Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

200 zł premii w Banku Pekao: 2 x 100 zł za darmowe konto + bezpłatny przez 6 miesięcy Pakiet Komfort

200 zł premii w Banku Pekao: 2 x 100 zł za darmowe konto + bezpłatny przez 6 miesięcy Pakiet Komfort
Źródło: najlepszekonto.pl

Pekao SA uruchomił dziś dwie promocje: pierwsza "Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł - edycja II” - trwa do końca roku i można w niej zyskać 100 zł premii. Dodatkowym bonusem jest Pakiet Komfort, którego składnikiem jest m.in. ubezpieczenie assistance, przydatne zarówno w domu, jak i w podróży.

Druga akcja - „Ekstra 100 zł z kontem założonym online - edycja II” - trwa z kolei tylko do 31 października 2021 r., a nagrodą w niej jest 10% moneybacku za płatności kartą do Konta Przekorzystnego.

Premia tradycyjnie dla nowych klientów

Promocja "Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł - edycja II" jest skierowana do osób pełnoletnich posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, które od 1 stycznia 2019 r. do 30 września 2021 r. nie posiadały w Banku Pekao SA rachunku płatniczego w złotówkach ani lokaty (także jako współposiadacz).

Wymóg pełnej zdolności do czynności prawnych obowiązuje również w akcji „Ekstra 100 zł z kontem założonym online”, w tym przypadku okres karencji jest taki sam.

100 zł za płatności + 100 zł moneyback

Premia trafi na Twoje konto, jeżeli wykonasz poniższe kroki:

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2021 r.

  • zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą i aplikacją PeoPay metodą "na selfie" (wykonując zdjęcie swojej twarzy) lub przez stronę banku;
  • złóż dyspozycję aktywacji Pakietu Komfort.

Wniosek możesz złożyć na specjalnej podstronie. Pamiętaj o zaakceptowaniu regulaminu akcji oraz wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celu i zakresie niezbędnym dla udziału w promocji.

Krok 2
Krok 2

W każdym z 3 pełnych miesięcy następujących po dniu otwarcia konta wykonaj poniższe zadania:

  • zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł;
  • wykonaj min. 1 transakcję bezgotówkową za pomocą karty debetowej lub aplikacji mobilnej PeoPay.
Krok 3
Krok 3

W okresie 3 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu rachunku wykonaj choć jedną transakcję bezgotówkową kartą w placówkach stacjonarnych lub Internecie. Bank zwróci Ci 10% wydatków, maksymalnie 100 zł.

Uwaga: płatności, w punktach oznaczonych kodami MCC wymienionymi w regulaminie nie zostaną uwzględnione. O szczegółach piszemy niżej.

Informacja
Informacja

Wystarczy byś wykonał 1 transakcję bezgotówkową. Spełni ona warunki promocji z premią "na start", jak i da Ci prawo do otrzymania zwrotu części wydatków.

Krok 4
Krok 4

Udaj się do dowolnego oddziału banku Pekao, by złożyć wzór podpisu oraz zweryfikować swoją tożsamość poprzez okazanie dokumentu tożsamości.

Musisz to zrobić do 31 stycznia 2022 r., jeśli założyłeś Konto Przekorzystne w październiku, lub do 28 lutego 2022 r., gdy umowę o ROR podpisałeś w listopadzie, albo do 31 marca 2022 r., jeśli formalności dopełniłeś w grudniu.

Nagroda
Nagroda

Premia 100 zł za aktywność na rachunku wpłynie na Twoje konto do końca miesiąca następującego po zakończeniu 3-miesięcznego okresu spełniania warunków.

Nagroda
Nagroda

Moneyback za transakcje kartą otrzymasz na swoje konto do 28 lutego 2022 r.

Przykład: Załóżmy, że Konto Przekorzystne zakładasz 10 października. Wymagane transakcje realizujesz w listopadzie i grudniu 2021 r. oraz w styczniu 2022 r., a premię otrzymasz do 28 lutego 2022 r.

