Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

310 zł premii w Banku Pekao: 2 x 100 zł za darmowe konto + 110 zł w Bezcennych Chwilach + bezpłatny przez 6 miesięcy Pakiet Komfort

310 zł premii w Banku Pekao: 2 x 100 zł za darmowe konto + 110 zł w Bezcennych Chwilach + bezpłatny przez 6 miesięcy Pakiet Komfort
Źródło: najlepszekonto.pl

Obie aktualne promocje dotyczące konta osobistego w Banku Pekao trwają do 30 września 2021 r. W stosunku do poprzedniej odsłony mamy do czynienia z wyższą liczbą punktów w programie Bezcenne Chwile i bonusem w postaci Pakietu Komfort. Jego składnikiem jest m.in. ubezpieczenie assistance, które może się przydać zarówno w domu, jak i w podróży. Zatem, szczególnie w okresie wakacji, warto bliżej się przyjrzeć tej propozycji.

Ponadto, otwierając Konto Przekorzystne w lipcu lub w sierpniu, od razu będzie ono dla Ciebie bezwarunkowo darmowe, choć zmiany w taryfie opłat zaczną obowiązywać dopiero od 1 września 2021 r.

Premia tradycyjnie dla nowych klientów

Promocja "Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł" jest skierowana do osób pełnoletnich posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, które od 1 stycznia 2019 r. do 14 lipca 2021 r. nie posiadały w Banku Pekao SA rachunku płatniczego w złotówkach ani lokaty (także jako współposiadacz).

Wymóg pełnej zdolności do czynności prawnych obowiązuje również w akcji „Ekstra 100 zł z kontem założonym online”, ale w tym przypadku okres karencji jest dłuższy, trwa od 1 stycznia 2019 r. do 31 sierpnia 2021 r.

100 zł za płatności + 100 zł moneyback

Premia trafi na Twoje konto, jeżeli wykonasz poniższe kroki:

Krok 1
Krok 1

Do 30 września 2021 r.

  • zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą i aplikacją PeoPay metodą "na selfie" (wykonując zdjęcie swojej twarzy) lub przez stronę banku;
  • złóż dyspozycję aktywacji Pakietu Komfort.

Wniosek możesz złożyć na specjalnej podstronie. Pamiętaj o zaakceptowaniu regulaminu akcji oraz wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celu i zakresie niezbędnym dla udziału w promocji.

Krok 2
Krok 2

W każdym z 3 pełnych miesięcy następujących po otwarciu konta wykonaj poniższe zadania:

  • zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł;
  • wykonaj min. 1 transakcję bezgotówkową za pomocą karty debetowej lub aplikacji mobilnej PeoPay.
Krok 3
Krok 3

W okresie 3 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu rachunku wykonaj choć jedną transakcję bezgotówkową kartą w placówkach stacjonarnych lub Internecie. Bank zwróci Ci 10% wydatków, maksymalnie 100 zł.

Uwaga: płatności, w punktach oznaczonych kodami MCC wymienionymi w regulaminie nie zostaną uwzględnione. O szczegółach piszemy niżej.

Informacja
Informacja

Wystarczy byś wykonał 1 transakcję bezgotówkową. Spełni ona warunki promocji z premią "na start", jak i da Ci prawo do otrzymania zwrotu części wydatków.

Krok 4
Krok 4

Udaj się do dowolnego oddziału banku Pekao, by złożyć wzór podpisu oraz zweryfikować swoją tożsamość poprzez okazanie dokumentu tożsamości.

Musisz to zrobić do 29 października 2021 r., jeśli założyłeś Konto Przekorzystne w lipcu, lub do 30 listopada 2021 r., gdy umowę o ROR podpisałeś w sierpniu albo do 31 grudnia 2021 r., jeśli formalności dopełniłeś we wrześniu.

Nagroda
Nagroda

Premia 100 zł za aktywność na rachunku wpłynie na Twoje konto do końca miesiąca następującego po zakończeniu 3-miesięcznego okresu spełniania warunków.

Nagroda
Nagroda

Moneyback za transakcje kartą otrzymasz na swoje konto do 31 stycznia 2022 r.

Przykład: Załóżmy, że Konto Przekorzystne zakładasz 30 lipca. Wymagane transakcje realizujesz w sierpniu, wrześniu i październiku, a premię otrzymasz do 30 listopada 2021 r.

