Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Letnie promocje w Orange Finanse: do 240 zł premii, lepsze oprocentowanie i niezmienne opłaty

Letnie promocje w Orange Finanse: do 240 zł premii, lepsze oprocentowanie i niezmienne opłaty
Źródło: strona Orange Finanse

Z obu promocji można skorzystać jednocześnie, co istotne – spełniając identyczne warunki. Dzięki temu można uzyskać spory pakiet korzyści, obejmujący:

 • do 240 zł zwrotu za systematyczne opłacanie faktur od Orange;
 • gwarancję niezmienności opłat przez 24 miesiące za podstawowe czynności bankowe;
 • preferencyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym;
 • promocyjne warunki dla kredytu odnawialnego „Limit na Start” lub Kredytu Gotówkowego.

Warto jednak podkreślić, że obie oferty są dostępne wyłącznie dla nowych klientów banku. Ponadto bank stawia jeszcze jeden warunek – uczestnikami promocji mogą być tylko Mobilni Klienci Orange (za wyjątkiem preferencyjnych warunków kredytu, które są dostępne dla wszystkich biorących udział w promocji).

Zgodnie z regulaminem:

Mobilny Klient Orange jest właścicielem Konta Abonenckiego, na którym ma co najmniej jedną aktywną mobilną usługę abonamentową w Orange (np. mobilna usługa głosowa lub internet mobilny).

I jeszcze jedno ważne wykluczenie – jeżeli korzystasz z oferty pod marką nju.mobile, również nie będziesz mógł przystąpić do obu promocji.

Do 240 zł premii za opłacanie faktur w Orange

Aby wziąć udział w akcji „Super Bank dla Klientów Orange, lato 2016”, należy spełnić kilka prostych warunków:

 • do dnia 18 sierpnia 2016 r. złożyć wniosek o otwarcie Konta Osobistego i wyrazić w nim zgodę przetwarzanie danych osobowych przez bank i Orange w celach marketingowych;
 • otworzyć Konto Osobiste wraz z kartą debetową na podstawie złożonego wcześniej wniosku;
 • wykonać w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł.

Z oferty nie mogą jednak skorzystać osoby, które w okresie od 2 października 2014 r. do momentu przystąpienia do promocji były posiadaczami dowolnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Orange Finanse. W promocji można zyskać prawo do zwrotu:

 • 5 zł miesięcznie za opłacenie faktury w Orange dla Mobilnych Klientów Orange, czyli osób, które korzystają przynajmniej z jednej abonamentowej usługi mobilnej (np. mobilny internet) LUB:
 • 10 zł miesięcznie za opłacenie faktury w Orange w przypadku bycia Klientem z Pakietem Usług Orange, korzystającym z co najmniej jednej abonamentowej usługi mobilnej ORAZ stacjonarnej.

Klient z Pakietem Usług Orange – klient, który jest właścicielem co najmniej jednej aktywnej mobilnej usługi abonamentowej w sieci Orange oraz co najmniej jednej aktywnej stacjonarnej usługi abonamentowej (stacjonarna usługa głosowa lub internet stacjonarny w sieci Orange) oraz jest uprawniony do rabatu za połączenie usług mobilnych i stacjonarnych na Koncie Abonenckim (rabat Orange Open).

Pełny regulamin oferty znajdziesz tutaj.

Gwarancja niezmienności opłat, lepsze oprocentowanie oszczędności i preferencyjne warunki kredytowe

Jak już wspomnieliśmy, warunki uczestnictwa w obu promocjach są praktycznie takie same. Aby skorzystać z oferty „Dobry Start, lato 2016”, należy wykonać dokładnie te same czynności: do 18 sierpnia 2016 r. złożyć wniosek o otwarcie Konta Osobistego, wyrazić wymagane zgody i aktywować rachunek. Z oferty nie będą mogły skorzystać osoby, które. posiadały dowolny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Orange Finanse przed dniem 17 czerwca 2016 r.

