Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Pakiet Premium Wyborcza.pl (wartość ok. 720 zł) i łatwiejsze warunki uniknięcia opłat za kartę kredytową Citi Simplicity od Citibanku

Pakiet Premium Wyborcza.pl (wartość ok. 720 zł) i łatwiejsze warunki uniknięcia opłat za kartę kredytową Citi Simplicity od Citibanku
Źródło: najlepszekonto.pl

W promocjach karty kredytowej Citi Simplicity z oferty Citibanku do zdobycia są bardzo różne nagrody. Oczywiście największą popularnością cieszą się premie gotówkowe lub vouchery do popularnych sieci handlowych, ale i słuchawki Oppo czy smartfony LG też znajdują wielu amatorów. Przyjrzyjmy się bliżej bonusom w obecnej promocji.

Prenumerata i łatwiejsze warunki uniknięcia opłaty

W omawianej, trwającej do 15 lutego 2021 r. akcji do zdobycia są w zasadzie dwie nagrody:

  • kod dostępu na 24 miesiące do Prenumeraty Cyfrowej Wyborcza.pl, konkretnie do Pakietu Premium, który kosztuje 29,90 zł/miesiąc. Łatwo obliczyć, że wartość nagrody to niemal 720 zł! Korzystając z tego pakietu, możesz czytać i komentować wiadomości na Wyborcza.pl na dowolnym urządzeniu, otrzymujesz codzienny newsletter z autorskim przeglądem najważniejszych wydarzeń oraz zniżki na e-booki i audiobooki. Wszystkie te benefity będą dotyczyły nie tylko Ciebie, ale i dwóch innych osób, którym przekażesz kod dostępu.
    Uwaga: z kodu mogą skorzystać tylko osoby, które w chwili jego aktywacji nie posiadają Konta w serwisie Wyborcza.pl i założą je w związku z uczestnictwem w opisywanej akcji;
  • złagodzenie warunków uniknięcia opłat za "kredytówkę" przez rok. W ramach promocji nie musisz wydawać kartą każdym miesiącu min. 1000 zł, wystarczy, że zrealizujesz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

Kto może wziąć udział?

W opisywanej akcji mogą wziąć udział osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Podobnie jak w innych promocjach, tak i tym razem obowiązuje karencja. O kod dostępu do Wyborcza.pl mogą się starać tylko ci, którzy po 1 stycznia 2019 r. nie posiadali w Citibanku głównej karty kredytowej. Wykluczenie obejmuje również osoby ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywateli lub rezydentów podatkowych USA.

Zwracamy uwagę, że wnioskując o kartę Citi Simplicity, musisz się liczyć z badaniem zdolności kredytowej. Od jego wyniku zależy też wysokość limitu kredytowego, jaki bank przyzna Ci na „kredytówce”.

Citibank ma ściśle określone wymagania wobec wnioskujących o Citi Simplicity. W przypadku osób fizycznych konieczna jest pełnoletniość, zatrudnienie na etacie w obecnym miejscu od min. 3 miesięcy i dochód netto nie niższy niż 1200 zł. Wobec przedsiębiorców wymagania są wyższe: wiek min. 18 lat, prowadzenie działalności gospodarczej przynajmniej od 2 lat, dochód netto nie mniejszy niż 2500 zł.

Zapłać kartą min. 1500 zł

Można powiedzieć, że w dużej mierze od Ciebie zależy, kiedy będziesz mógł się cieszyć z dostępu do serwisu Wyborcza.pl. Już tłumaczymy, w czym rzecz.

Krok 1
Krok 1

Do 15 lutego 2021 r. złóż wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity i podpisz z bankiem umowę. Pamiętaj o akceptacji regulaminu i przekazaniu w ciągu 10 dni roboczych od zawnioskowania o "kredytówkę" dokumentów potwierdzających Twoje dochody (ich wykaz znajdziesz w regulaminie).

Krok 2
Krok 2

Do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę o kartę, zaloguj się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile lub bankowości internetowej Citibank Online.

Krok 3
Krok 3

Do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zawarłeś umowę o kartę kredytową Citi Simplicity, wykonaj nią transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1500 zł.