Odnośnie moneybacku - wrzesień to miesiąc na dopełnienie formalności. Transakcje kartą, za które otrzymasz zwrot 10% wydatków powinieneś zrealizować między 1 października a 31 grudnia 2021 r.

Uczestnicząc w tej promocji, we wniosku o Konto Przekorzystne nie wpisuj kodu polecenia. Jeśli to zrobisz, system zakwalifikuje Cię do udziału w programie poleceń i dla otrzymania premii będziesz musiał spełnić inne warunki aktywności.

O czym powinieneś wiedzieć?

Znasz powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach? Ta prawda odnosi się także do promocji bankowych. Jeśli chcesz prawidłowo zrealizować wymagania akcji, musisz uwzględnić następujące zasady.

Proces zakładania rachunku

Konto Przekorzystne możesz założyć na stronie internetowej. Na etapie składania wniosku będziesz mógł wybrać, na jakim urządzeniu chcesz przejść weryfikację:

Kliknij, aby powiększyć

Dobra informacja jest taka, że jeśli z przyczyn technicznych weryfikacja on-line Twojej tożsamości nie będzie możliwa, możesz dokończyć proces zakładania rachunku w oddziale banku i nie pozbawi Cię to prawa do zgarnięcia premii.

Transakcje bezgotówkowe i wpływy

Spełniając warunki promocji, pamiętaj, że wymagane transakcje bezgotówkowe możesz wykonać tylko za pomocą karty debetowej lub za pośrednictwem płatności zbliżeniowych PeoPay. Transakcje Blikiem nie zostaną uznane.

W przypadku wpływów na konto weź pod uwagę fakt, że w promocji wykluczone są wpłaty gotówkowe, wpływy z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów bądź pożyczek oraz polecenia przelewów wewnętrznych pomiędzy rachunkami uczestnika promocji. Jeśli więc chcesz łatwo spełnić ten warunek, możesz przelać wymaganą kwotę ze swoich rachunków prowadzonych w innych instytucjach.

Wykluczone miejsca

Jak wspomnieliśmy, moneyback nie przysługuje za transakcje kartą wykonane w punktach oznaczonych kodami MCC wymienionymi w regulaminie. Chodzi m.in. o miejsca związane z grami hazardowymi, przekazy pieniężne, sklepy z alkoholem, kluby nocne i dyskoteki oraz opłacanie podatków. W wykazie są też apteki (kod 5122) oraz drogerie i apteki (kod 5912).

Dodatkowe informacje

Nagrody nie otrzymasz, jeśli przed dniem jej przekazania zrezygnujesz z Konta Korzystnego lub Pakietu Komfort.

Bonusy zdobyte w ramach tej akcji zwolnione są z podatku dochodowego, nie musisz się z nich rozliczać w rocznym zeznaniu podatkowym.

Ubezpieczenie assistance i przelewy natychmiastowe w Pakiecie Komfort

Pakiet Komfort składa się z dwóch elementów: zestawu darmowych przelewów natychmiastowych Express Elixir oraz pakietu ubezpieczeń. Liczba przelewów oraz zakres ochrony ubezpieczeniowej zależą od wybranego przez Ciebie wariantu (do wyboru są Standard, Złoty i Platynowy).

Przez pierwsze 6 miesięcy nie poniesiesz żadnych opłat związanych z Pakietem Komfort. Po tym okresie będziesz co miesiąc płacił za pakiet przelewów natychmiastowych (6 zł w wariancie Standard, 9 zł w opcji Złotej i 12 zł w wariancie Platynowym), a Pekao będzie opłacało ze swoich środków składkę ubezpieczeniową do PZU, który jest ubezpieczycielem.

Kliknij, aby powiększyć
Pakiet Komfort możesz aktywować w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Zwróć uwagę na zasady dotyczące aktywacji opisane w regulaminie tej usługi:

Po złożeniu dyspozycji aktywacji Pakietu Komfort:
1) będzie on aktywny od początku kolejnego miesiąca kalendarzowego, jeżeli dyspozycja jego aktywacji zostanie złożona do 25 dnia danego miesiąca włącznie;
2) jeżeli dyspozycja jego aktywacji zostanie złożona pomiędzy 26 dniem danego miesiąca a końcem tego miesiąca włącznie, Pakiet Komfort będzie aktywny miesiąc później tj. od pierwszego dnia miesiąca następującego po kolejnym miesiącu.