Odnośnie moneybacku - październik to miesiąc na dopełnienie formalności. Transakcje kartą, za które otrzymasz zwrot 10% wydatków, powinieneś zrealizować między 1 listopada 2021 r. a 31 stycznia 2022 r.

Uczestnicząc w tej promocji, we wniosku o Konto Przekorzystne nie wpisuj kodu polecenia. Jeśli to zrobisz, system zakwalifikuje Cię do udziału w programie poleceń i dla otrzymania premii będziesz musiał spełnić inne warunki aktywności.

O czym powinieneś wiedzieć?

Znasz powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach? Ta prawda odnosi się także do promocji bankowych. Jeśli chcesz prawidłowo zrealizować wymagania akcji, musisz uwzględnić następujące zasady.

Proces zakładania rachunku

Konto Przekorzystne możesz założyć na stronie internetowej. Na etapie składania wniosku będziesz mógł wybrać, na jakim urządzeniu chcesz przejść weryfikację:

Kliknij, aby powiększyć

Dobra informacja jest taka, że jeśli z przyczyn technicznych weryfikacja on-line Twojej tożsamości nie będzie możliwa, możesz dokończyć proces zakładania rachunku w oddziale banku i nie pozbawi Cię to prawa do zgarnięcia premii.

Transakcje bezgotówkowe i wpływy

Spełniając warunki promocji, pamiętaj, że wymagane transakcje bezgotówkowe możesz wykonać tylko za pomocą karty debetowej lub za pośrednictwem płatności zbliżeniowych PeoPay. Transakcje Blikiem nie zostaną uznane.

W przypadku wpływów na konto weź pod uwagę fakt, że w promocji wykluczone są wpłaty gotówkowe, wpływy z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów bądź pożyczek oraz polecenia przelewów wewnętrznych pomiędzy rachunkami uczestnika promocji. Jeśli więc chcesz łatwo spełnić ten warunek, możesz przelać wymaganą kwotę ze swoich rachunków prowadzonych w innych instytucjach.

Wykluczone miejsca

Jak wspomnieliśmy, moneyback nie przysługuje za transakcje kartą wykonane w punktach oznaczonych kodami MCC wymienionymi w regulaminie. Chodzi m.in. o miejsca związane z grami hazardowymi, przekazy pieniężne, sklepy z alkoholem, kluby nocne i dyskoteki oraz opłacanie podatków. W wykazie są też apteki (kod 5122) oraz drogerie i apteki (kod 5912).

Dodatkowe informacje

Nagrody nie otrzymasz, jeśli przed dniem jej przekazania zrezygnujesz z Konta Korzystnego lub Pakietu Komfort.

Bonusy zdobyte w ramach tej akcji zwolnione są z podatku dochodowego, nie musisz się z nich rozliczać w rocznym zeznaniu podatkowym.

Ubezpieczenie assistance i przelewy natychmiastowe w Pakiecie Komfort

Pakiet Komfort składa się z dwóch elementów: zestawu darmowych przelewów natychmiastowych Express Elixir oraz pakietu ubezpieczeń. Liczba przelewów oraz zakres ochrony ubezpieczeniowej zależą od wybranego przez Ciebie wariantu (do wyboru są Standard, Złoty i Platynowy).

Przez pierwsze 6 miesięcy nie poniesiesz żadnych opłat związanych z Pakietem Komfort. Po tym okresie będziesz co miesiąc płacił za pakiet przelewów natychmiastowych (6 zł w wariancie Standard, 9 zł w opcji Złotej i 12 zł w wariancie Platynowym), a Pekao będzie opłacało ze swoich środków składkę ubezpieczeniową do PZU, który jest ubezpieczycielem.