Uczestnicy promocji mogą uzyskać następujące korzyści:

 • Gwarancję niezmienności opłat przez 24 miesiące od dnia przystąpienia do promocji, w tym:
  • darmowe otwarcie i prowadzenie Konta Osobistego;
  • bezpłatną kartę debetową wydaną do Konta Osobistego;
  • darmowe korzystanie z bankomatów w kraju, przy użyciu karty debetowej wydanej do Konta Osobistego;
  • bezpłatne przelewy internetowe realizowane w złotówkach;

  Przypomnijmy, że oferta dotyczy Mobilnych Klientów Orange. W przypadku uczestników promocji, którzy dopiero przenoszą numer do Orange, zwolnienie z opłat obowiązuje od momentu przeniesienia numeru. Po okresie 24 miesięcy opłaty za konto będą pobierane zgodnie z obowiązującą Taryfą prowizji i opłat.

 • Promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego: 3,5% w skali roku dla środków do 10 000 zł przez 6 miesięcy dla Mobilnych Klientów Orange.

  Ważne! skorzystanie z tego profitu wymaga spełnienia spełnienia dodatkowego warunku - należy wykonać w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowe kartą debetową na kwotę min. 300 zł.

 • Promocyjne warunki dla kredytu odnawialnego "Limit na Start":
  • prowizja za udzielenie Kredytu Odnawialnego w wysokości 1,8% od kwoty uruchomionego Kredytu Odnawialnego, min. 55 zł;
  • stałe oprocentowanie nominalne 0% przez pierwsze trzy miesiące;
  • czas na złożenie wniosku o udzielenie Limitu na Start i podpisanie umowy Kredytu Odnawialnego to 60 dni kalendarzowych od daty otwarcia Konta Osobistego.
 • Promocyjne warunki Kredytu Gotówkowego udzielonego do kwoty 4000 zł:
  • oprocentowanie nominalne – 4,98% w skali roku.

Oferty promocyjne obu kredytów (odnawialnego i gotówkowego) wykluczają się.

Ważne! Aby skorzystać z promocyjnych warunków dla produktów kredytowych, nie trzeba być Mobilnym Klientem Orange. Wystarczy jedynie przystąpić do promocji i złożyć wniosek o kredyt.

Regulamin tej oferty znajdziesz tutaj.

Konto Osobiste i jego parametry

Zanim zdecydujemy się wziąć udział w promocji, przyjrzyjmy się parametrom promowanego przez bank konta. Opłaty za jego prowadzenie przedstawiają się następująco:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za korzystanie z karty;
 • 0 zł za przelewy internetowe, realizację zleceń stałych, realizację poleceń zapłaty;
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce w promocji "Dobry Start, lato 2016"; standardowo opłata wynosi 5 zł miesięcznie (można jej uniknąć, wypłacając środki w bankomatach co najmniej 5 razy w miesiącu, nie wypłacając w ogóle lub rezygnując z karty płatniczej).

Więcej o Koncie Osobistym znajdziesz w tej analizie.

Taryfę opłat i prowizji Orange Finanse znajdziesz tutaj.

Naszym zdaniem

Oferta przygotowana przez Orange może zainteresować osoby często korzystające z płatności kartą oraz posiadające nadwyżki gotówki. Podwyższone oprocentowanie 3,5% w skali roku, jakie oferuje Orange Finanse, zdecydowanie warte jest rozważenia.

Jednak dla niektórych klientów najważniejszym argumentem przemawiającym za otwarciem konta może być gwarancja niezmienności (i braku) opłat przez 2 lata. Osoby, które skorzystają z promocyjnej oferty, mogą liczyć na bezpłatne prowadzenie rachunku, brak opłat za użycie karty debetowej, darmowe wypłaty z bankomatów w kraju oraz bezpłatne przelewy internetowe.

Ponadto – o ile zdecydują się na udział w obu promocjach i systematycznie opłacają faktury – otrzymają od banku premię w wysokości maks. 240 zł.

Reasumując, obie akcje powinny spodobać się klientom, którzy szukają ciekawych produktów oszczędnościowych, a jednocześnie chcą mieć tani w prowadzeniu rachunek bankowy. Niestety, podobnie jak we wcześniejszych edycjach, z promocji mogą skorzystać wyłącznie klienci sieci Orange.

O banku

Orange Finanse pojawiło się na polskim rynku bankowym w październiku 2014 r. jako efekt współpracy mBanku i sieci Orange (stąd też pełna nazwa banku – „Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank”). Marka jest połączeniem rozwiązań mobilnych internetowego mBanku i nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych zapewnianych przez Orange.