Nagroda
Nagroda

W miesiącu następującym po tym, w którym spełnisz powyższy warunek, bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody, przekazując wiadomość w serwisie internetowym Citibank Online. Aktywacji bonusu dokonasz na specjalnej stronie internetowej, wpisując otrzymany kod oraz adres e-mail. Musisz tego dokonać w ciągu 30 dni od otrzymania nagrody.

Krok 4
Krok 4

Przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego z nich (następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę), dokonaj "kredytówką" lub nośnikiem zbliżeniowym transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min 300 zł.

Nagroda
Nagroda

Jeśli zrealizujesz powyższy warunek, bank zwolni Cię z opłat miesięcznych za wydanie i korzystanie z karty (każda z nich wynosi 12 zł), które standardowo anulowane są w przypadku wydania kartą min. 1000 zł.

Operowanie ogólnymi sformułowaniami dotyczącymi czasu realizacji zadań może wzbudzać wątpliwości, więc rozpatrzymy warunki akcji na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że umowę o kartę kredytową Citi Simplicity podpisałeś z Citibankiem w styczniu. W tej sytuacji do aplikacji mobilnej Citi Mobile musisz się zalogować do końca lutego, a na wykonanie transakcji na łączną kwotę 1500 zł masz czas do ostatniego dnia kwietnia.

Dodatkowe informacje

Przekaż do banku dokładnie takie dokumenty potwierdzające Twoje dochody, jakie są wymienione w regulaminie. Przyspieszy to rozpatrzenie Twojego wniosku o „kredytówkę”. Pamiętaj jednak, że bank zastrzegł sobie prawo do wystąpienia do uczestników promocji z prośbą o dodatkowe informacje, jeśli uzna, że te, które otrzymał, nie są wystarczające.

Zwracamy Ci też uwagę, że do wymaganego limitu płatności nie zostaną zaliczone transakcje szczególne (np. związane z grami hazardowymi), transakcje zwrócone ani też przelewy wewnętrzne czy krajowe z rachunku karty.

Do chwili otrzymania kodu uprawniającego do skorzystania z prenumeraty nie możesz zrezygnować z karty kredytowej.

Nie musisz się za to martwić rozliczeniem z urzędem skarbowym - nagroda, jaką otrzymasz w tej akcji, zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Kilka słów o karcie kredytowej Citi Simplicity

Citi Simplicity to jedna z popularniejszych "kredytówek" na rynku. Co prawda nie jest już bezwarunkowo darmowa jak kiedyś, ale złagodzenie warunków uniknięcia opłaty w ramach opisywanej promocji sprawia, że bez problemów powinieneś korzystać z "kredytówki" przez rok.

Proponujemy zacząć od konta osobistego

Jesteśmy zwolennikami maksymalizowania zysków tam, gdzie to jest możliwe. Tak więc proponujemy, byś rozważył rozpoczęcie współpracy z Citibankiem od założenia w nim rachunku osobistego i zgarnięcia premii z tego tytułu, a dopiero później sięgnął po kartę kredytową Citi Simplicity.

Oceń, pomyśl, zdecyduj

Sięgnięcie po kartę kredytową Citi Simplicity i zdobycie w zamian dwuletniego dostępu do Pakietu Premium prenumeraty Wyborcza.pl dla siebie i dwóch innych osób wydaje się kuszące. Zanim jednak zdecydujesz się na ten ruch, zastanów się przez chwilę, czy w dłuższej perspektywie nie będziesz miał problemów ze spełnieniem warunku umożliwiającego uniknięcie opłaty za kartę.

Chwilę przemyśleń szczególnie zalecamy tym, którzy nie korzystali dotąd z kart kredytowych. Praktyczne wskazówki, jak się nimi posługiwać, by nie ściągnąć na siebie kłopotów, znajdziesz w tekście „Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać”.

Potem jeszcze zastanów się, z kim podzielisz się dostępem do Wyborcza.pl i ostatecznie zdecyduj, czy weźmiesz udział w tej promocji.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.