzi dziecko w świat finansów. Propozycja banku Pekao z premią na start
Źródło: Bank Pekao
Spis treści

Bankowe aplikacje mobilne już teraz są w większości bardzo rozbudowane. W praktyce pozwalają one na wykonywanie wszystkich podstawowych operacji. Z tego względu bankom coraz trudniej jest zatem konkurować między sobą w zakresie ich funkcjonalności. Choć często ulepszają one swoją bankowość mobilną, to zwykle są to zmiany głównie estetyczne, a nieco rzadziej nastawione na realne poszerzanie możliwości zarządzania produktami.

Pekao w poszukiwaniu niszy

Bank Pekao, który całkiem niedawno odświeżył swoją aplikację, najwyraźniej stwierdził, że mocnym wyróżnikiem na rynku będzie stworzenie osobnej apki dla najmłodszych (i to nawet pomimo faktu, że podobne rozwiązanie funkcjonuje w konkurencyjnym PKO BP w postaci aplikacji PKO Junior).

Potwierdzają to słowa wiceprezesa banku Marka Tomczuka:

„Zauważyliśmy, że w Polsce brakuje rozwiązań bankowych dla dzieci w wieku szkolnym. W odpowiedzi na potrzeby rodziców i samych dzieci stworzyliśmy PeoPay KIDS – najbardziej rozbudowaną na rynku, a zarazem prostą w obsłudze aplikację bankową dla najmłodszych. Dzięki niej dzieci będą zdobywały nowe umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu”

- tłumaczy cytowany w komunikacie prasowym Tomczuk.

W serwisie wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na to, jak bardzo pożyteczne może być rodzinne poznawanie finansów. Czy aplikacja PeoPay KIDS ma szansę stać się solidnym wsparciem dla rodziców w kwestii np. wyrobienia w dziecku nawyku oszczędzania albo nauki poruszania się w nowoczesnej bankowości?

Edukacja i oszczędzanie pod okiem trenerów

Aplikacja może być zainstalowana na smartfonie dziecka lub rodzica. Głównymi przewodnikami po apce są trenerzy (Lis, Żubr i Złotówka), którzy udzielają wskazówek oraz dbają o poszerzanie wiedzy finansowej pociechy.

PeoPay KIDS, ekran aplikacji.
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: Bank Pekao.

Dziecko korzystające z aplikacji PeoPay KIDS może oszczędzać na dowolny cel dzięki wirtualnym skarbonkom w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb.

Finanse dziecka pod kontrolą

W aplikacji PeoPay KIDS możliwe jest też zlecenie prostych operacji, takich jak przelew z Konta Przekorzystnego albo doładowanie telefonu na kartę. Tego typu transakcje wymagają rzecz jasna autoryzacji ze strony rodzica.

Dziecko może też otrzymać bezpłatną kartę płatniczą PeoPay KIDS. Karta z wybranym wizerunkiem pozwala na dokonywanie płatności (w tym oczywiście zbliżeniowych) oraz wypłaty gotówki w ramach dziennego limitu, który musi się mieścić w przedziale od 20 zł do 500 zł.

Karta PeoPay KIDS (jeden z 6 wizerunków do wyboru)
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: Bank Pekao.

Zatwierdzanie przelewów i przydzielanie limitów to nie jedyny przejaw dyskretnej kontroli nad finansowymi poczynaniami dziecka. Nadzór rodzicielski jest możliwy z poziomu Panelu Rodzica w bankowości internetowej i mobilnej Banku Pekao. Dorosły sprawdzi tam np. saldo czy wykonane zakupy. Na liście uprawnień rodzica jest także blokada karty / aplikacji oraz odrzucenie lub modyfikacja zleconych przez dziecko przelewów.

Rodzic może w każdej chwili zlecić przelew natychmiastowy na konto pociechy, a ustawienie zlecenia stałego może zastąpić tradycyjną formę wypłaty „kieszonkowego” w gotówce.

Aktywacja usługi PeoPay KIDS jest bardzo prosta. Wystarczy, że rodzic zaloguje się do bankowości elektronicznej, a następnie poda we wniosku podstawowe dane dziecka wraz z jego numerem PESEL.

Nieoceniona pomoc dla rodziców

Współcześnie wprowadzanie dziecka w świat finansów nie sprowadza się już tylko do wręczenia mu świnki-skarbonki. Warto, by pociecha zetknęła się odpowiednio wcześniej z wirtualnym pieniądzem i zrozumiała podstawowe prawa rządzące osobistymi finansami.

W tym kontekście najnowsze narzędzie zaproponowane przez Bank Pekao może się okazać niezwykle pomocne. Dziecku pozwoli na zarządzanie środkami w zakresie odpowiednim dla swojego wieku, a rodzicowi – na dyskretny nadzór nad poczynaniami pociechy.