Wybrany wariant możesz zmienić raz na 6 miesięcy. Pierwsza modyfikacja możliwa jest po upływie pół roku od aktywacji Pakietu.

Dodatkowe 110 zł w punktach w programie Bezcenne Chwile!

Skorzystanie z opisywanej promocji i sięgnięcie po kartę debetową do konta stanowi przepustkę do zgarnięcia 7400 punktów (równowartość ok. 110 zł) w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile.

4000 punktów (czyli ok. 60 zł) zgarniesz w ofercie specjalnej "Wakacyjne przyspieszenie", która trwa do wyczerpania puli 66 tysięcy nagród. Możesz je zdobyć, jeśli nie uczestniczyłeś w programie przed 7 lipca 2021 r.

W takim przypadku musisz przystąpić do Bezcennych Chwil, zarejestrować w nich kartę płatniczą Mastercard i w terminie 30 dni kalendarzowych od momentu przystąpienia do programu dokonać nią płatności na łączną kwotę nie mniejszą niż 50 zł.

Kolejne 3400 punktów (równowartość 50 zł) otrzymasz po spełnieniu warunków "standardowej" akcji "Punkty na start".

100 zł za każde polecenie konta

A gdy już będziesz posiadaczem konta, za polecenie rachunku swojemu znajomemu zgarniesz kolejną stówę (za każdą skuteczną rekomendację, w sumie nawet 1500 zł):

Konto Przekorzystne – co warto o nim wiedzieć?

Dla osób do 26. roku życia Konto Przekorzystne jest bezwarunkowo darmowe. Starsi nie będą musieli spełniać żadnych warunków dopiero od 1 września 2021 r. Uczestnicząc w opisywanej promocji, nie musisz się martwić opłatami za konto już teraz, gdyż w jej regulaminie jest następujący zapis

Do dnia 31.08.2021 r. nie będziemy pobierać opłaty za prowadzenie rachunku od Kont otwartych w Okresie przystąpienia do Promocji. Bonus nie jest ograniczony spełnieniem jakichkolwiek warunków.

Obsługa karty kosztuje 4 zł/miesiąc, chyba że zapewnisz w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł i dokonasz przynajmniej jednej płatności bezgotówkowej (kartą lub aplikacją mobilną PeoPay). Zapewne zauważyłeś, że to identyczne wymagania, jakie stawia przed Tobą regulamin promocji. Realizując warunki akcji przez 3 miesiące, zapewne się do nich przyzwyczaisz i będziesz o nich pamiętał także później, dzięki czemu unikniesz opłat.

Bank nie pobiera opłat za korzystanie z własnych bankomatów oraz za przelewy internetowe.

Warto jeszcze wspomnieć o dwóch istotnych cechach Konta Przekorzystnego - korzystnych przewalutowaniach i dostępie do nowoczesnych płatności mobilnych, w tym Garmin Pay i Fitbit Pay.

Promocje Banku Pekao dla firm i dla małoletnich

Bank pomyślał nie tylko o nowych klientach indywidualnych, przygotował też promocję dla przedsiębiorców z okazałą premią. Trwają też ciekawe akcje dla osób, które już współpracują z Pekao.

Korzystaj z kumulacji!

Bank Pekao stawia mocny akcent na aktywne korzystanie z Konta Przekorzystnego. Zgarnięcie 200 zł nie powinno Ci sprawić żadnych trudności.

Warunki akcji są bardzo proste w realizacji i dotyczy to zarówno premii za rachunek czy transakcje kartą, jak i za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile w ramach obu równoległych promocji.

Jako klient Pekao będziesz mógł polecać jego produkty, a za każdą skuteczną rekomendację otrzymasz kolejne 100 zł (maksymalnie 1500 zł). Do tego jeszcze możliwość zdobycia premii za założenie konta dla dziecka oraz – jeśli jesteś przedsiębiorcą – bonusy za rachunek firmowy.

Twoje zyski z udziału w akcjach promocyjnych Banku Pekao nie muszą się więc ograniczyć do 200 zł "na start", mogą być o wiele wyższe! Pamiętaj też o korzyściach związanych z Pakietem Komfort.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł”
  2. Regulamin promocji „Ekstra 100 zł z kontem założonym online”- edycja I
  3. Regulamin Pakietu Komfort
  4. Ogólne Warunki Ubezpieczenia "Twoja Ochrona" w ramach Pakietu Komfort

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.