Kliknij, aby powiększyć
Pakiet Komfort możesz aktywować w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Zwróć uwagę na zasady dotyczące aktywacji opisane w regulaminie tej usługi:

Po złożeniu dyspozycji aktywacji Pakietu Komfort:
1) będzie on aktywny od początku kolejnego miesiąca kalendarzowego, jeżeli dyspozycja jego aktywacji zostanie złożona do 25 dnia danego miesiąca włącznie;
2) jeżeli dyspozycja jego aktywacji zostanie złożona pomiędzy 26 dniem danego miesiąca a końcem tego miesiąca włącznie, Pakiet Komfort będzie aktywny miesiąc później tj. od pierwszego dnia miesiąca następującego po kolejnym miesiącu.

Wybrany wariant możesz zmienić raz na 6 miesięcy. Pierwsza modyfikacja możliwa jest po upływie pół roku od aktywacji Pakietu.

Punkty w programie Bezcenne Chwile

Będąc klientem Pekao SA, warto wiedzieć o promocji związanej z programem lojalnościowym Masterard Bezcenne Chwile, dzięki której szybciej i łatwiej zbierzesz liczbę punktów potrzebnych do odebrania nagrody wybranej z katalogu. W ramach tej akcji specjalnej obowiązuje bowiem zasada, że za każdą płatność powyżej 50 zł wykonaną kartą debetową lub PeoPay otrzymasz ekstra 2 punkty, zaś w przypadku transakcji „kredytówką” – aż 4 punkty.

Punkty bonusowe będą ważne przez 3 lata.

Konto Przekorzystne – co warto o nim wiedzieć?

Konto Przekorzystne jest bezwarunkowo darmowe. Obsługa karty kosztuje 4 zł/miesiąc, chyba że zapewnisz w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł i dokonasz przynajmniej jednej płatności bezgotówkowej (kartą lub aplikacją mobilną PeoPay). Zapewne zauważyłeś, że to identyczne wymagania, jakie stawia przed Tobą regulamin promocji. Realizując warunki akcji przez 3 miesiące, zapewne się do nich przyzwyczaisz i będziesz o nich pamiętał także później, dzięki czemu unikniesz opłat.

Bank nie pobiera opłat za korzystanie z własnych bankomatów oraz za przelewy internetowe.

Warto jeszcze wspomnieć o dwóch istotnych cechach Konta Przekorzystnego - korzystnych przewalutowaniach i dostępie do nowoczesnych płatności mobilnych, w tym Garmin Pay i Fitbit Pay.

Promocje Banku Pekao dla firm i dla małoletnich

Bank pomyślał nie tylko o jednej grupie klientów, przygotował też interesujące promocje dla innych:

Płać i zyskuj!

Bank Pekao stawia mocny akcent na aktywne korzystanie z Konta Przekorzystnego. Zgarnięcie 200 zł nie powinno Ci sprawić żadnych trudności.

Warunki akcji są bardzo proste w realizacji i dotyczy to zarówno premii za rachunek, jak i moneybacku. Szkoda tylko, że bank nie zdecydował się na odnowienie promocji z bonusowymi punktami za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile. Na pocieszenie zostaje fakt, że kontynuowana jest akcja, dzięki której punkty mozna gromadzić szybciej.

Jako klient Pekao będziesz mógł polecać jego produkty, a za każdą skuteczną rekomendację otrzymasz kolejne 100 zł (maksymalnie 1500 zł). Do tego jeszcze możliwość zdobycia premii za założenie konta dla dziecka oraz – jeśli jesteś przedsiębiorcą – bonusy za rachunek firmowy.

Twoje zyski z udziału w akcjach promocyjnych Banku Pekao nie muszą się więc ograniczyć do 200 zł "na start", mogą być o wiele wyższe! Pamiętaj też o korzyściach związanych z Pakietem Komfort.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł” edycja II
  2. Regulamin promocji „Ekstra 100 zł z kontem założonym online”- edycja II
  3. Regulamin Pakietu Komfort
  4. Ogólne Warunki Ubezpieczenia "Twoja Ochrona" w ramach Pakietu Komfort
  5. Regulamin promocji "Zbieraj do 4 razy więcej punktów z Bankiem Pekao"

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.